Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Kiedy Syn Człowieczy przyjdzie w chwale, a z Nim wszyscy Jego aniołowie, wtedy zasiądzie na tronie w całej swojej chwale.

” Kiedy Syn Człowieczy przyjdzie w chwale, a z Nim wszyscy Jego aniołowie, wtedy zasiądzie na tronie w całej swojej chwale.” Mateusza 25

 

 

Być może jeszcze za naszego życia przybędzie Pan razem ze swoim orszakiem aniołów. Tak przychodzi tylko król i Pan Panów.

Jezus już jest władcą królestwa Niebios na ziemi. Ma tutaj swoich podwładnych, którzy mają być światłem w ciemności, sola tej ziemi. Nie znak, logo, odróżnia nas od reszty świata. Nie przynależność do kościoła, ale owoce naszego ducha.

Dlatego niedawno napisałem, że najlepszą formą ewangelizacji jest nasze życie, ponieważ to nas ODRÓŻNIA od innych.

Nie nasza wiedza, ale nasze zachowanie, uczynki. Kiedy pojawiasz się w towarzystwie ludzie mają w Tobie widzieć radość, pokój, troskę o innych. W nas to ma się objawić charakter Jezusa.

Nauki biblijne to sprawa trzeciorzędna w towarzystwie pogan. Ich to nie interesuje. Przedstawiciel królestwa Boga na ziemi musi sobą reprezentować Jezusa.

W czasach końca, kiedy Jezus powróci nie będzie egzaminu z teologii, ale z tego jakim jesteś człowiekiem. Czy różniłeś się od pogan.

 

” I zgromadzą się przed Nim narody całego świata, a On oddzieli jedne od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. (33) Owce ustawi po prawej stronie, a kozły po lewej.” Mt 25

 

 

Nie będzie podliczenia liczby Twoich modlitw, ale przynależność do królestwa:

 

 

Wtedy król powie tym po prawej stronie: Chodźcie, błogosławieni mojego Ojca, weźcie w posiadanie królestwo przygotowane dla was od stworzenia świata. Mt 25

 

Nie będzie podliczenia wizyt w kościele, ale:

 

Bo byłem głodny, a nakarmiliście Mnie, byłem spragniony, a daliście Mi pić, byłem przychodniem, a przyjęliście Mnie. (36) Byłem nagi, a przyodzialiście Mnie, byłem chory, a odwiedziliście Mnie, byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie. Mt 25

 

Jedną z miar, kryteriów bycia owcą a nie kozłem są uczynki wobec słabych:

 

40) A król im odpowie: Zaprawdę, powiadam wam: Coście uczynili dla jednego z tych najmniejszych moich braci, uczyniliście dla Mnie. Mt 25

 

Być może dobrze znasz biblię, ale faryzeusze również ją znali. Pytanie czy interesujesz się słabszymi.

 

Wtedy powie tym po lewej stronie: Precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, zgotowany dla diabła i jego aniołów! (42) Bo byłem głodny, a nie nakarmiliście Mnie. Byłem spragniony, a nie daliście Mi pić. (43) Byłem przychodniem, a nie przyjęliście Mnie. Byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie. Byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie. (44) Wtedy i oni powiedzą: Panie, kiedyż to widzieliśmy Cię głodnego albo spragnionego, albo przybysza, albo nagiego, albo chorego, albo w więzieniu, i nie usłużyliśmy Ci? (45) Wtedy On odpowie im: Zaprawdę, powiadam wam: Czegoście nie zrobili dla jednego z tych najmniejszych, nie zrobiliście dla Mnie. (46) I pójdą ci na mękę wieczną, a sprawiedliwi wejdą do życia wiecznego.

 

Lepiej rozejrzyjmy się wokół ziębie, czy ktoś z naszych znajomych nie czuję się samotny, Żyjemy w czasach egoizmu i egocentryzmu, gdzie zachowania altruistyczne nie są w modzie.

 

Przez ostatni rok przezywałem okresowe załamania. Miałem uciski. Demony nie próżnowały, ale Pan Jezus przyszedł do mnie jako Robert, KrzysiekŻ, Wojtuś, Kasia, Bożenka, Diana, Magdalena.

Dziękuję Bogu za nową rodzinę wszystkim życząc nowych braci i sióstr w Chrystusie. Doprawdy nowa to jakość rodzinna. Czasem nienarodzeni  mają szczęście posiadając pomocne rodziny. Pytam ich wówczas, czy są wierzący i okazuje się, że pomimo iż są katolikami kierują się na ile pozwala im wiedza Prawem Bożym.

My w większości możemy liczyć na siebie wzajemnie. Dobrze jest mieć społeczność w realu. Nie każdy ma na tyle siły, aby funkcjonować poza społecznością.

Reasumując Pan Jezus jest blisko, ale to od nas zależy po której stronie zasiądziemy, czy po lewej czy po prawej. Nie daj Boże, aby komuś z nas powiedział: nigdy Cię nie znałem.

 

Kochaj bliźniego swego jak siebie samego. 

 

 

 

 

 

 

 

Updated: 2 lutego 2017 — 11:44

6 komentarzy

Add a Comment
 1. Powinna nas odróżniać miłość. Powinniśmy tak miłować bliźnich, jak Pan nas umiłował. To takie proste i tak trudne zarazem.
  Pan uczy mnie tej miłości, wytrwałości, cierpliwości, delikatności, bo niewiele z tych cech towarzyszyło mi w “poprzednim” życiu.

   1. Powolutku, z sukcesami i porażkami… W grudniu był mój chrzest i od tamtego czasu jest tak, jakby to co złe wokół się spotęgowało … Ale nie poddaje się. Każdy dzień to nowa nauka 🙂

 2. Bardzo dobrze opracowany tekst. Widać Piotrze, że Duch Święty Cię prowadzi. Poczułam potrzebę udziału w zjeździe. Do tej pory ciągle coś się działo, że nie mogłam na niego trafić. Mam nadzieję, że na kolejny w okolicy stolicy się uda 🙂

  1. Jak w okolicach stolicy, to może i ja się jakoś “dowlokę” 😀 z Białego do Wawy to i busy kursują, i pociągi… tylko ewentualna kwestia miejsca docelowego… 🙂

 3. Piotr, czyli kamień, nie skała

  Ciekawostką jest, że Jezus nie mówi tu o wszystkich ludziach, ale o bliźnich, Jego uczniach, ludiach którzy Go znają i starają się naśladować.
  Czasami możemy nieświadomie wspomagać zło, zamiast karmić dobro. Np. wspomagając finansowo osobę, po której można się spodziewać, że przeznaczy te pieniądze na jeszcze głębsze zatopienie się w nałogu.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: