Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Hipokryzja papieża Franciszka: “świat nienawidzi chrześcijan”.

Za onet.pl:

 

“Papież Franciszek powiedział wiernym, że “świat nienawidzi chrześcijan z tego samego powodu, z jakiego nienawidził Jezusa”. – On przyniósł światło Boga, a świat woli mroki, by ukryć swe nikczemne uczynki – mówił papież w Watykanie”

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/papiez-franciszek-swiat-nienawidzi-chrzescijan/zv2ex9g

 

Pan Bergoglio nakłania chrześcijan do przyjęcia muzułmanów nienawidzących Jezusa, zawitał w USA, kraju, gdzie promuje się lucyferianizm, gości dyktatorów świata i jednocześnie stosuje biblijne pojęcie “świata” 🙂 Zupełnie jakbym czytał swój blog :D. Jednak to nie jest mój blog. To sa wypowiedzi mężczyzny, który rządzi światem. Któremu kłaniają się wszyscy władcy ziemi. Jest to papież, który nie zatrzymał swym autorytetem żadnej wojny.

Nie wiem co mam myśleć na temat tej wypowiedzi, ale pierwsze co przychodzi mi na myśl, to przejęcie słownictwa chrześcijan biblijnych tak, jak to zrobił cesarz Konstantyn i jak to zrobili z reformacją. Po prostu ją przejęli…

 

 

 

 

Updated: 26 grudnia 2016 — 19:29

33 komentarze

Add a Comment
 1. HA! papież i muzułmanie! O tym samym mówiłem rozmawiając z ojcem jakieś pół godz temu. Im więcej im Biblii wtłaczam tym za większego heretyka uwazany jestem. Spytałem BIBLIĘ macie ?? Mamy A czytacie?……. I tu jest problem rozbiłem się o mur maryjności, różancowości itp!! Powoli staję się heretykiem 🙂

 2. To rzeczywiście pokaz hipokryzji, nie ma co… :/

  1. Zaleciało Genowefą Pigwą i panią Pelagią 😉

   A ja mam dla Was taki mały sucharek:

   Jak się nazywa papierowy jeż?

   Papież 😀

   1. A jakie się nazywają papieskie grzyby?

    Papierzaki 😀

  2. Dobre 🙂 Trzeba sie naucyć śpiwoć 😀

   1. ,,Śpiewać każdy może,
    trochę lepiej lub trochę gorzej,
    ale nie oto chodzi,
    jak co komu wychodzi.
    Czasami człowiek musi,
    inaczej się udusi.
    Ooo!” 😉

    1. Dzięki za zamieszczenie tego klasyka 😀
     Gościu nie jest moim ulubionym aktorem (acz Rybę w Kilerze i Maksa w Seksmisji zagrał świetnie 🙂 ), ale lubię ten utwór 🙂

 3. Technika przejęcia pewnie znana jest od bardzo dawna. Wrogie przejęcie w biznesie jest sposobem na walkę z konkurencją.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wrogie_przej%C4%99cie
  Nie przypadkiem w Piśmie jest mowa o wilkach w owczej skórze.

 4. Jak zle czynisz w oczach Boga, jestes rowny gosc w rozumieniu zwiedzionych letniakow, a jak dobrze czynisz to jestes w ich mniemaniu frajerem…

 5. Zapewne wiecie iż katolicki papież ani kościół katolicki ani katolicy nie mają nic wspólnego z biblijnym chrześcijaństwem ,a obecny papież jest tylko wybraną z góry marionetką Żydowską ,który wypełnia ich rozkazy.
  A dziesięć rogów, któreś widział na bestyi, cić w nienawiści mieć będą wszetecznicę i uczynią ją spustoszoną i nagą, i ciało jej będą jeść, a samą ogniem spalą. Apokalipsa 17
  Światowe Żydostwo od wewnątrz zniszczy KRK ,poslugując się swoim pionkiem

  1. Byłabym ostrożna z obwinianiem żydów za całe zło tak jak i arabów za terroryzm na świecie.

 6. Tak obecny papież jest koniem trojańskim w kRK

  1. Koniem trojańskim? Przecież robi dokładnie to samo, co jego poprzednicy. Zwodzi. Może ciężko się z tym pogodzić, ale KRK nie było, nie jest i nie będzie biblijnym chrześcijaństwem. Nigdy.

 7. Tak się zastanawiałem ostatnio nad dwoma cytatami z listu do Hebrajczyków

  (11): Jeśliby więc doskonałość była [osiągalna] za pośrednictwem kapłaństwa lewickiego a w oparciu o nie lud otrzymał Prawo to skąd potrzeba, by ustanawiać innego kapłana, według porządku Melchisedeka, a nie według porządku Aarona? [Biblia Ewangeliczna NT, Hbr 7]

  Zakon został zadany w oparciu o kapłaństwo lewickie..ale zaraz..

  (3): A Mojżesz wstąpił na górę do Boga, Pan zaś zawołał nań z góry, mówiąc: Tak powiesz domowi Jakuba i to oznajmisz synom izraelskim: (4): Wy widzieliście, co uczyniłem Egipcjanom, jak nosiłem was na skrzydłach orlich i przywiodłem was do siebie. (5): A teraz, jeżeli pilnie słuchać będziecie głosu mojego i przestrzegać mojego przymierza, będziecie szczególną moją własnością pośród wszystkich ludów, bo moja jest cała ziemia. (6): A wy będziecie mi królestwem kapłańskim i narodem świętym. Takie są słowa, które powiesz synom izraelskim. [Biblia Warszawska, Wj 19]

  Każdy Izraelita miał być kapłanem

  Jednakże po grzechu złotego cielca, to Lewici zostali kapłanami. To by wychodziło, że tylko Tora ceremonialna została usunięta. Z drugiej strony Biblia opisuje to jako “porządek Aarona” a Aaron i Jego synowie, już wcześniej byli wyznaczeni do służby Panu.

  (8): Przez to Duch Święty wskazuje wyraźnie, że droga do świątyni nie została jeszcze objawiona, dopóki stoi pierwszy przybytek; (9): ma to znaczenie obrazowe, odnoszące się do teraźniejszego czasu, kiedy to składane bywają dary i ofiary, które nie mogą doprowadzić do wewnętrznej doskonałości tego, kto pełni służbę Bożą; (10): są to tylko przepisy zewnętrzne, dotyczące pokarmów i napojów, i różnych obmywań, nałożone do czasu zaprowadzenia nowego porządku. [Biblia Warszawska, Hbr 9]

  Czy przepisy dotyczące spożywania zwierząt czystych i nieczystych, były tylko tymczasowe? Czyli że de facto można jeść wieprzka? Czy może ja coś źle rozumuje?

  1. Ja nadal uważam, że Tory się nie dzieli na ceremonialną i moralną, bo jest całością. Źydzi nie odpuścili ceremonii tylko świątyni nie mają.
   Mięso ma krew, a krew jest nieczysta, wg zakonu powinno się jeść specjalnie spreparowane mięso z upuszczoną krwią i takie chyba jedzą Żydzi?
   My jako poganie, mamy się powstrzymać od krwi, mięsa dla bałwanów.. Czy znasz mięso bez krwi? To dla mnie zagwozdka.

   1. 13 Przestańmy więc wyrokować jedni o drugich. A raczej to zawyrokujcie, by nie dawać bratu sposobności do upadku lub zgorszenia. 14 Wiem i przekonany jestem w Panu Jezusie, że nie ma niczego, co by samo przez się było nieczyste, a jest nieczyste tylko dla tego, kto je uważa za nieczyste. 15 Gdy więc stanowiskiem w sprawie pokarmów zasmucasz swego brata, nie postępujesz już zgodnie z miłością. Tym swoim [stanowiskiem w sprawie] pokarmów nie narażaj na zgubę tego, za którego umarł Chrystus.
    16 Niech więc posiadane przez was dobro nie stanie się sposobnością do bluźnierstwa! 17 Bo królestwo Boże to nie sprawa tego, co się je i pije, ale to sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym. 18 A kto w taki sposób służy Chrystusowi, ten podoba się Bogu i ma uznanie u ludzi. 19 Starajmy się więc o to, co służy sprawie pokoju i wzajemnemu zbudowaniu. 20 Nie burz dzieła Bożego ze względu na pokarmy! Wprawdzie każda rzecz jest czysta, stałaby się jednak zła, jeśliby człowiek spożywając ją, dawał przez to zgorszenie. 21 Dobrą jest rzeczą nie jeść mięsa i nie pić wina, i nie czynić niczego, co twego brata razi .
    22 A swoje własne przekonanie zachowaj dla siebie przed Bogiem. Szczęśliwy ten, kto w postanowieniach siebie samego nie potępia. 23 Kto bowiem spożywa pokarmy, mając przy tym wątpliwości, ten potępia samego siebie, bo nie postępuje zgodnie z przekonaniem. Wszystko bowiem, co się czyni niezgodnie z przekonaniem, jest grzechem.

    Niełatwe wersety.

    1. Wersety bardzo łatwe. Księga kapłańska 11 jasno mówi, które zwierzęta mogą być uznane za pokarm, a które pokarmem nie są.

     13 Przestańmy więc wyrokować jedni o drugich. A raczej to zawyrokujcie, by nie dawać bratu sposobności do upadku lub zgorszenia. 14 Wiem i przekonany jestem w Panu Jezusie, że nie ma niczego, co by samo przez się było nieczyste, a jest nieczyste tylko dla tego, kto je uważa za nieczyste. 15 Gdy więc stanowiskiem w sprawie pokarmów zasmucasz swego brata, nie postępujesz już zgodnie z miłością. Tym swoim [stanowiskiem w sprawie] pokarmów nie narażaj na zgubę tego, za którego umarł Chrystus.
     16 Niech więc posiadane przez was dobro nie stanie się sposobnością do bluźnierstwa! 17 Bo królestwo Boże to nie sprawa tego, co się je i pije, ale to sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym. 18 A kto w taki sposób służy Chrystusowi, ten podoba się Bogu i ma uznanie u ludzi. 19 Starajmy się więc o to, co służy sprawie pokoju i wzajemnemu zbudowaniu. 20 Nie burz dzieła Bożego ze względu na pokarmy! Wprawdzie każda rzecz jest czysta, stałaby się jednak zła, jeśliby człowiek spożywając ją, dawał przez to zgorszenie. 21 Dobrą jest rzeczą nie jeść mięsa i nie pić wina, i nie czynić niczego, co twego brata razi .
     22 A swoje własne przekonanie zachowaj dla siebie przed Bogiem. Szczęśliwy ten, kto w postanowieniach siebie samego nie potępia. 23 Kto bowiem spożywa pokarmy, mając przy tym wątpliwości, ten potępia samego siebie, bo nie postępuje zgodnie z przekonaniem. Wszystko bowiem, co się czyni niezgodnie z przekonaniem, jest grzechem.

     Głupio byłoby pić piwo przy kimś, kto stara się zerwać z alkoholem.

     ” Źydzi nie odpuścili ceremonii tylko świątyni nie mają.”

     żydzi nie uznali Jezusa za mesjasza, więc dalej trzymają się ceremonii. Gdzie Tora jest całością?

     (21): Tak mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Dodajcie swoje całopalenia do swoich krwawych ofiar i jedzcie mięso, (22): gdyż nic nie powiedziałem waszym ojcom, gdy ich wyprowadzałem z ziemi egipskiej, nic też nie nakazałem im w sprawie całopaleń i ofiar krwawych, (23): lecz tylko to przykazanie dałem im, mówiąc: Słuchajcie mojego głosu, a Ja będę waszym Bogiem, wy zaś będziecie moim ludem, postępujcie całkowicie tą drogą, którą wam nakazuję, aby się wam dobrze działo! (24): Lecz oni nie usłuchali i nie nakłonili swojego ucha, ale postępowali według skłonności i uporu swojego złego serca i odwrócili się do mnie tyłem, a nie twarzą. (25): Od tego dnia, gdy wasi ojcowie wyszli z ziemi egipskiej, aż do dnia dzisiejszego, posyłałem do was nieprzerwanie i nieustannie swoje sługi, proroków. (26): Lecz oni nie usłuchali mnie ani nie nakłonili swojego ucha, ale usztywnili swój kark i postępowali gorzej niż ich ojcowie. [Biblia Warszawska, Jr 7]

     Wersety 22-23 są tutaj kluczowe. Jasno mówią, że nawet ofiary ze zwierząt nie były pierwotnie Bożym planem.

     1. Czlowiek moze robic wszystko ( nie jest bezwolna marionetka ), ale nie wszystko co czyni podoba sie Bogu oraz jest dla niego dobre.

     2. Nie mogę się zgodzić. Paweł pisał do pogan, którzy jedli świnie.
      Zresztą jasno jest napisane, że jeden je mięso inny nie je i nie można osądzać. My poganie mamy krwi nie spożywać.
      Nie widzę w tym co przytoczyłeś podziału Tory. Wiem, że Żydzi nie uznają Mesjasza, ale nie rozdzielają też Tory. Bogu obrzydły ich całopalenia, a oni chcą odbudować świątynię.. Ale Żydzi mają się nawrócić w czasach ostatnich.

      1. Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu. Wszystko to są tylko cienie rzeczy przyszłych; rzeczywistością natomiast jest Chrystus.
       Kolosan 2,16,17
       Kolosanom też Paweł tak napisał, oni nawet nie znali zakonu i nie musieli, bo w sercu swoim uwierzyli, a potem mieli wydawać owoce Ducha.

       1. Przy okazji przyszło mi do głowy coś. Może fakt nienawiści do Pawła w niektórych miejscach wynika też z tego, że nauczał pogan choć był byłym faryzeuszem i przecież Bóg mógłby go do swoich posłać. A jednak on poszedł właśnie to obcych. Sporo się przewija wątków w Internecie jakby to Polacy byli narodem wybranym i zaginionymi Izraelitami, a więc nie wszczepieni. Choć z drugiej strony wg Pawła nie ma już podziału.

      2. Oj NNrozumiem, a skąd wiesz, że nie znali zakonu? Berejczycy sprawdzali w ST, czy sprawa ma się tak, jak głosili apostołowie. Eunuch ochrzczony przez Filipa, czytał księgę proroka Izajasza. Poganie nie znali zakonu, ale z pewnością byli uczeni przez apostołów. Po drugie my zakon znamy, mamy dostęp do tej wiedzy. Wiemy co Bóg uznaje za pokarm, a co nie. A stwierdzenie że poganie nie znali zakonu, to tylko domysł. Może jedli świnie, może nie jedli. Może Paweł miał na myśli pokarm pogan, a może pokarm Biblii. Pismo interpretuje pismo, więc ja wolę trzymać się Ks. Kapłańskiej 11. A po za tym, pismo mówi też, że Bóg puszczał płazem czasy niewiedzy. Lecz skoro znamy zakon, to już nie ma mowy o niewiedzy.

       “Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu. Wszystko to są tylko cienie rzeczy przyszłych; rzeczywistością natomiast jest Chrystus.
       Kolosan 2,16,17”

       https://www.youtube.com/watch?v=Qd0gUppUp_w

       “Zresztą jasno jest napisane, że jeden je mięso inny nie je i nie można osądzać. My poganie mamy krwi nie spożywać.”

       Paweł pisał o słabych w wierze. Po drugie pisał o mięsie, a nie o nieczystych zwierzętach. Mięso to także kurczak, baranina etc.

       Swoją drogą niby dieta Daniela jest zdrowa, a Paweł apostoł nazywa jedzących jarzyny słabymi ludźmi.

       1. Jak uważasz Karol. Jednak filmiku Mazura nie obejrzę, nie wchodzę nawet na jego kanał. Zostańmy każdy przy swojej interpretacji, poznaniu.

        1. Więc tak w skrócie…

         Kolosan 2:17 mówi o sposobie świętowania, nie o samym fakcie. Jedni świętują w dosłownym tego słowa znaczeniu, inny wolą raczej pościć. Chodzi o to, by jedni drugich nie potępiali z tego powodu. Coś jak z alkoholem. Jeden pije, drugi nie pije.

 8. Ludzie uzalezni od telewizji czy dowolnego przekazu obrazkowego na innym nosniku danych maja wielki problem z nawroceniem sie. Po prostu duza czesc z nich zatracila zdolnosc logicznego rozumowania…

  1. Nie ma pelnego zrozumienia slowa Boga bez czytania ze zrozumieniem. Jak istota ludzka nie cwiczy, oprocz ciala, rowniez umyslu ( dobrymi ksiazkami, a nie smieciami ) to traci czlowieczenstwo.

   1. Czlowiek namietnie konsumujacy bezbozne szambo telewizyjne/internetowe jest oblakany ( opetany ) i tyle.

 9. Piotr, czyli kamień, nie skała

  Pięknie się przebiera z wilka w owcę, jak na jezuitę przystało.
  Wszyscy, którzy Biblii w ręku nie mieli chwytają wszystkie jego słowa jak prawdy objawione.
  No i gdzie on osobiście cierpi to prześladowanie? W swoim pałacu, jedząc kawior ze złotych talerzy? Lub będąc gościem u wszystkich przywódców religii wrogich chrześcijaństwu? 🙂

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: