Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Czy Mojżesz robił jajecznicę?

bo ja tak 🙂

 

Wczoraj robiłem słynną już szakszukę (shaksouka).

 

 

 

Natchnęło mnie to do przemyśleń. Zacząłem się zastanawiać, czy mężczyźni w czasach Starego Testamentu przygotowywali posiłki swym rodzinom. Już uznałem, że nie było takiego przypadku, ale przypomniał mi się niedawno omawiany przeze mnie Ezaw – protoplasta Edomitów..

 

” Izaak miłował Ezawa, bo ten przyrządzał mu ulubione potrawy z upolowanej zwierzyny” Rdz25

 

 

Zapewne nie był to ewenement.

Obecne społeczeństwo jest podzielone co do udziału mężczyzn w przygotowywaniu posiłków dla rodziny. Z jednej strony uważa się, iż najlepszymi kucharzami są mężczyźni, a z drugiej strony chyba w większości małżeństw gotują kobiety. Co na to biblia?

Biblia nie przypisuje automatycznie kuchni i obowiązków kucharskich do kobiet.

 

Podam więcej przykładów na obalenie stereotypu polegającego na dominacji kobiet w kuchni lub też lepiej będzie brzmieć, bo bardziej prawdziwie – służbie kobiet w kuchni.

 

Rodzaju 18

” Potem pobiegł Abraham do bydła, wziął młode, delikatne i dobre cielę i dał je słudze, który śpiesznie je przyrządził. (8) Wziął także masło, mleko i cielę, które przyrządził, i postawił przed nimi. Sam stanął przy nich pod drzewem, a oni jedli.”

 

 

W końcu:

 

Jezus zaś zbliża się, bierze chleb i podaje im. Tak samo i rybę. 

 

Co prawda w tamtych czasach nie było tak wielkiego kultu kuchni jak dzisiaj promują potomkowie Ezawa (Edoma) w wielu programach kulinarnych, ale jak widać Jezus jako mężczyzna nie czekał na służbę kobiety do podania do stołu, ale powinności czynił sam.

 

Mało tego, nasz Ojciec, który jest w niebie przygotowuje dla nas ucztę na wesele Baranka:

 

” Pan Zastępów wyprawi wszystkim ludom na tej górze ucztę z tłustych potraw, ucztę z wystałych win, z tłustych potraw ze szpikiem, ze starych dobrze wystałych win. (7) I zniszczy na tej górze zasłonę, rozpostartą nad wszystkimi ludami, i przykrycie, rozciągnięte nad wszystkimi narodami.(8) Wszechmocny Pan zniszczy śmierć na wieki i zetrze łzę z każdego oblicza, i usunie hańbę swojego ludu na całej ziemi, gdyż Pan powiedział. (9) I będą mówić w owym dniu: Oto nasz Bóg, któremu zaufaliśmy, że nas wybawi; to Pan, któremu zaufaliśmy. Weselmy i radujmy się z jego zbawienia! ” Izajasza 25.

 

Tak więc Panowie, bracia to, że nasze kobiety robią nam posiłki nie jest ich powinnością, a raczej dobrą wolą, czasem pewnie pasją i chęcią SŁUŻENIA, TAK JAK I MY POWINNIŚMY IM SŁUŻYĆ.


 

ps.

Zdecydowałem ostatnio na promowanie stylu życia chrześcijańskiego.

Przepis na bezmięsną jajecznicę (szakszukę) podaję tutaj:

 

http://chrzescijanie-razem.pl/index.php/299administrator/profile

 

________________

 

Osobom mogącym mnie wesprzeć podaję nr konta:

 

Nazwa odbiorcy: Piotr

Tytuł: “Bezinteresowna DAROWIZNA  dla właściciela strony detektywprawdy.pl”

Nest bank

71 1870 1045 2078 1028 6259 0001

 

 

 

PAYPAL
 

Z góry serdecznie dziękuję w imię Jezusa Chrystusa.

 

 

 

 

Updated: 3 września 2018 — 07:17

7 komentarzy

Add a Comment
 1. Witam,

  Proszę za modlitwę o wyjątkową mi osobę – Adriannę.Proszę aby w modlitwie skierować swoje intencje do Boga w sprawie jej nawróćenia na wiarę chrześcijańską (nie wierzy ona w Boga).

  Z Panem Bogiem,
  Bartosz.

 2. fajnie wiedzieć że Biblia nie wskazuje nigdzie, by tylko kobiety miały gotować 😀 cieszę się, że mogłam się dowiedzieć czegoś nowego…

 3. No ale nie wiem czy to mięso takie złe i ogólnie wege dobre, skoro właśnie metaforycznie czy niemetaforycznie Izajasz pisze o tłustej uczcie i to jeszcze ze szpikiem… Szpik to krew w końcu.

 4. Ciekawy artykuł, trochę w tym temacie się nie zagłębiłem. A ta potrawa wygląda naprawdę zachęcająco. 🙂 Jakoś o tej jajecznicy nie słyszałem dotychczas. Dobrze jest poznać wszystko dobre, co pochodzi od Boga, a w tej sprawie dietę, jaka jest dobra w oczach naszego Pana. 🙂

  1. ja sam znam od tygodnia 🙂

 5. Nie jadłem, ale kiedyś zrobię, bo sam interesuję się gotowaniem, okrywaniem nowych potraw. Fajny temat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: