Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Grzech jest bardzo poważną sprawą

Pozwól, że przedstawię ci drugi powód. W Liście do Rzymian 1:17, Biblia naucza: „Sprawiedliwy z wiary żyć będzie”. Rozwój w życiu chrześcijańskim dzieje się przez wiarę. W Liście Judy, wersecie 24, jest powiedziane: „Jezus może cię ustrzec przed upadkiem”. Jeśli w to nie wierzysz, nigdy to nie zadziała w twoim życiu. Jeśli nie wierzysz, że Bóg jest szczególnie zainteresowany zwycięstwem nad grzechem w twoim życiu, nigdy tego nie doświadczysz. Jeśli nie wierzysz, że grzech jest poważną sprawą, nigdy go nie zwyciężysz. Musimy mieć wiarę w Słowo Boże. Podam ci parę przykładów, które powinny ci udowodnić, dlaczego grzech jest tak poważną sprawą.

Gdy Bóg stworzył pierwszych ludzi – Adama i Ewę, dał im tylko jedno przykazanie (nie dziesięć). Powiedział im, żeby nie jedli owocu z jednego z drzew, to wszystko. Otrzymali tylko jedno przykazanie. Można powiedzieć, że mogli się cieszyć życiem w pięknym ogrodzie, gdzie wszystko było dla nich dostępne, a wszystko, co musieli robić, to przestrzegać tylko jednego przykazania. To nie wydaje się trudne, czyż nie? Jednak złamali to przykazanie. Możliwe, że nawet pierwszego dnia. Jaki przyniosło to efekt?

Czy Bóg dał im drugą szansę? Nie. Nie powiedział: „Dobrze, pomińmy wasze niepowodzenie. Pewnie nawet nie zdawaliście sobie sprawy jak poważne było to, co zrobiliście. Dam wam jeszcze jedną szansę”. Nie dostali drugiej szansy. Jeśli nasze dzieci popełnią błąd, dajemy im drugą szansę. Bóg nie dał drugiej szansy Adamowi i Ewie. Natychmiast wyrzucił ich z ogrodu. Czy zrobił tak, bo nie jest miłosierny? Czy myślisz, że jesteś bardziej miłosierny jako Ojciec niż sam Bóg, bo dajesz swojemu dziecku drugą i trzecią szansę? Bynajmniej. Nie ma nikogo w całym wszechświecie bardziej miłosiernego i łaskawego od Boga. Jeśli masz odrobinę miłosierdzia w swoim sercu, masz ją od Boga. To jest malutka kropla w oceanie Jego miłosierdzia. Bóg bardzo mocno kochał Adama i Ewę. Dlaczego więc nie dał im drugiej szansy? Ponieważ grzech jest bardzo poważną sprawą. To nie błahostka!

 

 

Updated: 2 lutego 2017 — 11:46

7 komentarzy

Add a Comment
 1. ” Po czym Pan Bóg rzekł: «Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki». 23 Dlatego Pan Bóg wydalił go z ogrodu Eden, aby uprawiał tę ziemię, z której został wzięty. 24 Wygnawszy zaś człowieka, Bóg postawił przed ogrodem Eden cherubów i połyskujące ostrze miecza, aby strzec drogi do drzewa życia. Ks.Rodzaju 3

  Jeśli dokładnie wczytamy się w tekst i uzasadnienie wypędzenia Adama i Ewy z raju, dojdziemy do wniosku, że Bóg uczynił to dla ich dobra i dobra całej ludzkości. W stanie, w którym się znaleźli musieli zostać pozbawieni dostępu do drzewa życia. Dostęp do niego został otwarty przez Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Tylko pozornie akt wypędzenia z raju wygląda na surowość i karę ,tak naprawdę był to akt wielkiej miłości Ojca do swoich dzieci. BÓG JEST MIŁOŚCIĄ – fakt wypędzenia z Edenu był konsekwencją wyboru człowieka. W ogrodzie Pana nie może przebywać nic nieczystego.Jednak, zanim Bóg usunął ludzi z raju, przygotował plan ratunku dla upadłej ludzkości. Plan, z którego każdy kto chce może skorzystać. Ludzkość drugą szansę dostała. 😀

  1. Grzech jest bardzo poważną sprawą – oddziela nas od kochającego Ojca.

 2. bardzo pouczające. Nieposłuszeństwo Adama i Ewy było świadomym grzechem, a nic co grzeszne nie może przebywać w obecności świętego Boga.

 3. Piotr czy Ty masz jakiś duchowy GPS wmontowany ? Ja tu się produkuje i myślę a Ty “tadam ” i kierunek dobry jest. ☺Dziękuję

  1. “duchowy GPS” dobre, coś w tym jest 😀

 4. Piotr, czyli kamień, nie skała

  Postąpił tak, ponieważ jest również sprawiedliwy.
  Gdyby postąpił inaczej podważył by swoją sprawiedliwość i wiarygodność do do wypowiedzianych wcześniej zasad, a więc swój autorytet.
  Na pewno robił to z żalem i smutkiem, bo wiedział jak poważne będą tego konsekwencje nie tylko dla nich samych, ale również dla pozostałych pokoleń (czyli również mnie i ciebie).
  Miłosierdzie to kolejny etap historii, śmierć Syna Bożego który jako jedyny przeżył swoje życie bez grzechu (chociaż niedawno jezuita Bergolio poddał to w wątpliwość, ponieważ Jezus nie posłuchał rodziców i się od nich odłączyć aby pozostać w świątyni więc to mógł być grzech nieposłuszeństwa, pozostawię to bez komentarza) a jednak musiał wiele cierpieć i umrzeć żeby podnieść Adama i Ewę z ziemi na którą upadli.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: