Chrystusowcy biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrystusowcy biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Kto kary Bożej na innych się domaga, ten..

“Kto kary Bożej na innych się domaga, ten sam jej dozna, bo On wiernie przechowuje grzechy”.

 

Cytat ten pochodzi z księgi Syracha, która powstała przed narodzeniem Jezusa, a pokazuje skutek braku przebaczenia, czyli to, co Pan Jezus powiedział w ewangelii Mateusza:

 

Wtedy Piotr powiedział Mu: – Panie, ile razy mam przebaczyć bratu, jeśli mi zawini? Czyż aż siedem razy? (22) Powiada mu Jezus: – Nie mówię ci: aż siedem razy, ale aż siedemdziesiąt siedem razy. (23) Dlatego królestwo niebieskie podobne jest do człowieka-króla, który chciał zrobić obrachunek ze swymi sługami. (24) Kiedy zaczął robić obrachunek, przyprowadzono do niego jednego sługę, który mu był winien dziesięć tysięcy talentów. (25) Ponieważ nie mógł ich oddać, pan kazał sprzedać jego i żonę, i dzieci, i wszystko, co miał, i tak oddać dług. (26) A sługa upadłszy do nóg oddał mu pokłon, mówiąc: Bądź cierpliwy, a oddam ci wszystko. – (27) Pan ulitował się nad tym sługą, zostawił go na wolności i dług mu darował. (28) A kiedy ów sługa wyszedł, spotkał jednego ze swoich towarzyszy, który był mu winien sto denarów. I pochwycił go, i zaczął dusić wołając: Oddaj, coś winien! – (29) A jego towarzysz upadłszy do nóg prosił go: Bądź cierpliwy, a oddam ci. – (30) On jednak nie chciał, tylko odszedłszy wtrącił go do więzienia, dopóki nie odda długu. (31) Towarzysze jego widząc, co się stało, zasmucili się bardzo i opowiedzieli swemu panu wszystko, co zaszło. (32) Wtedy pan wezwawszy go powiedział mu: – Sługo niegodziwy, cały dług ci podarowałem dlatego, żeś mnie prosił. (33) A czyż i ty nie powinieneś zlitować się nad twoim towarzyszem, tak jak ja się nad tobą zlitowałem?(34) I uniesiony gniewem pan jego kazał wydać go katom, dopóki mu całego długu nie odda.  (35) Tak też Ojciec mój niebieski uczyni z wami, jeżeli z serca nie przebaczycie każdy swojemu bratu.

 

Pan Jezus niczego nowego nie nauczał. To wszystko Izraelitom było znane, ale na przestrzeni kilkuset  lat zaczęli odchodzić od Prawa Bożego.

Dlatego, w naszym interesie jest przebaczać swoim oprawcom, abyśmy my sami nie doznali kary Bożej.

 

 

 

Updated: 9 października 2018 — 16:11

9 komentarzy

Add a Comment
 1. To jest piękna i trudna ewangelizacja.
  Powiem Wam że czasami to mnie denerwuje ten M. Mazur. Protestanty to palanty, swiniożercy kultu niedzielnego itp. Nie wiem czy to poprawna postawa chrześcijanina… przepraszam izraelity bo chrześcijaństwo to też sekta według Niego.
  Brawo Panie Piotrze. Pozdrawiam.

  1. no więc wiele osób mi to mówi i sam zauważam również.
   Czasem nie wiem co mam mysleć na temat nowej natury Michała….
   Czy Jezus mówił do ludzi świniożercy?
   Teologiczmnie się z nim zgadzam, ale co do stylu mowy nie.

   1. Ja u wyżej wspomnianego M.M. zauważam po prostu wypaloną cierpliwość, z powodu przekręcania Słowa Bożego, przez pastorów, uważających się za Bożych mężów, nauczających ponoć w “oparciu o biblijne prawdy…”
    W sumie to mu się nie dziwię,że sie irytuje.. choć język ma ostry.
    Nie zapominajmy jednak, że i Pismo Święte bywa ostrze w swoim przekazie. Przykład jest w Apokalipsie 3:16 – chociażby, gdy Jezus mówi w oryginalnym tłumaczeniu: – “A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, zamierzam cię wyrzygać ze swoich ust.” Chwała Panu, że objawia nam prawdę.

    1. ha dzięki Anitka za komentarz, faktycznie tak może być jak piszesz, choć czy możemy sami siebie tłumaczyć za występki? Tak, jeśli żałujemy.
     Chyba my wszyscy czujemy bezsilnośc wokół nas i czasem tracimy cierpliwość, ale tez możemy dzięki temu ćwiczyć….

   2. Niech odpowiedzią na to będzie Efez.4,29:
    “Niech żadne nieprzyzwoite słowo nie wychodzi z ust waszych, ale tylko dobre, które może budować, gdy zajdzie potrzeba, aby przyniosło błogosławieństwo tym, którzy go słuchają.”
    Ewangelię należy wypełniać. Jak będę mówił o Jezusie i wrzucał k… i ch…. to nie sądzę abym się Bogu podobał.

    1. Boro. Tutaj nawet nikt o takich słowach nie pomyślał…
     Przekleństwa w ogóle nie wchodzą w grę!

 2. Niestety, łatwiej jest powiedzieć “Przebacz swojemu oprawcy”, a trudniej tak zrobić…
  to jest jedna z trudniejszych rzeczy dla człowieka, takie wybaczenie…

  1. tak, ale się trzeba uczyć Asiu

  2. Mi zajęło pół roku na przetrawienie i wybaczenie moim winowajcom i dosłownie całemu światu 🙂
   Uzmysłowiłem sobie jedną rzecz. Jak masz jakiegoś wroga, który napewno jest sługą diabła, TO NIE POZWÓL ABY PRZEZ TAKIEGO CZŁOWIEKA OMINĘŁO CIĘ ZBAWIENIE 🙂
   Jeżeli my nie wybaczymy, to i nam nie wybaczą. Módlcie się za waszych prześladowców. Działa i to bardzo 🙂 I bądźcie cierpliwi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: