Jak podaje o2.pl

 

“Organizacja religijna w Wielkiej Brytanii miała kryć przypadki molestowania i pedofilii, zabraniając ofiarom zgłaszać się na policję. Dopiero jako dorośli wyjawili, co ich spotkało. Świadkowie Jehowy przekonują dziś, że dawali im duchowe wsparcie płynące z BibliiZeznania kobiet i mężczyzn pogrążają organizację, która latami próbowała zapobiec wyciekowi niewygodnych informacji. Jak podają brytyjskie media, mowa o wielu przypadkach molestowania i pedofilii w kościele Świadków Jehowy. Według ofiar, władze kazały im milczeć. Jedna z nich, Louise Palmer, była gwałcona przez rodzonego brata już jako 4-letnia dziewczynka. – Spytałam: Co mam zrobić? Czy zgłosicie to policji, a może ja powinnam? – wspomina w rozmowie z BBC. Usłyszała, że to źle wpłynie na organizację. Brat poszedł za kratki w 2015 r.”

źródło: https://www.o2.pl/artykul/swiadkowie-jehowy-tuszowali-molestowanie-dzieci-prawda-wyszla-na-jaw-po-latach-6189813184104577a

 

Jednak nas to specjalnie nie dziwi wszak Pan Jezus powiedział:

 

Nadchodzi jednak godzina, nawet już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, a takich to czcicieli szuka Ojciec. Bóg jest duchem; trzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie»”. (J 4″)

 

Jednak nie tylko pedofilia wśód jakby nie było organizacji religijnej wymagającej lojalności a nie wspólnocie w Chrystusie.

Bardzo znamienny jest w tym wszystkim atak na Biblię…

Stwierdzono wszak:

 

“. Nadużycia nazywano z kolei “haniebnymi zbrodniami i grzechami”, ofiarom dawało się zaś “pocieszenie płynące z Biblii“.”

 

Tak jak kościół Rzymu rzuca cień na wiarę w Boga tak świadkowie Jehowy niszczą wizerunek Słowa Bożego.

Reakcja społeczeństwa będzie prosta: biblie czytają sekciarze. Już teraz ktoś czytający biblię kojarzony jest ze SJ.

Jest w tym i druga strona medalu. Gro czytających biblie oszukuje przede wszystkim siebie jeśli nie mają w sobie miłości Jezusa. To, w jaki sposób się do siebie zwracamy pokazuje czy ktoś ma w sobie Ducha Jezusa czy nie.

Niestety ale chrześcijaństwo pełne jest ludzi, którym daleki są standardy Boże.

Stąd Pan Jezus nie mieszka w żadnym kościele. W żadnej denominacji,ale w ludziach  ODRODZONYCH Z DUCHA a to objawia się w Jego owocach….