Chrystusowcy biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrystusowcy biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Amerykański pastor drwi z bałwochwalstwa maryjnego.

Proponuję oglądanie od ok 8 minuty:

 

Na początku szydzi z tego, że figurka nie mówi, a w ok 16:35 traktuje młotkiem katolickiego idola 🙂

 

Dlaczego w Polsce nie ma tak odważnych pastorów? Ponieważ są w ekumenii z kościołem Rzymu. Poprawność polityczno-religijna  nie pozwala gwiazdom internetu powiedzieć wprost jak ten pastor. Dotacje dla kościołów z budżetu państwa polskiego pod kontrolą Watykanu nie pozwalają na wyjście przed szereg.

 

Ps 113

Nasz Bóg jest w niebie;
czyni wszystko, co zechce.
4 Ich bożki to srebro i złoto,
robota rąk ludzkich.
5 Mają usta, ale nie mówią;
oczy mają, ale nie widzą.
6 Mają uszy, ale nie słyszą;
nozdrza mają, ale nie czują zapachu.
7 Mają ręce, lecz nie dotykają;
nogi mają, ale nie chodzą;
gardłem swoim nie wydają głosu.
8 Do nich są podobni ci, którzy je robią,
i każdy, który im ufa.

 

 

Kult maryjny jest przyczyna wielu nieszczęść i wynika to z nieposłuszeństwa wobec Bożego przykazania.

Updated: 19 marca 2018 — 10:08

25 komentarzy

Add a Comment
 1. Adminie, były katoliku taki mocny jesteś w swoich tezach popierających tego pastora?
  W takim razie porozmawiaj o swoich racjach z osobą która mówi o sobie że jest tylko kierowcą ciężarówki, wejdz na jego kanał i porozmawiaj, prawie codziennie w tygodniu prowadzi live ze swojej ciężarówki,tych livów generalnie nie zamieszcza na swoim kanale, ale jesli trafi się rzeczowa rozmowa z protestantem to taki live zamieszcza.
  Ten kierowca nazywa się Piotr Jaskiernia, mówił o sobie że był zafascynowany protestantyzmem,ale ostatecznie doszedł że KK jest ten własciwy.
  Odszukaj sobie jego kanału na YT, kanał nazywa się trucker hiob

  1. Janku, ja nie jestem protestantem, gdyż wiekszość denominacji jest pod “opieką” Watykanu. Jestem chrześcijaninem biblijnym.

  2. Janku,jak często ów kierowca klęczy przed obrazami i figurkami i robi z nich boga,modląc sie do nich,skoro KRK to sama prawda.Jak czesto chodzi na odpusty papieskie,ile sie modli za dusze czysccowe,co jest wrogie Bogu itd…

  3. Janek,weszłam na to,cienki Bolek powiem krótko,szkoda czasu.Żałosny poziom,za to wysoki poziom pychy i polegania na ludzkich “madrościach”,nie na Bozym Śłowie,które traktuje wybiórczo.

 2. Ciekawy filmik. Na osobach osobach nowonarodzonych, których Pan przyciągnął do siebie nie będzie on robił większego wrażenia, natomiast dla wyznawców KK będzie szokujący, że ktoś depcze ich świętość.

  Nie ryzykowałbym pokazywaniem tego filmu członkom Waszych rodzin,tym którzy się nie nawrócili bo mogą Was za to znienawidzić.

  Łagodniejszą drogę ewangelizacji wskazał Paweł w Dz.A:

  22 «Mężowie ateńscy – przemówił Paweł stanąwszy w środku Areopagu widzę, że jesteście pod każdym względem bardzo religijni. 23 Przechodząc bowiem i oglądając wasze świętości jedną po drugiej, znalazłem też ołtarz z napisem: “Nieznanemu Bogu”11. Ja wam głoszę to, co czcicie, nie znając.

  A jaka jest Wasza opinia ?
  pozdr.

 3. Wczoraj słuchałam kazania i pastor powiedział,że jest PEWIEN człowiek z PEWNEJ religii,który nazywa muzułmanów bracmi—i to jest okropne ,powiedział ale nie przeszło mu przez gardło wymienić,ze to Franek,PAPA FRANCISZEK Z KRK —to daleko do rozbijania figurek.

 4. Lukas,
  trzeba patrzeć jak Pan prowadzi.
  Oczywiście nie możesz wejśc na cudzą własnośc i ja niszczyć ale filmik ,gdyby były napisy,jakiś wycinek jest bardzo dobry by pokazać.
  Pan Jezus nie owijał w bawełne,dlatego był przesladowany.
  Trzeba chodzić w duchu,bo Bóg wie ,jak chce ,by do drugiego przemówić
  .Nie możemy tworzyć własnego zakonu,bo zamysł ciała to smierć,a zamysł ducha to zycie.

  1. Kesja, zabrzmi to dziwnie ale zgadzam się z Tobą. Natomiast nie uważam, że to jest dobry przekaż dla każdego. Pan prowadzi różnymi drogami ale z pewnością nie chce skłócać rodzin. Chociaż powiedziane jest, że kto nie stawia Pana na pierwszym miejscu nie jest Jego wart. Powiedziane jest również że mąż/żona wierząca uświęca niewierzącego współmałżonka oraz że należy kochać bliźniego.
   wypróbuj projekcję i daj znać jak poszło. Czy coś to dało.
   Pozdrawiam.

 5. Lukas,pewien mąż bił nawróconą żonę.Bracia ze zboru byli,zwrócili uwagę,potem znowu byli u niego i nakrzyczeli,a on dalej bił żonę-ich siostrę w Panu.Pościli więc,modlili sie i wszyscy odczuli,ze trzeba mu obić ciało.
  I tak zrobili.Zapytali czy boli,on oczywiście,ze tak,więc odparli,ze żonę też tak boli i żeby się więcej nie odważył.Po 2 tygodniach przyszedł,podziekował i sie nawrócił.To wyjatkowa sytuacja ale Duch Św. może i tak działać.

  1. Odczuli? Wiesz co… jak mi wiadomo to raczej diabeł mówi do ludzi przez emocje. Podejrzane świadectwo. Czytając twój wpis od razu przypomniała mi się historia kontrowersyjnego Todda Bentleya, gdzie Bóg miałby rzekomo działać na ludzi poprzez ich bicie, szarpanie itp. Obejrzyj sobie: https://www.youtube.com/watch?v=lCO5htE9BJs Ja wiem, że Bóg potrafi działać niekonwencjonalnie czego dowodem jest choćby sytuacja Jana 9:6-7 z Ewangelii, ale na takie sytuacje z atakiem fizycznym radzę uważać. Słyszałem ostatnio świadectwo o jakimś człowieku co biegał z siekierą za nawróconymi ludźmi, ale nie słyszałem by Bóg im powiedział, że i oni mają za nim biegać z siekierą by zobaczył jak to jest. Potem się dał ochrzcić. Innym razem słuchałem opowieści o człowieku, któremu Bóg rzekomo powiedział, że ma iść i rozwalić ludziom samochody by trafić do więzienia gdzie miał być człowiek, który potrzebuje Boga. I co z tego wyszło? Że trafił do więzienia, ale nie było tam nikogo kto by potrzebował Boga.

 6. Według mojej babci,nie szanowanie figurek i obrazów to nie szanowanie też osoby/osób których te figury i obrazy przedstawiają,że to tak jakbym podeptała zdjęcie jakiejś bliskiej mi osoby. I właśnie mam dylemat,czy tak to odczytywać?

  1. Nie do końca bo Bóg w Biblii kazał Izraelitom niszczyć bałwany, a te figurki służą do rytualnej czci, a nie jako przedstawienie osoby

   1. Dzięki za wyjaśnienie tego, mnie też to zastanawiało…

 7. Cześć. Panie Janku nie każdy dostaje zaproszenie do prawdziwego kościoła Chrystusowego
  tylko powołani a i z tych sporo odpadnie bo “Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych”.
  Obecnie wszystkie kościoły są fałszywe, może i ty też to kiedyś zrozumiesz. KK prawdziwy:)
  jak można w to wierzyć kiedy grzechy jego sięgają nieba i to co oni wyprawiają przechodzi
  ludzie pojęcie co się z wami ludzie dzieje? bo gdyby na ołtarzu posadzili nawet diabła z rogami
  to katolicy powiedzieli by że to tylko animalistyczna apoteoza chrześcijaństwa.
  I ta paskudna idolatria krzyża a co gdyby Chrystusa ścieli mieczem tak jak Jana
  czy wówczas prostaczkowie nosili by miniaturowe mieczyki?

 8. Pytanie brzmi czy w katolicyzmie posążkom, obrazom oddawana jest cześć, adoracja jako latria, dulia czy hiperdulia bo to ma znaczenie.To stanowi podstawę o orzekaniu o bałwochwalstwie.

  1. Proszę pojechać do Częstochowy i znieważyć obrazek. Zatłuką na śmierć. A przecież nie znieważasz Marii, tylko obraz jaki ktoś namalował. To się przekonasz czy czczą Marię czy ten konkretny obrazek.
   Ale ogólnie nie popieram wandalizmu. Starajmy się kochać ludzi i ewangelizować, ale nie na siłę.
   Pozdrawiam,

   1. dokładnie, bo zaciemnienie umysłu przez diabła nie pozwala im rozróżnić między obrazem a rzeczywistą Marią. Wszystko już jedno w tych rozważaniach czy śpiącą czy u Boga..

    1. Właśnie dlatego mamy problem ponieważ lud pomieszał hiperdulię z latrią. Latria to cześć oddawana tylko samemu Bogu natomiast hiperdulia to szczególna cześć oddawana tylko Maryji. Niestety kult Maryjny zahacza o latrię np. w modlitwach przypisywane są tej postaci cechy samego Boga.
     Choćby w :
     “Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życia, słodyczy i nadziejo nasza(…)”.
     “Wysławiamy Twoje poczęcie bez skazy grzechu pierworodnego. Wysławiamy Cię jako pośredniczkę wszystkich łask zbawienia(…)”.
     “O Matko najlitościwsza! Ratuj mnie, bo tylko w Tobie moja nadzieja; jeżeli Ty mnie nie wysłuchasz, do kogóż pójdę?(…)Wprawdzie czuję to dobrze w głębi duszy, że dla grzechów moich niegodzien jestem, abyś mi miłosierdzie świadczyła(…)”.
     “O Matko moja, Tyś Matką Nieustającej Pomocy, w Tobie pokładam całą moją nadzieję i tylko od Ciebie i przez Ciebie oczekuję pomocy potrzebnej mi do zbawienia.(…)”

     No cóż w wyżej wymienionych tekstach modlitw,które tak ochoczo wypowiada lud mamy ewidentną latrię a to już jest bałwochwalstwo.

     1. Zapomniałem dodać, że w kościele rzymskim latria dotyczy Boga (Trójca) ale również ta sama cześć oddawana jest podczas mszy gdy wierni klękają przed eucharystią (moment “przeistoczenia”)…

 9. Epifaniusz z Salaminy. Głos zdrowego rozsądku z IV wieku. O herezjach.

  Niektórzy myślą i mówią o Marii pogardliwie. Inni jednak, skłaniając się ku przeciwnej stronie.

  Pod pretekstem, iż jest to słuszne, diabeł skrycie wchodzi do umysłów ludzi i ubóstwia śmiertelną naturę; on kształtuje posągi, które mają ludzkie podobieństwo po to, aby ludzie mogli czcić zmarłych i wprowadzać obrazy dla uwielbienia , popełniając cudzołóstwo z umysłem przeciwko jednemu i jedynemu Bogu.

  Tak, z pewnością, ciało Marii było święte, lecz ona nie była Bogiem. Tak, istotnie, Dziewica była dziewicą, i czcigodną , ale nie została nam dana po to, by ją uwielbiać . Ona uwielbiała tego, którego urodziła.

  Słowo, którym jest Bóg, przybrało ciało z Marii, jednak nie po to, aby Dziewica mogła być adorowana ani też, by on mógł uczynić ją Bogiem. Niechaj Maria będzie poważana, lecz niech Ojciec i Syn i Duch Święty będą czczeni. Niech nikt nie czci Marii (…) Niech te rzeczy zostaną wymazane, które zostały błędnie zapisane w sercach tych, którzy zostali zwiedzeni. Niech pożądanie posążków będzie wytępione z ich oczu. (…) Chociaż Maria jest święta i ma być poważana, jednakże nie jest przeznaczona by ją czcić (…)Kult musi ustać albowiem Maria nie jest boginią ani też nie otrzymała swojego ciała z nieba(…

 10. Izajasz 42.8
  Ja, któremu na imię jest Jahwe,
  chwały mojej nie odstąpię innemu
  ani czci mojej bożkom.

 11. Witam Wszystkich!Po pierwsze potepim takie zachowanie jakie uczynil pastor protestancki Gino Jennings.To brak szacunku podkreslam brak szacunku do samej sw TERESKI i do katolikow.Nikt nie ma prawa niszczyc i wysmiewac sie z czegokolwiek a juz napewno nie z Figurek Swietych ktore sa dla pokolen znakiem ze zyli tu na ziemi ludzie ktorym BOg sie objawil .Bo czy ktos sobie wyobraza ze rozbil by Budde???I jakie by byly konsekwencje takiego czynu?Katolicy Wierza w Boga w Obcowanie Swietych-tym samym modlimy sie o wstawiennictwo Swietych o wyproszenie lask od Boga.Maryja jest Matka Jezusa i pewnie nie wiecie to sie dowiecie co Maryja powiedziala :Zywiac sie cialem Jezusa otrzymujecie Cialo z mojego ciala ,pijecie Krew , ktora byla takze moja i uczstniczycie takze w moim zyciu.Maryja jest bardzo wazna .Polecam wzglebic wiedze za nim cokolwiek sie napisze i oceni wiare katolikow.Jeszcze raz napisze ze to niepowinno miec miejsca takie okrutne wydarzenie .Protestanci powinni sie wstydzic.Bo szacunek nalezy sie kazdemu.Polecam kazdemu z Was tu piszacych czy czytajacych wzbogacic wiedze o sw TERESCE wowczas bedziecie wiedzieli kim ona byla jak zyla tu na ziemi.Milosc jest od BOga i milosc jest najwazniesza.Sam BOg jest MILOSCIA.Jak jest milosc jest szacunek .Pozdrawiam i zycze wiele lask a najbardziej laski poznania prawdy.

  1. Nikt nie jest święty jak tylko sam Bóg.
   Co do naśladowania, my mamy tylko jeden wzór a jest nim Jezus Chrystus.
   Co do obcowania świętych… Proszę nie mylić z nekromancją.
   Wstawiennictwo innych – proszę sprawdzić w Biblii: “Jeden jest pośrednika między Bogiem a ludźmi, Człowiek Chrystus Jezus”.
   Nikt inny prócz Jezusa nie doprowadzi nas do Ojca…

   Swoją drogą, a pro po wpisów dot. jedzenia czyjegoś ciała lub picia czyjejś krwi – Bóg zdecydowanie tego zabronił. Jezus Chrystus jest chlebem żywota – to przenośnia.
   Proszę przeczytać 6 rozdział ew. Jana…

   Wiecie, ręce opadają, bo każdy katolik powtarza to jak mantrę. Te same argumenty, które z biblią nie mają nic wspólnego. Zaślepienie jest ogromne.

  2. Moim zdaniem akurat ma prawo zbić figurkę Maryi, bo ona symbolizuje wznoszenie modlitw do stworzenia nie do Stwórcy. Pan nagradzał za niszczenie kapliczek wystawianych na jego cześć a co dopiero na cześć stworzenia.
   Istotą jest czy przekaz ze zbicia figurki jest dla wszystkich dobry i czy nagłaśnianie tego dla szerzej i różnorodnej publiczności będzie miało pozytywne skutki dla ewangelizacji. Należy pamiętać, że rozmawiamy o FIGURCE, a nie o osobie którą przedstawia.

   Ci którzy na pustyni wznieśli cielca ku chwale Pana, czy zostali przez Pana pochwaleni ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: