Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Agnieszka Frykowska w chrześcijańskim programie pt “Jestem drugi”.

Obecnie Maja.

Chciałem przy tej okazji dodać, że Agnieszka zmieniając imię  zapewne ze względu na przeszłość jest żywym przykładem na wykorzystanie, przyjęcie  super oferty od Pana Jezusa na NOWE ŻYCIE. Stare przeminęło. Jej nowe życie jest całkowicie czystą kartka papieru. Niech będzie to zachętą dla innych w nowej drodze życia bez grzechu.

 

 

Updated: 1 grudnia 2016 — 10:34

43 komentarze

Add a Comment
 1. Ja tak około tematu. Czy człowiek jest bezbożny dlatego, iż chce czy dlatego, że “został naznaczony”?

  1. Bo tak chce… się dowiedziałam przed chwilą…

 2. http://www.iamsecond.com/seconds/anne-rice/ Anne Rice, autorka najbardziej znanych na świecie powieści o wampirach również jest nawrócona. Jestem w szoku!
  Bóg jest wielki, Jego dzieło wspaniałe i nawraca grzeszników ze strasznych i ciemnych dróg na drogę prawdy. Chwała Ci Ojcze za każdego nawróconego człowieka!
  Wstyd przyznać, ale sama oglądałam kiedyś pewne świadectwo z “Jestem drugi” i pomyślałam: “to chyba jakaś sekta i tak się strasznie uzewnętrzniają..”. Jakże ślepa byłam!

  1. Rok temu, myślałam tak samo jak Ty, gdy obejrzałam świadectwo z Jestem Drugi z Anią Świątczak, byłą wokalistką Ich Troje. Teraz mam inne podejście.

   1. Ja o tych świadectwach słyszałam tak “pobocznie” ze względu na wypowiadających się tam różnych (byłych) celebrytów itp.- nawet Litza się gdzieś tam wypowiada…tylko nie wiedziałam co o tym myśleć-nie uważałam tego za sektę, ale dla mnie to i tak było coś innego, odmiennego, trudnego do oceny…
    Dzięki Bogu ci ludzie odnajdują lepszą drogę i w sumie to jest fajne 😀 Oby tak dalej! Oby więcej ludzi odnajdywało Go! 🙂

 3. Widzę, że filmik z Frytką, który zapodałam w komentarzu został wlepiony na forum 😉

  Polecam jeszcze z tego projektu:

  Head:

  https://www.youtube.com/watch?v=gsnpweTRyRY&list=PLjIgCqR_YBatOHPXZt4C42bs2d1FowBmM

  Litza:

  1. Widzę,że nikt nie podaje w wątpliwość prawdziwości tych nawróceń a szkoda.

   Frykowska mówiła o wigilii,gra nadal w teatrze,bierze nadal czynny udział w życiu tego świata.Nie zapominajmy,że jest aktorką.Jakiego Jezusa głosi tak na prawdę.

   Nie wierzę w jej nawrócenie ani Litzy ani kogokolwiek biorącego udział w tym przedsięwzięciu.
   Rzucajcie na mnie gromy kochani jestem w stanie przyjmować z pokorą wszystko.Kocham Was.

   1. Brałem pod uwage, ale nie chcę wylewac dziecka z kąpielą.
    Z drugiej strony wojtuś jaką masz gwarancję, że ona ma świadomość , że gra w teatrze lub swieta są złe?
    Owszem ten kościół Chwały jest dziwny, ale czy ona głosi innego Jezusa?

    1. Też mnie parę rzeczy zastanowiło jak Wojtusia (co do wigilii na przykład, dziwne jeśli nie wie, że to są święta niechrześcijańskie), ale ogólnie jestem bliższy stanowiska Piotrek Twojego,aby nie wylewać dziecka z kąpielą. A co do teatru to nawet powiem więcej, że sama gra w teatrze wg. mnie nie musi być zła! Zależy w jakim i w jakie role się wciela. Nie wiem nic o niej w tym kontekście. Więc nie oceniam tego, że gra w teatrze. Rozumiem, że Wojtuś wiesz coś więcej na ten temat (gdzie, i co gra), stad takie zdanie, tak?

     1. No tak Wojtku masz rację ze świętami,ale popatrz na zbory chrześcijańskie. Prawie wszyscy świętują wigilię i nic nie widzą w tym złego.

   2. Hej Wojtuś tu dotknąłeś kwestii pracy – bo aktorstwo to jej praca – nad którą trochę się zastanawiałam. Myślę, że nie sposób po nawróceniu rzucić wszystko włącznie z robotą i jechać w Bieszczady 🙂
    Tak się zastanawiałam…ktoś jest dobrym psychologiem…nawraca się i co, ma rzucić pracę bo psychologię wymyślili okultyści? Ktoś inny np. jest farmaceutą, nawraca się i ma rzucić pracę bo farmaceucja to pharmakeia, którą zostały omamione wszystkie narody? (Ap 18,23). Znam psychologów, którzy są chrześcijanami robią bardzo dobrą pracę pomagając ludziom, a także farmaceutów którzy starają się jak najlepiej pomóc a nie zaszkodzić ludziom w potrzebie. Myślę więc, że samo to, że gra w teatrze nie jest złe, kwestia leżałaby w tym jakie dobiera sobie role itd.
    To tak ogólnie Wojtuś moje przemyślenia, skoro już rozpocząłeś ten temat 🙂

    1. Kosik: “Znam psychologów, którzy są chrześcijanami robią bardzo dobrą pracę pomagając ludziom, (…)”

     Kosiku,

     Zaciekawiło mnie Twoje stwierdzenie. W jaki sposób Chrześcijanin może pracować jako psycholog, godząc to z tym w co wierzy, oczywiście zakładając że wierzy jak należy? Czy mogłabyś napisać coś więcej na ten temat, jak konkretniej pomogły osoby o których mowa?

     Co do programu „Jestem Drugi”, to była o nim mowa w komentarzach pod wcześniejszymi wpisami/wpisie na tym blogu, natomiast co do samej Mai Frykowskiej to się nie wypowiem, bo niewiele wiem.

     Co do „kościoła Chwały”, to z ciekawości sprawdziłem, i jeśli mamy ten sam zbór/kościół na myśli, to otwarcie napisane jest na jego stronie, że czerpie on między innymi z nauczania Nowej Reformacji Apostolskiej, o której również była mowa.

     „Odwołujemy się również i korzystamy z osiągnięć myśli teologicznej Wielkiej Reformacji europejskiej XVI wieku, jak również późniejszego dorobku nurtów przebudzeniowo-reformacyjnych pietyzmu, metodyzmu, ruchu zielonoświątkowego, charyzmatycznego, a ostatnio także tzw. nowoapostolskiej reformacji.”

     http://www.kosciolchwaly.pl/o-nas/w-co-wierzymy/zasady-doktrynalne/

     1. O cześć Guzzik dawno Cię nie było, miło że przyszedłeś mnie pozaczepiać 😀 dopiero co Cię tu pozdrawiałam kilka dni temu 😉

      Np jeden z tych psychologów pomaga ludziom wyjść z uzależnień od alkoholu 🙂

      1. Kosik: “O cześć Guzzik dawno Cię nie było, miło że przyszedłeś mnie pozaczepiać ? dopiero co Cię tu pozdrawiałam kilka dni temu ? ”

       No proszę. Nie zdawałem sobie z tego sprawy. A z jakiego to powodu, w jakiej okoliczności te pozdrowienia? Nie wiem na ile było w tym żartu, ironii, natomiast ja oczywiście również pozdrawiam.

       Kosik: “Np jeden z tych psychologów pomaga ludziom wyjść z uzależnień od alkoholu ? ”

       A w jaki sposób dokładniej, jakimi metodami?

       Czy dawanie komuś porad z psychologii odnośnie nałogu nie jest próbą zastąpienia Ewangelii? Czy nie koliduje to z faktem, że to Bóg wybawia od grzechu, co możliwe jest dopiero po narodzeniu na nowo? Głoszenie Ewangelii raczej nie jest pracą psychologa, a jeśli nawet próbuje w jakiś sposób ją łączyć w pracy, to czy powinien brać za to pieniądze?

       1. A propos tego, że temat był taki, że dużo się uczymy w dyskusjach x naszymi oponentami, tam Cię pozdrowiłam 🙂 ironii tam nie było, może trochę żartem po tych wszystkich naszych dyskusjach 🙂 ale serio też troszkę 🙂

        Hmm a czy w takim razie sprzedawanie komuś kremu czy hamburgerów jest niechrzescijanskie? Przecież chrześcijanin nie powinien zachęcać innych do obżarstwa czy nadmiernego przykladania uwagi do spraw cielesnych. Co z pracą dietetyka? Czy dawanie komuś, kto być może objada się bo zajada problemy, porad dietetycznych nie jest odwróceniem uwagi, zastepowaniem ewangelii? Itd.
        Nie wiem Guzziku, nie jestem na 100% pewna co do tych przemyśleń. Jedyne co przychodzi mi do głowy z Biblii to słowa Jezusa, żeby żołnierz poprzestał na swoim żołdzie. A co Ty o tym myślisz?

        1. Swoją drogą to ciekawy “zbieg okoliczności”, że ze 2 -3 dni temu pomyślałam o Tobie i napisałam Ci pozdrowienia a dzisiaj piszesz na blogu i to w odpowiedzi na moją wypowiedź, nie wiedząc o tym że przesłałam Ci pozdrowienia, co znaczy że nie czytałeś bloga jakiś czas? Może to Boże działanie…to ja się modlę o Ciebie, dobrej nocy 🙂

        2. Kosik: “Hmm a czy w takim razie sprzedawanie komuś kremu czy hamburgerów jest niechrzescijanskie?”

         Kosiku, ale ja nie pytałem o kremy i hamburgery, tylko o Psychologa, który według Ciebie jest Chrześcijaninem, i pomaga ludziom wyjść z grzechu ludzkimi metodami, a przecież to Bóg wyzwala z grzechu. Jest to kwestia dotycząca duszy człowieka. Myślę, że niektóre przytoczone przez Ciebie przykłady, pytania są nietrafione. Nie uważam stosowania i sprzedawania kremów, czy jedzenia i sprzedawania hamburgerów za coś złego.

         Kosik: “Przecież chrześcijanin nie powinien zachęcać innych do obżarstwa czy nadmiernego przykladania uwagi do spraw cielesnych.”

         Też tak myślę.

         Kosik: “Co z pracą dietetyka? Czy dawanie komuś, kto być może objada się bo zajada problemy, porad dietetycznych nie jest odwróceniem uwagi, zastepowaniem ewangelii? Itd.”

         Jeżeli dietetykiem jest Chrześcijanin, i daję dietetyczne porady osobie “która objada się bo zajada problemy”, i pomija Ewangelie, to czy będzie to w zgodzie z sumieniem tego Dietetyka? Ja tu widzę problem, a Ty? Przytoczony przez Ciebie przypadek dotyczy duszy, objadania się jako wyniku czegoś więcej niż przykładowo niewiedza, złe nawyki żywieniowe.

         Wracając do sedna, to z tego co mi wiadomo, są nawet metody sprzeczne z Biblią, które mogą w różnym stopniu pomóc czy przynajmniej dać takie złudzenie, ale całkowicie i zgodnie ze Swoją wolą może zrobić to jedynie Bóg, który daję moc do zwalczania grzechu, życia w pobożności, i to przecież u Niego Chrześcijanin powinien szukać pomocy, a nie u Psychologa. Nawet jeżeli mowa o oczywistych poradach w których nie ma nic złego, to w dalszym ciągu mowa jest o Psychologu, który według Ciebie jest Chrześcijaninem, i próbuje pomóc na wszelkie możliwe sposoby, pomijając to co najważniejsze, i to w co rzekomo sam wierzy, jednocześnie ze spokojem sumienia biorąc za to pieniądze…

         Jak sama najprawdopodobniej wiesz, pewnych założeń na których opiera się psychologia, metod nie da się pogodzić z Biblią, a ich kontrowersyjne źródło też z tego co wyczytałem jest Ci w jakimś stopniu znane.

         Co o tym myślisz?

         Kosik: “Swoją drogą to ciekawy „zbieg okoliczności”, że ze 2 -3 dni temu pomyślałam o Tobie i napisałam Ci pozdrowienia a dzisiaj piszesz na blogu i to w odpowiedzi na moją wypowiedź, nie wiedząc o tym że przesłałam Ci pozdrowienia, co znaczy że nie czytałeś bloga jakiś czas?”

         Tak. Jakiś czas nie czytałem. Nie czytam też wszystkiego, to dosyć czasochłonne.

        3. Nie mogę się z Tobą kłócić na ten temat bo nie jestem pewna. Dzięki za Twoje przemyślenia w tej sprawie.

         “Myślę, że niektóre przytoczone przez Ciebie przykłady, pytania są nietrafione” aha ok..

        4. Kosik: “Nie mogę się z Tobą kłócić na ten temat bo nie jestem pewna. Dzięki za Twoje przemyślenia w tej sprawie.”

         Kłótnia to złe określenie, nie zamierzam się kłócić.

         Guzzik: „Myślę, że niektóre przytoczone przez Ciebie przykłady, pytania są nietrafione”
         Kosik: “aha ok..”

         No cóż… Podejrzewałem możliwość negatywnej reakcji kiedy to pisałem, natomiast nie zamierzałem Cię urazić, tylko mimo wszystko wyrazić szczerą myśl. Wyjaśniłem w poprzedniej wiadomości dlaczego tak uważam, odniosłem się do Twojej wypowiedzi, odpowiedziałem na pytania.

         Naprawdę myślałem że napiszesz coś więcej – nie dla zabawy napisałem pytania w poprzedniej wiadomości, i nie dla zabawy starałem się rzeczowo odnieść, rozpisać…

        5. Dobrze, już się odbraziłam 🙂

         “Naprawdę myślałem że napiszesz coś więcej”
         -no ładnie, czyli się nie wywinę 😀 nikt nie mówił że będzie łatwo 😀 żartuje 😉

         “pewnych założeń na których opiera się psychologia, metod nie da się pogodzić z Biblią,”- tak to prawda, ale może dałoby się pominąć np.taką psychoanalizę w metodach leczenia, a korzystać z innych dostępnych metod. Wiesz, nie jestem w stanie jednoznacznie określić że praca psychologa jest w 100% zła. Sądzę że wszystko zależy od narzędzi pracy, którymi ktoś się posługuje. To jest myślę tak jak z pracą powiedzmy prezentera tv-może prowadzić program typu “idol” lub program przyrodniczy, rozumiesz co mam na myśli? Są prace które można określić jako jednostronnie złe, np. rzeźbiarz pracujący przy wyrobie figurek buddy lub redaktor “playboya” czy innego tam… Myślę ogólnie, że każda pracę należałoby ocenić indywidualnie..np.ja po Narodzenia na nowo odeszłam z byłej pracy, bo m.in źle traktowano tam pracowników wg Bożych standardów i nie chciałam przykładać do tego ręki(a nie była to praca psychologa).

         Odbiór 🙂

        6. Kosik: “Dobrze, już się odbraziłam ? ”

         To niedobrze. Kosik: “no ładnie, czyli się nie wywinę ?”

         No niestety – nie ma lekko.

         Kosik: “To jest myślę tak jak z pracą powiedzmy prezentera tv-może prowadzić program typu „idol” lub program przyrodniczy, rozumiesz co mam na myśli?”

         “Myślę ogólnie, że każda pracę należałoby ocenić indywidualnie..(…)”
         Rozumiem, ale Kosiku droga, przecież my właśnie poruszyliśmy konkretny przypadek, między innymi z Psychologiem, i zapytałem o konkretne rzeczy.

        7. Wiem Guzziku…nic co poradzi psycholog, psychiatra, nie może dać człowiekowi trwałej wolności, pokoju w sercu i myślach…bo jak mówi Pismo, człowiek któremu nie przebaczono grzechów umiera w swoich grzechach…może to zrobić tylko zbawiciel Jezus Chrystus

   3. Mi też te rzeczy Wojtuś,o których mówisz rzuciły się w oczy.Z tym,że przypuszczam,iż Maja nie zdaje sobie sprawy jakie obchodzi święta.Prawdopodobnie w teatrze,w którym występuje grają tylko porządne sztukę.
    Wydaje mi się,że ona potrzebuje więcej czasu,żeby dojść do czystego Słowa Bożego.
    Ale to są moje przypuszczenia,nie chciałabym powiedzieć czegoś,czego nie jestem pewna.
    No i broń Boże,żebym cokolwiek miała powiedzieć złego o tobie.
    Czy też rzucać gromy?
    Może ona teraz jest w takim miejscu,żeby świadczyć o Chrystusie.Na dany czas takie ma zadanie do wykonania.

    1. No i zapomniałam o najważniejszym napisać,że też Was wszystkich kocham❤

     1. ale mnie wyprzedziłaś Lenka, uwierz mi miałem to samo napisać. Jakaś taka atmosfera się zrobiła rodzinna 🙂

      1. A to pewnie dlatego,że wszyscy w Chrystusie jedno jesteśmy.?
       Chwała Bogu!

    2. Dlatego nasza w tym rzecz ażeby o tym wszystkim pisać. Niebawem nadejdzie totalne zwiedzenie.

     Z tym, że wojtuś o tyle ma rację, że ona pochodzi ponoć z żydowskiej rodziny a jej ojciec byl przyjacielem Polańskiego , a to poważna sprawa. Każdy kto oglądał 9 wrota wie o co chodzi. Zreszta zone Polanskiego zamordowala sekta z C Mainsonem na czele.

     1. Ten przyjaciel Polańskiego to był jej dziadek, a ojciec zginął dziwną śmiercią w domu Karoliny Wajdy. I tak jak wcześniej wspominałam, pan Cejrowski miał tą czerwoną nitkę na nadgarstku, związaną z kabałą.. Ciekawe czy zwróciła na to uwagę?

      1. Kwestia tego czy ona w ogóle wie coś na temat kabały.
       Najlepiej byłoby modlić się o nią,bo w tej chwili mówi i świadczy o Panu Jezusie.Ale dużo jest w tym nauki ludzkiej.

   4. Ja ostatnio gadałam z bratem ze zboru i uświadomił mi, że wszędzie widzę podstęp, a ktoś może działać w Duchu. Potem się zastanawiałam czy to aby nie jest też bluźnierstwo kiedy podejrzewam kogoś, że jest zwiedziony, a nie jest?
    Ktoś pisał, że uczęszcza z Mają do zboru i widać owoce, osądzić przez Internet nie można, bo możemy właśnie wylać dziecko z kąpielą. Większości osób z sieci i ich owoców nie znamy. Maja czy Ania Świątczak głoszą Jezusa co jest w dzisiejszych czasach odwagą. Ilu z nas nagrałoby tak osobisty film i opowiedziało o swoim bezbożnym życiu sprzed nowonarodzenia przed całą Polską? Ja szanuję.

    1. Masz rację Emilko,że można popaść w lekki obłęd i skrajność.Nie uważam,że źle robisz sprawdzając i zastanawiając się nad podstępem.
     Pan Jezus Chrystus kilkakrotnie zwrócił nam uwagę,abyśmy uważali i nie dali się zwieść,bo odstępstwo przyjdzie wielkie.Mamy sprawdzać duchy i niedowierzać każdemu.
     Tak więc sprawdzaj wszystko i słuchaj DŚ,N cię nigdy nie zawiedzie.Z ludźmi różnie bywa.
     Pozdrawiam serdecznie❤

  2. Robert Litza to wokalista zespołu 2tm 2;3, grali na ŚDM i to nie taką zwykłą piosenkę, ale jakiś ostry metal. Kiedyś Michał Mazur nagrał o nim filmik w których osądził go jako “hipokrytę”

   Nie wiem jak z nawróceniem Frykowskiej, ale na Roberta radziłbym uważać.

   1. Karol podrzuć proszę link do filmiku Michała Mazura o Robercie Litzu.

 4. Pan Mazur rozbawił mnie tym co powiedział o Litzy 😉 Niech sobie lepiej poczyta biografię Roberta, teksty piosenek, wypowiedzi, obejrzy jego świadectwo na YT, a później o nim gada. Co z tego, że Litza wystąpił u Wojewódzkiego, Drzyzgi, Jagielskiego i wielu innych? Czy chrześcijanin nie może wziąć udziału w tego typu programach i mówić tam o Bogu i nie tylko? Wspomniany Friedrich, Hołownia, Kożuchowska, czy Cejrowski to sławne osoby wierzące w Boga, starające się podążać za Chrystusem, jednocześnie zwiedzione przez krk, różnego typu chrześcijańskie wspólnoty, itd., ale nigdy nie odważyłabym się powiedzieć, że nie mające szansy na zbawienie.
  Przepraszam, kim jest Michał Mazur, aby oceniać szczerość czyjegoś nawrócenia? Mamy sądzić, a nie osądzać.

  1. Niestety Martula ,ale zgadzam się z tym co powiedział Michał.
   Litza żyje tym światem i zwodzi ludzi.Na swoje życzenie dalej tkwi w zwodniczym systemie i widać,ze dobrze mu z tym
   Głosi Jezusa,ale nie tego prawdziwego,który każe zaprzeć się samego siebie,aby podążać jedyną drogą.
   Można go usprawiedliwiać,że jest zwiedziony przez krk,ale czy on naprawdę szuka Boga całym sercem?Czy tkwi w tym świecie i pokazuje,że możesz żyć jak dawniej,bo Bóg Cię kocha.
   A co z wąską drogą,którą niewielu znajduje.
   Zastanów się kochana Martulo jakiego oni głoszą Jezusa.Nie można dwóm Panom służyć,oni wierzą ludzkim nauką,tradycji.
   Nasz Pan Jezus Chrystus wymaga od nas wszystkiego,nie ma półśrodka.Albo się jest gorącym,albo zimnym.
   Pozdrawiam cię serdecznie ? i błogosławię,cudownego dnia i przewodnictwa DŚ❤

   1. Lenka, my to się, chyba wiecznie będziemy dochodzić o tego Litzę 😉 🙂 Michał potraktował go powierzchownie, na podstawie jego zwiedzenia. Czy on jest pozornie i fałszywie nawrócony oceni, tylko i wyłącznie Pan Bóg, a nie Michał Mazur. Dzięki, że się o mnie troszczysz siostro 🙂

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: