Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Jaka jest różnica między Starym, a Nowym Przymierzem.

W związku z tym, że jestem badaczem prawdy, a nie kopistą dogmatów religijnych, drążę temat Prawa dalej. Poniżej publikuję ciekawy komentarz:

 

 

 

jaka jest różnica między Starym Przymierzem ( kamienne tablice), a Nowym Przymierzem
( łaska + prawo ).Jest 2 kierowców.Obaj znają prawo, ale
pierwszy skrupulatnie trzyma się kodeksu drogowego, pilnuje się, żeby w niczym nie uchybić, bo to może go kosztować mandat i punkty karne.Natomiast drugi kierowca kodeks drogowy ma wypisany na sercu. Jeździ prawidłowo nie dlatego, że może otrzymać mandat i punkty karne od stróża prawa, ale jeździ prawidłowo bo kocha i szanuje innych użytkowników ruchu drogowego. On nie chce, żeby ktoś ( współpasażer, lub pieszy, a nawet on sam zginął w wypadku, lub został ranny ).Jezus przywrócił tylko właściwy porządek i nadał właściwą rangę prawu. Faryzeusze nałożyli na ludzi dodatkowe obciążenia bez miłosierdzia.Np. nie można było nosić ciężarów w sabat. Jezus do uzdrowionego przez siebie człowieka powiedział weź łoże swoje i idź Mar.2.11.Chrześcijanie powinni kierować się w swoim postępowaniu wobec Boga i ludzi miłością (agape), czyli altruizmem.Bóg jest miłością i chce , żeby ludzie kochali Go z własnej nie przymuszonej woli.Bóg patrzy na motywy serca człowieka.”

Z komentarza Ani. Dziękuję w imię Jezusa.

Updated: 11 września 2016 — 09:41

18 komentarzy

Add a Comment
 1. bardzo dobre porównanie z tymi kierowcami

 2. Faryzeusze nałożyli na ludzi dodatkowe obciążenia bez miłosierdzia.

  Uważam że tyczy to i dzisiaj wszystkich denominacji. Księża, pastorzy, itd. wymagają od ludzi bezwzględnego posłuszeństwa wobec prawa sami nie do końca się jego trzymając.(oczywiście nie wszyscy)
  Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią.

  Piotruś słusznie zauważyłeś, że najważniejsza jest miłość do Pan Jezusa, a co za tym idzie do ludzi.
  Uważam, że to powinno być podsumowaniem tych rozważań.

  1. Nie wszyscy nauczają tak, ale zauważ te przede wszystkim które są nieco “zjudaizowane” np KRK – mówią że uobecniają Ofiarę a jednocześnie że to nie ta sama ofiara (pojęciowe masło maślane) czy ruch hebrajskich korzeni (z pogan lub mesjańscy żydzi pewnych kręgów). U nas np Chojecki nie naucza tak

 3. Sprytniutki komentarz i wyjaśniający dosadnie działanie nowego przymierza.
  Dziękuję pięknie Aniu? w imieniu Pana Jezusa Chrystusa? .

 4. OK ale jak będzie jechał lewą stroną albo wjedzie pod zakaz to niechcący spowoduje wypadek lub nie ustąpi pierwszeństwa bo nie zna znaków- takiemu zabiorą uprawnienia i dostanie karę. Zły przykład. Prawo zostało spisane bo ludzie wymyślali kolejne przestępstwa. Dlatego uważam, że w przypadku Prawa Bożego powinienem się stosować do dekalogu i tego co mówi Jezus. Cała reszta jest informacyjnie bym nieświadomie nie czynił zła, którego od początku nie było bo weszło na świat już po wygnaniu i stopniowo aż do potopu.Szatan wciąż wymyślał nowe zło i uczył go ludzi więc kolejne prawa były potrzebne. Terz jest przeregulowane więc trzeba je oczyścić- co Chrystus uczynił.
  Takie mam zdanie, jak myślicie?

  1. Abyśmy się zrozumieli- przeregulowane oczywiście przez ludzi. Przykład: po co pisać zakazy i kary dla ludzi za obrazę homoseksualisty czy pobicie kobiety skoro w stosunku do każdej osoby przemoc jest karana?-
   Większość z was zresztą wie, że z przykazania miłości do Boga wynika wszystko, bo jeśli miłuję Ojca to miłuję dzieła jego włączając w to innych ludzi, a skoro tak to nie będę ich wyzywał czy okradał itp.
   Ale są szczegóły. Demony wymyśliły znaczenie skóry by powiedzmy: zaznaczyć swoją własność, pokazać swój wpływ, więc Bóg zakazał tego.
   Potem uczyli np. ważenia trucizn i wróżbiarstwa, kucia broni i tak dalej. Ludzie nie wiedzieli do czego to będzie służyć ale szatan miał cel.
   Henocha z pamięci: co na ziemi jest mądrością, głupstwem jest w niebie.

  2. Raczej zgadzam się z Tobą Bracie Łukaszu, jeśli mogę to uściślę jeden wątek. Napisałeś “Szatan wciąż wymyślał nowe zło i uczył go ludzi więc kolejne prawa były potrzebne.” Chyba to trochę nie tak. Złem które wymyślił/stworzył szatan jest egoizm i pycha, a dalej wynikający z tego bunt. Przeciwko wszystkiemu, co było od YHWH. Wszelkie dalsze nieprawości są skutkiem tego buntu. Zgoda, że przybierały i wciąż pozyskują nowe formy, ale w rdzeniu jest zawsze to samo. Nowe prawa kodeksu/zakonu mogą być na nie reakcją, ale zawsze będą spóźnione. Dlatego Jahusuah podał przykazanie obejmujące całe “stare” prawo i proroków jak i każde, które później mogłoby się pojawić. Przykazanie Miłości, opierające się o relację (osobistą lub obiektywnie rzeczywistą) pomiędzy Stwórcą a stworzeniem. Miłość bliźniego z kolei jest tego oczywistym wynikiem.
   Tworzenie nowych praw ma zasadniczą wadę; jest zawsze spóźnione. Jest reakcją na to, co się już stało. A z każdym prawem można zrobić cokolwiek. Faryzeusze pokazali co potrafią; prawo stało się celem samemu sobie. Zniewalało ludzi, a nie im służyło. Stało się źródłem kłopotów społeczności jak i środkiem do wymierzania kary. Na współczesnych salach sądowych nie myśl, że jest inaczej. Doznałem tego osobiście, więc wiem jakie jest takie doświadczenie.

 5. Tak, “kościelnicza ewangelia” w tylu – musisz podporządkować się danej organizacji i jej kierownictwu dla zbawienia – to nadal system uczynków.

  Pomocne http://www.gotquestions.org/law-vs-grace.html

 6. A to Pan Jezus mówi nam o starym i nowym przymierzu:

  Mt 9, 17: Nie wlewa się też młodego wina do starych bukłaków. W przeciwnym razie bukłaki pękają, wino wycieka, a bukłaki się psują. Raczej młode wino wlewa się do nowych bukłaków, a tak jedno i drugie się zachowuje.
  Amen .

  1. nie, to się tyczyło Marcinku postu a nie przymierza.

   1. Dlatego cieszę się ze mam Biblię Warszawską z odnośnikami czego nie miałem w tysiąclatce. A przy w/w cytacie ma odnośnik do Jana 1.17. Pan Jezus przy okazji rozmowy o postach mówi nam o całym zakonie.
    J 1, 17: Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa.

    1. A dalej Pan Jezus mówi tak:

     Łk 5, 39: Kto się napił starego wina, nie chce potem młodego – mówi bowiem: “Stare jest lepsze”.

     1. wers poprzedzający:

      “Wówczas oni rzekli do Niego: “Uczniowie Jana dużo poszczą i modły odprawiają, tak samo uczniowie faryzeuszów; Twoi zaś jedzą i piją”. 34 Jezus rzekł do nich: “Czy możecie gości weselnych nakłonić do postu, dopóki pan młody jest z nimi? 35 Lecz przyjdzie czas kiedy zabiorą im pana młodego, i wtedy, w owe dni, będą pościli”.
      36 Opowiedział im też przypowieść: “Nikt nie przyszywa do starego ubrania jako łaty tego, co oderwie od nowego; w przeciwnym razie i nowe podrze, i łata z nowego nie nada się do starego. 37 Nikt też młodego wina nie wlewa do starych bukłaków; w przeciwnym razie młode wino rozerwie bukłaki i samo wycieknie, i bukłaki się zepsują. 38 Lecz młode wino należy lać do nowych bukłaków.”

      Specjalnie dla Cie Marcinku nowy wpis juz jutro, bądx z nami.
      Mówię jak jest 🙂

    2. Przypisy nie są integralną częścią Biblii.
     Warszawska:
     Nowy Przekład został opracowany przez Komisję Przekładu Pisma Świętego, w skład której wchodzili: ks. bp prof. dr Andrzej Wantuła, ks. bp prof. dr Jan Szeruda, ks. prof. dr Wiktor Niemczyk, ks. prof. dr Karol Wolfram, prof. dr Bronisław Wieczorkiewicz, oraz przedstawiciele innych Kościołów protestanckich w Polsce.
     https://pl.wikipedia.org/wiki/Biblia_warszawska

 7. Nasi przeróżni oponenci zarzucają nam bujanie w obłokach i marzycielstwo oraz usilnie zalecają nam dołączenie się do taplanie razem z nimi w tym światowym błocku moralnym…

 8. Witam Wszystkich.
  Jeśli ktoś chce samodzielnie pogłębiać wiedzę na temat
  Nowego Przymierza to polecam książkę pt.” Autentyczne Chrześcijaństwo “. Ray C. Stedman. Książkę tę ma w sprzedaży wysyłkowej Lubelskie Wydawnictwo ” Pojednanie ”
  w cenie 16 zł. Ta książka pomogła mi zrozumieć czym jest Nowe Przymierze. Autor przeanalizował 2 List do Koryntian.
  Pozdrawiam i życzę owocnej lektury.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: