Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Problem perfekcyjnego nawrócenia

Aktualizacja 05.03.2018

Nadszedł już taki czas, że szukając materiałów na tematy, których aktualnie poszukuje szukam już w swej bazie wpisów lub sam natrafiam na nie przez google :-).

 

Zastanawiałem się ostatnio na nawróceniem kilku osób.

Poniższa analiza Paula Washera daje odpowiedź na dylematy wielu chrześcijan.

Bóg nie uczyni Cie nowym autem w ciągu sekundy po wypowiedzeniu formuły zbawiennej, tak jak mechanik nie naprawi grata w ciągu godziny.

 

To co musimy robić, to błagac Boga o usunięcie z nas grzechów bo sami nie damy rady. Jego chwała w naszej słabości jest a nie naszej sile.

Tak więc do boju chrześcijanie!

__________________

 

Kiedy niektóre osoby nienarodzone na nowo nie przejmują się grzechem uważając się za wierzące, to inni ponownie narodzeni chłostają się brakiem perfekcyjności w wierze i o tym jest ten krótki wykład  Paula Washera.

 

 

 

 

 

Updated: 5 marca 2018 — 09:49

25 komentarzy

Add a Comment
 1. Krótki, ale bardzo mądry wykład na temat nawrócenia, wiary i zbawienia.Uspakajający ludzi, którzy pytają się czy są już dostatecznie nawróceni aby zostać zbawionymi a tu nie chodzi o to, chodzi o wiarę w to co zrobił Jezus a nawrócenie i wzrost w wierze przyjdzie z czasem.

  1. ja bym postawił takie pytanie: skoro nie musimy składać ofiar i dostaliśmy łaskę zbawienia free, to w jaki sposób możemy się Bogu odwdzięczyć

   1. No właśnie nie możemy się odwdzięczyć, bo zbawienie dostaliśmy za darmo! Jest to darmowy dar od Boga dla nas, wyraz jego miłości do nas.Chrześcijanie wypełniając Boże prawo, które streszcza się w słowach: “Kochaj Boga i bliźniego” okazują miłość do Boga i do drugiego człowieka.Nie mamy innych bogów przed Jahwe, bo go kochamy tak samo nie okradamy ani nie zabijamy naszych braci, bo ich kochamy! Podstawowa relacja między człowiekiem a Bogiem i między człowiekiem a człowiekiem powinna być miłość.

   2. moim skromnym zdaniem adminie myślę że już to pewien sposób robisz – przekazując innym tą dobrą nowinę, po części jest to też problematyczna kwestia, bo czy w pełni jesteśmy w stanie odwdzięczyć? Bóg dał nam wolną wolę, chce byśmy dobrowolnie przyjęli go do serca i byli mu wierni, nie przymusu, ale z własnej woli, z miłości, i szli za Nim.

   3. Jak twój syn może ci wynagrodzić to że go wychowałeś? Stosując twoje rady w życiu. Myślę, że z Bogiem jest analogiczna sytuacja.

 2. Nie jestem pewna czy można się Bogu odwdzięczyć.Jedyne co można zrobić to kochać Boga.Wierzyć i być posłusznym.

  1. ciężka sprawa.

   Pomyśl Magda, ktos ofiaruje Ci no nie wiem co, co lubisz bardzo bardzo a jest drogie i nie mozesz miec, ale niech będzie samochód za 50tys zł.

   Ty nie ejsteś w stanie nawet za 10tys zl sie odwdzięczyć.

   Jak się czujesz odbierając taki bogaty prezent? chcesz się jakos na Twoją kieszeń zrewanzować, czy przyjmujesz to dziękując tylko?

   1. No nie,wiadomo,że samo dziękuję to za mało,ale prawda jest taka,że nie jestesmy w stanie się odwdzięczyć Bogu.No bo jak?
    Wychwalanie,dziękowaniem,miłosierdziem,poddaństwem no nie wiem ? w jaki sposób.Wszystko blednie w porównaniu z tym co dostaliśmy od Boga.

    1. no właśnie otóż to.

     To tak jakby jeden z najbogatszych ludzi w PL Sołowow wybudował dzieciom szkołę. Nie byłyby w stanie odwdzięczyć mu się.
     To co dostaliśmy to “charis” – niezasłużony dar.

     Dlatego:

     2Kor 6

     ” Jako współpracownicy Boga napominamy was, abyście nie przyjmowali łaski Bożej na próżno”

   2. Możesz się odwdzięczyć czymś, co nie da się zmierzyć. Możesz dać swój czas, zainteresowanie, miłość…

 3. Bardzo dobre, dziękuję. Przed chrztem, tak bardzo się wewnętrznie ubiczowałam, że omal nie zrezygnowałam, bo czułam się jak brudasek który ośmiela się wyłudzić coś od Jezusa. Na szczęście zrozumiałam, że wszystko dla mnie robi Pan Jezus, daje mi inne sumienie, a ja mam właśnie tylko skierować swój wzrok na niego. To On mnie będzie prowadził i przemieniał. Po staremu myślałam, jak Zosia-samosia, a teraz się poddaję 🙂

 4. bardzo mądry wykład, i temat mi obecnie bardzo bliski, ogólnie lubię słuchać kazań Paula Washera, miał pewien udział w mym nawróceniu, poruszył mnie do łez, co nigdy nie uczyniło żadne kazanie katolickiego księdza. 🙂

   1. Dzięki Paweł za wrzucenie tego świadectwa,dobrze było by aby jak najwięcej osób to zobaczyło.Jak Jezus przemienia nas na swoje podobieństwo,że pewne grzechy zabiera od razu a nad innymi musimy razem z Nim pracować.
    Dla mnie osobiście jedno z najbardziej wartościowych świadectw.Dających nadzieję i wielka miłość naszego Stwórcy.Bo nie ważne co robiłeś i jakiego plugastwa się dopuściłeś nasz Bóg oczyści cię w mgnieniu chwili.I jesteś już nowym stworzeniem z Chrystusem i zaczynamy nowe życie.

   2. No tak ? napisałam komentarz i go nie ma.
    Dzięki Paweł za wrzucenie świadectwa Paula.Jak dla mnie jedno z najbardziej przemawiających świadectw,że Bóg nie ma względu na osobę.
    Nie ważne co robiliśmy jakiego plugastwa się dopuściliśmy wszystko to jest nam darowane ponieważ Jezus Chrystus zapłacił za nas swoją krewią.Ukazane jest także to,że część naszych złych zachowań automatycznie jest zabrana.Nad częścią będziemy musieli popracować razem z naszym Zbawcą.Zdrowa nauka,której ostatnio brakuje dlatego myślę,że dobrze byłoby żeby dużo osób to obejrzało

    1. już jest. Detektyw miał przerwę 🙂

     1. I to aż dwie.Nie to moja wina,pogoda u nas dzisiaj paskudna i problemy z siecią były.Zrobiłam reset telefonu po wrzuceniu pierwszego komentarze bez zalogowania nie było,więc napisałam drugą.Trochę wstyd,że zawalam takim samym tekstem.Sorry

 5. Polecam coś podobnego na ten temat: https://www.youtube.com/watch?v=BvLp3yrTiI8&list=PLtbz8oIw6GDXy6fqXHcffyk_xxXq7bvUm

  Wersja tekstowa do znalezienia na sieci

 6. Mały Róg w Moskwie? Moskwa jako stolica Nowej Światowej Religii?

 7. Dopiero teraz posłuchałam obu przesłań Paula Washera z tego wpisu i chciałam z serca podziękować Tobie Piotrku za umieszczenie tych dwóch filmików.

  Bardzo się wzruszyłam uświadamiając sobie jak w niesamowicie piękną więź łączy Pan Jezus ludzi na całym świecie, ludzi którzy osobiście nigdy się nawet nie poznali i że oni przeżywają wewnątrz swojego serca dokładnie to samo co na przykład ja i zmagają się z tym samym w związku ze wzrastaniem w wierze.

  Dodam od siebie , że Droga jest jedna i ta sama i jest nią Jezus Chrystus ale różne są doświadczenia a więc sposoby wkroczenia na Nią ale to już Bóg osobiście rozstrzyga indywidualnie w przypadku każdego z nas.

  Jeszcze raz dziękuję.

  Pozdrawiam w Miłości Chrystusa.

  1. w sumie, znalazłem to na naszym forum. Umieściła KasiaG

 8. albowiem miłość zakrywa wiele grzechów, Pan Bóg jest miłością, z ufnością oddajmy wszystko w ręce naszego zbawiciela Pana Jezusa Chrystusa, módlmy się za innych i miejmy staranie o nich, Pan wszystko naprawi…

 9. Kij ma dwie skrajności.
  Z jednej strony łatwa wiara a z drugiej natychmiastowy perfekcjonizm.

  1. Trafnie spostrzeżone…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: