Jest to wart omówienia konflikt na tym blogu. Nie dlatego, że dobro społeczne jest ważniejsze, ale dlatego, że jest to kwadratura koła.

W czym jest rzecz:

 

Lekarze nie chcą pracować ponad normatywny czas. Klauzulę opt-out, czyli umowę, dzięki której szpital mógł wymagać od nich świadczenia usług powyżej 48 godzin tygodniowo, wypowiedziało już co najmniej 3,5 tys. lekarzy rezydentów i specjalistów.

Nie pomógł strajk głodowy, być może sytuację zmieni strajk włoski. Lekarze rezydenci od października prowadzą protest. Żądają zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia do 6,8 proc. PKB od 2021 r. oraz podwyżek płac.”

 

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/protest-lekarzy-klauzula-opt-out,137,0,2395273.html?src01=6a4c8&src02=facebook_money

 

 

Nie chce uchodzić za specjalistę od problemów służby zdrowia bo pojęcia większego nie mam ponadto, co mój czytelnik brat w wierze lekarz mi opowiadał, ale pragnę ukazać chłam, mierność i niewydolność tego systemu. Jeśli ktoś jest bystrym obserwatorem politycznym, to potrafi choćby tylko po nagłówkach dać sobie odpowiedź na to kto ma racje w tym konflikcie.

Tak więc na money.pl widzę tytuł:

Protest lekarzy. 3,5 tys. rezydentów i specjalistów wypowiedziało klauzulę opt-out.

w tej samej godzinie czytam na onet.pl inny tytuł:

“Super Express”: 4,5 miliona złotych na miesięcznice smoleńskie”

 

Są pieniądze? oczywiście, że są. Jest ich znacznie więcej. Wystarczyloby nie tylko na 500plus ,ale na 5000 plus dla każdego, bo państwo na większe pieniądze nas skubie. Tak, tak, jestem świadom tego co piszę, starczyłoby na 5000tys zł dla każdego….

 

 

Można by pewnie  jeszcze gdzieś znaleźć informacje dotyczące przecieku pieniędzy w szpitalach… Wtedy byłby to pełny obraz rzeczywistości, a nie jednej czy drugiej strony.

 

Problem polega więc na systemie. Wbrew systemowym wykładowcom nie mamy wcale kapitalizmu. Gdyby by kapitalizm to każdy byłby panem swego losu. Niestety ale bandytyzm podatkowo-zusowy paraliżuje chęć podjęcia działalności gospodarczej. ZUS pełny wynosi 1100zł i nigdy tych pieniędzy się nie odzyska, bo przeżera je państwo (czytaj system nieBoży). Gdyby był kapitalizm, to nie byłoby socjalistycznego pośrednika jakim jest NFZ. Gdyby był kapitalizm, koszty działalności szpitali byłyby poddane racjonalizacji, a szpital nie byłby workiem bez dna.

Nie mamy także socjalizmu, bo gdyby był taki jak w satanistycznej Szwecji, to te opiekę byśmy odczuli, jak również bezbożne ustawy z piekła rodem i “przyjaźń” islamską.

Jak więc system w Polsce mamy?

Bez wątpienia mamy kapitalizm korporacyjny i socjalizm biurokratyczny. Może nie wszyscy to Daumier a więc objaśnię to prościej. Kapitał zbijają korporacje i to one są uprzywilejowane, a mali przedsiębiorcy ścigani są socjalizmem biurokratycznym i masą przeszkód. Kiedyś chciałem wyjechać do Nowej Zelandii i zgłębiałem wszystko co się dało o tym kraju. Byłem w szoku, widząc w jednym mieście urząd skarbowy niewiele większy niż kiosk Ruchu. W Polsce budynki ZUSu wyglądają jak ekskluzywne hotele. Wszystko za pieniądze podatnika. Ale dlaczego nikt nie protestuje? Ponieważ katolicka mentalność powoduje relatywizm i nie ma nigdzie prawdy. Jest bo jest. Wszyscy narzekają, ale nikt nie widzi prawdy i tak jest z wiarą. Nikt nie widzi kłamstw dogmatów imperium Rzymu.

 

 

 

My jako chrześcijanie winniśmy patrzeć na to z dystansem. My tego nie zmienimy i Bóg też nie, ponieważ raz, że wolą katolików jest być oszukiwanymi, a dwa, że wszystko się musi wypełnić apokaliptycznie.

Współczuję młodym lekarzom pracującym za 1600zł tak samo, jak współczuję chorym pacjentom odprawianym z kwitkiem.

To Polacy taki system wybrali. Gdyby to był Boży kraj, to żadna z obecnych partii nie była w sejmie. Nam pozostaje się dostosować do tych realiów prosząc Boga o wszelkie kierownictwo i błogosławieństwo.

Chwała Panu Jezusowi Chrystusowi.