Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Nowe Jeruzalem – Święte Miasto – większe niż myślałeś!

 

 

Updated: 8 lutego 2017 — 11:46

26 komentarzy

Add a Comment
 1. Ja myślę że Nowe Jeruzalem nie jest dosłownym miastem, ale symbolem wiecznej społeczności człowieka z Bogiem, która wychodzi od Boga. To nie ludzie zbudowali społeczność z Bogiem, ale zrobił to sam Bóg poprzez Jezusa Chrystusa. Kiedy Nowe Jeruzalem pojawia się na Ziemi, anioł informuje Jana że pokaże mu Oblubienice Baranka, a tą Oblubienicą nie jest przecież złote miasto, ale wszyscy zbawieni, którzy są czyści jak złoto. Potwierdzeniem tego może być fakt że nie ma opisu ludzi w tym mieście, a miasto przecież zstępuje w momencie powrotu Chrystusa i Oblubienicy z Nieba i 1000 letniego Wesela Baranka u Ojca.

  Nowe Jeruzalem Boży twór stoi w opozycji do Wielkiego Babilonu czyli duchowego tworu szatana, który należy opuścić zanim zostanie zniszczony. Wielki Babilon to duchowe miasto niewoli całej ludzkości, natomiast Niebiańskie Jeruzalem to symbol wolności i przyjaźni z Bogiem czyli nowy Ogród Eden.
  Odbudowanie Nowego Jeruzalem zostało zapowiedziane w ST. Kiedy Cyrus(symbol Chrystusa) zdobył Babilon, wyzwolił Izraelitów, którzy mogli wrócić do dawnych relacji z Bogiem.
  W Apokalipsie została użyta ta historia do opisania zniszczenia Duchowego Babilonu w czasach końca.

  Skupianie się na materialnych cechach opisu miasta w Apokalipsie raczej nie jest tym co chciał przekazać nam Stwórca.

  1. to dlaczego są wyliczone jednostki miary: stadia?

   1. Myślę żeby pokazać jak potężne jest to dzieło za pomocą ludzkich miar, aby czytający uświadomił sobie że tylko Bóg mógł tego dokonać, bo żaden człowiek nie zbuduje nigdy takiego miasta, tak samo jak żaden człowiek nie mógł zostać zbawiony za pomocą swoich sił czego uczy Wielki Babilon.

    1. Wielki Babilon naucza że zbawienie można zbudować(osiągnąć) samemu dzięki własnym siłą, tworząc swoją własną bramę do Boga, bo Babilon z akadyjskiego to inna “brama do boga”, inna religia stworzona przez człowieka.

     1. Cupak, a jak interpretujesz 144 tysiące (w sumie to 12000 do kwadratu a 12 się wielokrotnie pojawia)?

      1. Na pewno nie dosłownie. Myślę że to jest grupa, która przechodzi przez czas Wielkiego Ucisku. Oni stoją na duchowym Syjonie, kiedy szatan zbiera swoich popleczników na górze Megido czyli górze zagłady. Także to nie są dokładne miejsca i dokładna liczba osób tylko raczej stan duchowy ludzi w danym czasie, tutaj akurat chodzi o czas Wielkiego Ucisku.

       Matematycznie 144 000 po rozbiciu na czynniki czyli liczby pierwsze z których zbudowana jest każda naturalna liczba to otrzymamy: siedem dwójek, dwie trójki i trzy piątki.

       144 000 = (2 x 2 x 2 x 2 x 2 x 2 x 2) x (3 x 3) x (5 x 5 x 5)

       http://pl.numberempire.com/144000

       Można to zamienić na skróconą formę czyli potęgi i wtedy otrzymamy:

       144 000 = 2^7 x 3^2 x 5^3

       http://pl.numberempire.com/numberfactorizer.php?number=144000

       Pomnożone czynniki potęg dadzą: 7x2x3 = 42
       Pomnożone podstawy potęg dadzą: 2x3x5 = 30

       Pojawiają się znajome liczby, miesiąc proroczy w Apokalipsie trwa 30 dni, a czas Ucisku trwa 42 miesiące 42 x 30 = 1260 dni, czyli 3,5 roku.

  2. “A mur miasta miał dwanaście kamieni węgielnych, na nich dwanaście imion dwunastu apostołów Baranka.”

   Bóg jest architektem, a Chrystus jest budowniczym Nowego Jeruzalem, a apostołowie są jego kamieniami węgielnymi do których dokładane są cegiełki czyli wszyscy, którzy zostali zbawieni i mają udział w tej wspaniałem Bożej budowli.

   1. niektóre wersety interpretuje się faktycznie symbolicznie, a niektóre literalnie. W tym przypadku symbolicznie co i od razu Pismo wyjaśnia.
    W ST projekt arki Noego i przymierza był iscie inzynierski.
    Podchodząc stricte symbolicznie bedziemy miec problem ze znamieniem bestii również. Wszak musielibysmy założyć, iż na 100% będzie to znak duchowy.
    Owszem opieczetowani pieczęcią Bożą na czole mogą symbolizować tych, którzy w umysle byli oddani Bogu, ale nie wiem co miala by symbolizowac prawa reka ze znakiem bestii… Można gdybać.
    Natomiast jesli znakiem bestii jestt liczba 666 i symbolizuje czlowieka a byl to znak Remfana zapewne z czasow Salomona, to będzie to miało związek z pieniądzem namacalnym, a nie tylko miało wymiar symboliczny..

    To sobie sam ze sobą pogadałem 🙂

    1. 🙂
     Swoją drogą nie widzę logicznego uzasadnienia podawania parametrów miasta które ma być symboliczne… równie dobrze mogłoby być napisane że pomieści miriady miriadów ludzi.. Hmmm pamiętacie starą świątynie i Święte miejsce w którym przebywał Bóg… Gdybam że skoro chciał przebywać wśród swoich dzieci to jego zamierzenie się nie zmieniło… 🙂 Mi się bardziej podoba wersja z fizycznym miastem… 🙂

     1. Jeśli o mnie chodzi, podobnie ja Cupak, uważam, że jest to symboliczny opis pokazujący wielkość Bożego planu.

      Natomiast znak na czole (umysł) to jest Prawo, natomiast znak na ręce uczynki (wykonanie Prawa). Taka interpretacja wydaje mi się właściwa. Gdzieś czytałam, że Bóg polecił przymocować sobie zapis Prawa do ręki, a kapłani nosili na czole.

      1. W Nowym Przymierzu znakiem pieczęcią Boga jest Duch Święty, zgodnie ze słowami:
       ” W Nim także i wy usłyszawszy słowo prawdy,
       Dobrą Nowinę waszego zbawienia,
       w Nim również uwierzyliście i zostaliście naznaczeni pieczęcią Ducha Świętego, który był obiecany.” Ef.1,13 🙂

     2. Tak Pan Bog chcial i chce przebywac wsrod swoich dzieci i tak sie stalo dzieki Jezusowi Chrystusowi, przebywa miedzy nami jako Jezus Chrystus 🙂

    2. No,ale jaki zacny Adminie ten twój monolog ?
     Podobnie uważam,że nowe Jeruzalem to realny opis,który będzie na nowej ziemi.

    3. Kiedyś usłyszawszy, że znamię bestii to czip, nijak nie mogłam się z tym zgodzić.
     Na dzień dzisiejszy uważam, że na czoło znaczy mentalnie, duchowo oddać się złemu , na rękę zrobić to samo ale za pieniądze, daleko by nie szukać w śród t.zw. celebrytów.

     1. W sumie może być prawdziwa i ta koncepcja o znaku bestii jako mentalnym i duchowym “przejściu na złą stronę”, a czip mógłby wystąpić jako takie dopełnienie-możność inwigilacji i kontroli człowieka nawet na odległość…

    4. osobiście podchodzę do nowego jeruzalem literalnie tak samo jak do znamienia bestii.
     Przecież znamię bestii człowiek musi przyjąć w pełni świadomie. Jeśli byłby to tylko znak duchowy to ludzie przyjęliby go za pewnie nieświadomie bo będzie do tego mnóstwo okazji. Jeśli adwentyści twierdzą, że znamieniem bestii ma być kwestia szabatu to jak to ma wiązać się do tego, że ten kto go nie przyjmie nie będzie mógł ani kupować ani sprzedawać. Czyli co, jeśli nie pójdę na mszę w niedzielę i nie zostanę np. zaczipowany to już nic nie kupię i po mnie. Jakoś tego teraz nie widzę. Znak bestii musi być namacalny i widoczny dla innych tak aby swoi mogli rozpoznać swoich i wiedzieć kogo ścigać a kogo nie. Tak na logikę biorąc.

     1. Zawsze jest dodane że znamię mają tylko ci, którzy oddają cześć posągowi Bestii to znaczy że przyjęli system religijny reprezentowany przez jej ożywiony posąg (fałszywy mesjasz) dlatego otrzymali znamię i możliwość kupowania i sprzedawania. Jedni na czoło czyli z własnej woli, a inni z przymusu czyli jako kontrolę na rękę (być może chip), jednak jedni i drudzy muszą oddawać cześć posągowi i stosować się do jego nakazów.

      Można nieświadomie oddawać cześć religii Bestii myśląc że to jest dobre, ale jest jeszcze szansa aby opuścić Wielki Babilon, do czasu kiedy objawi się Posąg Bestii, który zwiedzie cały świat bo:

      “A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów, i wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić. I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu, aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w nieprawości.”

 2. Mat.24 – Jak za dni Noego…

  1. swoją drogą Noe musiał być bardzo wierzący i całkowicie pokładać zaufanie w Bogu bo przecież przed potopem nikt nie słyszał o czymś takim jak deszcz. To zapewne dlatego nikt nie uwierzył Noemu w stylu “co ten facet gada, jaki deszcz, jaki potop”.
   Dopiero po potopie pojawiła się tęcza jako znak przymierza a która została przywłaszczona przez środowiska LGBT.

   Lubie słuchać tych wykładów ale Pastor czasami przegina. W jeden z części z uporem twierdził, że drzwi do arki zamknął anioł posłany przez Boga a w Piśmie wyraźnie jest napisane, że drzwi zamknął sam Pan. Oczywiście to ,że drzwi zamknął anioł oparł na tezie Elen Wite ale to tylko taka dygresja.

   1. Tęcza jako zjawisko atmosferyczne ma 7 wiodących kolorów: czerwony (na zewnątrz łuku), pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, indygo i fioletowy (wewnątrz łuku). Natomiast najbardziej popularna wersja tęczy LGBT ma kolorów sześć.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/T%C4%99czowa_flaga_(ruch_LGBT)
    Twórca flagi LGBT niejaki Gilbert Baker wykombinował na początku tęczę ośmiokolorową.
    Jak się próbuje Pana Boga poprawiać to tylko głupoty z tego wychodzą.

 3. “nie można dwóm panom służyć ” .Zobaczcie jak jest z np z korupcją w świecie.Świat przesiąknięty mamoną. Ludzie nawet często gotowi sprzedać swoje ideały dla zysku .Czyli niejako oddali sie ale nie do końca bestii a mamonie ,choć to już droga na skróty do diabła.Czy pokochanie pieniędzy jest oddaniem sie bestii? Myśle że nie aż tak do końca bo wielu dobrych ludzi po prostu lubi luksus ale jest to ryzykowne .Myśle ze znak bestii będzie raczej fizycznym ,dobrowolnym oddaniem sie ale niebezpiecznym narzędziem do tego może być kasa. Co może być tą Mamoną, która zniewala twoje serce? – “Mogą nią być zarówno dobra materialne, jak i duchowe, na przykład przywiązanie do pieniędzy, przywiązanie do swoich dzieci, do pracy, a więc do tego, co tworzysz, nad czym pracujesz, do spokoju, a nawet przywiązanie do własnej doskonałości. Wszystkie te przywiązania powodują twoje zniewolenie, przynoszą ci niewolę. Człowiek winien przywiązywać się tylko do jednej jedynej rzeczywistości – do woli Boga. Każde zniewolenie zamyka cię na Boga i umniejsza twoją wiarę.

  Jak poznać swoją Mamonę? – Otóż napięcie, stres, niepokój, pośpiech, smutek, które ci towarzyszą w życiu, to znaki wskazujące, że służysz jakiejś postaci mamony. Są na przykład ludzie, którzy żyją w nieustannym napięciu. Jak więc wielkie musi być ich przywiązanie do czegoś przeciwnego Bogu. Ludzie wolni od przywiązań są pełni Bożego pokoju. Boży pokój buduje i umacnia zdrowie psychiczne, które rzutuje z kolei na stronę somatyczną. W ten sposób i duch, i psychika, i ciało uczestniczą w wielkiej wolności człowieka. Człowiek wolny od przywiązań jest jednocześnie wolny od zmarszczek na twarzy, od stresów, od chorób cywilizacyjnych. Mamona systematycznie niszczy człowieka. Ona nie tylko blokuje cię w twoim dążeniu do Chrystusa i przylgnięciu do Niego, ale niszczy również twoje zdrowie i twoją psychikę”

 4. co do Nowego Jeruzalem .Myśle że to fizyczne Miasto .Gdyby to było tylko lub aż przenośnią to nie byłyby podawane szczegóły bo gdyby to była przenośna sprawa opis byłby typu “a miasto to ma nieskończenie wiele skarbów” lub tym podobny opis a są podawane wymiary ,skarby itp.Nowe Jeruzalem ma zatem wymiar fizyczny i duchowy (spokój ,bezpieczeństwo tam panujące itd)

 5. Jak rozumiecie Mateusza 15 o kobiecie kananejskiej? Kiedy Pan mówi, że jest posłany tylko do owiec z Izraela, a resztę przyrównuje do szczeniąt? Właśnie przeczytałam i się zasmuciłam 🙁

  1. Emilko,ale czemu się zasmuciłaś?
   Ta przypowieść ukazuje ogromną wiarę kobiety kananejskiej,jej nieustępliwość tylko natarczywą prośbę o uwolnienie dla jej córeczki.

   1. Bo Pan najpierw nie chciał odpowiedzieć i nie zatrzymał się, dopiero jak nalegała. Chociaż chyba właśnie zrozumiałam coś..

 6. w danej chwili był posłany przede wszystkim do Izraela a z czasem do wszystkich którzy uwierzyli” Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz”.Ewangelia miała być i jest głoszona po całej ziemi.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: