Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Zbawienie z wiary, a nie z uczynków.

Zac Poonen

 

W dwunastym rozdziale Księgi Wyjścia czytamy o wyzwoleniu Izraelitów z Egiptu. Powiedziano im, by użyli wiązki hyzopu oraz posmarowali krwią nieskalanego baranka nadproże oraz słupki framugi u progu domu, by uniknąć anioła śmierci. Jest to ilustracja tego, jak wiara nakłada krew Chrystusa na nasze serca. Hyzop był pospolitą rośliną, którą łatwo było znaleźć w Egipcie. Wiarę również bardzo łatwo znaleźć. Izraelici opuścili Egipt czternastego dnia pierwszego miesiąca w ich nowym kalendarzu, zaś Pan Jezus został ukrzyżowany w tym samym dniu około 1500 lat później. Bóg spojrzał w przyszłość i ujrzał dzień, w którym faryzeusze ukrzyżują Jezusa i wybrał tę datę, by wyprowadzić Izraelitów z Egiptu!

 

W jaki sposób Izraelici zostali wyzwoleni? Nie z powodu swojego dobrego życia, czy też dobrych uczynków. Bóg nie wchodził do każdego domu, by sprawdzić, jakie życie przez ostatnie 30 lat wiodła każda mieszkająca w nim osoba. Nie. On jedynie sprawdzał, czy mieli w sobie wiarę, by pokryć swoje drzwi krwią niewinnego baranka. Kiedy maczali hyzop we krwi i nakładali ją na drzwi, mówili: „Nie ufam swoim dobrym uczynkom, czy działalności religijnej, że mnie uchronią. Ufam krwi tego niewinnego baranka. Wierzę zatem, że anioł śmierci nie wejdzie do mojego domu.” Oto droga zbawienia.

 

Żaden człowiek nie może chełpić się, mówiąc: „Zostałem zbawiony, bo prowadziłem dobre życie.” Nie. Zarówno człowiek, który wiódł dobre życie, jak i człowiek, który wiódł życie złe był ocalony podczas tej nocy w Egipcie krwią baranka. Gdyby ktoś z Izraela pomyślał: „Wiodłem dobre życie, nie wierzę więc, by Bóg mnie osądził,” i z tego powodu nie naznaczył swych drzwi krwią baranka, to jak myślisz, co by się stało? Anioł śmierci wszedł by i zgładził najstarszego syna tak, jak we wszystkich innych domach w Egipcie.

 

Wiem, że wielu ludzi wykorzystało prawdę o zbawieniu z łaski poprzez wiarę w krew Chrystusa i żyło beztrosko, mówiąc: „To, jak żyjemy nie ma znaczenia.” To jednak nie anuluje prawdy, iż zbawienie wciąż nie jest z uczynków, lecz z łaski przez wiarę.

 

W Liście do Efezjan 2:9 czytamy: „nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.”, lecz następny wers mówi, że po tym, jak zostajemy zbawieni, Bóg stworzył nas „dla szlachetnych uczynków:. Cała prawda brzmi zatem:

 

Nie możemy być zbawieni jakąkolwiek liczbą robionych przez nas dobrych uczynków.

 

Jeżeli jednak nasza „wiara” nie powoduje, że robimy dobre uczynki po tym, jak zostaliśmy zbawieni, to stanowi to dowód na to, że nasza wiara nie jest prawdziwa.

 

Oto, co mówi Jakub: „Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków.” (Jk 2:26)

 

Posmarowawszy krwią drzwi, Izraelitom nakazano spożywać tej nocy przaśny chleb. To obraz nas karmiących się samym Chrystusem, Chlebem Życia. Zaufanie jego krwi nie wystarczy. Musimy karmić się również Jego życiem. Jesteśmy „pojednani z Bogiem poprzez śmierć Jego Syna; tym bardziej będąc pojednani, zostaniemy ocaleni od śmierci w jego życiu.” (Rz 5:10)

 

Powiedziano im też, by jedli chleb w ubraniach przeznaczonych do noszenia w podróży, w gotowości, by w każdym możliwym momencie opuścić Egipt. Oto, jak i my mamy żyć na tym świecie – zawsze gotowi, by iść, gdy tylko Jezus wzywa nas na spotkanie z Nim. Świat nie jest naszym domem. Musimy w każdej chwili być gotowi, by z niego odejść.

 

Tłumaczył Jack. Dziękuję. 🙂

Updated: 22 stycznia 2016 — 09:47

33 komentarze

Add a Comment
 1. Czyli hierarchia jest taka: najpierw niczym nie ograniczona wiara w Boga i jego łaskę, a potem dopiero idą uczynki.

 2. Trochę nie na temat napiszę. Ludzie w tych czasach pędzą przed siebie jak szaleni nie zadając nawet sobie pytania na co i po jakiego grzyba tak biegną…Tak jakby sam wyścig był dla nich ważniejszy niż cel do jakiego zdążają…Jak gdyby zmierzali z niebytu w nicość…

  1. Dokładnie tak jest i sami jeszcze twierdzą, że “zabawa jest jak się goni króliczka, a nie jak go złapie”. Nie raz już to zdanie słyszałem. Niestety istnieje w ludziach, ku uciesze szatana, taki efekt stadnego zachowania lemingów.

   1. W angielskim jest jeszcze takie powiedzenie, work hard, play hard – pracuj ciężko, baw się na całego. Gdzie tu miejsce dla Boga? Po prostu ma nie być Boga. Ot taka taktyka szatana. Całkiem skuteczna jak widać.

 3. TO JEST DROGA PRAWDY
  BRAWO DETEKTYW!!!

  Dziekjue

  Tomasz

  1. BRAWO JACEK
   BRAWO ZAC POONEN
   BRAWO CHRYSTUS

   dziękuję 🙂

 4. dokładnie wiara, a dopełnieniem tego uczynki czyli naśladowanie naszego Pana. bez wiary nie możemy naśladować Jezusa,
  pozdrawiam!

 5. Fundamentalna sprawa dla wszystkich chrześcijan.Możemy być zbawieni tylko przez ofiarę Syna Bożego Jezusa Chrystusa! Dobre uczynki to tylko owoc i potwierdzenie wiary.

  1. ale jaka “eureka” co nie? ja tak to odczuwałem gdy szukałem o co tu chodzi…

 6. Dobro i zło: jasny przekaz – prof. Piotr Jaroszyński https://youtu.be/hQuvM8J8FvA.

 7. Dlaczego media kłamią? – prof. Piotr Jaroszyński https://youtu.be/I6evWyEbsX4. Pomijając prokatolickość dobrze prawi.

 8. Ludzie są tak przesiąknięci jadem zakłamanej rzeczywistości, iż zamieniają się powoli w bestie…

  1. Psalm 139 🙂


   Panie, przenikasz i znasz mnie,
   2 Ty wiesz, kiedy siadam i wstaję.
   Z daleka przenikasz moje zamysły,
   3 widzisz moje działanie i mój spoczynek
   i wszystkie moje drogi są Ci znane.
   4 Choć jeszcze nie ma słowa na języku:
   Ty, Panie, już znasz je w całości.
   5 Ty ogarniasz mnie zewsząd
   i kładziesz na mnie swą rękę.
   6 Zbyt dziwna jest dla mnie Twa wiedza,
   zbyt wzniosła: nie mogę jej pojąć.
   7 Gdzież się oddalę przed Twoim duchem?
   Gdzie ucieknę od Twego oblicza?
   8 4 Gdy wstąpię do nieba, tam jesteś;
   jesteś przy mnie, gdy się w Szeolu położę.
   9 Gdybym przybrał skrzydła jutrzenki,
   zamieszkał na krańcu morza:
   10 tam również Twa ręka będzie mnie wiodła
   i podtrzyma mię Twoja prawica.
   11 Jeśli powiem: ‘Niech mię przynajmniej ciemności okryją
   i noc mnie otoczy jak światło’:
   12 sama ciemność nie będzie ciemna dla Ciebie,
   a noc jak dzień zajaśnieje:
   .

   13 Ty bowiem utworzyłeś moje nerki,
   Ty utkałeś mnie w łonie mej matki.
   14 Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie,
   godne podziwu są Twoje dzieła.
   I dobrze znasz moją duszę,
   15 nie tajna Ci moja istota,
   kiedy w ukryciu powstawałem,
   utkany w głębi ziemi.
   16 Oczy Twoje widziały me czyny
   i wszystkie są spisane w Twej księdze;
   dni określone zostały,
   chociaż żaden z nich [jeszcze] nie nastał. “

 9. Nie usprawiedliwiać – prof.dr.hab.Piotr Jaroszyński https://youtu.be/-bfLTlCc8_4.

 10. Wspaniala ,dobra nowina,pozniej dzieja sie cuda w zyciu wierzacego w te prawde,sam Duch Chrystusowy w nas sprawia chcenie i wykonanie,prowadzi,karci,pociesza i wszystko czyni nowym,to Jego Chwala i tylko Jego,naprawde jest poczatkiem i koncem zbawienia,czyz to nie cudowne?
  Dziekuje bracie

 11. rozkrecilem sie troche, mialem wolną chatę

  1. Resident Evil, Nowy Porządek Świata i Żydowska Satano-Celebrytka… razem… okiem Adiego, w świetle Biblii? He, brzmi ciekawie, nie powiem 😉

   1. Doda to tylko narzędzie dla pewnych treści, moze nawet sama o tym nie wie, ale coz no ,tak własnie działa zwiedzenie.

  2. Psy – źli pasterze ludzi.

   “Wszystkie zwierzęta polne,
   przyjdźcie, by się napaść,
   i wy, wszystkie zwierzęta leśne!
   Stróże jego – są wszyscy ślepi,
   niczego nie widzą.
   Oni wszyscy to nieme psy,
   niezdolne do szczekania;
   marzą sennie, wylegują się,
   lubią drzemać.
   Lecz te psy są żarłoczne,
   nienasycone.
   Są to pasterze niezdolni do zrozumienia.
   Wszyscy oni zwrócili się na własne drogi,
   każdy bez wyjątku szuka swego zysku.
   “Chodźcie! Ja wezmę wina;
   upijmy się sycerą!
   Jutro będzie podobne do dziś,
   ponad wszelką miarę”.Izajasza 56,9

   Na szczęście mamy swojego Dobrego Pasterza, tylko problem w tym, że nie każdy chce być Jego owieczką. 🙁

   Pozdrawiam http://panjezusjedynadroga.pl/

 12. Nic dodac, nic ujac, pieknie wszystko zostalo powiedziane 🙂

 13. Jk, 2, 14-26

  Wiara bez uczynków jest martwa
  14 Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy [sama] wiara zdoła go zbawić? 15 Jeśli na przykład brat lub siostra nie mają odzienia lub brak im codziennego chleba, 16 a ktoś z was powie im: «Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i najedzcie do syta!» – a nie dacie im tego, czego koniecznie potrzebują dla ciała – to na co się to przyda? 17 Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie. 18 Ale może ktoś powiedzieć: Ty masz wiarę, a ja spełniam uczynki. Pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, to ja ci pokażę wiarę na podstawie moich uczynków. 19 Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz – lecz także i złe duchy wierzą i drżą.
  20 Chcesz zaś zrozumieć, nierozumny człowieku, że wiara bez uczynków jest bezowocna? 21 Czy Abraham, ojciec nasz, nie z powodu uczynków został usprawiedliwiony, kiedy złożył syna Izaaka na ołtarzu ofiarnym? 22 Widzisz, że wiara współdziałała z jego uczynkami i przez uczynki stała się doskonała. 23 I tak wypełniło się Pismo, które mówi: Uwierzył przeto Abraham Bogu i policzono mu to za sprawiedliwość, i został nazwany przyjacielem Boga. 24 Widzicie, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia na podstawie uczynków, a nie samej tylko wiary. 25 Podobnie też nierządnica Rachab, która przyjęła wysłanników i inną drogą odprawiła ich, czy nie dostąpiła usprawiedliwienia na podstawie swoich uczynków? 26 Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków.

  1. Efezjan

   ‘Albowiem laska zbawieni jestescie,nie z uczynkow aby sie kto nie chlubil,

   you tube-miernik dobra-

  2. Albowiem Syn człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego z Anioły swoimi, a tedy odda każdemu według uczynków jego. Mt 16:27 Dokładnie przed chwilą przeczytałam.

 14. Tu chodzi o to, aby spełniać dobre uczynki, ale nie przechwalać się tym i nie afiszować. Tak to rozumiem.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: