Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Archeolodzy odkryli fortyfikacje z czasów króla Salomona.

 

Archeolodzy odkryli w Izraelu 3000-letnią fortyfikację wojskową , pochodzącą z okresu panowania króla Salomona, a także udowodnili, że biblijny król panował nad zaawansowanym i bogatym królestwem. W artykule opublikowanym w “The Journal of Archaeological Science: Raporty”, zespół naukowców z Uniwersytetu w Tel Awiwie opisuje najnowsze wyniki badań z Izraela.

 

Timna Valley, który znajduje się daleko na południu Izraela. Dzięki swojemu wyjątkowo suchemu klimatowi, wiele starożytnych budowli i artefaktów pochodzących z czasów biblijnych zostało tam  znakomicie zachowanych. Naukowcy z Uniwersytetu w Tel Awiwie byli szczególnie zainteresowani pozostałościami portierni z 10. wieku pne, która była związana z kopalnią rud miedzi.

Chociaż Biblia nie wspomina kopalń w czasach króla Salomona, to jednak opisuje jego niezwykłego bogactwa.

 

 

“14 Waga złota, które co rok dostarczano Salomonowi, wynosiła sześćset sześćdziesiąt sześć talentów złota, 15 oprócz tego, co pochodziło od handlarzy5 i zysków od kupców jako też wszystkich królów5 arabskich oraz namiestników krajowych. 16 Sporządził zatem król Salomon dwieście tarcz z kutego złota. Na każdą tarczę wychodziło sześćset syklów złota. “

 

 

Według Biblii, Dawid udał się setki mil poza Jerozolimą i brał udział w konflikcie zbrojnym na pustyni: ‘

 

(13) Imię Dawida stało się sławne. Powracając zaś pobił osiemnaście tysięcy Edomitów w Dolinie Soli. 2 Ks. Samuela 8:13

 

18, 000 Edomici w Dolinie Soli”, “Ben-Yosef powiedział.“Teraz, mając stwierdzili środków obronnych fortyfikacji-zaawansowany-my rozumiemy, co musiało być dla niego w grę wchodzą w tym odległym regionie. Miedzi”

 

Odkrycia te są w pełni zgodne z opisem konfliktów zbrojnych przeciwko hierarchicznej i scentralizowanemu społeczeństwu znajdującemu się na południe od Morza Martwego.”

Updated: 7 lutego 2017 — 09:40

3 komentarze

Add a Comment
 1. Archeologia zawsze potwierdzała opisy biblijne, ale o tym się za wiele nie mówi w zakłamanych mediach i na lekcjach historii.

  1. Niestety 🙁 to, że czasem pojawi się jakiś dobrze zrealizowany film dokumentalny lub program na ten temat to niezbyt wiele…zwłaszcza że nic nie wspomina się o tym w szkołach, a wystarczyłoby to dobrze podać, zawsze to jakaś odskocznia od nudnego wkuwania dat 😀

  2. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Bo w ten sposób obalało by się ludzki egoizm, który mówi “wszystko zawdzięczamy samym sobie, jesteśmy samowystarczalni, i wiemy wszystko”.
   Fakty potwierdzające istnienie Boga zdejmują człowieka z pierwszego miejsca we wszechświecie.
   Jak gdyby kiedykolwiek człowiek tam był 🙂

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: