Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Paradoks Pawła – Cz.2: Paweł, jakiego nie znałeś.

 

Updated: 27 listopada 2016 — 15:11

26 komentarzy

Add a Comment
 1. Witam, mam zagwozdkę, rozmawiałam wczoraj z katoliczką, dosyć oczytaną w biblii. Przedstawiłam jej argument o bałwochwalstwie, ale ta przytoczyła fragment, gdzie Izraelici byli gryzieni przez węże za karę i Mojżesz na polecenie Boga ulepił węża z miedzi, spojrzenie na niego odtruwało jad. Przyznam szczerze, jestem zaskoczona tą sytuacją, zbiła mnie z tropu, bo dopiero zaczęłam stary testament. Wcześniej nawet nie słyszałam o tym.
  Co oznacza ten fragment? Jak odrównać tego węża od bałwochwalstwa?

  1. Możesz przytoczyć jej fragment o tym jak bez polecenia Boga sami Izraelici ulepili sobie symbol mesjasza w postaci cielca, który miał być wyobrażeniem samego Boga, który wyprowadził ich z Egiptu. Cielec ten przejawiał w sobie cechy wcielonego Boga czyli Mesjasza, którego oczekiwał Egipt (dzisiejszy świat). To pokazuje jak niewiele dzieli prawdę od kłamstwa. Obecnie podobnej symbolice ludzie się kłaniają na sygnał dany gongiem.

   http://www.geocities.ws/el_verbo_crea/dioses/apis.jpg

   http://biblelight.net/ur-stele-sm.jpg

   Izyda z rogami tego samego cielca trzymająca małego Horusa. Połączenie się Słońca(rogi) z Księżycem(dysk) wydaje na świat Horusa (mesjasza).

   http://www.truthbeknown.com/images/isismoonnursinghorus.jpg

   Religia Babilonu jest przebiegła bo do złudzenia przypomina prawdę, ale da się ją dzięki Pismu Świętemu rozróżnić. Mesjasz światowy kontra Mesjasz Biblijny. Wieki Babilon oczekuje tego pierwszego tak samo Izrael za czasów Chrystusa dlatego Jezus Chrystusa został przez nich odrzucony i skazany na śmierć.

  2. Aaron połączył kult egipski z wiarą w Boga Jahwe stwarzając namiastkę Wielkiego Babilonu.

   „I przyjął je z ich rąk, i ulał z tego w formie z gliny posąg cielca. Wtedy oni rzekli: To są bogowie twoi, Izraelu, którzy cię wyprowadzili z ziemi egipskiej. Zobaczywszy to, zbudował Aaron ołtarz przed nim i kazał obwołać: Jutro będzie święto Pana(Jahwe). Wyjścia 32:4-5

   „Rychło zeszli z drogi, jaką im nakazałem. Zrobili sobie cielca ulanego, oddali mu pokłon, złożyli mu ofiarę i mówili: To są bogowie twoi, Izraelu, którzy cię wyprowadzili z ziemi egipskiej.” Wyjścia 32:8

  3. Klaudia, masz to wyjaśnione w Ewangelii Jana:
   „(14) A jako Mojżesz węża na puszczy wywyższył, tak musi być wywyższony Syn człowieczy. (15) Aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.”

   Ten wąż to zapowiedź zbawczej, oczyszczającej z grzechu i uzdrowicielskiej mocy Jezusa Chrystusa.
   Poprzez wiarę w to, że spojrzenie na węża ich uzdrawiało, dzięki wierze otrzymywali uzdrowienie. Działo się to za zgodą Boga poprzez spełnienie próśb Mojżesza, to nie mogło być bałwochwalstwo.
   Tak samo jak przez wiarę w Jezusa, jesteśmy odtruwani z jadu jakim jest grzech i przez wiarę w Jezusa jesteśmy zbawieni i mamy żywot wieczny.
   Ja tak to czuję.

   1. (8) I rzekł Pan do Mojżesza: uczyń sobie węża miedzianego, a wystaw go na drzewcu; i stanie się, ktokolwiek ukąszony będąc wejrzy nań, że żyw zostanie. (9) Sprawił tedy Mojżesz węża miedzianego, i wystawił go na drzewcu; i było to, gdy kogo wąż ukąsił, a spojrzał na węża miedzianego, że żyw został.(Liczb,21).

    Jak widzisz było to na polecenie Boga, to nie mogło być bałwochwalstwo.

  4. Ten przykład z wężem jako usprawiedliwienie bałwochwalstwa jest doskonałym odzwierciedleniem w jaki sposób ludzie zmanipulują przekaz Pisma Świętego, aby tylko iść swoją drogą do zbawienia.

   Najciekawsze jest to że ludzie potem z tego węża zrobili sobie bożka i oddawali mu cześć co było wielkim grzechem. Wypaczyli ten symboliczny przekaz o zbawieniu przez wiarę i sprowadzili go do artefaktu posiadającego boską moc czyli do tego do czego sprowadza się religia Wielkiego Babilonu.

   „Izraelici zachowali miedzianego węża, a później zaczęli oddawać mu cześć. Gdy król Ezechiasz przeprowadzał reformy religijne, kazał doszczętnie rozbić tego ponad 700-letniego węża.

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Nechusztan

  5. Ale jak Izraelici zaczęli czcić węża, bo został on zniszczony.

   (1): Roku trzeciego Ozeasza, syna Eli, króla Izraelskiego, królował Ezechyjasz, syn Achaza, króla Judzkiego. (2): Dwadzieścia i pięć lat mu było, gdy począł królować, a dwadzieścia i dziewięć lat królował w Jeruzalemie. Imię matki jego było Abi, córka Zacharyjaszowa. (3): I czynił co było dobrego przed oczyma Pańskiemi, według wszystkiego, jako czynił Dawid, ojciec jego. (4): On zniósł wyżyny, i skruszył bałwany, i powycinał gaje, a pokruszył węża miedzianego, którego był uczynił Mojżesz; bo aż do onych dni Izraelczycy kadzili mu, i nazwał go Nehustan. [Biblia Gdańska, 2krl 18]

  6. Typowe. Jakiś czas temu wzielam udział w dyskusji na YT i tez to ktoś mi dał link jak znajdę to wstawię o tym wezu. To napisałam tez ze Mojżesz nie kazał go czcić, nie kazał do niego się modlić ani mu kadzic 😉 Powiedzialam ze w PŚ tez jest Krolowa niebios Jer 44 i ze to oni (katolicy) są zaslepieni Iz 44: 9-20 🙂 Temat się urwał 😉

  7. O tym wężu jest jeszcze jedna wzmianka w II Królewskiej 18:4.
   Z tego fragmentu dowiadujemy się, że król Hiskiasz czynił to co prawe w oczach Bożych i to on kazał zniszczyć miedzianego węża zwanego Nechusztan (BW), któremu to izraelici spalali kadzidło (oddawali cześć/ forma kultu).

   Czytając niezrozumiałe fragmenty Biblii, ale nie tylko, warto czasami iść śladem odnośników, bo można dzięki temu dojść do ciekawych wniosków.
   Pismo tłumaczy Pismo… 🙂

   1. O dzięki tego nie wiedziałam. Przyznam że Księgi 1 i 2 Kronik oraz 1 i 2 Królewską to tak średnio mi idą, muszę je zgłębić. Dzięki 😉

 2. Marcin dolnośląskie

  Trzeba spojrzeć na tego węża duchowo a nie literalnie. miedź jest symbolem Pana Jezusa / nowy testament „a nogi jego jakby z miedzi”. Węża nakazał uczynić Bóg, a złotego cielca już nie i za to była kara.

  1. To by Marcin dobrze pasowało, bo grzech to wąż, miedź to Jezus Chrystus, a wąż miedziany jest na drzewcu czyli na krzyżu, czyli grzech całego świata, który na siebie wziął Jezus Chrystus został ukrzyżowany na krzyżu. Oznacza to więc ukrzyżowanie węża czyli grzechu na krzyżu. Dzięki temu, że Jezus zniszczył umierając na krzyżu grzech przynoszący śmierć, mamy zbawienie i życie wieczne w Jezusie Chrystusie.

   1. Pięknie i Chwała Panu Jezusowi!

   2. Dziękuję Wam Bracia i Siostry, przeanalizuję wszystkie odpowiedzi.
    Chwała 🙂

 3. Wezowi nikt nie miał oddawać chwały, tylko był to kolejny cud dla pokolenia, które że wszystkich pokoleń w Starym Przymierzu widzialo najwięcej cudów. Mieli spojrzeć na węża, bo to węże ich kąsały, ot proste skojarzenie na ratunek od Boga.

  1. Ona zna cielca, tylko ja nie znałam węża. Też myślałam o tym, że to było na polecenie Boga, jednak obecnie także twórcy figur mówią, że to Maryja, lub Jezus nakazał im stworzyć dany bałwan… Dziewczyna argumentowała figury i krzyż, nie jako obiekt kultu, tylko punkt skupienia podczas modlitwy…
   Naprawdę trzeba znać całość biblii, żeby brać się za budzenie ludzi. Zrobiłam fallstart.

 4. Super. Wreszcie w tym nauczaniu jasno i wyraźnie powiedziano, ze mamy przestrzegać całego Prawa (Tory), bo inaczej nie będziemy zbawieni, ale dla okazania Bogu
  naszej Miłości, jako wynik naszego Zbawienia i zgodnie z Wielkim Poslannictwem uczyć tego inne narody :

  https://koscioldrogi.wordpress.com/?s=Wielkie+poslannictwo

  Szalom:-)

  1. Całej Tory? Chyba trochę to za daleko idące wnioski.Tora, to także obrzezanie, przeróżne oczyszczenia, składanie ofiar ze zwierząt itd.

   1. Obrzezanie stoi pod znakiem zapytania, nie jest najważniejsze, Paweł tak sądził. Zapewne jak będziesz szczególnie gorliwy to się obrzezasz, ale najpierw trzeba być szczególnie gorliwym w całym Prawie. A składać ofiar nie potrzeba z dwóch powodów: po pierwsze Chrystus przyjął te ofiary na siebie samemu stając się ofiarą za nas umierając na krzyżu. W którymś ich wykładzie cytowali też Pismo a propo faktu, że Jezus sam się stał najwyższym kapłanem ale nie mogę sobie przypomnieć w którym. Niektórzy twierdzą, że sam Jezus służy w niebie w Świątyni Ojca, ale co do tego nie mam pewności. Po drugie nie ma Świątyni Jerozolimskiej, została zburzona i nie ma jak składać ofiar i odprawiać ceremoniałów. Ponadto zasłona tej świątyni została rozdarta, co także jest symboliczne. Wyraźnie Bóg dał do zrozumienia, że to ofiara Chrystusa jest najważniejsza i pełna. To tak moim zdaniem. 😛

   2. Karolu ! Ani jedną kreska z Prawa nie przeminie….Z fotelu Mojżesza czytano całą Torę. Jezus powiedział wszystko co czytają z fotela Mojżesza zachowujcie. Chcesz z tym dyskutować albo tym Słowom Pisma zaprzeczyć? To słowa Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Przeczytaj uważnie tekst Wielkie Poslannictwo – link już podawałem. Oczywiście nie ma teraz
    Swiątyni i nie wszystko z 613 Przykazań Tory można wykonywać. Jako zagubiony Dom Judzki czyli Efraim zwany też Pełnią Pogan jesteśmy duchowymi Żydami a poprawniej
    Izraelitami czyli odtracona oblubienica Izrael, którą Pan może ponownie poślubić, podobnie jak nawrócony Dom Judzki-Zydzi ( będą płakać nad tym którego przebili…) jak tylko Pełnia Pogan wejdzie…i jak pisze Paweł mamy obrzezanie serca i w nich wypisane Jego Prawo Torę. Możesz się obrzezac na ciele, ale to nie jest warunek zbawienia bo przez wykonywanie Zakonu nie będzie zbawiony żaden człowiek. Zakon mamy wykonywać z pragnienia okazania Miłości Bogu. Aby to zrozumieć i połapać się w tym wszystkim pomoże Tobie Duch Święty oraz nauczanie: Zagubione Owce oraz Wszczepieni z kanału użytkownika Szukając Prawdy. Niech Pan Tobie błogosławi. Szalom:-)

  2. Czyż Ap.Paweł nie nauczał że przez Ciało Chrystusowe umarlismy dla zakonu, porównując to do małżeństwa -kobieta związana jest z mężem dopóki on żyje gdy zaś umrze wolna jest od przepisów prawa i może wyjść ponownie za mąż.

   1. Czyje słowa są ważniejsze Jezusa Mesjasza czy Pawła?
    Jeśli wydaje się komuś, że Paweł nauczał przeciwnie do Jezusa Mesjasza to zle rozumie Pawła. Ten wniosek zawarty jest w nauczaniu Wielkie Poslannictwo –

    https://koscioldrogi.wordpress.com/2016/07/08/wielkie-poslannictwo/

    Bracie miły gorąco, gorąco polecam – przeczytaj. Niech Ci Bóg błogosławi! Szalom 🙂

 5. III Świątynia już stoi w google maps!
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydowska-trzecia-swiatynia-juz-wzniesiona-2016-11
  Sprawdzałem na naszym polskim google maps i faktycznie jak się dobrze ustawi pozycję to ukazuje się III Świątynia.
  Czas jest bliski.

  1. ej Dominik Ty jeszcze tu zaglądasz? 🙂
   Co do meritum… wynika z tego,. że to wszystko jest literalne i jesteśmy ostatnim pokoleniem.
   Modlmy się o bliskich.
   Jesli chodzi o porwanie to biblijnie jest ono mi bliskie, ale jesli chodzi o realia i polityke to wydaje mi się , że bedziemy cierpieć. Jak będzie nie wiem.

 6. Ciekawy film, można było się wiele dowiedzieć 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: