Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Zwolennik płaskiej ziemi w USA: wystrzelę rakietę na tyle wysoko, by obalić jeden z najbardziej fundamentalnych faktów na świecie.

To mi się podoba: fakty i empiria, a nie dywagacje bez sensu. Nigdy nie interesował mnie temat płaskiej ziemi właśnie ze względu na brak dowodów. Ten człowiek chce udowodnić, że ziemia jest płaska:

 

 

Człowiek, który podejrzewa, że ​​ziemia jest płaska, zbudował rakietę, ma on nadzieję, że wystrzeli ją na tyle wysoko, by obalić jeden z najbardziej fundamentalnych faktów na świecie.

Pół milenium  nauki  nie ma zamiaru dostać się pomiędzy “Wściekłego” Mike’a Hughes’a i jego marzeniem, a on ma ochotę pójść dalej. 61-letni kierowca limuzyny z Kalifornii planuje wystartować w weekend.

Zbudował statek napędzany parą za pomocą złomu i szacuje, że kosztuje około 20 000 $ (15 000 funtów).

 

Planuje podróżować przez około półtora kilometra z prędkością około 500 mil na godzinę, szybując po niebie nad pustynią Mojave.

“Nie wierzę w naukę” – powiedział Hughes Associated Press (AP). “Wiem o aerodynamice i dynamice płynów, o tym, jak rzeczy poruszają się w powietrzu, o pewnej wielkości dysz rakietowych i ciągu, ale to nie jest nauka, to tylko formuła.” Nie ma różnicy między nauką a science fiction. ”

Podczas gdy nauka o rakietach często jest uważana za uosobienie skomplikowanej myśli naukowej, zdecydowanie nienaukowe przesłanki leżą u podstaw misji Hughesa.

Odrzuca ogólny konsensus, że Ziemia jest sferyczna, a jego lot jest sponsorowany w dużej mierze przez grupę o nazwie Badawczo Płaska Ziemia.

 

 

Mając nadzieję, że uda się udowodnić poprawną teorię Ziemi, Hughes powiedział, że jego celem jest wzniesienie się na tyle wysoko, aby mógł zgromadzić dowody, które obalają powszechnie akceptowany fakt okrągłej ziemi.

 

Dodał, że kolejny  planowany lot, który zabierze go w kosmos dziesiątki kilometrów, pozwoli mu  “udowodnić raz na zawsze, że Ziemia jest płaska”.

“Zamknie drzwi na tej kulistej ziemi”, powiedział, dodając, że ma nadzieję, że jego objawienie odkryje inne tajemnice.

 Dla mnie nie jest ważne czy on będzie miał racje czy nie, ale to, że chce cos udowodnić w praktyce, a nie narażać jakiś odłam chrześcijaństwa na ośmieszenie teoriami bez pokrycia.
W podobny sposób podchodzę do wiary. Jeśli ktoś nie ma owoców Ducha, to nie jest on chrześcijaninem.
Brawo dla pragmatycznego Amerykanina.

 

Updated: 22 listopada 2017 — 18:32

36 komentarzy

Add a Comment
 1. Ziemia jest płaska. To dlatego nie ma lotów przez biegun południowy. Kiedy jest przesiadka (a w rzeczywistości przerwa na tankowanie) to na mapie kulistej Ziemi wygląda to tak, jakby lot przez dane miejsce nie miał sensu, ale na mapie płaskiej Ziemi punkt “przesiadki” (tankowania) jest w linii prostej albo prawie w linii prostej z miejsca początkowego do miejsca docelowego. Antarktyka to ściana lodu i góry na 5 km. Dalej nie ma już nic poza czymś w rodzaju bariery nie do przebycia. Taka sama bariera występuje w tzw. “kosmosie”.

  Szatan i ten świat nienawidzą człowieka. To dlatego kłamią i będą kłamać na temat każdej dziedziny życia, a jeśli to nie pomoże sięgną po wyśmiewanie i dyskredytowanie. Szatan chce, żeby dusze i ciała jak największej liczby osób zostały zniszczone w piekle. Dlatego tak nachalnie promuje się heliocentryzm i kult Słońca. Promowanie wizji kosmosu zamieszkałego przez obcych za pośrednictwem telewizji i nie tylko umożliwi być może w przyszłości pozorowany atak UFO albo przedstawienie demonów jako istoty z innych planet. Upadlanie ludzi i odejście od Boga odbyło się już w zasadzie we wszystkich dziedzinach. Bóg stworzył Ziemię według pewnego wzorca, ale Szatan nienawidzi ludzi i oskarża ich dniem i nocą w drugim niebie. Tymczasem sam Bóg stał się człowiekiem, co dyskredytuje Szatana, bo Bóg jasno pokazał, że wstawia się za ludźmi i przybiera ludzkie ciało. Szatan i na to ma sposób – dlatego dla wielu ludzi coraz częściej Jezus był tylko człowiekiem – i taką właśnie wersję, że Jezus był tylko człowiekiem usłyszałem od jednej z osób. Jezus jest kojarzony tylko z bycia człowiekiem, ewentualnie prorokiem, albo wręcz uznaje się jego istnienie za bajkę. Nigdy za Boga i za człowieka. Kulista Ziemia to kolejny trik.

  Ten świat nienawidzi Jezusa z całej siły. Teraz widzę to wyraźnie. Wiele rzeczy może być poddanych dyskusji na forum publicznym w mediach głównego nurtu, ale nie można nigdy podważyć fundamentalnych kłamstw odnośnie kształtu Ziemi, Słońca, Księżyca, gwiazd, planet, jak też nie można dyskutować o tym, czy Jezus był Bogiem czy człowiekiem, albo czy w ogóle kiedykolwiek istniał.

  1. Często zastanawiają mnie takie wypowiedzi.
   “Szatan chce, żeby dusze i ciała jak największej liczby osób zostały zniszczone w piekle. Dlatego tak nachalnie promuje się heliocentryzm i kult Słońca.”
   Czy wiara w rzekomą płaskość Ziemi jest konieczna dla zbawienia?
   Na świecie wiele ludzi żyje w ciemności. Oni nie wiedzą że Bóg chce przebaczyć im ich grzechy(a wiemy, że Bóg chce zbawienia każdego z nas). Oni nie znają Ewangelii.Ci ludzie są niewolnikami swoich nałogów, są wykorzystywani przez złe siły(choć nie mają o tym pojęcia) Są w chorej nagonce, spełniając swoje nic nie warte marzenia i pożądliwości ciała nigdy nie osiągają szczęścia.
   Jest to bardzo smutne.
   Powinniśmy raczej głosić Dobrą Nowinę o zbawieniu w Chrystusie, a także upominać tych, którzy już są w Chrystusie lecz błądzą. Zdobywanie ludzi dla Boga, pomoc naszym duchowym przyjaciołom jest bardzo ważną sprawą. Z pewnością troska o innych też wymaga dużo trudu, widać to np. po wysiłkach autora tej strony.
   Uważam, że przekonywanie co do słuszności teorii płaskiej Ziemi nie ma większego wpływu na życie innych ludzi. Przecież wiele osób może przypisać sobie ten pogląd do ogółu “Biblijnych Chrześcijan” co zamknie im drogę do poznania Ewangelii. To właśnie Ewangelia jest najpiękniejszą wieścią dla najbardziej strapionych ludzi, to ją musimy głosić.
   Nawet gdyby wiara w płaską Ziemię była słuszna, nie sądzę aby Bóg wymagał jej do zbawienia. Bóg nie wymaga od nas, abyśmy byli specjalistami w rozumieniu Pisma Świętego. Wystarczy że treść Ewangelii jest bardzo prosta do zrozumienia, nawet dla prostaczków. Przecież zbawienie jest efektem Łaski Bożej i nie zależy ono od naszych poglądów na temat kształtu świata.

   1. “Czy wiara w rzekomą płaskość Ziemi jest konieczna dla zbawienia?” Pewnie nie. Ale za to daje otwartą furtkę dla budowania autorytetu “naukowców” które często przeczą w swoich hipotezach nauczaniu Bożego Słowa, oraz do wspomnianej teoretycznej inwazji obcych cywilizacji która po 1 definitywnie przekreśli możliwość istnienia Boga z Biblii, po 2 zjednoczy całą osamotnioną w ciemnym i zimnym wszechświecie ludzkość w sztandarze jednej ateistycznej rodziny walczącej z kosmitami 🙂
    Szatan nie zawsze atakuje w samo centrum i nie zawsze pod pozorem religii. Częściej wykorzystuje naukę która na pierwszy rzut oka nie ma wiele wspólnego z teologią 😉

  2. Taka prawda. Wystarczy dokładnie wczytać się w Biblię. Ziemia jest płaska, taka wersja istniała aż do TEORII Kopernika. Kopernik niczego nie udowodnił.

  3. “Kiedy jest przesiadka (a w rzeczywistości przerwa na tankowanie) to na mapie kulistej Ziemi wygląda to tak, jakby lot przez dane miejsce nie miał sensu, ale na mapie płaskiej Ziemi punkt „przesiadki” (tankowania) jest w linii prostej albo prawie w linii prostej z miejsca początkowego do miejsca docelowego. ”

   Proszę kup bilet na taki rejs w ten sposób możesz to udowodnić, że tak jest. Niestety zwykle kończy się na powtarzaniu takich rewelacji wziętych z sufitu.

 2. Jeśli nie przyjmujesz żadnych dowodów i tylko uparcie stwierdzasz ze ziemia jest kulką, jesteś agentem i zwodzisz. Jeśli nie masz dowodów to poco drążysz temat. Czyżby znasz świat tylko z TV i książek? Nie czytasz Biblii i nie przyjmujesz takiego obrazu świata. Nie rozważasz że Ziemia może być płaska. Wyprany mózg, typowe dla was.

  1. “Wyprany mózg, typowe dla was.”

   oto część “chrześcijaństwa” internetowego. Od razu osąd: agent. Chyba James Blond 😀

   Ostrzegam wszystkich przed takimi postawami, stronami gdzie takie postawy znajdziecie. Nie jest to duch Boży.
   Uciekajcie od takich ludzi gdzie pieprz rośnie albo jeszcze dalej.

   Notabene, jakie dowody weryfikowalne masz Adamie?
   Po za tym gdzie ja stwierdzam i to uparcie że ziemia jest kulą? Prosze o zacytowanie mnie…

   oj dzieci dzieci. spiski, spiski spiski, a serce bez Boga.

   1. Ps 119.90-ziemia stoi i tak przez wieki wierzyli chrześcijanie na podst.Biblii i zmysłów.
    Kopernik ich oswiecił?
    Masoni maja swoją lożę pod nazwą Kopernik,czemu tak go uczcili.
    Biblia też mówi,że Bóg stworzył gwiazdy ale nie wspomina o planetach.
    Ksiega Henocha ,część astronomiczna to już w ogóle totalny odlot w/g ówczesnej “nauki”.

    1. 1. Biblia nie jest księgą naukową, tylko religijną. Służy nam do głównie do tego jak postępować by uzyskać zbawienie itd. Nadrzędnym celem człowieka wierzącego jest przecież zbawienie.

     2. Pisma spisywało wielu ludzi na przestrzeni wielu lat, opisywali świat na podstawie ówczesnej wiedzy i obserwacji.

     3. Biblia jest pełna metafor, symboli, porównań. Błędem jest odczytywanie wszystkiego dosłownie.

     4. W Biblii nie ma dosłownie nic o płaskiej ziemi.

     Muszę obalić mity i nieprawdy często powtarzane.

     Warto wiedzieć, że Kopernik nie był pierwszym człowiekiem głoszącym heliocentryzm. Przed nim byli Arystarch i Seleukos. Żyli przed naszą erą.

     Kopernik nie odkrył tego, że ziemia jest kulą.

     Przed Kopernikiem wierzono w ziemię kulę.

     http://www.fronda.pl/a/chrzescijanie-w-sredniowieczu-nie-wierzyli-w-plaska-ziemie,40241.html

     Wiem, to fronda, ale nie zrażać się, bo artykuł jest interesujący.

     1. Szymon,mówię,ze jest napisane,ze ziemia stoi i moje proste zmysły to potwierdzają.
      Jak jestem na karuzeli,to moje zmysły też to potwierdzają.
      Jesli to w Biblii jest kłamstwem,to moze i inne rzeczy też sa kłamstwem.
      Pseudo nauka mówi ci,ze jest ewolucja,nie ma stwórcy,też im wierzysz?
      Jest odwrotnie,to nauka musi udowodnić,że Biblia kłamie,a nie ja udowadniać nauce.
      Ja mam wierzyć,ze w Biblii jest zawarte SŁOWO BOGA i ono jest prawdą.
      Mówisz mity.
      A tu raptem odkrywają rydwany faraona na dnie Morza Czerwonego,jakieś kości gigantów…
      A przecież to mity jak mówisz.
      Ja wierze jak dziecko ,ze Bóg nie stworzył sobie podnózka-(ziemia jest podnóżkiem) wiercącego się i kulistego.
      To tak na marginesie,jak też wierzę,ze Jozue zatrzymał słońce nie ziemię,bo tak jest napisane i legendy ludów to potwierdzają.
      Do czego dąży diabeł-by zwątpić w prawdziwośc Biblii,ze tam są mity,więc jest to jedna wielka bajka i nie warto jej czytać,bo sa lepsze NAUKOWE rzeczy =nie wierzysz Biblii człowieku ominie cię zbawienie i cel diabła osiągnięty.
      Wbrew pozorom prawdziwosc Biblii nie jest sprawą drugorzędną.
      W dobie internetu,gdzie jak mawiała moja mama:jeden pisze,drugi wierzy,wolę wierzyć Biblii.

      1. Możesz nie manipulować??? Wskaż miejsce w którym rzekomo napisałem, że Biblia to mity?

     2. Szymon,w ST wystepuje w hbr słowo piłka ale nie zostało użyte przy kształcie ziemi.
      Biblia mówi o okręgu ,a okrag to nie bryła ale figura acz okrągła nie kanciasta.

     3. Ps119:90
      Od narodu do narodu prawda twoja; ugruntowałeś ziemię, i STOI.
      Ps96:10
      Opowiedajcie miedzy narody, iż ci Pan króluje, a iż jest UTWIERDZON okrąg świata tak,
      iż NIE będzie WZRUSZON i będzie sądził narody w sprawiedliwości.
      Ps 93.1
      Pan króluje oblókszy się w chwałę; Pan się przyoblókł w możność i przepasał się;
      UTWIERDZIŁ też OKRAG (nie piłka) świata, żeby się ani ruszył.
      Jesli to jest nieprawda,to jest to mit biblijny.
      Gdzie tu jest przenosnia,porównanie lub symbol?

      Joz 10
      10:12
      Potym Jozue mówił do Pana onegoż dnia, gdy podał Pan w ręce Izraelczykom Amorejczyka i rzekł przed oczyma Izraelitów:
      STÓJ słońce w Gabaon, a KSIĘŻYC w dolinie Ajalon!
      10:13I STANĘŁO słońce a zastanowił się miesiąc,
      aż się lud pomścił nad nieprzyjacioły swemi.
      Izali to nie jest napisano w księgach sprawiedliwego?
      Tedy słońce STANĘŁO w pośrzód nieba, ani się pospieszyło ku zachodowi jakoby za cały dzień.
      10:14Takowy dzień nigdy przed tym ani potym nie był, w który by Pan miał usłuchać głosu człowieczego. A samci Pan walczył za Izraelczyki.
      To mit???Musisz go obalić/
      Tak,mit ,no przeciez,bo zaprzecza oswieconym TEORIOM.
      A o Azazelu z ks Moj .to gdzie znajdziesz?
      U Henocha.
      Nie uważam ,że jesteś agentem ,ja też nie jestem.
      Kochamy PRAWDE i jej szukamy.
      każda prawda Boza wyzwala.
      za duzo kłamst w religii,nauce,świecie,by im sie całkowicie bezkrytycznie poddawać nie uwzgledniajac Biblii.
      Jak dotychczas “udowadniają”jak sami mówią TEORIAMI-ewolucjii,heliocentryczna…

      Kiedyś w szkole zarzuciłam rozmyslanie,dlaczego sie nie krecę i dlaczego nie spadaja w dół tam z drugiej strony ani ja nie spadam i dlaczego jak słońce sie przesuawa,to mam pamietac,ze to nie słońce tylko ziemia i mi sie tylko wydaje.
      Było to dla dziecka za trudne,bo dziecko wierzy prosto,jak zmysły wskazują,a kazali wierzyć wbrew zmysłom,tak,żadna nauka-WIERZYĆ,WIARA.
      aZ TU TERAZ PATRZĘ A W BIBLII,ZE SŁOŃCE IDZIE,to mysle sobie,moze ja w szkole nie byłam taka durna,jak myslałam,ze jestem,bo pojąć nie mogłam,więc dałam na spokój.
      1M
      1:16Uczynił tedy Bóg dwie wielkie światła: więtsze światło, aby rządziło dzień, a mniejsze światło, aby rządziło noc. I gwiazdy też uczynił.
      Gdzie się podziały planety?
      Chcę zapewnic,ze rownolegle oprócz czytania Psalmów i Jozuego,Hioba…żyję ewangelia i głoszę ją.

      1. Ja po prostu jestem świadomy, że Biblia nie jest prostą księgą, tylko złożoną, bo została spisana przez wielu autorów, na przestrzeni wielu, wielu lat w różnych formach i gatunkach literackich. Inaczej się czyta psalmy inaczej kroniki, przypowieści, proroctwa czy listy.
       Jeśli badamy pismo, chcemy je zinterpretować to kluczowe jest określenie gatunku literackiego w jakim pismo zostało spisane. Każdy gatunek w inny sposób przestawia prawdę.
       Oczywiście ówcześni starożytni ludzie różnili się od dzisiejszych, inaczej wyrażali swoje myśli. Ważne jest aby poznać ich mentalność, sposób mówienia, wszystko to przydaje się do poprawnego odczytania pisma.
       Starożytni również inaczej postrzegali świat, opisywali zjawiska, mogło im się wydawać, że ziemia jest płaskim okręgiem, co z czasem okazało się, że jest to błędne myślenie.

       Ty zapewne wszystko chcesz interpretować dosłownie, pewnie nawet w miejscach, gdzie jest to niemożliwe. Czy Apokalipsę odczytujesz dosłownie?

       Może pora porzucić proste myślenie? Nie wiem, ale chyba jesteś dorosła?

       1. Szymon,
        już katechetka katolicka mówiła jak to potopu nie było,to grzech zalał swiat ale gdziez tam woda.
        Swiadkowie jehowy też ogłaszali NIEWIDZIALNE ,duchowe przyjście Pana,adwentysci mówią,że szatan będzie samotnie 1000 lat na ziemi,bo 1000-letnie królestwo to niedosłownie.
        Jestem duża dziewczyna,ze az trudno mi byc dzieckiem,o czym Pan Jezus mówił:jak nie staniecie sie jak dzieci….nie wejdziecie ale
        uczonych w pismie mam po dziurki w nosie,ich gatunków literackich itp…(nie mówię o Tobie,bo Cię nie znam),te ich –ologie i -izmy.
        Ks Obj.jest cześciowo zapieczetowana,więc trudno tam wiele spraw jednoznacznie interpretować ale wierzę ,że np 1/3 wód zamieni sie w piołun,ze jest ksiega zycia,z której moje imię moze byc wymazane,ze bedą ulice ze szczerego złota jak przezroczyste szkło.
        Sa tam tez obrazy..Pan Jezus mówił też w przypowiesciach.
        Biblia to fascynująca ksiega do “rozgryzania”,układania puzzli na całe zycie.
        Tylko z otwartym a nie zaprogramowanym umysłem mozna ja zgłebiac i Duch Św.moze wprowadzać w PRAWDE.

        “Ty zapewne wszystko chcesz interpretować dosłownie, PEWNIE nawet w miejscach, gdzie jest to niemożliwe.”
        Gdybys tam uzył słowa MOŻE byłoby bezpieczniej zamiast PEWNIE,bo to ukazuje cie w pozycji WIEDZĄCEGO (chyba wszystko).
        Otóż tam gdzie to niemozliwe nie interpretuję DOSŁOWNIE z prostego względu,ze jest to NIEMOZLIWE.
        Kochaj Szymonie na wirujacej ziemi Boga i blizniego ,a ja na stojącej.

     4. mielonka turystyczna

      Ad 1 Szymon, myślę że bardzo mocno się zdziwisz jak bardzo naukową księga jest Biblia, mam nadzieję że połapiesz sie przed sądem, bo na, to już żadna sztuka, tylko buzia opadnie do podłogi.
      Ad2. Biblia jest wyjątkowa , ponieważ nie powstawała na podstawie zmysłowych obserwacji człowieka a pod natchnieniem Bożym – czyli zawiera informacje z “pierwszej reki”.
      Ad3. Biblia jest pelna metafor ale te głównie odnoszą się do tematów profetycznych, w pozostałych jeżeli cos można odczytać doslownie to tak należy je odczytywać. Nie znajduje się alegorycznego zastosowania do np. stwierdzenia “utwierdził Ziemię” itp..
      Ad4. Nie ma rownież nic o ziemii kuli, jesli masz na myśli Ziemię płaską jak stół to chyba widzimy gołym okiem, że są góry, doliny a więc wnioskuje że nie o takiej Ziemi mówisz. Należałoby zdefiniować co rozumiemy pod pojęciem plaskiej Ziemi bo chyba nie chodzi o płaskość jej zewnętrznej warstwy. Jest w Biblii mowa o tym że rozpostarl niebiosa jak namiot nad Ziemią a tutaj ciężko sobie wyobrazić namiot nad kulką, natomiast nad czymś przypominającym zbiżonym do płaszczyzny juz tak.
      My chrzescijanie powoli wgryzamy się do prawdy, lata indoktrynacji zrobiły swoje, też na początku drogi odrzucalem “plaska ziemię”. Teraz stoję na stanowisku biblijnym i mam spory komfort bo wiem że nie zostanie mi to poczytane jako brak zaufania do Najwyższego.

    2. Wspomina o planetach prawdopodobnie

     Hbr 11, 3: Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga światy zostały tak stworzone, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych.

     Ludzie, ogarnijcie się,ja rozumiem że płaska ziemia,spiski, może wam się to podobać ale pomyślcie ile siły,czasu,ludzi, pieniędzy, fałszerstw potrzeba by było aby zatuszować płaskość ziemi w imię czego?

     Patrzcie na życie codzienne, może także wasze i zobaczycie ogrom grzechu i zła,tam szukajcie zwiedzenia a nie na forach internetowych gdzie piszą o płaskiej ziemi czy innych bredniach.

     A dalej, Nawet jeśli płaska ziemia byłaby prawdą to wiecie,odstraszacie tylko ludzi od chrześcijaństwa i robicie sobie niepotrzebnie wrogów,osmieszacie siebie i Biblię.

     Masoni nazwali loże kopernikiem prawdopodobnie dlatego że to dla nich jeden z symboli postępu i rozumu,
     Księga Henocha to jest cała odlotem i ja ją traktuje jako bardzo dobre FANTASY, denerwuje mnie branie tego na poważnie

     1. Nag an,toż wyłuszczyła–by zdewaluować Biblie.
      znasz wazniejszy zły cel?
      Była ciemnota a teraz jest dopiero OŚWIECENIE.
      I ono nam świeci,słowo Boga nie jest już światłością?
      No właśnie,POSTEP i ROZUM.
      JAK TO ZDOBĘDĄ U LUDZI,wiarę w postep i naukę to wcisną im każdy kit ,im potrzebny dla swoich planów.
      Ewolucja to teoria,sami tak nazywają ,a jakie obsmiewanie,ze nie wierzysz w NAUKĘ.
      TEORIA UZNANA ZA DOWÓD NAUKOWY,TAK JUŻ PANUJĄ NAD NASZYMI UMYSŁAMI.
      JEDYNĄ ODTRUTKĄ,BY SIE NIE POGUBIĆ JEST BIBLIA.
      Co do ks.Henocha to Juda się na nią powołuje jak też ST.
      Ja ją biorę na poważnie,Koptowie mają ją w kanonie i nie denerwuje mnie to.
      Nie denerwuje mnie też to,że wierzysz w kulę.
      Pytanie czy bierzesz swój krzyz codziennie,by miłować potrzebujących.
      Są ludie,którzy nawrócili się grzebiąc w płaskiej ziemi jak też w spiskach.
      Patrz szerzej.
      Można równolegle czytać o płaskiej ziemi i widzieć ogrom zła itd…
      Czemu nas umniejszasz?

   2. „Wyprany mózg, typowe dla was.”

    Dokładnie, aż bije miłością do bliźnich. W ten sposób prędzej można stwierdzić, że płaska ziemia to religia.

  2. Dokładnie, ziemia jest płaska podtrzymywana na wielkich żółwiach.
   Oskarżanie kogoś o bycie agentem jest dziecinne i dyskwalifikuje cię jako poważnego rozmówce.

 3. Ciekawe…:o oby udało się temu człowiekowi zbadać to co chciałby zbadać… 🙂

 4. mielonka turystyczna

  Nie chcąc wzbudzać sensacji ani pretekstu do awantury na forum, wyrażę tylko własne zdanie. Po mojemu zwyczajnie się nie kręci, o tym swiadczą zdrowe zmysły i zwykla przytomność umysłu. Postawmy wiadro z wodą lub pójdźmy na basen i popatrzmy czy woda uparcie chce wydostać się z wiadra pod wpływem ruchu wirowego Ziemi wokól osi, czy dąży do stagnacji i nie niepokojona przez żadne siły ustaje. Wyobraźmy sobie szklankę wody przymocowaną do nawet poziomo obracającego się koła wokół pionowej osi, woda raczej nie pozostanie w spoczynku. tyle podpowiadają mi zmysły i szczerze – trudno to obalić. Inna rzecz – jak to się dzieje że tzw grawitacja utrzymuje w ryzach takie masy oceanu, ktore pod wpływem siły odśrodkowej powinny frunąć w przestworza, chlapiąc przy tym niemiłosiernie a tymczasem ptaki czy owady maja gdzieś grawitację i fruwają jak i gdzie im się podoba. Ostatnio ogldadłem jakies filmy z lotu balonem na wysokość około 35000m gdzie rzekomo widać kulistość Ziemi… Po wnikliwszym oglądnięciu łatwo można zauważyć,że kiedy horyzont był w dolnej części ekranu, Żiemia wydawała się kulą, natomiast kiedy kamera wskutek drgań balonu obejmowała horyzont w gornej części ekranu Ziemia stawała się wypukła co jednoznacznie świadczy o zastosowaniu obiektywu rybiego oka łamiącym perspektywę. Argumentów jest duzo więcej ale my tutaj skupiamy się na przekazie biblijnym a ten nigdzie nie wspomina o kuli, tym bardziej wirującej, wręcz przciwnie Biblia jasno mówi że to słońce się zatrzymało,Ziemia jest utwierdzona, że księżyc jest źródłem światła a nie światłem odbitym. Zastanawia fakt że tak ceniąc Słowo Boże i analizując różne aspekty życia na jego podstawie (m.in. zdrowie), jednocześnie boimy się utraty wiarygodności broniąc jego stanowiska w kwestii kosmologii. Wydaje mi się że np łatwo bronić argumentów o zdrowiu zawartych w Biblii bo świat nauki je potwierdza a potwierdza bo są namacalne dla każdego. Nikt ze “sponsorowanych” naukowców nie powie że owoce i warzywa są niezdrowe bo naraziłby sie na smieszność. Diabeł znalazł inny sposób – owoce i warzywa można modyfikować, nawozić pestycydami, kamuflować niewygodne fakty malym druczkiem…a ludzie myslą że jedzą zdrowo…W kosmologii musielibyśmy sie podeprzeć jedynie Biblią i wlasnymi wrażeniami zmysłowymi, co dla większości będzie smieszne i niedorzeczne w konfrontacji z nauką. W tym wywodzie zmierzam jednak do czegoś innego. Zastanawiam się czy np Bóg nie testuje naszej wiary na tym polu, stawiając przed wyborem: wierzysz mi czy światu. Może jest to temat mniej istotny w kontekście zbawienia ale jednak uważam, że nie powinniśmy chować głowy w piasek i przy dyskusji udawać że Pismo w tej kwestii raczej jest alegoryczne i nie zaprzecza obowiązującej wersji. Zapytam prowokacyjnie: Co jeśli na sądzie zostaniemy zapytani:”Dlaczego mi nie uwierzyłeś w kwestii kosmologii, czy to strach przed ośmieszeniem, przecież powiedziałem ci jak sprawy się mają…”
  Nie jest to oskarżenie ani atak na nikogo, po prostu luźny wywód do wszystkich czytających…

  1. Ciekawe spostrzeżenie. Faktycznie człowiek wielu rzeczy udowodnić nie może, gdyby tak było nie była by to wiara w Boga, ale nauka 🙂 Gdzie w takim razie zaufanie do Boga, nawet w kwestiach nie mających bezpośredniego wpływu na zbawienie?
   Jednak albo ufamy Bogu we wszystkim co mówi i nawet gdy NASA’tan nas zasypuje animacjami kręcącej się Ziemi tak małej w skali Kosmosu, że Bóg na pewno jej nie dostrzega. A jeśli nawet dostrzega, to był bardzo skromny w stosunku do człowieka dając ludziom taką malutką planetę i zostawiając przy tym nieskończoną ilość wolnego miejsca na miliardy innych, podobnych planet 🙂
   Jeśli “cały świat tkwi w Złym” to naukowcy mówiący nam w co mamy wierzyć stoją tu na czele.
   Kiedyś tego nie dostrzegałem interesując się astronomią, ale gdy teraz oglądam jakiś astronomiczny program to co chwila rzuca mi się w uszy słowo TEORIA którego kiedyś nie słyszałem w tych bardzo “naukowych” wypowiedziach 🙂

  2. Mielonka,baardzo rozsadnie napisałes.

   1. mielonka turystyczna

    Dzięki za słowa wsparcia. W tym wszystkim uderza jeszcze jedna rzecz, zauważ że zwolennicy obowiązującej teorii, w konfrontacji każą takim jak my udowadniać że Ziemia się kręci, jest okrągła itd… Ja odbiłbym piłeczkę i powiedział żeby oni udowodnili że jest kulką i wiruje, bo stan “wyjściowy” do dyskusji czyli nasze wrażenia zmyslowe, jest taki, że stojąc nie czujemy pędu we wlosach, kiedy nie ma wiatru liście ani drgną itd…a wg nich wszystko zasuwa z ogromna prędkością (toć to schizofrenia paranoidalna!!!). To kwestia zmiany optyki widzenia problemu i utrwalenia w mlodości pewnego skrzywionego światopoglądu, powtarzanego później jak mantra. Jak wiemy, czym skorupka nasiąknie za mlodu…Ten fakt szatan wykorzystuje w edukacji, religii i zwodzi jak może. To stąd chrzty w wieku niemowlęcym, komunie, bierzmowania – praktycznie zniewolenie umysłu od małego (oni to nazywają wychowaniem a my wiemy czemu to służy). To dlatego jest trudno w wieku doroslym przebić sie z prawdą do ludzi bo w głowie mają zakodowany zły obraz a jak wiemy żeby wyzerować stan umyslu potrzebny jest porządny reset. Nam się udało choć przyznam że walka trwała i trwa nadal bo do pewnych spraw jesteśmy tak przyzwyczajeni że czasem trzeba chwili zastanowienia żeby wrócić na normalne światopoglądowo tory biblijne -to efekt przyswojenia światowej “wiedzy” i indoktrynacji za młodu.

    1. Mielonka,
     tak jest np.z darami,znakami.
     Ktos wymyslił,ze przemineły i tak zaprogramowani tzw.protestanci ida w zaparte ,ze nie ma ,mimo ze w Biblii jak wół stoi,ze przeminą-czas przyszły-,gdy nastanie doskonałosc.
     Ciała mamy póki co stare ,to i doskonałości nie widać ino dążenie do niej.
     To tak na marginesie zaprogramowania umysłu ludzi w każdej dziedzinie.Np.stawiane baniek było wysmiewane jako ciemnota,ludzie wyburzali cudowne piece kaflowe,tak zdrowe,bo teraz nowoczesnosc,zasypywali studnie,bo woda z kranu itd…
     PRO-GRA-MO-WA-NIE.
     MYSLE,ZE KAŻDY Z NAS JEST JESZCZE W WIELU SPRAWACH ZAPROGRAMOWANY I TRZEBA USTAWICZNIE PROSIĆ PANA O WOLNOSC DZIECKA BOZEGO.

    2. Sorry ale ziemia w/g Biblii okragła jest,bo okrąg jest okragły.
     Chodziło ci o kulę ? To tego słowa musisz uzywać,bo OKRAGŁA jest .

     1. mielonka turystyczna

      tak, tam sie wkradł błąd myślowy, dzięki za sprostowanie, wiemy o co chodzi.

 5. Grawitacja to kolejna ściema, wymyślili grawitację na której opiera się cała kosmologia, bo jak wyobrazić sobie kulki wiszące w pustce:) bez istnienia teorii grawitacji , śmiesznie by było. To że kamień spada na ziemię wynika z różnicy w gęstości ośrodków. Oto co następuje: ciało o mniejszej gęstości umieszczone w ośrodku o większej gęstości unosi się w górę, jest wypychane do góry podobnie jak piłka zanurzona w wodzie, to prawo każdy może sobie sprawdzić stosując proste wiarygodne metody. Jajko wrzucone do wody tonie ale jak stopniowo zwiększać gęstość wody np solą kuchenna to zacznie lewitować aż w końcu wypłynie. Ciężko nam latać bo gęstość naszego ciała jest dużo większa od gęstości powietrza.

  1. A może ta grawitacja to potężna siła stworzona przez potężnego Boga?

 6. Albo dla czego słońce zasłania chmury skoro rzekomo jest oddalone o 150 milionów km od ziemi? http://www.youtube.com/watch?v=wfudi3ikZPw a tu fajny eksperyment https://www.youtube.com/watch?v=d7eT2QpEtfU

 7. Fala radiowa potrafi obiec ziemię dookoła. To dowód na kulistość ziemi.
  Nad oświetloną półkulą ziemi jest mniej warstw jonosfery a nad ciemną warstw jonosfery jest więcej. Fale radiowe średnie (ok. 1MHz) odbijają się od jonosfery. Wystarczy włączyć radio w dzień a potem w nocy. Na zakresie MW widoczna będzie różnica w ilości odbieranych stacji. W dzień jest ich mało a w nocy cała skala jest zalana różnojęzycznymi stacjami.
  Całe to zjawisko zanikania warstw jonosfery w dzień spowodowane jest wiatrem słonecznym, który spłaszcza ziemską magnetosferę.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Fala_jonosferyczna

 8. mielonka+turystyczna

  Jeszcze w temacie, z Syracha: ” (4) Jak rozżarza się podmuchem piec, przy pracach wymagających żaru, tak słońce trzy razy mocniej rozpala góry, wydaje ognistą parę, a świecąc promieniami, oślepia oczy. (5) Wielki jest Pan, który je uczynił i na którego rozkaz spieszy się ono w swoim biegu. (6) Księżyc też świeci zawsze w swojej porze, aby ustalać czas i być wiecznym znakiem. (7) Księżyc wyznacza dni świąt, to źródło światła, które się zmniejsza osiągnąwszy pełnię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: