Chrystusowcy biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrystusowcy biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Pawłowski i Jankowski kontrują moje zarzuty na łamach portalu chrześcijańskiego.

W niedzielę pewien czytelnik podesłał mi link do tekstu na portalu chnews.pl. Jako że nie czytuję tego portalu jak większość w Polsce, dopiero dzisiaj właśnie zapoznałem się z obroną zarzutów dotyczących ekumenii panów Pawłowskiego i Jankowskiego.

Odniosę się do tego co przeczytałem na portalu, który zaangażował się w przedstawienie stanowiska A. Pawłowskiego i A . Jankowskiego, gdyż nie mam czasu oglądać 2h części filmu owych panów.

 

Na wstępie zaznaczę, że jestem daleki od nienawiści, czy jakichkolwiek innych negatywnych emocji związanych z tymi osobami. Szukam prawdy i bronię prawdy. Nie uznaję ekumenii, gdyż nie po to wychodziłem z tego zepsutego kościoła, aby znowu tam trafić.

 

Prosiłem Boga o pokazanie mi prawdy o p. Jankowskim i otrzymałem ją widząc niezwykły kontrast wobec kultury p. Pawłowskiego. Na korzyść tego drugiego. Co do języka Artur Pawłowski posługuje się językiem ogłady i kultury. Szanuję to i dziwię się, że słuchacze pana Jankowskiego nie zauważają kolosalnych różnic między nimi.

 

Teraz do rzeczy. Zdanie po zdaniu odniosę się do poniższych wypowiedzi z linku:

 

https://chnnews.pl/polska/item/4328-pastorzy-pawlowski-i-jankowski-o-klerze-ekumenii-i-kosciolach-ewangelicznych.html?fbclid=IwAR2YTNhilR0DUo1h0jOLRDEsNIVtSCx3NK7yGWNlayg6E7wmIqecoGNRwKY

 

Jak wiadomo, Artur Pawłowski jest głównym organizatorem Marszu dla Jezusa i Tygodnia Jezusa. Obie ewangelizacyjne imprezy regularnie odbywają się w polskich miastach. Główne wydarzenie ma zazwyczaj miejsce w Warszawie.

Według Pawłowskiego, podczas ostatniego Tygodnia Jezusa w stolicy Polski nawróciło się kilka tysięcy osób.”

 

Biskup Ryś przy współpracy z Arturem Pawłowskim propagował Marsz Dla Jezusa:

 

 

 

Jak myślicie, czy największa na świecie organizacja polityczno-religijna jaką jest kościół Rzymu oddałaby pole religii konkurencyjnej?

Pytanie retoryczne. Naiwni uwierzą, ale ja , my na blogu nie.

 

Inną kwestią jest nawrócenie owych kilku tysięcy osób.

W Polsce mamy około 110 tysięcy protestantów z czego polowa niemal to kościół ewangelicko-augsburski tkwiący w ekumenii tak, jak cały Alians Ewangeliczny stanowiący łącznie prawie drugą połowę poza adwentystami. Powstaje zatem pytanie: gdzie te kilka tysięcy osób nawróconych trafiło?

Z drugiej strony jakiego rodzaju było to nawrócenie?

Nie wiemy i podejrzewam, że sami panowie z omawianego filmu nie wiedzą. Jeśli wiedzą, to się ustosunkują.

 

 

 

Ekumenizm.

Artur Pawłowski, były katolik, podkreślił, że ekumenia jest jednością w Chrystusie, w oparciu o Słowo Boże.

– Nie wolno nam jako wierzącym partycypować w herezji – stwierdził.

Przypomniał, że apostoł Paweł pisze, że wierzący nie powinni jadać rzeczy dedykowanych demonom i bożkom. Podkreślił, że jeśli widzi w danych Kościołach katolickich czy protestanckich “nieprawdę”,”kłamstwo”, to nie bierze w tym udziału.”

 

Czy antyekumenizm ogranicza się tylko do odrzucania bądź nie kosciołów  w DANEJ  chwili będących pod wpływem ekumenii lub nie? Jeśli baptyści, którzy odgórnie są prowadzeni przez pana Mateusza Wicharego dajmy na to w Krakowie będą głosić prawdę w opinii pana Pawłowskiego to będzie to oznaczało zgodę na współpracę z nimi pomimo, że Pan Wichary JAKO PRZEWODNICZĄCY BAPTYSTÓW tkwi dialogu ekumenicznym z tym odstępczym kościołem uprawiającym  KULT KRÓLOWEJ NIEBIOS.

 

Organizator Marszu dla Jezusa odniósł się także do kontrowersji wokół swojej rzekomej przyjaźni z arcybiskupem, metropolitą łódzkim Grzegorzem Rysiem (ich wspólne zdjęcia były publikowane na stronach Marszu dla Jezusa). Oświadczył, że z tym duchownym widział się “może trzy razy w życiu”.

– Wszystkie spotkania były oficjalne, nie prywatne, na które byłem zaproszony, żeby coś mówić. Na spotkaniach dzieliłem się ewangelią. Opowiedziałem o historii mojego syna, jak umarł i Bóg go wzbudził z martwych. Opowiedziałem mu wizję. Czyli innymi słowy robiłem to, do czego mój Pan mnie powołał, mówiłem ewangelię. I tyle, kończy się moja relacja z moim “przyjacielem” biskupem Rysiem – stwierdza Pawłowski.”

Dodaje, że takich “przyjaciół” jak abp Ryś ma “pewnie z milion”.

 

 

Poruszone zostały tu moje słowa, w których relacje między biskupem, a organizatorem Marszu Dla Jezusa nazwałem przyjaźnią. Po obejrzeniu filmu Artura Jankowskiego (obaj mi się mylą do tej pory tak samo jak Saul i Samuel 🙂 ) przyznaję, że pisząc o przyjaźni w domyśle posłużyłem się skrótem myślowym “Jankowski- Pawłowski przyjaciele” i w rozpędzie napisałem tak o stosunkach Rys – Pawłowski. Podejrzewam, że nawet Wy jak to czytacie, możecie się gubić w tych podobnych nazwiskach.

Jeśli określenie “przyjaźni” obraziło Pana Pawłowskiego, to jak najbardziej przepraszam za to sformułowanie.

Bardzo często się radzę moich braci i sióstr co do moich tekstów. Jestem samokrytyczny i kiedy zapytałem jedną siostrę w wierze o ocenę filmu z kolei pana Jankowskiego o mnie, to negując w całej rozciągłości tego pana przyznała, że niepotrzebnie nazwałem relacje Ryś – Jankowski przyjaźnią, co oczywiście nie wyklucza takiej, ale dowodów istotnie na to nie mam.

 

No ale wyobraźcie sobie mnie u największego stopniem w KRK ekumenisty biskupa Rysia. Tylko fotki…  Tylko pijemy kawę, a ja tylko go namawiam na wspólny udział z katolikami w czytaniu mojego bloga…..

Rozumiemy absurd?

 

 

Uważam z całym szacunkiem, iz pan Pawłowski ma skłonność do przesady mówiąc jakoby biskup Ryś miał miliony takich gości. Do tak ważnej persony nie trafia się z ulicy.

 

Razem z pastorem Jankowskim ostro skrytykował stronę DetektywPrawdy.pl, która pisała o jego przyjaźni z biskupem Rysiem, nie pytając go o fakty.

Jak wyjaśnił, swoje zdjęcie z arcybiskupem zamieścił, żeby pokazać, że “Jezus również dotyka hierarchów. również pragnie, aby papież się nawrócił”.

Pawłowski podkreślił, że Bóg kocha wszystkich i za wszystkich umarł, a każda dusza jest bezcenna.

 

Każdy ma prawdo do krytyki.

Nie pytałem i nigdy nie pytam takich ludzi wysoko eksponowanych w świecie jak Pan Pawłowski, który był zapraszany do TVN, bowiem doskonale wiedzą takie osoby o tym, co robią.

 

 

Ale czymże jest wiara w Jezusa i dotknięcie biskupa Rysia? Naiwnością czy …. znów nie chce pisać, bo ja nie współpracuję z Rzymem i jeszcze nie znam ani jednego nawróconego biskupa.

Już totalną “naiwnością” jest wiara w nawrócenie papieża 😀

To tak, jakby wierzyć w nawrócenie Lucyfera.

 

 

“Odnosząc się do swojej współpracy z Kościołem katolickim, stwierdził, że jeżeli zostaje zaproszony “gdziekolwiek by to nie było, nawet do baru” i ma okazję głosić ewangelię i opowiedzieć swoją historię, to nie widzi powodu, żeby tam się nie udać, skoro “Bóg otwiera drzwi”.”

 

 

Ja nigdy się nie potknąłem wpadając do kurii przypadkiem.

 

Tu pastor Jankowski zaznaczył:

“mówimy absolutnie “nie” dla innej ewangelii, innego Jezusa, który jest krzewiony i opisywany i czczony w budynkach katolickich. Mówimy absolutne “nie” dla tych rzeczy, natomiast ewangelizowanie ludzi, którzy siedzą w tych budynkach, którzy bardzo często nie wiedzą, jakiego Jezusa głoszą, że są w oszustwie – mówimy takiej ewangelizacji “tak”.”

 

Prawda jest taka, że wszyscy pastorzy mówią, że nie są w ekumenii, ale co trochę widać współpracę z Rzymem jak przy Marszu Dla Jezusa.

 

Bez względu na to, co ktoś mówi, system kościoła Rzymu jest autoryzowany przez jakiekolwiek formy współpracy i relacji i w ciągu najbliższych lat okaże się kto po jakiej stronie stoi.

 

Reasumując, nie wierzę w chęć nawrócenia biskupa Rysia i dziwnym wydaje mi się zaangażowanie w obronę ich  stanowiska portalu chnnews.pl. Zawsze się zastanawiałem nad kierunkiem polityczno-religijnym tego portalu.

 

 

 

Updated: 19 listopada 2018 — 08:39

4 komentarze

Add a Comment
  1. A ja mam pytanie takie zupełnie odbiegające od tematu, czemu już kolejne wpisy nie pojawiają mi się na mejlu? mimo, że mam subskrypcję?

      1. a to szkoda, bo ja na mejla wchodzę często i mam zapisanych wile Twoich artykułów właśnie na mejlu.

  2. Dobrze że się okazało jacy tak naprawdę są ci dwaj…dziękuję za ostrzeżenie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: