Chrystusowcy biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrystusowcy biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Bociania miłość w zdrowiu i chorobie.

Osobiście coraz częściej doceniam przyrodę i staram się jak najwięcej czasu spędzać na łonie natury, którą stworzył Bóg, a nie korporacje….

Dobry obserwator wiele może się nauczyć ze świata przyrody. Naszym w tym wzorem był Jezus Chrystus.

 

“Spójrzcie na ptaki niebieskie, że nie sieją ani żną, ani zbierają do gumien, a Ojciec wasz niebieski żywi je; czyż wy nie jesteście daleko zacniejsi niż one?” Mt 

 

Niedawno dowiedziałem się o niesamowitej i jakże romantycznej historii pary bocianów Klepatana i Maleny.

 

W 1993 roku Stjepan Vokić, wdowiec mieszkający w Chorwacji, przygarnął postrzeloną przez myśliwych samicę bociana. Nadał jej imię Malena. Malena oswoiła się do tego stopnia, że  razem ze swoim opiekunem ogląda telewizję.

Po jakimś czasie, w zbudowanym na szczycie dachu gnieździe, Malenę zaczął odwiedzać bociek, którego Stjepan nazwał Klepatan.

 

 

 

Wraz z nastaniem jesieni bociek jednak wyemigrował do ciepłych krajów. Ku wielkiemu zdumieniu wdowca Stjepana, na wiosnę bociek Klepatan wrócił do swej ukochanej i tak pozostało niemal przez dwadzieścia lat.

 

Klepatan co wiosnę pokonuje dystans około 14 tysięcy kilometrów, gdyż tyle wynosi odelglość między  Chorwacją a Afryką Południową.

Niepełnosprawna Malena i Klepatan doczekali się przez ten czas 62 piskląt. Ów romantyczny bociek przylatuje zawsze w marcu o tej samej porze. Stjepan  przygotowuje wtedy dla niego dużą porcję ryb, by od razu pożywił się po długiej podróży.

Wrażliwy Chorwat  smaruje maścią jej nogi, żeby skóra nie wysychała z braku wody.

 

 

Czy Chorwat zna biblię? Tego nie wiemy. Czy bociek był na kursie przedmałżeńskim? Zapewne nie.

Jakże często ludzie są mniej wrażliwi od zwierząt. Jakże często ludzie nie potrafią być tacy, jakimi nas stworzył Bóg, czyli zdolnymi do kochania.

 

Ku zastanowieniu umieszczam tekst katolickiej przysięgi małżeńskiej:

 

“Ja Paweł biorę Ciebie…Anno za żonę i ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz to że Cię nie opuszczę aż do śmierci. Tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny i Wszyscy Święci.”

 

Niech ten bocian zawstydzi wielu, bo chwała Boga i Jego Prawo jest w Jego stworzeniu.

 

 

 

 

Updated: 7 maja 2018 — 09:00

9 komentarzy

Add a Comment
 1. mielonka turystyczna

  Dokładnie – uczcie się od ptaków niebieskich, co do katolickiej przysięgi małżeńskiej – zaraz kłują w głowę słowa Jezusa żeby nie przysięgać: “Słyszeliście także, że powiedziano przodkom: Nie będziesz fałszywie przysięgał, ale dotrzymasz Panu przysiąg swoich. A Ja wam powiadam, abyście w ogóle nie przysięgali ani na niebo, gdyż jest tronem Boga, ani na ziemię, gdyż jest podnóżkiem stóp jego, ani na Jerozolimę, gdyż jest miastem wielkiego króla; ani na głowę swoją nie będziesz przysięgał, gdyż nie możesz uczynić nawet jednego włosa białym lub czarnym. Niechaj więc mowa wasza będzie: Tak – tak, nie – nie, bo co ponadto jest, to jest od złego.”

  1. Moje kurki całkie zachowują się jak ludzie ale ci nie wierzący. Jest hierarchia silny ma dobrze, słabego zadziobią. My ludzie nie jesteśmy zwierzętami a ci co zaprzedali duszę dla łatwego i wygodnego życia stają się nimi i też zaczynają żyć według zwierzęcej hierarchii bez litości i sumienia.
   Być człowiekie znaczy mieć Boga w sercu naszego kochanego Pana Jezusa Chrystusa.

 2. Niestety ale wpis całkowicie nietrafiony gdyż bociany to eugeniczni mordercy gorsi niźli III Rzesza bo tam przynajmniej ceniono rodzinę, bociany potrafią całkowicie kierując się dzikim instynktem wyrzucić słodziutkie pisklę spragnione pokarmu tylko dlatego że aktualnie jest zbyt mało jedzenia. Wklejam link do filmika, wpisując frazę bocian wyrzuca pisklę z gniazda można znaleźć mnóstwo innych też.Pozdrawiam

  1. słownictwo, którym sie posługujesz świadczy o braku dojrzałości. Jak można porównywać ptaki do III Rzeszy?
   Po drugie to co napisałeś nie jest regułą, a wyjątkiem.
   Zresztą choćby nawet było regułą, to nie umniejsza roli boćka z Chorwacji.
   Po za tym w Polsce są setki rodzin bocianich i nigdy nie słyszałem o tym co napisałeś. Za tow iduję odkąd mam prawo jazdy bociany karmiące młode.

   1. Wybacz, to była hiperbola, chciałem tylko pokazać jak zabijanie dzieci jest okropne. Nie chciałem napisać nic wulgarnego. Uważam tylko ze człowiek jest stworzeniem wyjątkowym dzieki wolnej woli i zdolności kochania danym przez Boga, zaś ptaki działają na poziomie instynktu .

    1. spoko, ale pamiętajmy, że to nie tylko jest polenika z adminem, ale czytaja to rozmaici ludzie, w tym młodzież, ludzie wrażliwi, czasem traktujący doslownie takie komentarze.

     1. Spoko bede pamiętał 😉

 3. Mimo wszystko interesująca historia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: