Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

“Szlochający wróg wszystkiemu wargami przytakuje, w sercu natomiast knuje podstęp”

“Szlochający wróg wszystkiemu wargami przytakuje, w sercu natomiast knuje podstęp” Prz 26.24

 

 

Myślę, że w najbliższych tygodniach utracę kilkadziesiąt procent czytelników. Być może w konsekwencji i zamknę blog jak Bóg tak będzie chciał.

Rozmawiałem z wieloma osobami o tym. Wszystko zaczęło się od mojej drogi do Prawa. Otóż zauważyłem, że bardzo fajnie się czyta chrześcijanom teksty intelektualne i teologiczne. Natomiast gro chrześcijan ma alergię na Prawo. Nawet nie myślę o szabacie bo nikogo za to nie neguję. Nie myślę o prawie ceremonialnym bo to nas nie obowiązuje. Mam za to na sercu Prawo moralne, które cytowali apostołowie, a zwłaszcza Paweł, na podstawie Starego Testamentu. Dochodzi do tego jeszcze kwestia zupełnie ignorowana przez chrześcijan: mądrość. Mam zarys tekstu o tym.

 

Wracając do cytatu tytułowego. Ma to oczywiście związek z moim wstępem. Otóż są to negatywne reperkusje odrzucenia Prawa. Poprzez postrzeganie Jezusa jako takiego dobrotliwego Jezuska kościelnego pełnego TYLKO miłości wpadamy w pułapkę. Chcielibyśmy być dla wszystkich dobrzy na siłę i… BEZROZUMNIE.

 

Niedawno pisałem o niemądrej pomocy z Syracha. Tym razem cytuje z księgi Przysłów.

Ileż to razy spotkaliśmy się z kimś kto wpływa na nasze uczucia? Znam taka osobę, która jest tylko miła, kiedy czegoś ode mnie chce. Kiedy już to ode mnie dostawała, nagle dokopywała mi. W zasadzie była moim nauczycielem. Z początku byłem głupi i niestety godziłem się. Takie osoby będą tak długo wykorzystywać Cię, aż może kiedyś zmądrzejesz.

 

Chciałem Wam powiedzieć, że nienarodzeni na nowo doskonale wiedzą, że my mamy być pełni miłości i pomagać, że chcemy być dobrzy.

Niestety, ale zbory koncentrujące się tylko na Nowym Testamencie, wykluczają naukę mądrości. Czy Twój zbór uczy Cie jak mądrze żyć?

Obecnie to wygląda tak. Trochę uczą o upadku Adama i Ewy pod teologie grzechu i krzyża. Trochę o Danielu pod czasy ostateczne i to nie wszyscy, Obecne zbory opieraja sie w 80% na NT, kiedy Paweł napisał zanim powstał NT:

Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. (2 List do Tymoteusza 3:16″

Kolejnymi wersami z owej księgi Przysłów są:

 

“Kiedy Cie prosi donośnym głosem, nie daj się zwieść. bo siedem rodzajów zła w jego duszy”.

 

Człowiek Boży ma być wg  2 Tym do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. Stary Testament jest pożyteczny do nauki, do naszej poprawy do doskonałości.

Kiedy więc bezbożny ubolewa prosząc Cie donośnym głosem, milo jak kotek, masz się nie dać zwieźć, gdyż siedem rodzajów zła w jego duszy jest. Siedem to liczba pełni, czyli ma ich bardzo dużo.

Tak jest napisane:

“Szlochający wróg wszystkiemu wargami przytakuje, w sercu natomiast knuje podstęp. Kiedy Cie prosi donośnym głosem, nie daj się zwieść. bo siedem rodzajów zła w jego duszy” Prz 26.24

 

…i nie ma to związku z Żydami, ponieważ za czasów powstania księgi przysłów Żydów nie było. Salomon nie modlił się o bogactwo i złoto, ale o mądrość.

Amen.

Updated: 7 listopada 2016 — 10:20

37 komentarzy

Add a Comment
 1. Kto chce ignorować Prawo jego wybór, może potrzeba więcej komuś czasu, poznania, by dojść do tego. Ty Piotrze i twój blog, może jako jedyny dawałeś to światło, aby traktować Biblię jako całość zarówno ST i NT, gdyby nie twoja praca i nawiązywanie do tematów o Prawie Bożym, może myślałabym tak na początku ” o tym dobrotliwym, kościelnym Jezusie ” mówić o łasce, a pomijając prawo, lub dochodzenie do kwestii Prawa Bożego zajęło by mi dłuższą drogę. I za to światło prawdy Ci dziękuję w Imieniu Jezusa Chrystusa. Syn Boży jest Słowem Bożym więc i wykonawcą Prawa. Naśladować Jezusa to żyć według Jego Nauki i przestrzegać przykazań, nie z przymusu, ale z miłości.

  1. Dobrze powiedziane Aldonko?,to złemu zależy najbardziej na tym ,żebyśmy nie dotarli do Prawdy.Krążyli w koło,orzucali to co sprawia,że czegoś nie rozumiemy,a przede wszystkim sprawia ból.
   A ma boleć,serce ma krwawić z bólu,że tak bardzo odstąpiliśmy od Boga.Że zgrzeszyliśmy,że bez Niego jesteśmy marni.To nie jest bajka jaką przedstawiają nam przywódcy religijni.To jest wojna o nas samych i gdzie chcemy być,do kogo należeć.
   Bóg jest Dobry i Cudowny,ale wymaga od nas wszystkiego.Nic nie może z nas starych zostać,jeżeli chcemy pójść za Nim.
   Piękno i cudowność Boga jest ukazywana nam tylko wtedy kiedy całym sercem chcemy poznać Pana.
   musimy wyjść z Egiptu naszych grzechów,cielesności,światowości.Żeby moc w pełni ujrzeć prawdziwą Chwałę Boga.A to nie ma nic wspólnego z wiedzą ani spiskami,tylko z codziennym umieraniem siebie.Czego wszystkim z całego serca życzę.

   1. Dobrze powiedziane. Prosto i prawdziwie.
    Zaczynam wiedzieć co znaczy ten ból.

 2. Kochajmy ludzi miłością rozumną/roztropną, a nie taką która jest ślepa.

 3. Dzięki? za tekst w imię Pana Jezusa Chrystusa.
  To prawda,że potrzeba nam prosić,aby Dobry Bóg przydawał nam mądrości.Tak,abyśmy mogli rozsądzić co jest prawe,a także jak pomagać bliźnim.Jak im służyć,żeby przyprowadzić ich do Pana.
  Bo jak dobrze wiemy miłość,to nie słodka lovka,która zagłaskuje kotka na śmierć.To troska o siostrę i brata,czy naprawdę podążają za Chrystusem.A to się wiąże często i gęsto z mówieniem brutalnej prawdy,której nie chcemy słuchać.
  Chwała Bogu za DŚ,który przemienia nasze serca.

  1. Dobrze powiedziane.
   Myślę Piotrze, że nie rezygnuj z bloga. Prowadź dalej. 🙂
   Chyba, że będzie taka wola Boga.

 4. Amen.
  Bardzo dziękuję za te przemyślenia w imię Jezusa.

  Pierwszym krokiem do zdobycia mądrości jest bojaźń Boża:

  Początkiem mądrości jest bojaźń Pana; Wszyscy, którzy ją okazują, są prawdziwie mądrzy.”
  (Ps 111,10)

  Podstawą wiedzy jest bojaźń Pańska, lecz głupcy odrzucają mądrość i karność.”
  (Przysłów 1,7)

  karność = “postawa tego, kto jest karny; przestrzeganie przepisów, dyscypliny; dyscyplina, rygor, posłuszeństwo”

  U Boga mądrość idzie w parze z przestrzeganiem Jego prawa.

  “Usta sprawiedliwego wypowiadają mądrość, A jego język głosi prawo.”
  (Ps 37,30)

  Najlepiej chyba jest to pokazane w Księdze Pwt Prawa 4:
  “(1) A teraz, Izraelu, słuchaj praw i nakazów, które uczę was wypełniać, abyście żyli i doszli do posiadania ziemi, którą wam daje Pan, Bóg waszych ojców. (2) Nic nie dodacie do tego, co ja wam nakazuję, i nic z tego nie odejmiecie, zachowując nakazy Pana, Boga waszego, które na was nakładam. (…) (5) Patrzcie, nauczałem was praw i nakazów, jak mi rozkazał czynić Pan, Bóg mój, abyście je wypełniali w ziemi, do której idziecie, by objąć ją w posiadanie. (6) Strzeżcie ich i wypełniajcie je, bo one są waszą mądrością i umiejętnością w oczach narodów, które usłyszawszy o tych prawach powiedzą: “Z pewnością ten wielki naród to lud mądry i rozumny”. (7) Bo któryż naród wielki ma bogów tak bliskich, jak Pan, Bóg nasz, ilekroć Go wzywamy? 8 Któryż naród wielki ma prawa i nakazy tak sprawiedliwe, jak całe to Prawo, które ja wam dziś daję?

  1. Dziękuję w imię Jezusa za jak zwykle mądre uzupełnienie

 5. Mała podpowiedź. Może byś Piotrze zamiast zamykać bloga jeszcze bardziej go ubiblijnił przez umieszczanie głównie tekstów profetycznych i apologetycznych?

 6. Piotr, czyli kamień, nie skała

  “Myślę, że w najbliższych tygodniach utracę kilkadziesiąt procent czytelników” – lepiej z kilkorgiem osób podążać do Królestwa Niebieskiego, niż z całą armią w kierunku przepaści i zagłady 🙂
  Oglądałem ostatnio “Wywiad z aktorem (Jim Caviezel) grającym rolę Jezusa w filmie PASJA” i mówi on pod koniec bardzo mądrą kwestię – “nie jesteśmy stworzeni po to, by pasować, ale aby się wyróżniać”, i tego się trzymajmy.
  Bo jeśli zaczniemy podążać drogą ekumenii i filozofii “jedynie dobrego Jezusa” to zaakceptujemy też nieświadome i radosne zbawienie w grzechu, które z jednej strony wiele nie kosztuje, ale po prostu nie istnieje.

 7. choćby 99% się odwróciło, ale zostanie jeden, który będzie chciał słuchać i przyjmie Prawo, Nauczanie Boże i puści je dalej – będzie warto. pamiętaj Piotr, walczymy z demonami, a one chcą byśmy siedzieli cicho i potulnie, kiedy mamy być zbroją Bożą.

  16 [Vt-2,63, Vt-3,29] Nikt nie zapala lampy i nie przykrywa jej garncem ani nie stawia pod łóżkiem; lecz stawia na świeczniku, aby widzieli światło ci, którzy wchodzą.

  17 [Vt-4,112] Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego, co by nie było poznane i na jaw nie wyszło.

  18 Uważajcie więc, jak słuchacie. Bo kto ma, temu będzie dane; a kto nie ma, temu zabiorą i to, co mu się wydaje, że ma».

 8. popieram trzymaj sie Bożego prowadzenia w kwestii bloga też.
  zastanawiam sie nad poruszonym także tu ostatnio brakiem słowa Bożego mimo szukania go przez ludzi(Ezechiel chyba)co to oznacza?czy literalny brak dostępu(papier i inne nośniki)czy też Słowo z Jana?
  jak myślicie?

  1. A pod którym artykułem był poruszony ten wątek? Też bym się chciała zastanowić nad tym 🙂

 9. Bracia i Siostry
  Chciałbym tylko przytoczyć dwa cytaty,które są dla nas, z narodów spoza Izraela.
  6 Cudzoziemców zaś, którzy się przyłączyli do Pana, ażeby Mu służyć i ażeby miłować imię Pana i zostać Jego sługami – wszystkich zachowujących szabat bez pogwałcenia go i trzymających się mocno mojego przymierza, 7 przyprowadzę na moją Świętą Górę i rozweselę w moim domu modlitwy. Całopalenia ich oraz ofiary będą przyjęte na moim ołtarzu, bo dom mój będzie nazwany domem modlitwy dla wszystkich narodów.Ks.Izajasza 56.6-7

  17 I rozgniewał się Smok na Niewiastę,
  i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa 11,
  z tymi, co strzegą przykazań Boga
  i mają świadectwo Jezusa.Obj.Jana 12,17
  Piotrze,niech Pan Bóg cię błogosławi i niech cię wzmocni.

  1. Dzięki Mario za te cytaty,ktore ukazują,że prawo jest dla wszystkich jednakowe nie ma podziału,ze jedno jest dla Izraelitów,drugie dla pogan.
   Musimy częściej modlić się za Piotra,siebie nawzajem,oraz żeby to DŚ kierował tym blogiem,żebyśmy wzrastali w Chrystusie.

 10. nie no z bloga nie zrezygnuje gdyby nie wlasnie blog Detektywie mylslbym jak mi juz zdazyl powiedziec jeden zielony ze niedziela czy sobota nie robi wiekszej roznicy, jednak malo osob wie ze to kk zaminil sobote z niedziela :/
  wracajac ostatnio dzwoni do mnie byly kolega(teraz kontakt do minimum ograniczyl sie) czy nie podrzuce do domu,ok jakos nie specjalnie chcialo mi sie nie czulem ze wyjdzie cos z tego dobrego, pewnie ze podwiozlem aczkolwiek w dyskusji ktora potem wynikla musialem mu wciaz przypominac ze zbawienie nie jest mozliwie bez Jezusa, tak jakby to pomijal, w skrocie: wybiore co chce z kk i sam sie zbawie, cooooo????

 11. Jeśliby kilkadziesiąt procent czytelników bloga miało z niego zrezygnować to oznaczałoby, że większość z nas to wyznawcy przykazania “róbta co chceta”. Dlatego nie uważam, aby było takie zagrożenie. Ostatnio mniej czasu poświęcam na czytanie tekstów na blogu i nie udzielam się w komentarzach, bo mam więcej obowiązków, ale i tak codziennie tu zaglądam. Nie zauważyłem tu wpisów od osób, które nawoływałyby żeby wiara w Jezusa oznaczała, że możemy robić co nam się podoba. Spory o ile sobie przypominam to dotyczyły raczej sabatu, diety oraz broni. Raczej wszyscy czytelnicy bloga są Panu Jezusowi wdzięczni za zbawienie i zabiegają o to aby być pełnym Ducha Świętego i wydawać miłe Bogu owoce. Spory są od diabła, bo w czym istotnym tak naprawdę zbawieni w Chrystusie mieliby się różnić?
  Może jednak się mylę i coś mnie ominęło?

 12. A ja bardzo, bardzo dziękuję w imieniu Jezusa za wszystkie teksty. Tym bardziej za te o Prawie. Nie wszystko jeszcze rozumiem, modlę się o mądrość, ale zaczęłam bardziej zwracać uwagę np. na świętowanie szabatu. Dziękuję za tą pracę wkładaną w blog, pisanie tych wszystkich tekstów, bardzo mi pomagają. 🙂

  1. http://kodeks-drogowy.org/

   Patrząc Kesja Twoim tokiem, które z przepisów ruchu drogowego spośród tej całej zawiłości mogą ludzie nie umieć na egzaminie? a gdzie jeszcze obowiazek skladania PITow, obowiazki w pracy. czym jest te 1050 nakazow Boga?
   Niczym.
   Ile jest zasad ortografii?
   http://xn--jzyk-polski-rrb.pl/zasady-ortograficzne

   To jest tylko część z samego języka polskiego.

   Kesja, nie żartuj sobie z Boga. Masz obowiązek Go poznawać.

   Znasz dobrze ustawy o wyborach, itp a nie chcesz poznać prostych praw dotyczących życia zgodnego z Prawem Boga?

   To jak z dzieckiem i Ty Kesja jesteś takim dzieckiem, nie tylko Bożym 🙂 Jeśli masz posprzątać, to nie umiesz, nie chcesz, nie potrafisz. Jeśli masz pobawic się skomplikowanym smatphonem, to bardzo chętnie.
   faryzeusze znali cala biblię na pamieć. My mamy tylko te 1000 nakazów.

  2. ale dziękuję za link 🙂
   Ładnie usystematyzowane nakazy, zalecenia, przykazania.

  3. 1 jana 5
   To bowiem jest miłość Boga, że się przestrzega Jego przykazań, a Jego przykazania nie są uciążliwe.

 13. Aha,tylko spróbuj zamknąć blog,to…

   1. tu się kłania art. 190 kodeksu karnego, także ten…lepiej sobie nie grozić :)- za to może być grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2…
    (lepiej nie grozić sobie nawet w żartach 🙂 )
    #studentkaprawa 😀

 14. Jakiś czas temu skończyłem czytać cały Stary Testament pierwszy raz. Większość rzeczy jest dla mnie po przeczytaniu nowych, nie zrozumiałych. Pierwszy raz zacząłem obchodzić święta biblijne i staram się obchodzić sabat.

  Czasami tu bywam, nie wszystko czytam oczywiście, ostatnio mi brak siły w duchowym życiu, była kiedyś tam sytuacja, że z powodu prawa miałem nieprzyjemny nacisk, co doprowadziło mnie do rezygnacji ze wszystkiego.

  Ostatnio się zastanawiam czy nie usunąć swego bloga, usunąć fb.

  Mam problem ze złością do pewnych osób i porównywaniem się do innych, porównywaniem rzeczy.

  1. świetnie Matiks, Bardzo dobra wiadomość, czyli Bóg Cie wypala i czyści.

    1. to ma Cię boleć. Uwierz mi, im więcej brudu tym bardziej ma boleć.
     Zrobiłeś duży krok, wiele kroków.
     Sporo ludzi się o Ciebie modliło. Lena Cię wspiera. Módl sie o nią.
     Bóg Ci nie da kobiety, dopóki nie będziesz gotowy. Masz być Bożym mężczyzną.
     Powodzenia 😉

     1. Masz rację, nie modliłem się za Lenkę. Dużo mam od niej wsparcia, ona jest Bożą kobietą.

      Chwała Panu za tą siostrę.

      Dzięki w imieniu Pana Jezusa.

 15. Nie ma zamykania bloga…!

  Ja protestuję…!

  Nie po to modliłem się za ciebie Piotruś żebyś ty teraz takie chocki klocki odstawiał 😉

  Wytężaj mózgownice i pisuj co DŚ nakazuje.

  Sam widzisz po komentarzach,że masz prowadzić blog,ja myślę,że jest to decyzja Boga nie nasza.Chyba nie chcesz Mu się sprzeciwiać? 😉

  1. dziękuję za tak szlachetne grono wsparcia, ale mnie nie o to chodziło.
   Po prostu zacząłem od szerokiej bramy a zmierzam ku wąskiej.
   Nie chodzi mi o obrażanie się itp
   Po prostu będe pisał to co może ludzi zabolec…
   Dlatego napisałem jak Bóg zechce 🙂

   a Ty dlaczego nie śpisz jeszcze smyku? 🙂

   1. Bo niedawno z pracusi wróciłem mordko ty moja.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: