Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Samosprawiedliwość czy “Nie stawiajcie oporu złemu”.

53 Kielczanin chciał ukarać źle parkujących kierowców dokonując samosądu poprzez porysowanie lakieru samochodów źle parkującym kierowcom.

 

W połowie września tego roku do funkcjonariuszy z Komisariatu Policji II w Kielcach zgłosili się użytkownicy samochodów osobowych renault i mitsubishi. Sporawa dotyczyła porysowania powłoki lakierniczej obydwu pojazdów.

– Pokrzywdzeni oświadczyli, że od końca lipca zarysowania zaczęły się pojawiać na ich samochodach, ale wcześniej tego nie zgłaszali. Rzecz działa się na kieleckim osiedlu Ślichowice – informuje sierż. szt. Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. – Sprawą zainteresowali się mundurowi z Wydziału Kryminalnego komisariatu z ulicy Kołłątaja. To właśnie oni wpadli na trop nienotowanego wcześniej 53-latka. Podejrzenia kryminalnych dodatkowo potwierdziła analiza monitoringów, zainstalowanych na terenie osiedla – dodaje.

https://kielce.onet.pl/kielczanin-chcial-ukarac-zle-parkujacych-kierowcow-moze-miec-spore-klopoty/ge8np4p

 

 

 

Każdy ma poczucie sprawiedliwości i w każdym drzemie grzech. Ale gdybyśmy przełożyli to na wierzących, to fałszywie nawróceni również wymierzą kary na swoich złoczyńcach, kiedy prawdziwie nawróceni albo pójdą do tych kierowców poprosić o prawidłowe parkowanie, albo się o nich pomodlą, albo jeśli będą krnąbrni owi nonszalanccy kierowcy zemstę zostawią  Bogu.

Człowiek nienawrócony chce być sędzią i egzekutorem zarazem.

 

Kim byli faryzeusze chcący zabić nierządnicę jak nie sędziami?

 

“Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem”

 

 

Myślę, że grzech, któremu my wszyscy się poddajemy jest osądzanie, bez pouczenia i miłości. Żądamy kary dla wszystkich innych nie patrząc ani na swoje życie ani na powód występku grzesznika.

Pan Jezus osądzał jedyną grupę ludzi: byli nimi nauczyciele Słowa.

Na pewno są sytuacje, kiedy osąd jest prosty, jak na przykład wtedy, kiedy widzimy złodzieja w autobusie, czy kogoś, kto jest agresywny, czy kogoś kto mając męża, żonę zdradza, czyli cudzołożnika. Natomiast nawrócony człowiek powinien zawsze w relacjach z ludźmi STARAĆ SIĘ  załatwiać sprawy polubownie.

 

Co oznacza ” “Nie stawiajcie oporu złemu. “?

 

 

Ni mniej ni więcej brak zemsty, a nie jak niektórzy uważają poddanie się złu. To jest klucz do działania w sytuacji konfliktowej.

 

 

 

 

 

 

Updated: 18 października 2019 — 22:00

2 komentarze

Add a Comment
  1. Rozumiem irytację, ale rysować komuś lakier samochodu to już przesada…zwłaszcza że gdyby dowiedzieli się o tym poszkodowani właściciele porysowanych aut, to pewnie sprawca musiałby nieźle zapłacić…

  2. Tak poza tym ludzie za bardzo troszczą się o rzeczy materialne. Porysować komuś niechcący samochód (oczywiście nie mówię tutaj o sytuacji tego Kielczanina), niektórzy by za to chcieli zabić. Często ktoś komuś rower ukradnie, to poszkodowany złorzeczy, przeklina złodzieja. Jeden lepszy od drugiego…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: