Wielokrotnie pisałem o tym, do czego doszedłem w swej wierze, a raczej właściwie poszukiwaniu Boga: wiedza nie zbawia.

Wiedzę na temat biblii mają Świadkowie Jehowy, internetowi spiskowcy, ateiści, luteranie, itd

Wiedzę i to wybitną mają judaiści.

 

Piszę o tym na wstępie, ponieważ coraz częściej widuje witryny OŚWIECENIOWE,  rozumowe. Owszem, Salomon prosił Boga o mądrość i ona jest czymś, o co każdy z nas powinien się modlić..

Jednakże zaprzeczanie mocy Ducha Bożego jest objawem kosmicznej pychy. Paweł apostoł napisał:

 

“Aby wiara wasza nie opierała się na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.” 1 Kor 2.5

 

Niestety ale do tej puli bardzo mieszanej grupy jaką są chrześcijanie wraz z katolikami wdarła się filozofia i …. mądrość  LUDZKA.

Byłem w Krotoszynie dwa razy widząc jak ludzie są  UWALNIANI  od REALNYCH  demonów. No ale łatwiej jest powiedzieć, że ktoś jest zwiedziony niż żyć w Mocy Bożej.

Do kościołów wdarło się religianctwo. mądrości ludzkie. Stąd tyle stron zwiedzeń. Działają bez mocy. Kościoły ewangelizują siebie, uprawiają intelektualizm biblijny. Niczym się to nie różni od pogawędek intelektualnych w telewizji. Popis biblijnej wiedzy, a życie bez mocy. Jakże ta moc się objawia? Na dwa sposoby:

  1. Realnie wyciągasz kogoś z ciemności, z sideł szatana. Ktoś kto żył złym życiem, bezbożnym staje się nowym człowiekiem. To jest moc. Wpływasz ewangelią na inne osoby.
  2. Uzdrawiasz, wyganiasz demony.

 

Część tych intelektualistów nigdy nie nawróciła  ANI JEDNEJ OSOBY! Ale chełpią się znawstwem biblii. To jest kompletna porażka pozornych chrześcijan.

Nie mam na myśli zwykłych wierzących, bo to wiele zależy od pastora, ale od twórców stron wykluczających działanie mocy Bożej z punktu nr 2 i ich fanów.

 

Znamiona potwierdzające godność apostoła wystąpiły wśród was we wszelakiej cierpliwości, w znakach, cudach i przejawach mocy.

 

Strony owe wypisują elaboraty o braku cudów w tych czasach, ale nigdy nie poświęcili energii ażeby sprawdzić czy to działa, a wystarczy pojechać tam gdzie to robią i ocenić. Ja jako DETEKTYW pojechałem z dużą dozą sceptycyzmu do Krotyszna. Szukasz prawdy? Zrób to co ja i sprawdzaj. W kościele Charisma słyszałem tylko o Jezusie i widziałem moc Bożą. Ludzi uwalnianych od nałogów, zranień.

Możesz tutaj pisać eseje kontrujące mój tekst, ale jeśli tego nie sprawdzisz to będziesz TYLKO teoretykiem. pysznym intelektualistą.

 

Biblia nas ostrzega o czasach końca

 

1) A to wiedz, że w dniach ostatecznych nastaną trudne czasy: (2) Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, chełpliwi, pyszni, bluźnierczy, rodzicom nieposłuszni, niewdzięczni, bezbożni, (3) bez serca, nieprzejednani, przewrotni, niepowściągliwi, okrutni, nie miłujący tego, co dobre, (4)zdradzieccy, zuchwali, nadęci, miłujący więcej rozkosze niż Boga, (5) którzy przybierają pozór pobożności, podczas gdy życie ich jest zaprzeczeniem jej mocy; również tych się wystrzegaj. 2 Tym

 

Pozorni chrześcijanie żyją w urazach, zranieniach, mściwości, niewdzięczności, które również są takim samym grzechem jak papierosy, onanizm, marihuana. Żyją w niewoli negując moc Bożą. Miłują bardziej rozkosze i zawiść niż Boga.

Oczerniają innych, obgadują, ale nie mają żadnych sukcesów w wyciąganiu innych z ciemności. To jest kochani Wasza porażka.

Bywam w różnych kościołach. Pisałem o tym. Byłem u AD7, u Zielonych, baptystów i NIGDY nie odważyłbym się powiedzieć, że ja mam tylko rację, a ci ludzie nie są zbawieni. Jedno tylko mogę powiedzieć: w każdym kościele są zarówno ludzie Boga jak i diabła.

Jeśli uważasz inaczej, to miej odwagę i idź do tych kościołów aby w miłości powiedzieć: wy nie kochacie Boga.

 

Zauważmy jeszcze jedno. Gdzie jest najwięcej ataków na kościół Boży? Tam gdzie wyciąga się z ciemności. Nie tam gdzie pisze się o zwiedzeniach, ale tam gdzie ktoś coś robi żeby innym pomóc. Strony o zwiedzeniach są dobre dla już nawróconych, ale wylewają one często dziecko z kąpielą.

Tam gdzie nie ma ataków tam jest bierność i mierność mocy.