Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Jeśli kogoś nienawidzisz.

Niesłychanie rzadko cytuje sentencje ze świata, ale ta ma sens biblijny.

 

Zaktualizowane: 13 stycznia 2017 - 19:51

13 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Krytykowac tylko przywary charakteru danej osoby, nigdy zas dana jednostke. Osadzac natomiast za zbrodnie, a nie za inne zyciowe zasady. A bedzie zdrowiej sie zylo 🙂 .

 2. Że tak sobie pozwolę na odrobinę swojego zdania.. Nienawiść to przeciwieństwo miłości. Jeżeli ktoś tą miłość skrzywdził, to wtedy pojawia się nienawiść, którą dopiero trzeba pokonać, zwalczyć to zło w sobie. Ten cytat niby jest mądry a tak naprawdę kryje się pod nim płytkość. Żeby nie było nienawiści musiałoby wcześniej nie być miłości. Wychodzi z niego na to, że aby “wygrać” najlepiej nic nie czuć. Takie odczuwam tutaj ukryte przesłanie.

  1. ja odbieram to tak, a może się mylę:
   jeśli nienawidzisz, to oznacza, że druga strona steruje Twoimi emocjami i uczuciami.
   Dawid miał wielu wrogów, ale nikogo nie nienawidził. Skarżył się Bogu. Nie mścil się. Ciężka sprawa i wymagająca niesamowitego wyrzeczenia siebie.

   1. Widocznie nie ugodzono Dawida prosto w serce i nie urodziła się w nim chwilowo nienawiść, którą musiał przemóc. Miał dobre podstawy, miał przychylność Boga. Lepszym porównaniem byłby Hiob: tu można porównywać to dopiero silne (czyt. ufne) serce, które się nie dało zranić. Ale zazwyczaj w tym świecie, gdzie osoby w wieku często dorosłym dopiero się nawracają, wychodzą z ciemności nie ma takiej wiary, no bo jak , skoro się dopiero wychodzi z Babilonu. I wtedy pojawia się nienawiść jeśli się nie ma jeszcze tych solidnych podstaw związanych z Bogiem.. No chyba, że nie ma się uczuć:) – i o to mi właśnie chodzi. Myślę, że już nie muszę wyjaśniać, kto zrozumie ten zrozumie

   2. Piotr, czyli kamień, nie skała

    Nienawiść to kwas, który bardziej niszczy naczynie w którym się znajduje, niż to na co zostanie wylany…

 3. To czego szuka lepszy człowiek,
  jest wewnątrz niego.
  To czego szuka człowiek mały,
  jest w innych.

  /Konfucjusz/

  1. Piękna myśl 🙂 ciekawe, czy też ma jakiś “odpowiednik” w cytatach biblijnych? Nie zawsze wszystko zapamiętam, a chciałabym wiedzieć 🙂

 4. W polskiej wspolnocie ideologia powszechnie panujaca i szczerze wyznawana ( niestety… ), w kraju i zagranica, jest “rowniactwo-urawnilowka”. Po prostu masz nie wyrozniac z tlumu rodakow ( tym bardziej na plus, a szczegolnie materialnie ). Inaczej spoleczenstwo swojakow cie zje… Jest to poklosiem usilnie promowanego przez rzymskikatolicyzm balwochwalczego kultu wlasnej duszy, gdzie widzi sie drzazge w oku blizniego, a belki w swoim juz nie…

 5. Prawdziwi ludzie sie nie smieja. Oni z nie pekaja 😉 .

 6. Czyj to cytat i gdzie znaleziony??
  Chcę na fb wstawić

 7. Swiat jest plynny tzn. wyobrazenia rzeczywistosci coraz bardziej sie zmieniaja. Nie kwestionowalne jest jednakze istnienie pewnych podstawowych prawd obiektywnych ( takich wysepek na oceanie wzglednisci ). Jesli zaczniemy je podwazac ( co juz sie dzieje… ), to runie z wielkim hukiem nie tylko caly misterny gmach cywilizacji ( w naszym przypadku lacinskiej ) ale nastapi calkowity upadek czy wrecz zdziczenie obyczajow, panstwa, spoleczenstwa, wraz z zanikiem podstawowej komorki spolecznej czyli rodziny to jest zwiazku kobiety i mezczyzny oraz dzieci. Jednostka zostanie sprowdzona do roli czlowieka pierwotnego, a tresci duchowe do “ludozerstwa”.

 8. Mamy dawac swiadectwo prawdzie o Jezusie Chrystusie przez co jestesmy zobowiazani do przyjmowania z godnoscia tego co nam przypadnie, zarowno zaszczytow jak i cierpien.

 9. Nienawiść skutkiem żalu za zranienie, czyli brak wybaczenia. Brak wybaczenia zaś zalążkiem zła.
  Tak to widzę ja.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish