Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Adwentyści mieli rację ze znamieniem bestii jako niedzielą? Dwa lata więzienia za zakupy w niedzielę!!!

Brzmi niewiarygodnie, ale to nie jest żart prima apirillisowy:

 

Za kupienie chleba, mleka czy paczki papierosów u sprzedawcy, nielegalnie pracującego w niedzielę, będziemy mogli stanąć przed sądem. I wcale nie jest to żart. Wszystko przez nieprecyzyjne zapisy w projekcie obywatelskiej ustawy o zakazie handlu.

– Kto dopuszcza się handlu (…) w niedziele oraz wigilię Bożego Narodzenia i Wielką Sobotę zakazanych w Ustawie podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch – mówi dokładnie art. 6 ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele przygotowany przez „Solidarność”.”

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kary-za-zakaz-handlu-w-niedziele-skutki,217,0,2210265.html

 

Myślę, że nie ma co tu dużo komentować. Ciekaw jestem jaki pogląd na niedzielę będzie mial Trump.

Jestem coraz bardziej przekonany już nie tylko o ważności świętowania szabatu, ale także o karze za jego łamanie.

Póki co widzę to tak, że Bóg zna serca nas wszystkich i wie, że większość bładzi co do dnia świetego, ale przyjdzie taki czas, że świętowani niedzieli będzie związane w jakiś sposób ze znakiem bestii

 

 

” zwodzi mieszkańców ziemi znakami, które jej dano czynić przed Bestią, mówiąc mieszkańcom ziemi, aby wykonali obraz Bestii, która ma ranę od miecza, a ożyła. (15) Pozwolono jej nawet tchnąć ducha w obraz Bestii, tak iż nawet przemówił obraz Bestii i sprawił, że zostaną zabici wszyscy, którzy nie oddadzą pokłonu obrazowi Bestii. (16) I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawej ręce albo na czole, (17) tak że nikt nie może kupić lub sprzedać, kto nie ma znamienia: imienia Bestii lub liczby jej imienia. (18) Tu jest (potrzebna) mądrość. Kto ma rozum, niech przeliczy liczbę Bestii, liczba to bowiem człowieka. A liczba jego sześćset sześćdziesiąt sześć. ”

 

 

Updated: 1 grudnia 2016 — 19:02

74 komentarze

Add a Comment
 1. Katolicyzm czci niedziele, a liczba czlowieka 666. Pod jakim kątem można to rozpatrzyć? 666ósty na stanowisku, czy coś innego? Wyraznie jest nam zapisane, że jest to liczba człowieka, tylko którego? Chaos w mojej wypowiedzi rownoznaczny z moim stanem myslenia o tym.

  1. Podobno jakiś tytuł papieża po łacinie po obliczeniu daje 666

   1. Sam tytuł papieża – vicarius filii dei – wynosi 666.
    Btw chyba było coś też z jp2. Z pewnością jednak liczba liter jan paweł drugi wynosi 13, ale to inna zabawa.

  2. 666 to jest liczba systemu religijnego stworzonego przez człowieka (w sensie ludzkość nie pojedynczego człowieka).
   Religia człowieka w miejsce prawdziwego Boga wstawia swojego własnego boga (Babilon – w akadyjskim znaczy brama do boga)

   Wielki Babilon używa całego Bożego stworzenia łącznie z Pismem Świętym do autoryzowania swojej religii bo tylko tak może zwieść świat, aby ludziom wydawało się ze czczą prawdziwego Boga, gdy tym czasem będą oddawać cześć religii wymyślonej przez ludzi uwielbiającej szatana.
   Ta religia i ten system istnieje już od tysiącleci, nawet już Izrael na czele z Aaronem stworzył swoją własną religię mieszając kult egipski cielca z oddawaniem czci Bogu. Teraz od 2000 lat dzieje się to samo tylko że na skalę światową.

   1. Podobnie myślę ja również, zresztą wszystko należy analizować ze Słowem Bożym. A o znaku jest w nim wiele, o znaku ludzi, którzy odwrócili się od Jedynego Prawdziwego Boga i Jego Przykazań.
    Czy zauważyliście, że Kain otrzymał znamię?
    I tak jak Cupak mówi, też uważam, że cel świata jest już prawie osiągnięty. Tym razem nie chodzi o miejsce gdzieś w Mezopotamii z miastem Babilon, lecz chodzi o cały świat zjednoczony przeciw Bogu.To właśnie nierządnica – odstępczyni od Boga, której symbolem jest starożytny Babilon z wieżą Babel. Wypełnienie to ma miejsce w skali światowej.

    Czy nie pamiętacie jak to przed światem ostrzegał nas Pan Jezus ?
    Nierządnica – odstępczy świat na czele z możnowładcami i władcami, którym służą mali, wielcy, ubodzy, niewolnicy.
    Oblubienica Baranka -lud Boży, który idzie za Prawdziwym Bogiem i Jego przykazaniami.

    W Objawieniu mamy dwie niewiasty:
    potomstwo Boga, ubrane w białe szaty
    potomstwo węża, ubrane w szkarłatne szaty, które są symbolem grzechu i obrzydliwości ziemi
    Od początku Pisma te dwie niewiasty istniały, aż do dziś.

    Pozdrawiam 🙂

    1. Zastanawiam się ostatnio, bo wielu chrześcijan letnich mówi sobie „ogarnę się jak będą czasy końca, będzie człowiek niegodziwości, porwanie, 3 świątynia, wielki ucisk itd” a jednocześnie zapominają o „BACZCIE aby was kto nie zwiódł”, „czuwajcie”, oraz najważniejszym „przyjdę jak złodziej w godzinie której się NIE DOMYŚLACIE”.

     Mi się wydaje, że te wszystkie ww. rzeczy + jeszcze tzw znak bestii to nie muszą być rzeczy fizyczne, a duchowe – bo przecież Bóg jest Duchem.

     Może się mylę w swoim rozumowaniu, nie lekceważę proroctw, po prostu patrze na to od strony duchowej.
     Bo skąd wiemy czy np Ohyda spustoszenia, to nie jest właśnie system w sercu/duszy tak jak znak bestii?

     1. Biblia mówi o zawartym pakcie z diabłem, co jest równoznaczne z odrzuceniem Boga i przyjęciem autorytetu księcia ciemności, lucka. To nic innego jak służenie królestwu ciemności – bestii i jego władcy. Pan Jezus nazwał to chodzeniem w grzechu i ciemności.
      Taki człowiek świadomie odrzuca autorytet Pana i Jego przykazania, a w zamian za to świadomie służy diabłu, który daje wolność w każdym calu.Szatan niczego nie zakazuje, mówi rób co chcesz, bylebyś robił wszystko czego Bóg zakazał.
      Czerwone szaty nierządnicy, jej kielich, to nic innego jak wszelkie odstępstwo od Bożych przykazań – złe czyny
      Białe szaty oblubienicy to z kolei dobre czyny w wierze w Chrystusa do czego nas powołał oraz Słowo Boże.

  3. Ja też za bardzo nie wiem jak to ogarnąć… :/

 2. Też coraz bardziej przekonuję się, że Bóg chce abyśmy zachowywali Jego szabaty. Nawet już nie chodzi o to, że pokazuje mi to w Swoim Słowie, ale w sytuacjach z życia wziętych. Najpierw kiedy postanowiłam w sercu, że chcę świętować szabat w soboty, Bóg szybko ułożył okoliczności tak, że nie musiałam już pracować w soboty – i to dwukrotnie – w pracy podstawowej i dodatkowej. Druga sprawa że teraz niedawno jak zaangażowałam się w dyskusje w obronie szabatu, Bóg dozwolił złemu aby mnie wypróbował czy na pewno się nie złamię ze świętowanie szabatu, w związku z czym w dodatkowym projekcie w pracy zostałam poinformowana że pracy będzie dużo, także na cały weekend. Powiedziałam na to, że nie będę pracować w sobotę i ok przyjęli to normalnie, poszłam do pracy w niedzielę 🙂 a potem była druga sytuacja, że miła kadrowa ustaliła bez konsultacji ze mną przeniesienie mnie na tydzień w inne miejsce pracy – włącznie z pracą w dwie soboty. Kiedy to usłyszałam od razu wypaliłam, że ja nie pracuję w soboty 😀 hehe i znowu nic się nie stało, przyjęli ok. Bóg to ma moc 😀

  1. Piotr, czyli kamień, nie skała

   🙂 Coś w tym jest. Ja miałem podobnie. Kiedy zacząłem świętować soboty nagle jak nigdy zaczęły mnie zawalać różne obowiązki, oczywiście nie obyło się bez przykrych sytuacji. Jednak stanowczo w sobotę niczego się nie podejmowałem, przecież równie dobrze mogę zrobić to w niedzielę 😉
   Po jakimś czasie sytuacja się uspokoiła i sobota jest naprawdę świetnym dniem do odpoczynku i kontaktu z Bogiem.
   Na początku szatan będzie nas atakował przez ludzi którzy są pod jego wpływem, żebyśmy Szabat kojarzyli z czymś nieprzyjemnym, szykanowaniem i napięciem.
   Naszemu bratu po tym jak zaczął świętować Szabat pokazał od razu Talmud żeby przekonać go, że nie da rady sprostać wymyślonym przez ludzi sztywnym regułom Szabatu 🙂
   Ale to wszystko po jakimś czasie mija i Bóg daje nam tego dnia prawdziwy pokój i odpocznienie 😉

   1. Czuję, że jednak zacznę świętować szabat.

 3. Ostatnio trafiam na teorie płaskiej ziemi i mam problem,jesli Biblia twierdzi inaczej.,.lub z tym zatrzymaniem slonca i ksiezyca w Biblii,co teraz zrobić? To skutkuje powatpieniem w Biblię

   1. Wg Biblii ziemia jest płaska i ma krańce

    1. Kiedyś traktowałem płaską Ziemię jako trolling w skali globalnej, teraz traktuje to jako element inżynierii społecznej pokazującej nam jak bezmyślne stało się społeczeństwo.
     P.S swoją drogą Słowo wyraźnie mówi, że Ziemia jest kulista a te krańce o których mówisz to chodzi o kierunki geograficzne, tak niegdyś rozumowano….

     1. No dobrze trochę pomęczyłem się. Przejrzałem internet i widzę, że spór toczy się o tzw. krańce Ziemi. Zobaczmy

      * Obj.Jana 7 – (…) potem widziałem czterech aniołów stojących na czterech krańcach Ziemi powstrzymujących cztery wiatry(…)

      * Obj.Jana 20 – (…) i wyjdzie, żeby zwieść nardy,które są na czterech krańcach Ziemi(…)

      Dobrze, ktoś powie, że chodzi tutaj o krawędzie i dlatego Ziemia jest płaska i posiada krańce/krawędzie. Problem w tym, że musimy brać pod uwagę sposób myślenia ówczesnych ludzi. Dla ówczesnych ludzi słowo krańce oznaczało nic innego jak tylko kierunki geograficzne.
      Skoczmy teraz do Jeremiasza
      – (…) i sprowadzę na Elam cztery wiatry z czterech krańców nieba (…)
      I co teraz ?. Niebo ma cztery krańce i też jest płaskie ???. (Nawet trolling na levelu hard czyli tzw. życie wewnątrz Ziemi mówi jasno że niebiosa są kuliste)

      Absolutnie nie – cztery krańce to cztery kierunki podkreślające, że mamy do czynienia z obiektem geometrycznym. Słowo kraniec nie oznacza krawędzi. To tak jakby powiedzieć, że my mówimy współcześnie o tzw. róży wiatrów, róży kierunków – czyli za 1000 lat ktoś powie, że wierzyliśmy że żyjemy na wielkim kwiecie…

      Hioba – (…) Ziemię zawiesił nad nicością (…). Kiedyś mówiono nicość my dzisiaj mówimy próżnia.

      Salomon – (…) gdy budował niebiosa (…) gdy odmierzał krąg nad powierzchnią toni (…)

      Mamy do czynienia z ewolucją myślenia i nazewnictwa. Myślenie i opis rzeczywistości ewoluuje a pokolenia na pokolenie – kiedyś kula była kręgiem teraz kula jest kulą a krąg stanowi płaski wycinek kuli…

      Słowo wyraźnie mówi ,że Ziemia jest sferą, półkulą, kulą…

      Na zakończenie – dlaczego kosmos jest tak wielki ?, tak potężny ? Dlaczego mamy miliardy gwiazd, galaktyk a życie istnieje tylko na Ziemi. Dlaczego ???. Po to, że gdy patrzymy przez teleskop wówczas możemy wpaść w zachwyt nad wielkością stworzenia, nad jego doskonałością, perfekcyjnością.
      Po to, że to stworzenie odzwierciedla Chwałę samego Boga….

     2. Wiem, że to nie jest miejsce na tego typu dyskusje ale widzę, że spór toczy się również o satelity. Dlaczego nikt nie sfotografował satelity i to ma być dowód na płaską Ziemię.
      Pierwszym satelitą Ziemi był sputnik, metalowa kula o średnicy bodajże 60cm, okrążająca Ziemię 15 razy na dobę – pytam jakim cudem moglibyśmy sfotografować coś tak małego i tak szybko poruszającego się ???. Problemem jest sfotografowanie satelity geostacjonarnego czy stacji ISS a co mówić satelitę poruszającego się. Próbę sfotografowania satelity przyrównały bym do próby uchwycenia łebka szpilki z odległości kilometra. Typowy wymiar satelity badawczego to 1m/2m/1m.
      Co do teleskopu Hubblea – nie można skierować go w kierunku Ziemi, żeby pokazać czy jest ona kulista bo teleskop ten służy do obserwacji dalekiego kosmosu. Obserwowanie Ziemi za pomocą Hubblea można przyrównać do obserwacji dywanu za pomocą lornetki – co zobaczymy ? – nic….

    2. płaska ziemia śmierdzi mi na odległość, to nie jest przebudzenie masowe, a uśpienie, które być może posłuży do obalenia biblii.

     czas pokaże.

     1. To jest nic innego jak inżynieria społeczna czyli osiąganie swoich celów ale w skali globalnej.

      1* To rodzaj kontroli skierowany na tych którzy w jakiś sposób, z jakiś nieokreślonych przyczyn wcześniej wymykali się tej subtelnej kontroli. Zwróćmy uwagę, że paradoksalnie temat ten dotyczy ludzi wierzących.

      2* Z drugiej strony jest to to globalny eksperyment funkcjonujący głównie w internecie (i jest skierowany do ludzi młodych, bo ci posługują się głównie internetem a nie telewizją)i ma na celu pokazać w jakim stanie intelektualnym znajduje się aktualnie społeczeństwo i jak bardzo można nagiąć ich myślenie.
      Dlaczego jest skierowany do ludzi młodych ? – bo dla młodych jeśli coś jest na you tubie to jest pewne na 100%.
      Z kolei dla starszych mamy to samo tylko związane jest to z telewizją, kiedyś prasą

      Jak odbywa się ten eksperyment ?. Bardzo prosto:
      1* daje się odbiorcy wrażenie pozornego wyboru (Ziemia płaska kontra kulista)
      2* Ośmiesza dawną ideę
      3* Powołuje się na nowe autorytety (Kopernik jest beee, bo to jezuita, okultysta)
      4* Selekcja faktów (podawane są tylko starannie wybrane „fakty” nie dające odbiorcy możliwości całościowego spojrzenia)
      5* Tworzenie tzw. nowomowy
      6* Wskazanie wroga – czyli ta zła NASA jest winna wszystkiemu
      7* Kłamstwo – serwuje kłamstwa bo wie, że 90% odbiorców nie zada sobie trudu żeby skonfrontować te informację.
      8* Technika ciągłego powtarzania
      9* Wpływ na emocje – tworzenie dobrych wizualnie filmów, miłej atmosfery. Jasno emocjonalnie określa kto jest zły (ta zła NASA) a kto dobry (to my jesteśmy w porządku)
      10* Powszechność – manipulant stwierdza, że większość tak myśli więc coś w tym jest
      11* etap końcowy, zaszczepienie nowego stereotypu – nie ufaj nikomu, niczemu bo zewsząd jesteś oszukiwany…

      Tą technikę powszechnie stosowali naziści, faszyści i stosują nadal komuniści.

      Zwróćcie uwagę, że zagadnienie płaskiej Ziemi nie dotyczy ateistów tylko ludzi wierzących. I w tym kierunku należy prowadzić śledztwo.
      Zwróćcie uwagę, że idea płaskiej Ziemi jest głównie rozstrząsana w środowiskach odrzucających boskość Pana Jezusa – JA JESTEM….

      1. A ja nie byłbym taki pochopny w opiniach jak TY. Wolę troche pokminić na swój rozum, niż brać kłamstwa tego świata i NaSA jako pewnik. I tak czy siak czy jest kulą czy jest płaska nie ma to zadnego znaczenia w tym czy zostane zbawiony czy nie niemniej warto trochę pomyśleć, a szczerze osobiscie powiem , że Ziemia jako kula mi śmierdzi i dalej z checią będę się temu przypatrywał. Stary, jeżeli kula leci z predkoscia 1000km na godzine, to byś fruwał a nie siedział i pisał ten post.

       1. 1939 rok balon Explorer II – fotografia Ziemi z wysokości 22 km, już widać lekką krzywiznę Ziemi

        1947 przejętą rakietę balistyczną V2 wystrzelono na wysokość 105 km, ładunek opadł bezpiecznie na Ziemię. Złożono zdjęcia w panoramę – mamy idealną krzywiznę planety

        Kiedy powstała NASA ? – 1958

        1960 – pierwszy telewizyjny obraz Ziemi satelita TRIOS 1 – krzywizna jak się patrzy

        1968 – radziecki satelita Zond-5 przesyła zdjęcie – idealna krzywizna

        lata 60 – powstaje pojęcie grafika komputerowa
        1972 – pierwszy pokaz animacji komputerowej, animacja ręki

        maksymalna wysokość lotu samolotu pasażerskiego to jakieś 10-12 km ze względów ekonomicznych a po drugie bierze się pod uwagę właściwości hermetyczne takiej puszki – balon Explorer II, 22km już widać lekką krzywiznę….

       2. Boeing 767 prędkość przelotowa ok 800 km/h, maksymalny pułap 12 km. Złóżmy że, lecisz sobie takim samolotem, który porusza się z jednostajną prędkością na określonej wysokości. Możesz swobodnie poruszać się po pokładzie pomimo sporej prędkości, nikt nie lata po samolocie, nawet nie odczuwasz żadnego ruchu, dopiero jak samolot wpadnie w masy powietrza o innej gęstości odczujesz to jako turbulencje. Wszystko co znajduje się wewnątrz samolotu porusza się z tą samą prędkością – analogicznie jazda samochodem.
        Teraz dokładnie te same zasady odnieś do obrotu i ruch Ziemi ale pamiętaj o stosunku skali obiektów bo to jest ważne !!!. Ziemia obraca się ze stałą prędkością i porusza się z jednostałą prędkością w pustej przestrzeni komicznej. Proponuje poczytać o tzw. sile bezwładności. Teraz gdyby Ziemia nagle zwolniła to odczulibyśmy to w postaci katastrofalnych trzęsień, gigantycznych tsunami itd.

        1. I na koniec dyskusji o płaskiej Ziemi – wchodzimy w gogle wpisujemy sobie photo earth form concorde i podziwiamy fajną krzywiznę Ziemi…

        2. widać krzywiznę koła ,kręgu ale nie kuli,z góry kulę widać inaczej ,weź sobie kulę zawieś na czymś ,i patrz na nią z pewnego kąta i będziesz widział kulę ,a weź okrągły placek duży i patrz na niego to co zobaczysz? W oddali krzywiznę tak jak na tych zdjęciach

      2. Witajcie bracia i siosry w Chrystusie. Ja nie będe sie spierał z Wami czy ziemia jest płaska czy okrągła czy zaokrąglona bo przedewszystkim nie mam możliwości tego sprawdzić na własną ręke. Ale wiem dziś jedno żyjemy w świecie gdzie kłamstwo jest uznawane za prawde a prawda za kłamstwo i nic już mnie nie zdziwi. Wiem wystarczająco dużo aby stwierdzić że NASA ,powiedzmy to delikatnie nie jest instytucją godna akurat zaufania w żadnym najmniejszym stopniu utworzona przez wiadomo jakich ludzi…Złe drzewo dobrego owocu nie wydaje…NIGDY! Bo tak mówi Pan i tak jest. Co mówi słowo Boże na temat ziemi…1. Ziemia jest napewno nieruchoma utwierdzona na filarach ” Umocniłeś ziemię w jej podstawach:
       na wieki wieków się nie zachwieje. „(Ps93,5) „119:90Prawda twoja trwa z pokolenia w pokolenie, Ugruntowałeś ziemię i stoi.Ps119,90) „Do Pana należą filary ziemi:
       na nich świat położył. „1 Sam 2:8 Zach 12:1 Wyrok. Słowo Pana o Izraelu.
       Wyrocznia Pana, który rozpostarł niebiosa i założył fundamenty
       ziemi, . Wychodzi na to że ziemia sie nie rusza ale za to śłonce juz tak :Koh 1:5 Słońce wschodzi i zachodzi,
       i na miejsce swoje spieszy z powrotem,
       i znowu tam wschodzi.
       6 Ku południowi ciągnąc
       i ku północy wracając, ”
       Także jak dla mnie już te pare zdań ze Słowa Bożego jest sprzeczne z tym co naucza dzisiejsza nauka tym bardziej NASA.O ewolucji i teoriach z „kosmosu” nie wspomne 🙂 Ja wiem komu wierze. Czy Ty bracie siostro wiesz?? Zreszta jest to temat który nic nie buduje i do niczego nie jest az tak potrzebny. Kto jak uważa. Moja prawdA jest Bóg i Słowo Boże i chocby mi pokazali zupełnie inaczej w jakikolwiek logiczny sposób
       a bedzie to sprzeczne ze Słowem Bożym to moga sobie swoje teorie schować w kieszeń 🙂 Szatan nie takie „cuda” czyni by zwiezc. Napewno coś sie nie zgadza a „świat” robi wszystko by Imię Boże było szkalowane…Nam to potrzebne nie jest tak jak mówiłem do niczego. Przyjdzie dzień w którym zobaczymy kształt i cała historie swiata taki jaki był była a do tego czasu umacniajmy się w Panu jedynej nadzieji naszej w Chrystusie Królu.

      3. Zupełnie się z Tobą nie zgadzam ! Wyłącz telewizor a włącz MYŚLENIE ! Czy wiesz o tym , że teoria Kopernika ma TYLKO 500 lat. A do tego czasu ( masonskiej teorii) ludzie doskonale wiedzieli że ziemia jest płaska . Czytaj BIBLIĘ ze zrozumieniem duchowym ! Znajdziesz w niej około 70 ciu wersetow , które to potwierdzają . Jesteśmy pod kopułą !!!! Na płaskiej ziemi , inaczej byś chodził ( a) z głową do dołu . Osoby , które potwierdzają plaskość ziemi to NIE są jakieś ” Oszołomy ” tylko wykształceni fizycy i chrześcijanie !!!! Czy wiesz co znaczy słowo NASA ? – OSZUSTWO – Oni się z NAS nabijają , mają niezłą zabawę . Dziwi mnie to , że wierzysz ” NAUKĄ” tego świata ! Poznaj prawdę , a będziesz wolnym człowiekiem. Nie daj się zwieść . Lucyfer jest ODWROTNOSCIA Boga , KŁAMCĄ i zrobi wszystko byśmy uwierzyli JEGO FAŁSZYWYM NAUKĄ !!! Pozdrawiam ….

    3. Piotr, czyli kamień, nie skała

     „Ten, który zasiada nad kręgiem ziemi i nad jej mieszkańcami” (Iz 40:22)

     1. Tak? Mówisz : 1939 rok balon Explorer II – fotografia Ziemi z wysokości 22 km, już widać lekką krzywiznę Ziemi, a wyobraż sobie,…..Pamietasz skok tego gostka z redbulla? W telewizji było. I co było widać? zaokrąglenie Ziemi ( soczewka rybie oko) Nie tak jakoś dawno jakiś jeden amerykaniec kupił za 4 tysiace dolarów specjalny balon i specjalną metalową obudówkę na kamerę,aby przy spadaniu nie rozstrzaskała się, po czym wypuścił ją na te samą wysokość i zgadnij człowieku czy kamera zaobserwowała jakąś krzywizne? Oczywiście, że nie. Jak to wytłumaczysz?

      1. Okrąg a kula to dwie różne kwestie.

       1. Nie rozumiesz tego, że w różnych epokach ludzie różnie myśleli ???. Za pomocą innych słów opisywali rzeczywistość, czy to tak trudno zrozumieć ???. Kiedyś mówili jako okrąg, dzisiaj gdy mamy geometrię wiemy, że okrąg to nic innego jak płaski przekrój kuli. Izraelici opisywali swój świat jako świat posiadający długość, szerokość, wysokość i głębokość…
        Kiedyś mówili nicość a dzisiaj mamy próżnię, która co ciekawe wcale nie jest taka idealnie pusta….

       2. Piotr, czyli kamień, nie skała

        Okrąg jest pusty w środku i dwuwymiarowy, kula jest przestrzenna 🙂 Ale kształt ten sam 😉

      2. Soczewkę rybie oko cechuje b.ważny parametr – b.szerokiej panoramy. Pierwsze testy odbyły się już w latach 20 naszego wieku, natomiast do szerokiej produkcji weszły dopiero w latach 60. Obiektyw rybie oko używany jest głównie w obserwacjach wysokościowych, meteo właśnie ze względu na efekt szerokiej panoramy. Nikt nie stosuje rybiego oka to fotografowania architektury. Owszem przy skoku były używane dwie kamery – zwykła wewnątrz kapsuły, bez obiektywu rybiego oka i wtedy wszyscy ekscytowali się że horyzont jest płaski ale nie jest to możliwe do potwierdzenia ponieważ dysponowaliśmy zbyt wąską panoramą. Druga kamera to rybie oko na zewnątrz i oczywiście otrzymaliśmy wręcz komiczny efekt krzywizny. Używanie rybiego oka w obserwacji wysokościowej nie służy do dawania fałszywej krzywizny Ziemi a jedynie do uzyskania b.szerokiej panoramy (przyznaje, momentami wygląda to komicznie).
       Co do tego filmu o którym mówisz – wrzuciłem go do programu do obróbki video, potem robiłem go na klatki, następnie poddałem analizie wartości pikseli i niestety muszę Ciebie zasmucić – mamy widoczną krzywiznę.

       Wyżej podałem link do zdjęć z pokładu Concorda – widzisz krzywiznę ?. Jeśli nie to przyłóż sobie linijkę, jeśli nadal nie widzisz krzywizny to analiza pikseli w zwykłym photoshopie pomoże ją zauważyć….

     2. Izrael to lud zamieszkujący środek świata Ez. 38:12
      – kto mi powie, gdzie kula ma środek?

      Powrót Chrystusa będzie widzialny dla wszystkich mieszkańców ziemi, na wzór jego niebowstąpienia Mat.24:30 i Dz.A. 1:11
      – jak na kuli będzie to możliwe?

      „I ruszyli na ziemię jak długa i szeroka, i otoczyli obóz świętych…” Obj. 20:9
      – czy to nie dwa matematycznie przedstawione wymiary?

      „Słońce zatrzymaj się w Gibeonie,
      a ty, księżycu, w dolinie Ajalon” Joz. 10:12
      – w heliocentryzmie słońce i tak jest nieruchome, zatem zatrzymał się tylko księżyc i ziemia? A to kłamczuch z Jozuego…

      Ach ta Biblia…
      Ma ze 30 takich „okruszkowych” poszlak dotyczących kształtu ziemi…

      1. A i to jeszcze:
       Zawołał tedy prorok Izajasz do Pana i ten sprawił, że cień cofnął się o dziesięć stopni wstecz na schodach Achaza, z których już zszedł” II Król. 20:11
       – wg tego zapisu ustał ruch obrotowy ziemi oraz ziemia cofnęła się względem słońca, tak aby cień króla też się cofnął Potem znowu się zatrzymała, by ruszyć ponownie w przód.
       Ale fajnie przy tak dużej prędkości 🙂 A Izajaszowi nawet grzywki nie potargało…

       Biblia to moja pasja, ale wciąż odkrywam coś nowego 🙂
       Albo starego… ale nie umiałam rozpoznać rzeczywistego celu takiego zapisu 🙂

    4. Widzę, czytam, i nie wierzę.
     Boże zbaw nas od tej ultra dziwacznej propagandy.

  1. W Biblii jest wzmianka o miescie ktore narod wybrany mial okrazyc iles razy w ciagu dnia i ze dzien sie wydluzyl. Otoz jako ciekawostka podam o legendach w tamtych regionach o dniu ktory trwal 2x dluzej zas z miejsc po przeciwnej stronie polkuli sa wzmianki o nocy ktora trwala dwa razy dluzej. na ktoryms z filmikow Kenta Hovinda o tym bylo. polecam. Dla Wszechmocnego nic nie jest niemozliwe pomimo ze dla nas niepojete.

 4. Musimy byc goracy jak zar hutniczego pieca i twardzi jak hartowana stal by ten ucisk wytrzymac.

 5. Musimy byc nieprzejednani w dobrym, a slabi w zlym, by dostapic zbawienia.

 6. Gdyby nie bezbozny kult demonicznej krolowej niebios ( maryji ) polscy mezczyzni byliby mezczyznami, a kobiety kobietami.

 7. Prawdziwy mezczyzna nie dyma wszystkiego na lewo i na prawo, a niestrudzenie i niezmordowanie glosi Boza prawde o swiecie, nawet za cene ziemskiego zycia, by dostapic wiecznej chwaly u boku Boga.

 8. Walczmy o przywrocenie godnosci czlowieczej ludziom. Cel ten szlachetny, a zadanie godne wyznawcy Jezusa Chrystusa.

 9. Maja nas za oblakanych podczas gdy ich czyny daja o nich swiadectwo, iz sa bestiami nie godnymi miana czlowieka.

 10. Detmold, za chwilę przebijesz Salomona 🙂

  1. detmold ma rozmach 🙂

   1. Madrej glowie dosc dwie slowie 😉 .

    1. Tak po prawdzie wolalbym byc nazwany Samsonem 😉 .

     1. Samson mial dosc „bujne” zycie, ale w koncu okazal sie czlowiekiem Boga, podczas gdy Salomon okazal sie mdlym pyszalkiem.

 11. Albo mamy spokoj ze swoim sumieniem, albo z upadlym swiatem.

 12. Polecam „czym jest dobra nowina”

  Link:

  https://youtu.be/NjnEfnvvj1M

  1. Polecam to, co Damian poleca 😉

 13. Opetani zlym duchem staraja sie nas przywiesc do totalnego upadku. Nie pozwolmy im na to.

 14. Nasi zwiedzeni blizni chca tylko zyc. Problem w tym, iz taka egzystencja jest blizsza zwierzecej miast czlowieczej.

 15. Brzmi dziwnie – http://www.fly4free.pl/czy-to-zart-juz-pigulka-samolot/ British Airways chce wkrótce serwować swoim pasażerom tzw. cyfrową pigułkę – mikroskopijne urządzenie, które z poziomu naszego żołądka będzie informować załogę o naszym samopoczuciu i aktualnych potrzebach.

 16. Do wszystkich zdegustowanych sytuacja w Polsce i na swiecie. Nie mylcie chrzescijan biblijnych z krzescijanami spod znaku krk i przybudowek. To jak pomylic zloto z pirytem/tombakiem.

 17. Zlotowka jest bardza oklapla i slaba waluta. Porownajcie sobie ile mozna bylo dawniej kupic zywnosci za 100 zlotych, a ile dzis. Ale ja nie o tym chcialem napisac. W naszym kraju brakuje w miare platnej pracy co spowodowane jest przez takie czynniki jak rzymska roszczeniowo -leniwa mentalnosc przecietnego Polaka oraz wysoka bariera startu czyli przede wszystkim horrendalnie wysoka skladka zus, ktora powinna byc 3-3,5 raza mniejsza, a i tak jest trwoniona na takie fanaberie jak emerytury resortow silowych oraz kasty uprzywilejowane, podczas gdy reszta moze sobie konac i dogorywac z glodu przez dlugie lata. Czy system w ktorym zyjemy, aby na pewno jest kapitalizmem, zjego rownoscia szans ( nie mylic z rownym podzialem dobr ), czy socjalizmie z ludzka twarza ( konstytucyjnym potworku zwanym spoleczna gospodarka rynkowa ) w ktorym bez odpowiednich koneksji nic nie zdzialasz? Na to pytanie odpowiedzcie juz sobie sami.

  1. Nie polecam tego kaznodziei, husky KJV z https://www.youtube.com/user/husky394xp nieco odkrył nauczanai tego pastora, niektóre katolickie w genezie.

   1. z tego co pamiętam to byl bardzo przeciwny porwaniu przed uciskiem. Oglądałem go z 5lat temu i odniosłem wrażenie że ejst nerwowey jak ten Jezuita Tajemny Plan

    1. Wiecie.. ja też nie wierzę w porwanie przed uciskiem. Jestem chyba w mniejszości? Sprawa trudna, ale jakoś czytając Biblię czuję, że będziemy świadkami ucisku choć może plagi nas ominą. Czy ktoś jeszcze tutaj uważa podobnie?

     1. to nie ma znaczenia. Znaczenie ma rozpoznawanie faktów, kojarzenie, kto po jakiej stronie stoi, bo może byc bardzo zaskakująco.
      Teraz najważniejsze jest to kto stoi po stronie Trumpa i kto będzie popierał połączenie ewangelików z krk.
      Poczekamy zobaczymy.

    2. Piotrze, mógłbyś nieco rozwinąć temat o tym gościu z Tajemnego planu? Skąd wiesz, że jest jezuitą?

     1. nie pamiętam dokładnie, ale chyba sam sie przyznał

 18. Musimy sobie odpowiedzieć na dwie wazne rzeczy !
  Pierwsza.Czy nas to w ogole obchodzi?
  jesli nie to nie ma drugiego pytania.
  A jesli tak to Brzmi ono:
  Co bys zrobil gdyby okazało sie to prawda?
  tyle i az tyle!
  To nie jest pytanie z seri czy na jakiejs bardzo odleglej planecie istnieje cywilizacja?czy jest wysoko rozwinieta?czemu sie z nami nie kontaktuja? itp.
  Mogłoby okazac sie ze te pytania nie maja racji bytu.
  Rozwiazaniem jest to ze zwolennicy płaskiej ziemi maja swoja teorie i chca nam ja pokazac w praktyce zamieszczajac rózne doswiadczenia zdjecia itp.ale przeciwnicy płaskiej ziemi nawet nie chca zbadac tych oto doswiadczen,wyliczen i wiele pytań.Zakładajac z góry swoja racje w tym temacie.Ale przeciez ziemia kula to tez Teoria na która mamy dowody ale musimy przyjac je jako pewnik a dlaczego?Bo mamy zdjecia z Photoshopa naszego globu?.Jesli Ziemia to Kula to skad Teoria spiskowa o płaskiej ziemi?Jesli 2+2 to 4 i jest to pewnik to znaczy ze nigdy nie mozebyc 5 i to jest fakt.Dlaczego nikt na Swiecie nie da takiego dowodu zwolennikom płaskiej ziemi zeby im kopary opadły i sie zamkneli raz na zawsze?Wszystko co obecnie posiadamy jest do podwazenia przez zwolenników płaskosci ziemi.
  I teraz najwazniejsze.Jestesmy MY na kuli i BÓG lub jego brak bo w tej opcji to logiczne(kosmos,wielki wybuch itp bzdury).Albo jestesmy My na płaskiej ziemi i BÓG .To jest tak jak z pytaniem czy oprocz nas sa jakies inne cywilizacje?Obie przeciwne odpowiedzi sa przerazajace dla niewierzacych.Ale gdy wierzymy zadna odpowiedz na pytanie jaki kształt ma ziemia nie jest dla nas czyms strasznym.Przerazic by sie mogli tylko Ateisci.

  1. Green , czy wiesz ze kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się „Prawdą” . O tym doborze wiedział Gebels ( nie wiem dokładnie czy tak się pisze ) prawa ręka Hitlera . O tym bardzo dobrze wie również NASA . Teoria GENDER , która powoli wchodzi do szkół , też niedługo dla niektórych stanie się ” Prawdą” . A największym SPISKIEM ŚWIATOWYM jest to żebyś myślał że PRAWDA jest SPISKIEM !!!!! Wyjdź z tego kłamstwa , żeby nie było za późno ! Pozdrawiam

 19. Muszę podzielić się dzisiejszym snem a raczej koszmarem, nie wierzę w astrologię i znaki zodiaku, ale sen jest czymś innym nawet w Biblii Bóg daje proroczy królowi Egiptu sen o 7 tłustych i chudych krowach. Bynajmniej nie porównuje się do króla Egiptu 🙂 ale sen był dziwny, a nawet w ostatnim czasie nie myślałem o czymś takim. Śniło mi się, że idąc pieszo zawołał mnie jakiś głos (nie wiem czyj) „chodź odwiedzimy klasztor” chwilę potem byłem przed budynkiem i schodziłem do jakiś podziemi, gdzie byli przykuci do ścian łańcuchami zakonnicy, wszyscy byli niewidomi i z oczu i ust płynęła im krew, wyrywali się i na głos recytowali „Zdrowaś Mario”, jeden miał na czole duży tatuaż/znak czaszki z piszczelami, był najbardziej agresywny.. chwile potem się obudziłem martwiąc się o swoje zdrowie psychiczne, ale przecież nie ode mnie zależy o czym śnię 🙂 tak czy inaczej wszystko było nazbyt „realistyczne”.

 20. Fxx.dll – jak w świetle cytatów z Biblii które przytoczył Mariusz – wyglądają przytoczone przez Ciebie argumenty o tym że Biblia z pewnością potwierdza ziemię kulę? Bo ja żadnego dowodu poza wątpliwą interpretacją którą się podpierasz – nie widzę – (widzę natomiast sugestię że DŚ mógł nie wiedzieć co pisze – nie rozróżniał wtedy okręgu od kuli – i pisał jakby tylko do ludzi z tamtych czasów) – ale jakoś mnie to nie przekonuje – gdyż „Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauczania”

  Zobaczmy w co wierzą – niewierzący?

  Wielki wybuch – teoria -dowodów brak – wg wielu na 100% pewna.

  Ewolucja – teoria – dowodów brak – wielu uznaje ją za 100% pewną i wierzy że to prawda.

  Heliocentryzm – wg wikipedii – teoria – a dowodów aby zamknąć usta płaskoziemcom – brak. Tu zdecydowanie najwięcej ludzi uznaje tą teorię za prawdę.

  Ogólna teoria względności (OTW) – popularna nazwa teorii grawitacji formułowanej przez Alberta Einsteina. Ludzie wierzą łatwiej że ich kula przyciąga – niż w to – że na płaskim stoją pod własnym ciężarem i nic ich przyciągać nie musi. Po prostu spada się z góry na dół – bez żadnej filozofii – heh jakie to trudne do zrozumienia 🙂 – dla ułatwienia proponuję przeczytać argumentację naukową: https://pl.wikipedia.org/wiki/Og%C3%B3lna_teoria_wzgl%C4%99dno%C5%9Bci#Potwierdzenie_teorii – zapewne to będzie łatwiejsze do zrozumienia 🙂

  Człowiek na księżycu – w latach 60 – bez komputerów (ich moc była jak moc kalkulatora) wykonano lot – jakiego dzisiaj nie można powtórzyć przy całej technologii galopującej jak „rakieta”?

  Teleskop Hubbla trudno odwrócić – ale przyczepić do jego
  drugiej strony – mały aparacik jakikolwiek – to dopiero trudność – niewykonalna.

  Hmm… na prawdę nie ma nad czym się zastanawiać i warto za prawdę uznać to – o czym większość sądzi że tak po prostu jest? Mój znajomy powiadał (podobno z jakiejś książki cytat) Miliony much nie mogą się mylić – gówno jest dobre. Czy tak nie zachowują się ludzie na ziemi? Milionami powtarzają zasłyszane teorie.

  Jaki jest cel – w uwiarygodnieniu nieprawdopodobnych teorii – i osadzeniu ich w umysłach ludzkich już od dziecka? Takie wbicie ich do głów – że dyskusja – iż mogło by być inaczej niż wiemy że jest – sprawia że zaczynają nas boleć głowy? Na samą myśl o tym ludzie reagują jak na wariata 🙂 – czy to nie odruch Pawłowa?

  Czy przeciwnik nie pokazuje Bogu – do jakich absurdów jest w stanie doprowadzić ludzi na ziemi? Że sami stoją w opozycji z własnymi rozumami? W proste rzeczy nie potrafią uwierzyć – wybierają więc rzeczy tak skomplikowane – i ufają że to prawda? Czy tendencja do komplikowania rzeczy prostych nie przenosi się na Słowo Boże? Wielu „chrześcijanom” nie wystarcza już „głupie zwiastowanie” szukają w Biblii czegokolwiek – by jak najbardziej skomplikować to co Bóg uczynił w najprostszy sposób. Skąd denominacje – religie – dogmaty? Czy nie tego uczono nas od najmłodszych lat – i w jakim systemie nas uczono – Bożym czy może jednak w systemie tego świata?

  Może nie myślmy za wiele – za to wiele się módlmy. Wierzmy w Słowo Boże które mówi: „Lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę” – i o to usilnie prośmy.

  Chwała Bogu.

  1. Zgadzam się z DukeRem

 21. Widzę detektywie i inni na forum że jeszcze musicie jeszcze troszeczkę powęszyć.Ale fakt że niedziela może być użyta jako przymusowy dzień czczenia(symbol słońca i starych wierzeń,saturnalia)
  A wracając do szabatu to prawdą jest że…

  Zgodnie z Biblią szabat nie jest ani sobotą ani niedzielą! Kalendarz opisany w Torze i używany przez Mojżesza oparty był na fazach księżyca, a nie na nieprzerwanym cyklu tygodniowym.
  To właśnie tego kalendarza księżycowego używano dla wszystkich świąt, w tym dla szabatu.

  Ponieważ kalendarz biblijny opiera się na księżycu, jego dni nie mają swoich odpowiedników we współczesnym kalendarzu gregoriańskim.
  Dla przykładu, szabat nie jest zawsze w sobotę, albo zawsze w niedzielę, ale może np. wypadać jednego miesiąca w środę, a drugiego we wtorek.

  1. Prawda.
   Fajnym programem do jego wyznaczania i nie tylko jest kalendarz WLC World Calendar.

   Polecam sam program, sama strona ich (WLC) kipi bzdurami. Niestety.

 22. Nie ma problemu zakupy zrobimy w piątek lub w sobotę,szatan nie jest taki głupi ,niedługo jedyną opcją będzie śmietnik ale i one są zamykane na kłódki.
  nikt! nie może kupować ani sprzedawać,jeżeli nie ma znamienia

 23. List do Galacjan1 ; 8- 12 . Lecz choćbysmy nawet my albo anioł z nieba głosił wam EWANGELIĘ inną od tej , którą wam głosiliśmy niech będzie przeklęty . Czy teraz bowiem chcę pozyskać ludzi czy BOGA . ( przeczytacie cały verset ) …..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: