Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Czy apostołowie bali się wyjść ze swojej religii?

Rok ok 31. Piotr jest prostym rybakiem Betsaidy nad jeziorem Genezaret..Przez 31 lat wychowywał się w religii judaistycznej, gdzie Pismo miało u Żydów było interpretowane przez Talmud dzisiejszy odpowiednik Katechizmu Kościoła Katolickiego.

 

Popatrzmy na podobieństwa:

 

 

Teraz spójrzmy na grubość katechizmu:

 

 

 

Teraz jeszcze raz porównajmy:

 

 

Piotr  i inni apostołowie musieli słuchać wykładni talmudycznych rabinów. Były to takie czasy, gdzie szabat stał się zinstytucjonalizowanym świętem pełnym dekretów niczym w UE. Pan Jezus musiał wkroczyć do akcji i zapytał:

 

Czy wolno w sabat dobrze czynić, czy źle czynić, życie zachować czy zabić? “

 

To był duch religijności. Dzisiaj jest podobnie. Post jest w wyznaczone dni. Ludzkie sumienie zalane kwasem współczesnych faryzeuszy drży ze strachu czy jeść mięso przed tzw wigilią BN, czy po wieczerzy , czy może po północy. Później można już wódkę nawet chlać.

 

Apostołowie podobnie jak dzisiaj katolicy mieli olbrzymi respekt do władz kapłanów. Ci zaś lubowali się we władzy i oddzieleniu od plebsu.

 

 

Czy coś się zmieniło?

 

 

Zamienili sobie laski tylko. No właśnie… księża mają nieoficjalnie…

 

Łukasza 20:46 “Strzeżcie się uczonych w piśmie, którzy pragną chodzić w długich szatach i lubią pozdrowienia na rynkach oraz pierwsze miejsca w synagogach i najpocześniejsze miejsca na wieczerzach i którzy pożerają domy wdów, a dla pozoru odmawiają długie modlitwy. Ci otrzymają cięższy wyrok.”

 

Teraz spójrzmy jak wygląda biskup np w Chinach kościoła protestanckiego:

 

 

Jeszcze raz spójrzmy na pastora, ale z Polski i biskupa aktolickiego:

 

 

Ten z lewej tryska władzą i przepychem.

 

Tak jak  faryzeusze wydali wyrok na Jezusa:

 

 

Tak pijany krwią świętych jest Rzym:

 

 

Wiloliam Tyndale pierwszy nowożytny tłumacz Biblii na język angielski z języków oryginalnych: hebrajskiego i greckiego.

 

Apostołowie byli w tej samej religii z dziada pradziada odkąd istniał judaizm, a ten istniał od około IV wieku p. n. Chr.

Nagle przyszedł Jezus pokazując im żywą wiarę i miłość, a nie religijne obrzędy. Jezus pokazał im miłość do drugiego człowieka.

To, czego nijak nie może pokazać dzisiaj kościół Rzymu.

Apostołowie również byli poddani tradycji. Zapewne mieli dysonans (religia ojców – Syn Boży i Jego miłość). Wybrali prawdę. Porzucili ducha religijności narażając się na ostracyzm rodziny i mieszkańców. Przeżywali dokładnie to samo co przeżywa dziś jakikolwiek człowiek wychodzący z Babilonu Wielkiego. Babilonem Piotr nazwał Rzym przebywając w nim:

 

Pozdrawia was zbór w Babilonie, wespół z wami wybrany, i Marek, syn mój. 14Pozdrówcie się nawzajem pocałunkiem miłości. Pokój wam wszystkim, którzyście w Chrystusie.” 1 Piotra.

 

Pójście za Jezusem to droga wbrew religii. Jezus jest nr 1 a nie tradycja czy nauczający. Apostołowie przeżywali dokładnie to samo co my przeżywaliśmy. Zresztą zgodnie z zapowiedzią samego Jezusa, którego słowa poznałem dopiero po nawróceniu:

 

Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową Mt 10,34

 

Czy to oznacza, że mamy dokonywać inkwizycji w domach? Nie, absolutnie nie, ale słowa te świadczą o podziale w domu ze względu na Jezusa, tak, jak podział ten dokonał się miedzy Żydami judaistycznymi a wyznawcami Jezusa.

 

 

Reasumując apostołowie podjęli bardzo ważną dla nich decyzje wyjścia z religii ich rodziców, czego i katolikom życzę.

 

Chwała Panu Jezusowi.

 

_____________________________________________
Osobom mogącym mnie wesprzeć podaję nr konta:

 

Nazwa odbiorcy: Piotr

Tytuł: “Bezinteresowna DAROWIZNA  dla właściciela strony detektywprawdy.pl”

Nest bank

71 1870 1045 2078 1028 6259 0001

 

 

 

PAYPAL
 

Z góry serdecznie dziękuję w imię Jezusa Chrystusa.

 

 

 

 

 

Updated: 14 września 2018 — 13:14

15 komentarzy

Add a Comment
 1. Witaj,
  mam 28 lat niedawno, jakieś 2 tyg. temu szukałam różnych informacji na temat Iluminatii. Trafiłam m.in. na Twoją stronę.
  Bardzo przeraziłam się wszystkim co opisujesz Ty oraz inni, którzy odeszli z KK. W mojej głowie i duszy nastąpiło gigantyczne tąpnięcie. Nie mogłam jeść ani spać. Od tego momentu desperacko szukam prawdy w Biblii i przyglądam się z podejrzliwością wszystkiemu co mnie otacza.

  Od urodzenia jak większość Polaków jestem katoliczką. Wierząca duża rodzina (chociaż siostry moje już odeszły z kościoła, donikąd), ogrom tradycji i zwyczajów. Różaniec, Nowenna Pompejańska, pierwsze piątki, Pielgrzymki, święci, oczywiście niedzielne Msze Św.

  Czuje się okropnie jak nigdy w życiu.
  Codziennie błagam Ojca w Niebie by mnie prowadził i pokazał mi prawdę.

  Piotrze powiedz mi proszę, czy Ty nie boisz się, że to o czym piszesz, mówisz może nie być racją?

  Mam wrażenie jakby ktoś w moim życiu włączył pauzę.

  Pozdrawiam serdecznie
  z Panem Bogiem

  1. Witaj Aniu.

   Doskonale Cię rozumiem, gdyż przeżywałem to samo:

   – głód prawdy,
   -podejrzenie o samozwiedzenie,
   -dysonans,
   -tąpnięcie.

   Nawrócenia są różne jak Pan Jezus powiedział o Duchu, “wiatr wieje dokąd chce”. Ja byłem synem opornym. Pierwsze lata nie dawałem owoców. Bardziej zachłysnąłem sie wiedzą i raczej pycha z początku mnie ogarniała. Wiedza o KRK i Illuminati to nie to samo co nawrócenie, ale jak już raz się człowiek wgłębia i na prawdę poszukuje Boga, to Duch Prawdy go doprowadzi do wszelkiej prawdy, a przede wszystkim tej po za spiskowej, czyli kim był Jezus, jak Go naśladować, bo to jest podstawa. Im wcześniej tym lepiej.

   W nazwie bloga mam “detektyw prawdy” co oznacza, że poszukuje prawdy w tym biblijnej. Nie da się wierzyć w Boga i przechodzić obok prawdy. Piłat zapytał “czym jest parwda”. To Jezus jest ta prawdą. Co to oznacza? Nie uczęszczanie do kościoła, ale życie takie jakie prowadził Jezus oraz wolność od przywiązania do ideei, które są wyżej od Jezusa np religia. wszystko jedno czy katolicyzm czy Ś Jehowy. Świadkom nie przepowie się pewnych prawd ponieważ nie ejst to zgodne z linią ciała kierowniczego i podobnie jest w kościele rzymskim a i często w katolickim.

   Podsumowując: nie boję się. Sama się przekon asz nawet odrzucając mój blog, że prawda będzie wyprowadzała z kościoła Rzymu.
   Osobiście po ok 2 latach od nawrócenia a raczej przebudzenia dokonałem apostazji:

   http://detektywprawdy.pl/2014/09/10/dokonalem-apostazji/

   pozdrawiam serdecznie.

   Niech Duch Pana Jezusa Cie prowadzi.

  2. Aniu, nie czuj się okropnie. Bóg Ojciec Cię wysłucha i jeśli Mu zaufasz doprowadzi do Jezusa. Tego Biblijnego, a nie wykreowanego przez człowieka. Etapy wzrastania w wierze są różne, pojawiają się również wątpliwości, ale one mijają z czasem (przynajmniej u mnie). Najbardziej jednak skup się na Biblii (na początek Nowy Testament), na Bogu, na Jezusie. To Bóg będzie otwierał Ci oczy i uszy na Słowo Boże.
   Trzymam kciuki za jedyną słuszną Biblijną drogę!
   Pozdrawiam,
   Boro

  3. Trzymaj się dziewczyno, duuuuuuuuuuuużo zdrowia, wszystkiego dobrego i życzę Ci byś odnalazła dobrą drogę 🙂

 2. Dziękuję Ci za odzew.
  Wczoraj był u mnie ksiądz – 31 letni wikary.
  Zaprosiłam go na herbatę, Chciałam być bardziej obiektywna. 3 godziny rozmawialiśmy.
  Opowiedziałam mu wszystko.

  Dobry i duchowo głęboki człowiek naprawdę…,ale pewne wypowiedzi mnie trochę zmroziły.
  Według niego:
  -KRK jest mistycznym Ciałem Chrystusa, trwa nieprzerwanie od ustanowienia przez niego Kościoła i Bóg nieustannie od tego momentu go prowadzi, dlatego KRK jest nieomylny.
  -Osoby kanonizowane przed KRK musiały być święte, ponieważ inaczej Bóg nie dopuściłby do ich kanonizacji.
  -To piękne, że Bóg pogańskie święta, obrzędy i kulty przemienił w swoje Święta i kult prawdziwie Boży (Maryjność, Boże Narodzenie, niedziela).
  -Dogmaty o niepokalanym poczęciu, wniebowzięciu oraz ukoronowaniu Maryi powstały na podstawie słów Anioła “pełna łaski”.
  -Msza św. jest ofiarą, ponieważ sama Ostatnia Wieczerza była ofiarą przecież – tego nie pojmuję ani trochę.

  I tak oto stałam się “uświadomiona przed księdza katolickiego. To oczywiście tylko kilka tematów, które poruszyliśmy.

  1. To jest duch religijności, ale taki występuje także w protestantyzmie. Może nie na taką skale, ale jednak.
   Jezus ma być nr 1 a nie żaden budynek czy instytucja. Gdybym miał wybór: Jezus czy organizacja to wybrałbym Jezusa.
   Oczywiście biblia mówi nam aby brac udział we wspólnych spotkaniach, ale też mówi “gdzie 2 lub 3 spotyka sie w moje imię tam JA JESTEM”.
   Czasem z braku laku wystarczy rodzina, a czasem kilku braci i siostry w wierze. Same zbory mają czasem po 10-15 osób.

 3. ..i jeszcze jedno.
  Świadomość, że może być to samozwiedzenie – to jest najgorsze.

  1. mini im więcej prawd poznasz. Musisz także wiedzieć, Że uciekasz z oboazu wroga i złe duchy nie pozostawią tak spokojnie, ale co tam złe duchy, masz jezusa. Zawsze odganiaj złe myśli w imię Jezusa. Proś Boga o prowadzenie Duchem Bożym. Duch Boży nigdy nie zaprowadzi Cie do kłamstwa.
   Właśnie tj przyczyną zwiedzeń: ludzue nei pytaja Boga tylko ida tam gdzie się im podoba.

   1. A co z egzorcystami?
    Ten temat mnie gnębi. Mówi się, że demony uciekają najbardziej przez Maryję.

    Nie znam jeszcze tak dobrze Biblii by sobie na to odpowiedzieć, a konferencje i rekolekcje ks. Piotra Glasa to znam chyba wszystkie.

    1. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że szamani, uzdrawiacze jak np znany swego czasu Harris uzdrawiają, inni zaś uwalniają, ale mocą demonów. Wiem, że jest fragment mówiący że uwalnianie od demonów demonami powoduje niby rozdzielenie królestwa i to nie może się ustać, ale to nie tak. Zapomniałem jak to należy interpretować ale poszukam.
     Skoro demony powodują choroby, to mogą także je usunąć i samych siebie. To jest jak wojna gangów celem przejęcia kontroli. Wychodzi plotka a wchodzi mocarz religijności “szef” duchów.
     Wystarczy popatrzeć jaki duch kieruje osobami zniewolonymi przez p. Rydzyka

   2. “im więcej prawd poznasz” Dokładnie tak. Dlatego spokojnie z otwartą głową i sercem przeczytaj Nowy Testament. Niestety nie ma żadnej religii, która wypełnia 100% Ewangelii. A Boga się przyjmuje albo na 100% albo wcale. Mam nadzieję, że po zapoznaniu się z Nowym Testamentem Bóg otworzy Ci oczy na zwiedzenie tego świata, na którego czele stoi niestety szatan.
    ps. Aniu prawda Bibijna nie jest samozwiedzeniem. To ludzie, którzy odeszli od tej prawdy są zwiedzeni. Tylko jak mawia klasyk to trzeba bardziej Boga słuchać niż ludzi 😉

    1. Dziękuje Wam za wsparcie 😊.
     Jest jeszcze tylko problem dotyczący interpretacji słów, które wymawiał Chrystus i czytamy je dziś.

     Jedne są dosłowne, inne to metafora..
     Można się pogubić. I każdy może je inaczej odebrać.

 4. Admin tu wiele wyjaśnia i dowiesz sie sporo oraz warto korzystać ze strony http://www.zajezusem.com

  1. korzystałem z tej strony kilkakrotnie. Nie mogę polecic całej ale wg pobieżnych danych jest OK.

  2. ale tutaj widze reklamują Idz Pod prad, abptystow i ksiegarnia Jack i Szaron, ktore sprzedaja książki zwiedzeniowe

   http://www.zajezusem.com/index.php?num=5025

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: