Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Chrześcijańska Akademia Teologiczna (ChAT) poświęcona przez M. Wicharego oraz Kamińskiego.

Uroczystości 4 października miały trzy części – poświęcenie nowego gmachu przy ul. Wł. Broniewskiego 48, nabożeństwo ekumeniczne i inauguracja roku akademickiego 2018/2019.

 

“Poświęcenie poprzedziło krótkie przemówienie bp. Jerzego Samca, prezesa PRE i jednocześnie zwierzchnika Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. Następnie Słowem Bożym i modlitwą nowy budynek poświęcili biskupi Kościoła luterańskiego. W ramach „bloku tradycji protestanckich” poświęcenia dokonali następnie bp Marek Izdebski (Kościół ewangelicko-reformowany), ks. superintendent Andrzej Malicki (Kościół ewangelicko-metodystyczny), ks. dr Mateusz Wichary (prezbiter naczelny Kościoła Chrześcijan Baptystów) oraz bp Marek Kamiński (Kościół zielonoświątkowy). W dalszej kolejności modlitwy i poświęcenia dokonali ks. inf. Andrzej Gontarek, delegat Kościoła Polskokatolickiego w RP, oraz bp M. Karol Babi, Biskup Naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów. Całość zwieńczyła modlitwa w tradycji prawosławnej, którą poprowadził ks. dr Doroteusz Sawicki, natomiast poświęcenie murów uczelni dokonał abp Sawa (Hrycuniak), metropolita warszawski i całej Polski.”

 

Nowa siedziba ChAT – nowe warunki, misja bez zmian

 

 

Przewodniczący baptystów p. M. Wichary w koloratce tytułowany już nie pastor, ale ksiądz doktor….

Współpracował z religia.tv oraz współpracuje z redakcją programów ekumenicznych Telewizji Polskiej.

 

 

Prawosławie ze swoimi ikonami i kultem maryjnym, baptyści, kościół rzymski i zielonoświątkowcy razem.

 

 

Rektor tej szkoły powiedział “Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie jest uczelnią, która kontynuuje tradycję społecznej odpowiedzialności uniwersytetu. Nie jesteśmy uczelnią „partyjną” i „mono-wyznaniową”.”

 

 

Poza poświęceniem uczelni warto także dodać, iz jest ona kuźnią liderów chrześcijańskich, czyli przyszłych pastorów oraz prezesów różnych chrześcijańskich fundacji i rozmaitych instytucji niby protestanckich.

 

Updated: 9 października 2018 — 15:49

5 komentarzy

Add a Comment
 1. Aż niedobrze mi się robi….
  To z Bogiem Wszechmogacym nie ma nic wspólnego.
  Co ma światło wspolnego z ekumenią?

  1. Światło z ekumenią? chyba nic (choć i to zależy, o jakie “światło” chodzi- bo jak jest to te “światło” od złego, to może i cośtam ma wspólnego z ekumenią…), ale nie jestem tego pewna…

 2. Kochani to się musi wydarzyć, co nie zmienia faktu, że jest w tych zborach wielu wspaniałych ludzi chodzących za Jezusem. Dopóki jeszcze nie ma ekumenii trzeba trwać w tych zborach i świecić światłem dla pozostałych.

  15 Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem5, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu.

  1. Prawda to, ale też trzeba zadawać pytania trudne.

 3. Czy Jezus pochwaliłby te odstawiane szopki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: