Raptem kilka dni temu miałem napisać o tej mozaice jaką jest naród żydowski, a dziś czytam o potwierdzeniu ich niewiary z oficjalnych źródeł, czy raczej wiary w innego boga, gdyż ateizm jest także wiarą w niewiarę.. Jeśli nie w Boga to wiadomo w kogo.

Poniższe informacje nie są tylko ważne w kontekście czasów końca, ale również w sprawiedliwej ocenie Żydów oddanych Bogu:

 

“Sprawa bezwzględnego przestrzegania szabatu staje się ciągłym przedmiotem debaty publicznej. Niemal połowa obywateli Izraela to albo Żydzi świeccy, albo ateiści. Nie podoba im się, że w czasie szabatu (od piątkowego do sobotniego wieczoru) nie działa handel i komunikacja miejska. Zdarzają się przypadki np. demolowania witryn sklepowych czy restauracji, które nie przestrzegają religijnego prawa.

Spór o szabat doprowadził też do konfliktu politycznego. Dwie partie koalicji rządzącej są mocno religijne (Szas i Zjednoczony Judaizm Tory) i nieraz straszyły wyjściem z rządu w przypadku np. zezwolenia na prace budowlane w czasie szabatu.

Jak wynika z badań, 55 proc. Izraelczyków nie stosuje się do zakazu posługiwania się pieniędzmi w czasie”

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rzeczpospolita-coraz-czestsze-spory-o-szabat/7ybb5gy

 

Jak widzimy, polowa obywateli Izraela bierze sobie tylko wybraństwo jako narodu wybranego od Boga, ale odrzucają tegoż samego Boga od którego mają być wybrańcami. Rozumienie tego jest w uproszczeniu takie: jestem kimś wyjątkowym, bo jestem Żydem, ale nie wierzę w Boga, który mnie wybrał.

Ot i znów Biblia ma rację:

 

“Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego, co by nie było poznane i na jaw nie wyszło”
Łukasza 8

 

Jednakże wiadomość ta jest niekompletna. Część Żydów wierzy w innego Boga niż YHWH. Innego niż w “Ja jestem”. To co się dzieje w Izraelu jest naturalnym podziałem w czasach końca.

Powtarzam to od pewnego czasu: czy ktoś widział w Polsce budującą się synagogę? Nie. Dlatego, Ci Żydzi, którzy wchodzą w skład rządów poszczególnych państw, należy do tych 50%, którzy są niewierzący.

Dlatego pamiętajmy, że Żydzi pilnujący Prawa Boga również będą prześladowani podczas Wielkiego Ucisku.