Chrystusowcy biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrystusowcy biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

IDF PRZYGOTOWUJE SIĘ DO WOJNY NA WIELU FRONTACH.

Tłumsczenie pochodzi z proizraelskiej strony:

 

 

IDF – izraelskie siły bojowe – wdrażają plan poprawy swojej zdolności militarnej do jednoczesnego działania na wielu frontach bojowych. Chociaż nie ma dowodów na to, że którykolwiek z wrogów Izraela jest  zainteresowany rozpoczęciem wojny na dużą skalę,  rosnące napięcia w regionie oznaczają, że ​​każdy incydent taktyczny może stopniowo zwiększać prawdopodobieństwo konfliktu zbrojnego – a jeden front może rozpalić inne.

 

Plan Izraelskich Sił Obronnych (IDF) mający na celu przygotowanie ich do wojny na wielu frontach wkracza w nowy etap.

 

Zdolność do skutecznego działania na wielu frontach bitew jednocześnie będzie kluczowa dla zdolności Izraela do radzenia sobie z nieprzewidywalnymi, wybuchowymi zdarzeniami, które mogą szybko rozszerzyć się na innych.

 

Szef sztabu IDF, generał  Gadi Eisenkot, zidentyfikował pięć frontów, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa Izraela.

 

Podkreślił, że “duży i silny parasol irański unosi się nad” wszystkimi tymi pięcioma sektorami. Pierwszym z nich jest Liban, w którym Hezbollah, przy pomocy Iranu, zgromadził znaczącą zdolność bojową. W oparciu o stosunkowo prostą koncepcję,  zasoby Hezbollahu w Libanie są zaprojektowane z silnymi warstwami obrony wokół niego, w połączeniu z możliwością silnego ataku na wewnętrzny front Izraela za pomocą pocisków. Jest to model, który zdaniem irańskiego korpusu gwardii republikańskiej (IRGC) i Hezbollahu może podważyć wyższość militarną Izraela.

Eisenkot wskazał na Syrię jako drugi front, który przeszedł drastyczne zmiany w ciągu ostatniego roku. Członkowie koalicji kierowanej przez Rosję, składającej się z Iranu,  Assada, Hezbollahu i milicji szyickiej, uważają się za zwycięzców konfliktu syryjskiego i ubiegają się o obecność na Wzgórzach Golan. Iran ma plany ustanowienia obecności powietrznej, lądowej i morskiej w Syrii. “Niebezpieczeństwo dla nas jest ważne” – powiedział Eisenkot.

Zachodni Brzeg tworzy groźny trzeci sektor . Hamas dąży do zorganizowania ataków terrorystycznych i odwrócenia “ognia” od Gazy, którą rządzi.

 

 

Gaza jest czwartym sektorem. W Strefie Gazy Hamas i inne uzbrojone palestyńskie frakcje podniosły armie partyzantów terrorystycznych uzbrojonych w arsenały pocisków. Siły te są osadzone w gęsto zaludnionej miejskiej dżungli.

Półwysep Synaj, gdzie ISIS pozostaje bardzo aktywna, jest piątym sektorem.

Poza pięcioma frontami Iran na wschodzie – jego nuklearne ambicje i wysiłki hegemonii regionalnej – nadal zagraża Izraelowi. Potencjał do osiągnięcia wysokiego poziomu intensyfikacji “jest natychmiastowy – ostrzegł Eisenkot.

Przygotowania IDF do wojny na wielu frontach opierają się na wielu zdolnościach . Pierwszym z nich jest wyższość izraelskiej inteligencji. Daje to armii wysokiej jakości obraz aktywów i działań wroga oraz zdolność do przeprowadzania masowych i precyzyjnych ataków w przypadku wojny. Drugą kluczową zdolnością są mocne siły powietrzne.

Podczas przemówienia przed Instytutem Bezpieczeństwa Narodowego (INSS) w 2017 r. Były szef izraelskiego lotnictwa, Amir Eshel, powiedział, że siły powietrzne Izraela pozostają najbardziej ogólną siłą militarną , co daje mu elastyczność radzenia sobie z wieloma frontami szybko i jednocześnie.

“Szybkość – fizyczna – nadal ma znaczenie” – powiedziała Eshel. Zagrożenia, czy to siły asymetryczne, czy starsze dywizje nieprzyjacielskie, mogą pojawiać się w obszarach przygranicznych lub w odległości tysięcy kilometrów. “Kiedy się zbliżą, mogą stać się dużym problemem. Rozwiązanie sił powietrznych … przybywa po kilku minutach do kilku godzin – powiedziała Eshel.

Bez żadnej siły militarnej, która byłaby w stanie zareagować na to szybko, Izraelskie Siły Powietrzne (IAF) pozostają pierwszym portem Izraela w wielopartyjnej wojnie . Eshel powiedział, że  IAF powinien być w stanie działać w trzech głównych sektorach jednocześnie, przypuszczalnie na północy (Liban i Syria), południe (Gaza) i wschodzie (Iran).

“Rano lotnictwo może znajdować się na froncie północnym. Do południa mogą być na wschodzie, tysiące mil stąd. A o zachodzie słońca mogą działać w Strefie Gazy. Żadna inna siła nie może tego zrobić “, powiedział.

 

Wskaźnik ataków IAF “podwoił się dwukrotnie” w ostatnich latach, powiedział Eshel, co oznacza, że ​​wiele tysięcy celów może zostać zaatakowanych w ciągu 24 godzin, co 24 godziny. Ten poziom sił powietrznych jest niespotykany w historii wojskowości.

 

Manewry naziemne

Czasy, w których IDF polegały głównie na siłach powietrznych, aby prowadzić konflikt na dużą skalę, już dawno minęły. Zgodnie z długofalowym planem IDF trwa obecnie kampania mająca na celu poprawę gotowości do wojny między siłami lądowymi. W tym roku służby przygotowujące się do służby rozpoczynają szkolenie na 17 tygodni, aby przystosować je do aktywnych misji bezpieczeństwa. Ten podział pracy ma znacznie zwiększyć gotowość do walki, a nie pozwolić rutynowym misjom na obniżenie gotowości bojowej.

Ponadto IDF tworzyło lekkie brygady piechoty i rozmieszczało je na granicach z Egiptem i Jordanią. Jego misja ogranicza się tylko do bezpieczeństwa na granicy, uwalniając w ten sposób zaciągnięte siły bojowe, które biorą udział w manewrach lądowych, aby uzyskać więcej szkoleń wojennych.

Aby przeciwdziałać groźbom granatów rakietowych i pocisków przeciwpancernych, które dziurawią pojazdy opancerzone, które są bardzo rozpowszechnione w Gazie i Libanie, IDF masowo produkuje nowoczesne transportery opancerzone i czołgi. Są to zaawansowani Namerowie i transportery opancerzone Eitan z kołami. Te ostatnie mogą podróżować 90 kilometrów na godzinę po drogach, co daje im możliwość przeskakiwania z jednego frontu do drugiego.

Izrael produkuje również masowo czołg Merkava 4.

 

Na wszystkich tych platformach Ministerstwo Obrony instaluje aktywny system ochrony . Daje to opancerzonym pojazdom zdolność przechwytywania napływających pocisków i natychmiastowego ich wykrywania oraz dzielenia się lokalizacją wrogich ogniw, które do nich strzelają, umożliwiając szybki i dokładny powrót ognia.
Kiedy IDF wzmacnia swoje zdolności bojowe na ziemi, różne poziomy dowodzenia to trening, który zwiększa ich zdolność do jednoczesnego atakowania wielu frontów.

Ostateczny cel walki na wielu frontach

Oficjalna strategia IDF, opublikowana w sierpniu 2015 r., Mówi, że celem takiej kampanii byłoby zmusić wroga do zaakceptowania zawieszenia broni lub rozwiązania dyplomatycznego z pozycji Izraela o sile, która następuje po zwycięstwie militarnym.

Przesuwanie wrogów do pozycji, w której nie mogą lub nie chcą kontynuować walki, jest celem. Taktycznie oznacza to usunięcie zdolności i motywacji wroga do walki, zniszczenie ich sił, zmniejszenie zdolności strzelania do izraelskiego frontu wewnętrznego, uderzenie celów postrzeganych jako wartościowe przez wroga, oraz umiejętne stosowanie podejść do trafienia w słabe punkty wroga.

Są one zaprojektowane tak, aby uderzać i zaskakiwać, i niszczyć proces podejmowania decyzji wroga, zgodnie ze strategią.

Celem IDF jest osiągnięcie tych celów najszybciej jak to możliwe po wybuchu konfliktów na dużą skalę. Rozpoczęcie natychmiastowej ofensywy naziemnej, zdobycie obszarów i zmniejszenie wypalania z tych terytoriów przeciwko obszarom zamieszkanym przez Izraelczyków jest głównym sposobem osiągnięcia tego.

Misją sił lądowych będzie uchwycenie i zniszczenie infrastruktury wojskowej oraz zniszczenie przetrwania wrogich rządów na ich obszarach, zgodnie ze strategią IDF.

Towarzyszyć temu będą ataki na dużą skalę.

Marynarka Izraela miałaby ważną rolę do odegrania w takiej sytuacji. Floty pocisków i okrętów podwodnych, które mają zostać zmodernizowane, mogą działać jako zbieracze informacji poza liniami wroga, a także jako platformy o sile ognia, które mogą uruchamiać sterowane pociski powierzchniowe.

Tajne siły specjalne prawdopodobnie prowadziłyby elitarne misje za frontem w tej sytuacji. Obecnie opracowywany jest cyfrowy, oparty na sieci wojskowy system dowodzenia, który może w kilka sekund dzielić się danymi i informacjami z pola walki. Ta sieć pozwoli oddziałom IDF – powietrznemu, morskiemu i lądowemu – oraz Dyrekcji Wojskowego Wywiadu na integrację swoich działań na nowe sposoby.

Oprócz tych przygotowań, IDF pracuje również nad zdolnością do uruchamiania ciągłych operacji lądowych i sił specjalnych przeciwko zagrożeniom, które nie graniczą z Izraelem.

 

 

* Yaakov Lappin jest Associate Researcher w Begin-Sadat Center for Strategic Studies. Specjalizuje się w problematyce izraelskiego establishmentu obronnego i spraw wojskowych oraz strategicznego środowiska mezo-orientalnego.

 

 

Źródło: Begin Sadat Center for Strategic Studies 

 

 

 

Updated: 27 lutego 2018 — 15:41

2 komentarze

Add a Comment
  1. O, jakie to muszą być zaawansowane przygotowania…

  2. Ostatnio zastanawiałem się co takiego musiałoby stać się, żeby Stany nie udzieliły militarnego wsparcia dla Izraela i w skutek tego ten musiałby “zawrzeć porozumienie z wieloma”.

    Na myśl przyszły mi możliwe opcje. Jedną z nich to pochwycenie (trochę naciągana koncepcja w stosunku do “biblijnej” Ameryki). Druga to upadek gospodarczy ewentualnie jakaś potężna katastrofa naturalna, która zrujnowała i sparaliżowałaby ten kraj. Na zmianę polityki Trumpa nie ma co liczyć więc pozostają powyższe opcje.

    Osobiście obstawiał bym wariant gospodarczy albo jakąś katastrofę .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: