Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

PRACUJĄC RAZEM DLA DOBRA

David Wilkerson

Paweł pisze, „Zewsząd uciskani, … zakłopotani, … prześladowani, …powaleni, ale nie pokonani, (2 Kor 4:8-0).

„Zewsząd uciskani” – Czy możesz utożsamić się z tym zdaniem? Może przeżywasz fizyczny ból, kłopoty małżeńskie, problemy finansowe, troskę o dzieci. Życie może być czasami totalnie przygniatające.

Możesz być całkowicie w woli Bożej, ale czasami jesteś przygnieciony. Możemy chodzić w centrum jego woli, a czasami być zakłopotani, zaniepokojeni i prześladowani.

Niektórzy chrześcijanie byli tak utrapieni z każdej strony i tak długo, że myśleli, „To nie może być od Boga. Tego już za wiele. Moje cierpienie trwa już zbyt długo i czuję się całkowicie opuszczony. Chyba Pan mnie karze za przeszłe grzechy. Nie mam innego wytłumaczenia.”

Paweł kładzie przed nami wspaniałą prawdę, której się trzymał i która uchroniła go od rozpaczy:

„Choć zewnętrzny nasz człowiek niszczeje, to jednak ten nasz wewnętrzny odnawia się z każdym dniem” (2 Kor 4:16).

Posłuchaj prawdy, którą Paweł głosi do nas:

„Tak, wszystkie te kłopoty i doświadczenia wyczerpały moje ciało. Moje ciało już spowolniło, ale równocześnie coś wspaniałego dzieje się w mojej duszy. To wszystko współdziała razem dla dobra we mnie, a ja wzrastam w poznaniu Pana i Jego dróg.”

Paweł wiedział, że żyje w doskonałej Bożej woli. Zdawał sobie sprawę, że wszystkie te doświadczenia działy się nie dlatego, że Bóg się na niego gniewał. Przeciwnie, Paweł wiedział lepiej, niż kiedykolwiek przedtem, że był bardzo kochany przez Pana.

Krótko mówiąc, Paweł zgodził się z tą sytuacją i uczył się cierpliwości: „Albowiem wytrwałości wam potrzeba, abyście, gdy wypełnicie wolę Bożą, dostąpili tego, co obiecał” (Hbr 10:36).

Zaktualizowane: 15 grudnia 2016 - 11:59

6 komentarze

Dodaj komentarz
 1. często tak siadam w fotelu zamykam oczy i myślę tak to wszystko mnie czasem męczy ta gonitwa ta praca,ta pogoda to życie gdzie słyszę o tylu cierpieniach i nie ma czasem już sił i mówię Jezu to wszystko ma nas wzmocnić w wierze bo wiem , że to przeminie ale muszę być wytrwała dla Ciebie jak i Ty byłeś wytrwały dla mnie gdy byłeś prześladowany gdy umierałeś , Twoje cierpienie to jak się poświęciłeś dla nas nie będzie zmarnowane bo razem z nami przez to przejdziesz i wtedy wiem ,że to jest system szatana który nigdy nas nie zwycięży , ciało nasze może się zestarzeć ,możemy chorować możemy odejść ale wierni Tobie w duchu zawsze będziemy i każdego dnia wzrastamy w wierze:) i się nie poddamy

 2. Piotr, czyli kamień, nie skała

  Pomyślcie, że mamy szansę spotkać się kiedyś z takim Pawłem, Piotrem i pozostałymi apostołami, oraz oczywiście z Jezusem na jednej uczcie w Niebie…
  Niesamowite.

  1. Mówię zaś wam że liczni od wschodów i zachodów przyjdą i zostaną posadzeni z Abrahamem i Izaakiem i Jakubem w Królestwie Niebios

  2. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Z Janem Wycliffem, Williamem Tyndale’m, Marcinem Lutrem… to będzie coś niesamowitego.
   Oczywiście wiemy, że zbawienie nie jest z uczynków, ale idąc w świat pamiętajmy o tym, żeby w przyszłości na tym spotkaniu – ja myślę że bardzo niedługo, może nawet już w 2017 – nie wypaść blado przy tych wszystkich postaciach 🙂

  3. W miejscu gdzie nie ma wojen i zła- to dopiero jest niesamowite! 🙂

 3. Jak rozmawiac z ludzmi, ktorymi zawladnal zly duch, a ktorzy sa tylko i az zwiedzeni jego naukami ( nie sa diabelskim pomiotem )?

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish