Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

„W 2015 r. miały miejsce najgorsze prześladowania chrześcijan od czasów hiszpańskiej Inkwizycji Watykanu”

Geoffrey Grider

 

Brutalne, ogólnoświatowe prześladowania chrześcijan w zeszłym roku sprawiają, że rok 2015 stanowi „najbardziej brutalny i długotrwały atak na wiarę chrześcijańską we współczesnej historii”, jak podaje grupa nadzorująca, która monitoruje prześladowania chrześcijan na przestrzeni ostatnich dekad.

 

„Każdy, kto próbuje stworzyć własny wizerunek Boga niezgodny z dogmatem Kościoła musi być bez litości spalony.” Papież Innocenty III

 

„Ujrzałem tę kobietę pijaną od krwi świętych oraz od krwi świadków Jezusa. A gdy ją zobaczyłem, zdziwiłem się wielkim zdumieniem.” Ap 17:6 (NBG)

 

Gdy w 325 r. n. e. na Soborze Nicejskim Kościół rzymskokatolicki został założony przez pogańskiego Cesarza Konstantyna, natychmiast osiągnął rozległe wpływy na wszystkich szczeblach rządu cesarskiego. Kiedy biblijnie wierzący chrześcijanie oddzielali się od Kościoła rzymskiego, który postrzegali jako odstępczy, to stanowili oni budzące grozę potencjalne zagrożenie dla nowej oficjalnej religii cesarskiej. Na przestrzeni następnych wieków wszczęto prześladowania o różnym stopniu bezwzględności.

 

Inkwizycja była sądem kościelnym oraz procesem ustanowionym przez Kościół rzymskokatolicki w celu wykrywania i karania herezji. Skupiała w swym ręku ogromną władzę oraz brutalność w średniowieczu i na początku czasów nowożytnych. Funkcją inkwizycji było głównie represjonowanie wszystkich heretyków i pozbawianie ich majątku, który następnie stawał się własnością skarbca katolickiego. Inkwizycja nieustępliwie dążyła do zniszczenia każdego, kto mówił, albo nawet myślał odmiennie od Kościoła katolickiego. Przez okres prawie sześciu wieków system ten, zorganizowany przez jeden z najsilniej wprawiających w zakłopotanie zakonów w historii ludzkości, stanowił ramy prawne obowiązujące w znacznej części Europy.

 

Dziś inkwizycja przeciwko chrześcijanom trwa nadal, ale tym razem odpowiadają za nią muzułmanie na Środkowym Wschodzie zamiast Kościoła katolickiego w Rzymie.

 

Open Doors, organizacja założona w 1955 r. celem pomocy prześladowanym chrześcijanom, publikuje co roku „Listę krajów świata pod obserwacją”, dokumentującą ataki na chrześcijan, a także klasyfikującą najbardziej wrogie środowiska narodowe dla wierzących.

 

„Lista na rok 2016 dokumentuje bezprecedensową eskalację przemocy względem chrześcijan, sprawiając, że ubiegły rok jest najbrutalniejszym i najbardziej długotrwałym atakiem na wiarę chrześcijańską w historii współczesnej”- mówił David Curry, prezes Open Doors przy okazji publikacji listy.

 

Prześladowania „wciąż się zwiększają, nasilają i szerzą po całym świecie”- powiedział.

 

Po raz 14. z rzędu na szczycie listy znajduje się Korea Północna, gdzie ok. 50-70 tys. chrześcijan jest osadzonych w obozach pracy. Będąc jednym z ostatnich bastionów komunistycznego totalitaryzmu, Korea Północna odznacza się szczególną nienawiścią do chrześcijan, którzy stale przypominają o odpowiedzialności względem wyższej niż państwo władzy.

 

„Chrześcijaństwo postrzegane jest nie tylko jako 'opium dla ludu’, co jest normalne we wszystkich państwach komunistycznych,” głosi raport. „Widziane jest też jako głęboko zachodnie i nikczemne.” W 2015 r. tysiące chrześcijan żyjących w Korei Północnej zmuszono, by wyrzekli się swojej wiary, lub zbiegli pod groźbą śmierci.

 

Tak jak w przypadku zeszłorocznego raportu, przeważająca większość krajów doświadczająca silnych prześladowań chrześcijan to kraje muzułmańskie. W 2015 r. 9 z 10 najwyżej ulokowanych na liście krajów, w których chrześcijanie zmagają się z „ekstremalnymi prześladowaniami” posiadało populacje składające się przynajmniej w 50 % z muzułmanów. Jest to zjawisko, które powtarza się w 2016 r.

 

W raporcie na 2015 r. czytamy, że „ekstremizm islamski jest zdecydowanie najistotniejszym narzędziem prześladowań” chrześcijan w dzisiejszym świecie oraz, że „40 z 50 krajów na Liście jest dotkniętych tym rodzajem prześladowań.”

 

Lista na 2016 r. na drugim miejscu, tuż po Korei Północnej, umieszcza Irak, gdzie przerażająca przemoc islamska zdominowała nagłówki wiadomości w 2015 r., na którego przestrzeni tysiące chrześcijan zmuszonych było albo uciekać ze swoich domów, albo umrzeć.

 

Tylko w tym tygodniu ONZ opublikowało obszerny raport na temat przemocy w Państwie Islamskim w Iraku, w którym szacuje się, iż około 3500 ludzi, głównie kobiet i dzieci, jest przetrzymywanych przez ISIS. Nazywa on okrucieństwa ISIS w Iraku „zbrodniami wojennymi, zbrodniami przeciw ludzkości, a nawet ludobójstwem.”

 

Niektóre ze zbrodni opisywanych w raporcie to egzekucje przez rozstrzelanie, dekapitację, palenie żywcem oraz spychanie ludzi z budynków. Pozostałe 10 państw najbardziej prześladujących chrześcijan to Erytrea, Afganistan, Syria, Pakistan, Somalia, Sudan, Iran i Libia- każde zamieszkałe przez większość muzułmańską.

 

Raport podkreśla geograficzny zasięg prześladowań chrześcijan. Curry zwrócił uwagę na globalną naturę tego problemu, zauważając, iż stały się one nasilone nie tylko w kilku odizolowanych regionach, ponieważ wzmagają się „na każdym kontynencie, w każdym państwie.”

 

„Poziom wykluczenia, dyskryminacji i przemocy względem chrześcijan jest bez precedensu, rozszerza się i zwiększa,” – dodał Curry. „Chrześcijanie pragnący pozostać w swojej ojczyźnie zmuszani są do ucieczki, ratując w ten sposób życie swoje i dzieci,”- powiedział.

 

 

Tłumaczył Jacko. Dziękuję.

Zaktualizowane: 23 stycznia 2016 - 20:44

31 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Wszystko co prawdziwe jest już oszukane, ludzie są kupieni ich sumienia sprzedane, wszyscy są już ślepi, ślepi na amen…

 2. Dziękujmy Bogu, że żyjemy w kraju, gdzie za wiarę nie trafia się do obozów lub pod miecz…

  Apokalipsa realizuje się na naszych oczach
  „Jeśli kto jest do niewoli przeznaczony – idzie do niewoli, jeśli kto na zabicie mieczem – musi być mieczem zabity” (Ap 13,10)

  A co jest w następnych wersetach?
  „Potem ujrzałem inną bestię wychodzącą z ziemi…”
  Duet fałszywy prorok i antychryst tuż tuż. I znamię bestii.

  1. Podczas naszej dzisiejszej rozmowy telefonicznej oboje zwróciliśmy uwagę na to, że względnie łatwo być naśladowcą Pana Jezusa Chrystusa w Polsce. Można się w najgorszym wypadku spodziewać ostracyzmu społecznego za śmiała krytykę katolicyzmu, czy ogólnie światowości. Pan był jednak łaskawy w tym, że pozwolił nam narodzić się w kraju katolickim, a nie komunistycznym jak Korea Północna, albo muzułmańskim jak Irak. Gdyby i u nas były takie represje, to ilu by się nie załamało? Łatwo mówić, że „oddałbym bez życie za Jezusa bez chwili zawahania”. Dla mnie przynajmniej na ten moment jest to jednak abstrakcja, bo nie chcę zarzekać się jak Piotr, że nigdy, przenigdy nie wyparłbym się Jezusa… I tak, takie wieści mogą smucić, ale nie powinny nas przygnębiać, bo to wszystko wydarzyć się po prostu musi.

 3. Po kolei wypełniają się proroctwa biblijne. I wypełnią się wszystkie. Kiedy patrzę na rzeczywistość z perspektywy Słowa nie dziwi mnie nic. Pan, alfa i omega, co rzekł to uczyni. Nasze zadanie, to kochać. Trwać w wierze i poszerzać serce. Tak czuję, tak myślę.

  1. Dziękuję Ewunia że dodałaś te słowa, o kochaniu i trwaniu w wierze 🙂 Bo w tym wszystkim co się wypełnia, taką mamy właśnie trzymać postawę, a Jezus Chrystus nam w tym dopomoże.

   „A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie”
   (Ew. Łukasza 21,28)

 4. Imperium szatana we wszystkich możliwych wcieleniach i na wszelakich frontach, wielorakimi środkami niszczy ludzi Boga…

  1. Tyle zbrodni i cierpień, łez przez zbrodnicze ideologie i idee szatańskie…

   1. W tym szatańskim systemie jest się albo oprawcą albo ofiarą…

 5. Módlmy się gorąco za prześladowanych aby Pan miał ich w opiece !!! I za prześladujących aby ich serca wypełniła Boża światłość – miłość i współczucie , by zdążyli się nawrócić !!!!! Dziękuję Panu Bogu za każdy spokojny dzień mojego życia 🙂 !!!

 6. Ciekawe, czy na przyklad muzulmanie nie czuja sie przesladowani?

  1. papież i szef apple = szef zakazanego owocu = smok

   1. No tak, bo przecież logo Apple to nadgryzione jabłko = Ewa kosztująca zakazanego owocu.

 7. Mógłbyś coś napisać o rozkładzie duchowym Polski? Taką interdyscyplinarną syntezę?

  1. Anubis, pies, psie bóstw, dog start, psia gwiazda – Syriusz.
   Adi, nasz polski groxt 😀

 8. Wszystko co sygnowane przez złego i mające tylko pozór dobra jest bardzo marne, słabe, puste i liche.

  1. Lucyferianie chcą świata gdzie nie ma żadnej wartości, a obraca się pustką…

   1. Ludzie skaptowani przez diabła nie są naszymi braćmi i siostrami, ani nawet zagubionymi bliźnimi…Oni są naszymi zapiekłymi WROGAMI. Nie wolno im dawać pardonu, a Bóg zniszczy ich w swym nieugaszonym ogniu.

 9. Noi coz znow ten sam spektakl od 23 rosnei napiecie sniezyca w usa ciagle ten sam schemat Boze zmiluj sie nad nami Hallelujah !

  1. No ale co z tego, że w USA mocno śnieg pada? To chyba normalne, bywają łagodniejsze i ostrzejsze zimy.Słyszałem, że burze śnieżne w USA są po prostu normą może nie na taką skale, ale jednak.

 10. Bzdury piszesz nie slyszales cos ei dzieje w USA to jest przygotowanie pod stan wojenny wszedzie sa puste polki sklepowe zobacz sobie jak usa jest sparalizowane w 11 stanach stan wyjatkowy i teraz w tym zamieszaniu chca przeforsowac ustawe o nieograniczonej wladzy dla obamy i interwencji w kazdymz akatku swiata .

  1. Priest. Ostatnie ostrzeżenie za „bzdury”. Tonuj język proszę.

 11. Przeciez nei wiezysz chyba w to ze ta pogoda jest kontrolowana , wszystkie wichury nawalnice w usa wszystko jest wytwarzane przez Darpa i inne nowoczesne technologie armii usa i specnazu rosyjskiego , nic sie nei dzieje przypadkowo swiatowa polityka . Hallelujah

  1. Chyba Haarpa a nie Darpa albo nie słyszałem o Darpie.Właśnie też mi tak przez myśl przeszło, że może ta śnieżyca jest spowodowana przez Haarp.
   Że niby ten stan wyjątkowy w 11 stanach to jest początek stanu wojennego w całym państwie?

 12. Okej troszke mnie ponioslo ale, no jak ktos juz pisze cos takiego no to czasem ciezko utrzymac nerwy na wodzy hehe . Hallelujah .

 13. Mariusz Pudzianowski nawołuje do witaniaa napływających do Unii i Polski islamistów kijami baseballowymi: http://prawicowyinternet.pl/pudzian-jedzie-z-bejsbolem-na-islamistow-idzmy-ta-droga/
  Wielu ultraprawicowcom takie słowa muszą się podobać: „nie mam litości – śmiecie ludzkie!!!!! Mnie tam dać!! nie pożałuje bejsbola zero tolerancji!!! Ludzie jaka tolerancja?????? Ja już nie mam tolerancji dla tych śmieci – co niby nazywają się ludźmi!!!!!”
  Gdy nasilają się tak agresywne postawy, to możemy chyba mieć pewność, że konfrontacja z użyciem kijów, noży, kastetów i pozostałego podstawowego ekwipunku każdego chuligana jest jedynie kwestią czasu. A ci, którzy się temu użyciu siły sprzeciwią i odmówią walki, bo będą usiłowali uciec i gdzieś się schronić zostaną zapewnie napiętnowani jako tchórze, spotykając się tym samym z podobną pogardą, co islamscy agresorzy.

 14. Autorze tej strony wiem że wierzysz w trójcę bo sam to przyznałeś, i jak zauważasz.
  „Gdy w 325 r. n. e. na Soborze Nicejskim Kościół rzymskokatolicki został założony przez pogańskiego Cesarza Konstantyna”

  Wtedy to właśnie został zatwierdzony pogański dogmat o trójcy. Warto by zastanowić się nad tym w jakiego Boga się wierzy.

  Pozdrawiam.

  1. Ja wierze nie w trójce, ale Boga trój jedynego.

  2. nie dam sie wciągnąć w dyskusje donikąd prowadzącą. Miłego dnia 🙂

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish