Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Otóż my nie otrzymaliśmy ducha, którym świat się kieruje, lecz Ducha, który od Boga pochodzi.

„Otóż my nie otrzymaliśmy ducha, którym świat się kieruje, lecz Ducha, który od Boga pochodzi. Otrzymaliśmy go zaś w tym celu, aby poznać dary, którymi Bóg nas obdarzył.” 1 Kor 12

 

 

Jest to bardzo ważne kryterium narodzenia na nowo. Protestanci chodzą  na przedstawienia teatralne, gdzie aktorki biegają po scenie w szpilkach i pończochach i jeszcze doskonale się bawili na tym, tudzież na   trzecią część Brigitte Jones, w której to bohaterka ma wiele kontaktów seksualnych, po czym nagle dowiaduje się, że jest w ciąży, ale nie wie z kim. To jest światowy zbór pchający ludzi do piekła.

Duch świata to cała pop kultura, święta Sol Invictus (Boże Narodzenie), Halloween.

Ostatnio zauważyłem w książce dla dzieci bałwana. Nie wpadłbym wcześniej na to, jak wiele refleksji można mieć na temat samego bałwana :-). Otóż po pierwsze mówi się tak potocznie na ludzi głupich, per „ty bałwanie”. Po drugie, dokonana została manipulacja, poprzez podstawienie ofiary śniegowej 🙂 (biedny bałwan), zamiast prawdziwych bałwanów.

Kto pierwszy stosował pojecie bałwan? Ludy północy podczas zimy, czy Izraelici określając tak bożków (demonów)? Oczywiście że Izraelici, ale który katolik wie, co to jest  tak naprawdę bałwan? Nie wiedzą o tym nawet protestanci. Katolikom bałwan kojarzy się z kilkoma kulami śniegu połączonymi ze sobą. Protestantom słusznie poniekąd z zakazem czczenia bożków, czyli bałwochwalstwem.

Bałwochwalstwo, idolatria (gr. eidolon – obraz lub posąg, latreia – kult) – grzech w religiach abrahamowych polegający na oddawaniu czci fałszywym bóstwom (bożkom).

 

Przykłady:

 

poczęli czcić ich bałwany, które się stały dla nich pułapką.

Ks. Psalmów 106:36

Wszyscy razem są głupi i bezrozumni; nauka pochodząca od bałwanów – to drewno.

Ks. Jeremiasza 10:8

 

 

Jak czytamy dalej w interpretacji bałwochwalstwa, w szerszym sensie oznacza ono: przywiązywanie nadmiernej wagi do spraw doczesnych kosztem Boga.

 

Tak więc katolicy czczą obrazy:

 

katolickiobrazsalut

 

lub  posągi:

posagmarii

 

 

Protestanci zaś:

 

spektakle

 

Z filmu na YT:

 

To jest świat, aby sprzedać widzom  spektakl teatralny musi być erotyka.

„albowiem wszystko, co jest na świcie: pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i chełpienie się bogactwem – nie pochodzi od Ojca, lecz ze świata. (17) A świat przemija wraz ze swą pożądliwością; kto zaś spełnia wolę Boga, ten trwa na wieki.” 1 JANA 2

 

Wiarołomni, czyż nie wiecie, że przyjaźń z tym światem oznacza nieprzyjaźń z Bogiem? Kto bowiem chciałby być przyjacielem świata, stałby się nieprzyjacielem Boga. Jk4

 

 

Dziś byłem w małym sklepie aby zrobić zakupy i co zauważyłem to reklamę jakiegoś chyba napoju reklamowanego przez Gang Albanii. Ten sam, który przeklina i lansuje takiego oto idola:

 

popek

 

Sklep reklamuje takie wartości jak w piosenkach:

 

„Kokainowy baron”
„Marihuana”
„Ale tu jebie skunem”

 

Ilu protestantów zastanawia się gdzie robi zakupy? Ilu zwróci uwagę sprzedawcy na takie reklamy?  Musimy sobie takie rzeczy uświadamiać.

Nie będę się rozpisywał o samym pojęciu świata w ujęciu biblijnym, ponieważ zrobiłem to tutaj:

 

http://detektywprawdy.pl/2015/09/21/dlaczego-nie-jestes-chrzescijaninemka/

 

 

 

Jan Boshof kiedyś powiedział prawdę: chrześcijanie mają diabła. Tu jest mowa nie o poganach katolikach, fascynujących się idolami piłkarskimi, sukcesami, kinem akcji, ale o protestantach:

 

 

W Rzymian jest napisane:

 

” Królestwo Boże bowiem nie jest pokarmem i napojem, lecz sprawiedliwością, pokojem i radością w Duchu Świętym. (18) Dlatego ten, kto służy Chrystusowi, podoba się Bogu i cieszy się uznaniem u ludzi. (19) Troszczmy się więc o pokój i wzajemne zbudowanie.”

 

 

Owym źle rozumianym pokojem kieruje się świat i niektórzy protestanci. Ma być miło jak u hipisów. Wszyscy się kochają, o grzechach nie wolno mówić, ale Pan Jezus powiedział:

 

Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka!

 

 

Nie taki pokój jaki daje świat. Gro quasi charyzmatycznych zborów i nie tylko, chce wszystkich kochać w tym również świat. Oni nie chcą znać prawdy ponieważ:

 

„Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie”

 

„Światowe” zbory, czyli żyjące światem, nie chcą przyjąć Ducha Prawdy, bo są ze świata. Liczy się tylko wszechogarniająca fałszywa miłość niczym w new age, kiedy wszyscy prorocy byli ludźmi napominającymi. Jermiasz, izajasz, Ozeasz napominali surowo  i to nie pogan, ale Izrael.

Dawid Wilkerson nie mówi o miłości, on napomina i grzmi w filmach na YT.

 

 

 

Nie stosujcie się do waszych dawniejszych żądz, gdy byliście nieświadomi, 15 ale w całym postępowaniu stańcie się wy również świętymi na wzór Świętego, który was powołał, 16 gdyż jest napisane: Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty

 

 

White Soul śpiewa:

 

„Święty Potężny jesteś Panie nasz
przed Tobą dziś możemy stać
dzięki łasce”

 

Jak chcesz być święty, a jednocześnie brać udział w świecie?

 

Cytat w większym kontekście:

 

Otóż my nie otrzymaliśmy ducha, którym świat się kieruje, lecz Ducha, który od Boga pochodzi. Otrzymaliśmy go zaś w tym celu, aby poznać dary, którymi Bóg nas obdarzył. (13) Nie głosimy tego słowami wypływającymi z ludzkiej mądrości, lecz słowami, których uczy Duch. Objaśniamy sprawy duchowe ludziom, którzy poddają się działaniu Ducha. (14) Człowiek kierujący się tylko zasadami naturalnymi nie pojmuje spraw Ducha Bożego. Uważa je za głupotę i nie jest w stanie tych spraw zrozumieć, ponieważ należy je rozstrzygać w sposób duchowy. (15) Człowiek zaś kierujący się Duchem rozstrzyga wszystko, natomiast jego nikt nie osądza. (16) „Któż zatem poznał myśl Pana tak, aby mógł Go pouczać?” My właśnie mamy myśl Chrystusa.

 

Nie głosimy tego w ludzkiej teologicznej mądrości, lecz słowami których uczy Bóg.

Objaśniamy tutaj na blogu sprawy duchowe ludziom, którzy poddają się działaniu Ducha.

Ale cieleśni chrześcijanie nie pojmują tych rzeczy, które są z Ducha Bożego; albowiem mu są głupstwem i nie może ich poznać, przeto iż duchownie bywają rozsądzone. To o czym piszemy jest dla nich głupotą.

Apokalipsa ostrzega o ludziach pijanych winem tego świata. To jest właśnie to.

 

I znów rzecz niesamowita.. Po napisaniu tego tekstu
„przypadkiem” natrafiłem na fejsie na ten obrazek:

 

slowobalawarownie

 

styl życia….

Zaktualizowane: 25 października 2016 - 09:23

6 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Problem w tym, iż przebudzonych i nowonarodzonych, ludzie będący pod wpływem szatana wyczuwają jakby na węch i bez skrupułów atakują. Trzeba mieć wtedy żywy kontakt z Chrystusem który regeneruje nasz pancerz duchowy.

 2. Chwała naszemu Bogu!
  Świetny tekst dziękuję bardzo w imię Pana Jezusa Chrystusa.
  Teraz coraz bardziej realne stają się słowa Pana Jezusa Chrystusa,że niewielu znajduje drogę.
  Świat tak bardzo wdarł się do protestanckiego życia,że nawet tego nie zauważają.Czują się lepsi od katolików,bo nie chodzą do kościoła i nie klepią różańców.Za to mają inne bałwany,dzięki Bogu,za DŚ,którego nam posłał.A także za wszystkie swoje dzieci dzięki,którym możemy poznawać Boga. Bo gdyby nie DŚ to wszyscy byśmy taplali się w ohydach tego świata.

 3. Piotr, czyli kamień, nie skała

  Odkąd zmieniła się grafika strony trochę trudno się połapać, wchodzę, rozglądam się i myślę „gdzie ten blog który tu kiedyś był?”
  Ale kiedy czytam tekst taki jak ten uspokajam się i wiem, że dzięki Bogu oprócz grafiki wszystko zostało na swoim miejscu – czyli mądre artykuły przepełnione Duchem Prawdy – a do grafiki jakoś się przyzwyczaję 🙂
  Patrząc na tło z tymi pięknymi górami przychodzi mi do głowy tekst który mógłby się znaleźć wtopiony w ten krajobraz:
  „Bo choćby się rozstąpiły góry oraz zachwiały wzgórza, jednak Ma łaska nie odejdzie od ciebie” (Iz 54:10)
  lub
  „Wiara, która góry przenosi” 🙂

 4. Pan Jezus zapewnił nas, że Duch Święty doprowadzi nas do prawdy.
  Czym jest prawda?
  Prawda to Słowo Boże.
  Słowo Boże to przykazania Boga.
  Duch Święty doprowadza na do przykazań Bożych.
  Jeśli je akceptujemy i staramy się przestrzegać jesteśmy dziećmi Bożymi, które słuchają głosu Boga.
  Słowo Boga mają wtedy wypisane w sercach.
  Prawo Boże jest ich drogowskazem.
  Wówczas Pan jest ich Bogiem, a oni Jego ludem.

  Świat odrzuca Boga, ponieważ odrzuca Słowo Boże czyli przykazania Boże.
  Światem kierują duchy kłamstwa, ułudy i zatracenia.

  Droga Życia – Słowo Boże
  Drogi zatracenia – słowa ludzi, którzy nie przyjęli PRAWDY JAKO DROGI ZBAWIENIA.
  Ukochali kłamstwo i swoje słowa.

  Uczmy się przestrzegać przykazań Bożych w pokorze i bojaźni Bożej. 🙂

 5. „Jak chcesz być święty, a jednocześnie brać udział w świecie?” – To technicznie niemożliwe 😀

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish