Kochani, mówi się o masonach, o illuminati, ale to kościół Rzymu ustanawia wszelki porządek i święta. 31 grudnia – Sylwester –  święto mające źródło w katolicyzmie. 1 stycznia święto mające źródło w imperium Rzymu – Kult Janusa.

6 stycznia. Jak wiemy 666 jest liczbą po wskroś człowieka. Tak więc 6 stycznia jest świętem człowieka i nie ma żadnego uzasadnienia biblijnego.

Być może coś więcej na ten temat wie Ryszard Petru i mówię to pół żartem pół serio…

 

6 stycznia na terenie Polski było tzw Święto Godowe:

od starosłowiańskiego słowa god, czyli rok. Jak pisze Barbara Ogrodowska w książce “Święta polskie”, nazwa ta pochodzi od zaślubin (godów) starego i nowego roku oraz nocy i dnia, gdyż czas Bożego Narodzenia zbiegał się z zimowym przesileniem Słońca. Zimowe Staniesłońca

 

Jest to więc kolejne jak wiele innych na całym świecie przemienienie świąt pogańskich w chrześcijańskie.

To nie wszystko…

Na ziemiach słowiańskich a więc pogańskich czczony byl w tym samym czasie co Mitra Swarożyc:

Czczenie Swarożyca, uroczyste spożywanie świętej wieczerzy. Przewidywanie pogody na kolejny rok. Przesilenie zimowe. Najdłuższa noc w roku, ale po niej dzień znów zaczyna się wydłużać. Wróżono pomyślność w nadchodzącym roku, grupy w rytualnych przebraniach obchodziły wszystkie domy śpiewając kolędy i zbierając zapłatę w naturaliach, całowano się pod podłaźnicą i jemiołą, spożywano 13 potraw, dbając jednocześnie o dodatkowe nakrycie dla zmarłych przodków (wiele z tych zwyczajów przetrwało do dziś)

Przed przyjęciem chrztu Polski:

 

24 grudnia: Święto Kolady
Wszystko co zostało upieczone i uwarzone dzień wcześniej, było konsumowane na wielkiej plemiennej wieczerzy, która składała się z dziewięciu potraw. Podczas posiłku, śpiewano pieśni, a potem następowały wróżby. Teraz wszyscy znamy to święto jako wigilię Bożego Narodzenia.

Jak widzimy kościół katolicki zaadoptował zwyczaje niepobożne na terenie Polskie i tak już zostało….

Problem w tym że znawcy teologii wśród protestantów również dopełniają tych obyczajów…