Chrystusowcy biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrystusowcy biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Owoce odrzucania boskości Jezusa.

Miałem ostatnio kilku namolnych dyskutantów na fejsie. Od razu poznałem, że odrzucają listy Pawła a i boskość Jezusa.

 

 

Niektórym może się wydawać, że jestem czasem za ostry w postępowaniu, niektórzy nawet mogą uznać to za pychę, ale wyjaśniam mniej doświadczonym w wierze na czym rzecz polega.

 

Otóż w pewnym momencie tłumaczenia  i wyłożenia argumentów użytkownikowi Facebooka o imieniu powiedzmy Mateusz (zmieniłem)  zaproponowałem aby nie czytał już bloga, gdyż nie jest on dla wszystkich. Oczywiście fizycznie nie mogę tego zabronić, ponieważ każdy może sobie wejść . Musiałbym zrobić dostęp ograniczony.

Przy tej okazji pragnę nadmienić, że nie ma prawdopodobnie nigdzie na świecie ani jednego bloga, który byłby spełnieniem oczekiwań wszystkich ludzi bez względu na poglądy religijne.

Wchodząc tutaj powinieneś sam przed sobą powiedzieć sobie, że zgadzasz się na zasady wiary przyjęte na tym blogu i okazywać szacunek adminowi. Jeśli tego nie robisz, to jesteś zwykłym pieniaczem, gdyż trzeba być chorym psychicznie, ażeby wchodzić na blog autora, którego się nie lubi lub nie zgadza w kardynalnych zasadach wiary. Ja nie odwiedzam  regularnie żadnego takiego bloga. Przy czym choroba psychiczna nie jest czymś obraźliwym, ponieważ psyche z greckiego tłumaczy się jako dusza. Tłumacząc to prosto, chory psychicznie ma chorą duszę.

 

Wracając do owego Mateusza, to obiecał on, że nie wejdzie już na blog, a jednak następnego dnia udostępnił mój wpis. Brak konsekwencji i honoru. Dla mnie obrazą samego siebie byłoby wchodzić regularnie na blog osoby, z którą się poróżniłem.

Wyobraźcie sobie, że ów Mateusz polubił film z przed dwóch dni, gdzie wyjaśnia się, że Jezus jest Bogiem.

 

 

Dał nawet emotionka w postaci serduszka, co oznacza “super”. Zapewne nie oglądał wcale, ale przeczytał tylko tytuł. To pokazuje jak niedokładnie bada Pismo, bo jeśli polubia filmik, którego nie obejrzał, a jest paradoksalnie przeciwny jego poglądom, to oznacza, że w innych spawach podobnie po łebkach czyta, analizuje.

Nie jest to odosobniony przypadek. Inny antpawłowiec, który w swej miłości mnie nienawidzi i długo uprawiał stalking w mailach, komentarzach, po pewnym czasie odezwał się u mnie na blogu komentując pod tekstem o 2 przykazaniu, kiedy to w sposób literacki i artystyczny z ironią oznajmiłem, że 2 przykazanie nie obowiązuje. Tekst miał być ironią na zwodnicze nauki pana Cyrikasa, co do 4 przykazania. Jednak ten antypawlowiec, nie doczytując, zapewne pod wpływem używek uznał , że teraz się zdemaskowałem jako zwodziciel. Dla niego to było jego 5 minut odkrycia Ameryki. Ku wielkiemu zdziwieniu, koledzy na jego forum wytłumaczyli mu, że to była ironia.

W ten sposób antypawłowcy rozumieją tekst pisany.

 

Teraz chciałem Wam przedstawić baner tego mojego rozmówcy  z tego tygodnia. Zasłaniam nazwisko i inne ważne rzeczy, aby nie robić tej osobie przykrości, gdyż każdy zasługuje na szacunek. Nawet nasz oponent, który oponuje wobec boskości Jezusa.

 

 

Takie osoby zaprzeczają boskości Jezusa, a zaczyna się od usunięcia Pawła. Wąż jako główny motyw osoby kochającej Boga.

Niestety ale wiedza na temat spisków nie zbawia.

 

Jako baner główny scena kapeli rockowej lub metalowej co wskazuje raczej tło za sceną. Zdjęcia metalowców/a.

To są energie, które idą za takimi przekonaniami. Ja dla Boga zrezygnowałem ze sportów walki, choć bardzo to lubiłem. Z wielu innych rzeczy również zrezygnowałem.

Wiecie, można sobie wstawiać memy z psalmami, cytaty jak to kochamy Boga, ale miłość do tego świata jest silniejsza u chrześcijan. Teraz piszę już o tych, którzy nie są antypawłowcami, ale kochają świat. Piszę o tym, ponieważ wchodzę, odwiedzam czasem profile moich czytelników. Na moim profilu nie znajdziecie nic światowego. Zbliża sie Sol Invictus. Wszyscy kochają Boga, ale święta pogańskie bardziej od Boga. O tym jeszcze dzisiaj podkast.

 

Jestem konsekwentny w tym co robię i stąd jak to jeden z czytelników słusznie zauważył ściągam na siebie ludzi nacechowanych negatywna energią. Szukają oni żeru. Tak jak faryzeusze przychodzili do Jezusa.

Zajęcie takiego blogera chrześcijańskiego jest ciężkie wbrew pozorom. Budzę się rano i myślę: kto mi dzisiaj dowali w “chrześcijańskiej” miłości. Pomijam zdemonizownaych światowców, ale myślę o chrześcijanach…. z nazwy. Chrześcijanie nominalni potrafią dowalić w miłości…

 

Inni karmią pychę wiedzy nowinkami. Nowinki Cię nie zbawią czytelniku.

Jezus zbawia i wiara w Jezusa. Jesteś mu wierny? Porzuć świat…

 

Wiele osób wie, że Watykan uprawia satanizm. Oglądałem kiedyś, chyba z 3 lata temu kanał systemowy History. Historycy pokazywali pentagramy w Watykanie i powiedzieli o pogańskim obelisku boga Ra. Czy oni  są zbawieni…..

Gro spiskowców uznających się za wierzących skończy w tym samym miejscu co demony.

 

Mając to wszystko na uwadze, oszczędzając sobie zdrowia psychicznego oraz dla czystości bloga banuje osoby na blogu mające problemy ze swoimi emocjami.

 

Wykluczam z bloga dzisiaj użytkowników The End i  Petrosa (nie mylić z Piotrem Petrosem) Niesamowicie osądzający ludzie. Nie potraficie uszanować gościnności, to niestety ale musimy się pożegnać.

 

Oczywiście nie mam możliwości technicznej Was zablokować, ale wyobraźmy sobie, że jesteśmy w realu. Stoję wobec tłumu i mówię, że nie chce mieć z Wami do czynienia. Czy przyjdziecie raz jeszcze? Nie. Tutaj możecie sie skryć i jeszcze raz wejść by karmić się tym, co sobie wybierzecie. Ot taki minus internetu z wieloma jego pozytywami. To wasz honor.

Czynię to także dla Waszego dobra. Gdyż pewnie nikt się nie znalazł, kto powiedział Wam wprost. Swoje napisaliście na blogu.

Tak się złożyło że jestem adminem założonego przez siebie bloga i to ja wprowadzam tutaj zasady, a nie goście.

Jeśli nie będę konsekwentny, to blog stanie się wysypiskiem emocjonalnych śmieci. Przy czym mam tutaj na myśli – abym był dobrze zrozumiany – nie  ludzi, ale ich emocje.

 

 

 

 

Updated: 21 grudnia 2018 — 21:58

17 komentarzy

Add a Comment
 1. dzięki bardzo za ostrzeżenie przed konkretnym typem ludzi…

 2. temat boskości Chrystusa jest roztrząsany bez końca.
  Wystarczy przeczytać ewangelię Mateusza z otwartym umysłem i czystym sercem i natychmiast widać relację Ojciec Syn ,Syn poddany Ojcu i wykonujący wolę Ojca ,który jest w niebie a Syn na ziemi.Proste i nie do podważenia ,cytatów jest mnóstwo.
  Co do pawła -nie ma nic ukrytego co by nie miało być ujawnione ani nic tajemnego o czym by wiedzieć nie miano- wróci Chrystus i wszystkie przekręty szatana zostaną ujawnione. Według mnie Paweł nie przekazuje nauki Chrystusa ale własną ,jest zbyt dużo sprzeczności z apostołami Pana. Ciekawe kto mu tę naukę przekazał.

  1. Nic nie jest sprzeczne. Ani jedno zdanie.
   Po prostu tj jak ze szkołą wyższą. Nie jest ona dla wszystkich. Ewangelię są dla każdego człowieka. Prawie.
   Listy Pawła są już dla mocnych w Prawie.

   Mariuszu, jaka jest różnica między Tobą, a takim brainbreakerem, który również odrzucił Pawła. Dla mnie żadna.

   To, co stale powtarzam, to ludzie odrzuycający 80% Nowego testamentu (listy Pawła, Łukasza, Marka) tu zaglądają, a nie moi czytelnicy do nich. Głód prawdy ludzi odrzucajacych Pawła jest tutaj tak duży, że pomimo iż cytuję Pawła, stale mnie odwiedzają.

   Każdy odrzucający Pawła to heretyk.
   Niby Paweł do niczego nie jest potrzebny, ale odrzucanie podkreślenia roli łaski czyni z antypawlowcow ludźmi niewdzięcznymi. Traktują oni Biblię jak książkę teologiczna pozbawiając uczuć co widać aż dosadnie jak wiele zła i złości wychodzi od tych ludzi.
   Tj skutek braku widzenia łaski. Jezus umarł, a nie musiał. To jest łaska. Zanim zgrzeszyłeś on już umarł.
   Porzućcie czytanie tego bloga, bo nic nie rozumiecie. Szukacie tutaj tylko sensacji. Jesteście niezbawionymi ludźmi. Owoce widać. Pisałem ostatnio. Wiedza nie zbawia. O złu w kościele i okultyzmie wiedzą też new ageowcy.

 3. Wyzywasz mnie od heretyków bo jesteś przekonany o swojej nieomylności ,takie jest moje zdanie i go nie zmienię a wchodzę na twój blog bo niektóre artykuły piszesz bardzo fajne i często mi pomagają w wierze.
  Tak jak u Pawła prawda i nieprawda.
  Mówisz o szkole wyższej, ewangelia w swoich podstawach jest bardzo prosta i nie ma w niej filozoficznych wywodów tak jak u Pawła -jesteś usprawiedliwiony z wiary anie z prawa ale prawo nadal obowiązuje ,to jest właśnie herezja.Chrystus powiedział -chcecie być w miłości mojej tak jak ja jestem u Ojca przestrzegajcie moich przykazań tak jak ja przestrzegam przykazań mego Ojca -nic dodać nic ująć

  1. ktoś musi być heretykiem, gdyż definicja ta nie jest pusta Mariuszu.
   Jeśli ja sie mylę, to Ty nie czytaj bloga, ale za mną przenawia fakt, że to Ty czytasz bloga, a nie ja strony antypawłowe.
   Mało tego, jeszcze potwierdzasz Mariuszu, że moje teksty pomagają Ci w wierze, a ja nie wyobrażam sobie, aby nie pisać moich tekstów dzięki, którym wzrastasz, opierając się na Pawle. To on pokazuje jak wielką łaskę zrobił nam Bóg. Nie musiał, a zrobił. Czy tak ciężko jest zrozumieć, że zbawienie jest za darmo? Nigdy nikt nie zrobił Ci łaski? Pomógl za darmo choć nie musiał? Ty najpierw musiałeś uwierzyć, że on może Ci pomóc.
   Powiedzmy, że zabrakło Ci paliwa na trasie. Auto staje. 100 kierowców Ci nie pomaga, ale 101 robi wyjątek, przystaje i pyta czy może ci w czymś pomóc. Ty wierzysz, że on Ci może pomóc. Odpowiadasz, że chciałeś poprosić go o dowiezienie do najbliższej stacji paliw. On to robi czyniąc ci łaskę. Nie musi wcale a wcale tego robić. Uwierzyleś, że może ci pomóc. Pomaga. Jako jeden jedyny.
   Pźniej okazuje się, że pomaga on innym ludziom w Twoim mieście. Co robisz? chcesz mu byc wdzięczny. Powiedzmy, że zatrudnia Cię do swojej firmy. Wykonujesz więc
   swoją prace najlepiej jak możesz. Z wdzięczności. To mi wyjaśnil Paweł. Jeśli tego nie pojmujesz to oznacza, że masz zasłone religijną. Jest to duchowe.
   Prościej już nie moge wytłumaczyć milości Jezusa jaką nam okazał, co Paweł wyjaśnił.

   Tak więc jeśli nie rozumiesz łaski, serca jezusa, to jesteś dla mnie heretykiem i prosze o opuszczenie tego bloga, chyba, że że chcesz się upamiętać i docenić łaskę Jezusa jaką Ci zrobił.

   Czy Ty jesteś wyżej od Boga, że usuwasz 80% NT? To Bóg byl w Twoim mniemaniu tak słaby, że nie zdołał zabezpieczyć NT przed potencjalnymi odstępcami?

   Piszesz że ewqangelia jest prosta. Jeśli byłaby prosta to antypawłowcy mieliby dobre owoce, a jak widze w necie to palą trawkę, uprawiją sztuki walki, są nienawistni, uprawiają staliking i ogólnie są bandytami duchowymi bez serca.
   To są lobuzy duchowe. Nie mówię, że Ty.
   Kolejna sprawa. Nawróciłeś się? odpowiedz sam przed sobą, czy masz w sobie miłość Jezusa do ludzi. Czy jesteś lepszym człowiekiem? Nie mnie, ja nie potrzebuję.

   Podkreślam,. To antypawłowcy przychodza do ludzi mających Ducha Świętego, a nie na odwrót.

   Piotr pisał, że listy Pawła są ciężkie. Ty chcesz zrobić wszystko jasne dla wszystkich. Jeśli tak wszystko jasne jest, to dlaczego tutaj przychodzisz?]
   Przecież wszystko wiesz bez Pawła?

   Nawetv te kilka ewangelii nie starcza im, gdyż zionie neibnawiścią od tych ludzi. Najwięcej zła od nich otrzymałem.

   Bardzo mi przykro, ale jesteś dla mnie heretykiem jak każdy człowiek nie uznający Jezusa jako Boga. Od początku Izraela byli arcykapłani, kapłani i reszta. W każdej grupie jest jakas hierarchia. Paweł byl wybitnym znawcą Prawa i to dzięki niemu możemy rozstrzygać wiele spraw dyskusyjnych, gdyż on miał tego zrozumienie.

   Niech każdy idzie swoją drogą. Ja na droge antypawlocow nie wchodzę i nie mam zamiaru.
   Antypawłowcom brakuje miłości, mają w sobie bardzo dużo egoizmu i pychy. Czyją sie elitą wybranych. Ja się nie czują elitą ze względu na blog, ale ze wzgledu na Jezusa i na fakt, że daje mi poznac Jego Prawo i w konsekwencji moje grzechy..

   Nawet w na Uniwersytetach jest hierarchia: Rektor, z-ca, prof nadzwyczajny, zwyczajny, doktor, mgr…

   Osoby, usuwające Pawła z braku zrozumienia, które wynika z braku serca (brak łaski – brak miłości) szukają jakiegoś światła u innych. Chcieliby zachowac swoje status quo, ale też karmic się u innych. Nic od siebie nie mogą dać. To puste naczynia. Dochodzi do tego, że Pawła nazywają satanistą. Jak nie nazywac takich ludzi heretykami. Jezusa też nazywali człowiekiem diabła gdyż za pomocą belzebuba wyganial demony wg faryzeuszy.

   Podkreślam: nie jest to bloga dla każdego, to nie ekumenia. Owszem, nie zabronię nikomu, ale bądźcie konsekwentni. Nie na widzicie Pawła, którego ja szanuję? odejdźcie ode mnie raz na zawsze. Sami antypawlowcy dbają o swoją elitarność, są przekonani o nieomylności, ale ja nie mogę wierzyć, że Bog zadbal o cały kanon, ponieważ tj niezgodne z antypawlowcami. Ot sprawiedliwość niesprawiedliwych.

  2. Jezus przyszedł na Ziemię żeby wypełnić prawo, a nie po to żeby je znieść. Dlatego Prawo nadal obowiązuje. Wiara bez uczynków jest martwa, tak samo uczynki bez wiary są niczym. ST=NT to jest nierozerwalne, jak małżeństwo. Pozdrawiam.

 4. Czy Bóg zredagował cały kanon ,biblia w dzisiejszej formie jest ułożona przez krk i to jest już mocno podejrzane ,dlaczego nie ma księgi Henocha.Ewangelia jest bardzo prosta Królestwo boże oparte na prawie i hierarchiczne- Bóg,Chrystus ,Apostołowie. 144 tyś.i reszta.Jestem bardzo ciekaw gdzie zostaniemy umieszczeni w tej hierarchii, bo jest oczywiste ,Ze Ojciec zawsze wynagradza wiernych i oddanych nu ludzi nie dla zysku czy ze strachu ,ale z miłości,bojaźni i szacunku do Stwórcy. Bogu jest miły każdy ,który słucha słowa bożego z drżeniem serca. Jestem bardzo daleki od pychy wiem ,że jestem tylko tchnieniem i bez Boga jestem martwy.

  1. “Czy Bóg zredagował cały kanon ,biblia w dzisiejszej formie jest ułożona przez krk i to jest już mocno podejrzane ,”

   Kościół też czyta ewangelie na kazaniach podcza mszy. czy to oznacza, że jest ewangelia podejrzana?

   “dlaczego nie ma księgi Henocha”
   Wystarczy spojrzeć na ludzi interesujących się tą księgą. Totalny odjazd, psychozy. Może nie wszyscy, ale ona źle działa na ludzi i to nie jest tylko moje zdanie. Wierze, że jest tam wiele prawdy, ale samo zainteresowanie się upadłymi odbiera Chwałę Bogu. pewnie nie rozumiesz co się wtedy dzieję, a ja nie ma czasu objaśniać. Popatrz tylko jak mało o demonach jest w biblii.

   Grunt żebyś się uświęcał Mariuszu. Wiedza nie zbawia. Wierzę ze w sercu chcesz czynić dobrze

  2. Mariusz, jedno proste pytanie: kiedy zaczęto odrzucać Pawła? Kiedy pojawiła się ta nauka? Jak dawno temu?
   Jeśli jest to nowa nauka, to mamy wierzyć, że nagle teraz pod koniec czasów ludzi “oświeciło” po tylu wiekach?

   Czy jest to może jedno z wielu zwiedzeń jakie mają przyjść w dniach ostatnich?

   Odpowiedź jest prosta.

   1. Sam Paweł wspominał, że go odrzucano a jak go odrzucano, to znaczy, że już wtedy jego listy wzbudzały kontrowersje. Apostołowie musieli się za Pawłem wstawiać w swoich listach aby innym udowodnić, że to co głosi Paweł jest bożą nauką ale nierozumianą przez innych z braku ich poznania w pewnych kwestiach. Zatem nijak się ma pozwiązywanie odrzucania Pawła jako owocu czytania księgi Henocha czy kwestionowania boskości Jezusa. Wobec Pawła były kontrowersje kiedyś i są kontrowersje dzisiaj. Różną formę przybierają, ale niewątpliwie są i to nie jest wcale wytwór ludzi z forum Henryka. Oni po prostu to rozgrzebali, przypomnieli i niektórzy troszkę pobłądzili idąc w kierunku czegoś co przypomina troszke ślepy fanatyzm, którego nie pokonasz żadną nawet najlepszą argumentacją.

    1. Pomijając czasy kiedy Paweł jeszcze żył, to nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek czytał o tym,że chrześcijanie w czasach od powiedzmy II wieku do XX wieku odrzucali Pawła. O tym, że w pierwszym wieku odrzucali osobę Pawła to wiem, bodajże Efezjanie go nie przyjęli. Ale to odrzucanie listów Pawła i usuwanie ich z Biblii to nowa nauka. U Henryka to jest fanatyzm ewidentnie, bo to jest już nienawiść do Pawła. Niepodoba im się Paweł? Usuwają go z Biblii. Ups, Piotr pisze w swoim liście o Pawle? Usuńmy też Piotra.

     1. Była taka sekta gnostyczna ebionitów

 5. Jest taki werset w biblii -to co Bóg świadczył sługom swym i prorokom w dniach ostatecznych to zrozumiecie-to nie jest zwiedzenie ale zrozumienie wydarzeń czasów końca. W księdze Henocha jest dokładny opis tego co się wydarzyło na ziemi.szatan zadbał o to żeby ludzie nie wiedzieli tego przez tyle lat.Co do Pawła nigdy nie zaakceptuję jego stosunku do władzy świeckiej. to jest system szatana każdy kto ma oczy to widzi.Kiedy szatan proponował Chrystusowi wszystkie królestwa za ukłon nic się od tego czasu nie zmieniło,wszystkie ośrodki władzy takie jak religie ,ekonomia,armie są pod jego kontrolą ,ta władza nie pochodzi od Boga jest tylko tolerowana przez Stwórcę.I jeszcze małe pytanie do was dlaczego Jakub zaadresował swój list do 12 pokoleń ,które żyją w rozproszeniu.

  1. widzisz nie znasz kompletnie biblii, gdyż dałeś się wciągnąć w spiski.
   Mowisz ze wladza nie pochodzi od Boga? 🙂
   właśnie tacy ludzie odrzucają Pawła. Zero zrozumienia Biblii i Boga. A kto dał szatanowi władze jak nie Bóg?
   a za kogo sprawą Żydzi zostali wzięci doi Babilonu?
   a kto powiedział w roku ok 33, że w Jerozolimie nie poozostanie kamien na kamieniu i swiatynia zostanie zniszczona?
   Kto zatwardzil serce Faraona..

   koncze z Toba dyskusję gdyż skoro upierasz się, strzepuje popeiół z nóg i mówie tez do wszystkich antypawlowcow:

   jeśli macie honor to opuśćcie ten blog.

  2. Mariuszu, opamiętaj się bo błądzisz bardzo. Cyt.:”nigdy nie zaakceptuję jego stosunku do władzy świeckiej”
   Tzn. NIGDY NIE ZAAKCEPTUJESZ EWANGELII. Masz postępować tak jak Jezus i Apostołowie. Przypominam Tobie, że oni byli pod OKUPACJĄ Cesarstwa Rzymskiego i jakoś Jezus lub apostołowie nie wywalczył niepodległości dla Judei??? Nie wzniecili powstania przeciwko okropnej tyranii??? Dlatego właśnie zatwardziali żydzi nigdy nie zaakceptowali Jezusa Chrystusa. Bo oni chcieli Mesjasza, który pogoni wrogów a oni będą wywyższeni. A tu lipa. Przyszedł prosty, biedny, człowiek i mówi, że jest Mesjaszem. I takiego właśnie masz przyjąć do serca. Na razie masz Ducha Buntu w sobie i dlatego ten Duch się buntuje przeciwko temu co czytasz w Biblii, za to Henoch Ci pasuje, bo są jacyś zbuntowani aniołowie i o szatanie jest itd.itp. Wiedza o spiskach i zbuntowanych nie zbawia. Zbawia wiara w Jezusa i wierne wypełnianie Ewangelii.

 6. “Nie miałbyś żadnej władzy, gdyby nie była ci dana z góry”. Tyle w temacie.

  Mam nadzieję, że słów Jezusa nie odrzucasz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: