Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Detektywitter na 17.02.2017.

Jeśli chcesz zobaczyć czym jest grzech, to przypomnij sobie śmierć kogoś Ci bliskiego, tudzież ukochanego psa czy kota.

Niedawno płakałem nad zmarłym psem. Odszedł a mógł żyć.

Jeśli chcesz wiedzieć czym jest grzech, spójrz na zmarłe ciało. Karą za grzech jest śmierć. Żaden grzech nikomu nie ujdzie jeśli nie odda swego życia Chrystusowi i nie porzuci grzechu:

 

” Idź i nie grzesz więcej” (J 8,1-11)”

 

Grzech to śmierć. Możesz kochać ten świat, swoje hobby, pieniądze, przyjaciół, ale bez względu na Twoje przywiązanie do świata umrzesz cieleśnie. Taki jest skutek grzechu:

 

“A do Adama rzekł: Ponieważ usłuchałeś głosu żony swojej i jadłeś z drzewa, z którego ci zabroniłem, mówiąc: Nie wolno ci jeść z niego, przeklęta niech będzie ziemia z powodu ciebie! W mozole żywić się będziesz z niej po wszystkie dni życia swego! (18) Ciernie i osty rodzić ci będzie i żywić się będziesz zielem polnym. (19) W pocie oblicza twego będziesz jadł chleb, aż wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty; bo prochem jesteś i w proch się obrócisz. (20) I nazwał Adam żonę swoją Ewa, gdyż ona była matką wszystkich żyjących. (21) I uczynił Pan Bóg Adamowi i jego żonie odzienie ze skór, i przyodział ich. (22) I rzekł Pan Bóg: Oto człowiek stał się taki jak my: zna dobro i zło. Byleby tylko nie wyciągnął teraz ręki swej i nie zerwał owocu także z drzewa życia, i nie zjadł, a potem żył na wieki! (23) Odprawił go więc Pan Bóg z ogrodu Eden, aby uprawiał ziemię, z której został wzięty. (24) I tak wygnał człowieka, a na wschód od ogrodu Eden umieścił cheruby i płomienisty miecz wirujący, aby strzegły drogi do drzewa życia.

 

 

Widząc zmarłe ciało stajesz się bezbronny, jeśli nie wierzysz w Boga Twoje przekonania na temat świata nie mają żadnego znaczenia. Twoje pieniądze, wykształcenie, pozycja są niczym.

Popatrzyłem na mojego owczarka. Wyglądał jakby zasnął. On spał. Ciało zostało wyłączone niczym w  zabawce dla dzieci. Bóg wyjął z niego baterię..

 

Kiedy miał kilka miesięcy:

 

Bóg nam dał tak wspaniałych i wiernych przyjaciół, ale to człowiek poprzez nieposłuszeństwo zmarnował tak wiele.

 

Pyszny człowiek myśli że jest kimś, choć jest niczym. W takich chwilach widzimy jacy jesteśmy mali.

Szatan daje nam tu i teraz. Bóg daje nam to co będzie.

Cała nasza nadzieja w Bogu i życiu wiecznym jakie nam zaoferował w swej hojności.

Zapłatą za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym. (Rz 6,23

 

Módlmy się o naszych bliskich póki żyją, o ich zbawienie, a wtedy:

 

“Kto we Mnie wierzy, to choćby umarł, żyć będzie (J 11,25)”

 

Ciekawostka nt losu zwierząt w biblii:

 

Koh 3:19 Bw “Bo los synów ludzkich jest taki, jak los zwierząt, jednaki jest los obojga. Jak one umierają, tak umierają tamci; i wszyscy mają tego samego DUCHA, Człowiek nie ma żadnej przewagi nad zwierzęciem. Bo wszystko jest marnością.”

 

 

” (18) Powiedziałem sobie: Ze względu na synów ludzkich tak się dzieje. Bóg chce ich bowiem doświadczyć, żeby wiedzieli, że sami przez się są tylko zwierzętami. (19) Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i I ODDECH ŻYCIA TEN SAM. ..”

„Niech się zaroją wody rojem DUSZ żyjących i niech stworzenia latające latają nad ziemią po obliczu przestworza niebios”.

 

 

Pilnujmy swego życia póki żyjemy w ciele gdyż:

 

Wiedzą bowiem żywi, że muszą umrzeć, lecz umarli nic nie wiedzą i już nie ma dla nich żadnej zapłaty, gdyż ich imię idzie w zapomnienie. (6) Zarówno ich miłość, jak ich nienawiść, a także ich gorliwość dawno minęły; i nigdy już nie mają udziału w niczym z tego, co się dzieje pod słońcem.  Koheleta

 

Updated: 17 lutego 2017 — 10:51

4 komentarze

Add a Comment
 1. Tak cała nasza nadzieja w Bogu,bo bez Niego jesteśmy prochem.
  On we swej wspaniałości i miłosierdziu stworzył nas oddając wszystko był tylko jeden zakaz.A my wszystko popsuliśmy i robimy tak cały czas.Dzięki Bogu za Jego nieopisaną miłość oraz za,że zwyciężył.Teraz my krocząc po Jego śladach,możemy zbliżać się do Ojca.
  Tylko cała zasługa należy się Panu Jezusowi

 2. „Człowiek, gdy się położy, nie wstanie; dopóki niebo nie przeminie, nie ocuci się i nie obudzi się ze swojego snu” Księga Hioba 14,12.

  „wraca do prochu swego, w tymże dniu giną wszystkie zamysły jego” Księga Psalmów 146,4

  „Panie, ratuj duszę moją, zbaw mnie przez łaskę Swoją! Bo po śmierci nie pamięta się o Tobie, a w krainie umarłych któż Cię wysławiać będzie?” Księga Psalmów 6,5-6

 3. Mądry tekst 🙂
  A co do pieska- śliczny ❤️ współczuję odejścia 🙁

 4. Bardzo mi przykro Piotrze. Ja po śmierci mojego w tamtym roku nadal nie mogę się do końca pozbierać, mimo iż mam kolejnego pieska, ale dziękuję Bogu, że go mi dał, bo zmienił nim moje życie na lepsze, to był mój jedyny przyjaciel i mam nadzieję, że go jeszcze kiedyś zobaczę. Gdzieś kiedyś przeczytałam, że mamy nie płakać iż się to skończyło ale cieszyć że się wydarzyło.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: