Bardzo ciężko było mi się pogodzić, kiedy w jednej z książek przeczytałem informację o tym, że 80% chrześcijan żyje w nie-woli.

Musiałem dojrzeć do tej myśli, obserwować ludzi i wziąć udział w kilku konferencjach u-walniania.

Tekst ten postanowiłem napisać pod wpływem konferencji z Krotoszyna, a następnie po  obejrzeniu filmu z Torbenem, kiedy ten ogłaszał wolność….

Słowo wolność utkwiło mi w pamięci.

 

Problem wynika z  diabelskiej pułapki jakich wiele. Ale ta jest większego kalibru. Polega ona na dwóch skrajnych ocenach samego siebie i budzącego się z tego powodu koszmarnego dysonansu. Z jednej strony chrześcijanie uważają się za wierzących, myślą, że idą drogą Jezusa, a  z drugiej strony wiedzą, jak bardzo żyją w niewoli grzechu.

 

 

Chrześcijanin tkwiący w grzechu jest tak na prawdę kandydatem na chrześcijanina, ale w dalszym ciągu jest zbiegiem…

Będzie chrześcijaninem, ale po walce.

 

Ucieka i jest przerażony, chce do Boga. Ucieka w kajdanach.

Nie radzi sobie. Demony go prześladują, gdyż ograniczają go w ucieczce do obozu Boga kajdany jakimi są grzechy stałe.

Sytuacja staje się kuriozalna. Uciekinier dostał ZBROJĘ BOŻĄ, ale nie potrafi z niej korzystać. Dla większości zbiegów Zbroja Boża z Efezjan to tylko tekst, ale oni nadal żyją w kajdanach. Dopiero co uciekli z obozu wroga, ale nie wierzą w łaskę i moc Boga: nie uda, się, nie  mogę, nie mam  tyle siły, Boże pomóż, nie wyrabiam. Można rzec: gonią mnie, jestem słaby.

Sam fakt przebudzenia daje nam kierownictwo Ducha świętego, ograniczone grzechem ale daje. Jezus przyszedł do chorych, a  nie do zdrowych.

 

 

2 list do Koryntian

(17) Pan zaś jest Duchem, a gdzie jest Duch Pański – tam wolność.

(2 list do Koryntian 3:17,)

 

Tak więc celem chrześcijanina jest zdjąć te wstrętne kajdany…

 

 

 

(16) Jak ludzie wolni [postępujcie], niech jak ci, dla których wolność jest usprawiedliwieniem zła, ale jak niewolnicy Boga.

1 List Piotra 2:16

 

Ludzie żyją w rozmaitych zniewoleniach.. Jedni od pornografii

 

Inni mają problem z paraliżem sennym, gwałtem nocnym (incubus), wychodzeniem z ciała.

 

 

 

Najwyższy czas to znienić.

 

JEZUS PRZYSZEDŁ UWALNIAĆ WIĘŹNIÓW.

 

Kiedy to pisałem przypomniała mi się ta oto scena:

 

Zobacz jaki jesteś ważny/a. Walka jest o Ciebie i Twoją wolność. Pomóż Bogu i aniołom. Przywdziej zbroję Bożą.

 

Może jesteś na początku tej drogi, może już 5 lat lub więcej walczysz z sobą i wrogami z zewnątrz, ale pora na zwycięstwo w Chrystusie.

 

(1) Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli.

List do Galatów 5:1

 

Dla odmiany kościół Rzymski głosi wolność, ale…:

 

19) Wolność im głoszą, a sami są niewolnikami zepsucia. Komu bowiem kto uległ, temu też służy jako niewolnik.

2 List Piotra 2:19,”

 

Pedofilia, mamona, władza, obżarstwo, kłamstwa, pijaństwo itd.

Iluz to hierarchów kościelnych zostało przyłapanych na jeździe po pijanemu… Nie po 1-2 kieliszkach ale mając kilka promili. Oni żyją w zniewoleniu.

 

Prawdziwa wolność ma swoje Prawo:

 

Kto zaś pilnie rozważa doskonałe Prawo, Prawo wolności, i wytrwa w nim, ten nie jest słuchaczem skłonnym do zapominania, ale wykonawcą dzieła; wypełniając je, otrzyma błogosławieństwo

List Jakuba 1:25

 

Kto wykonuje wskazania Pisma jest wykonawcą dzieła i otrzyma błogosławieństwa.

 

Jezus przyszedł nieść wolność, a nie tkwić w religijności. Jezus przyszedł wyzwolić, a nie kierować ludzi do systemu tego świata.

 

Łatwo się pisze i mówi.

Jakie kroki więc poczynić? Sprawa nie jest łatwa, ale nie jest tragiczna wbrew uciekającym z obozu jenieckiego poglądom, opiniom i postawom.

Po pierwsze ważna jest wspólnota. Musisz mieć do kogo się zwrócić. Internet uczynił z ludzi bogów, niepotrzebujących nikogo z większym doświadczeniem. Ilez to razy strofowali mnie nastolatkowi czy dwudziestoparolatkowie i mimo że ich banowałem nadal wracali do tego nielubianego nauczyciela.

 

(List do Galatów 4:26, Biblia Tysiąclecia), Biblia Tysiąclecia)(13) Wy zatem, bracia, powołani zostaliście do wolności. Tylko nie bierzcie tej wolności jako zachęty do hołdowania ciału, wręcz przeciwnie, miłością ożywieni służcie sobie wzajemnie!

(List do Galatów 5:13″

 

Kto chciał, to wszedł i w naszą blogową wspólnotę w realu, choc ta nie da tego co kościół.

 

Kilka tygodni temu umieszczałem ten song aby przemówić do niektórych:

Jest w nim mowa o zdjęciu korony niezależności. Po za wsparciem jakie możemy znaleźć w eklezji denominacji, jesteśmy powołani do usługiwania, a to jest w eklezji. Wiem, że nie wszyscy mają taką możliwość, ale ci co mają, powinni wstąpić do wspólnoty.

 

Po drugie, wszyscy między sobą się różnimy stopniem poznania oraz siłą woli. Dla jednego będzie kwestią kilku miesięcy wyjść z nałogu, a dla drugiego i kilka lat nie wystarczy.

Dlatego po trzecie, proponuję tym drugim wizytę w Krotoszynie.

Byłem tam kilka razy, ale kompletnie nic nie mogę zarzucić kościołowi Charisma. Jezus jest w centrum. Pastor Lindner to nie tylko bardzo zdolny organizator i lider, ale człowiek o wielkiej sile ducha łączący bardzo zgrabnie pozornie sprzeczne cechy jakimi są pokora i waleczność zarazem.

Widziałem wiele uwolnień od zranień, uraz, przekleństw pokoleniowych. Charisma Krotoszyn zespala moje osobiste spojrzenie na wiarę. To znaczy Prawo Boże z darami Ducha, łaską.

Oni czynią to, co Jezus czynił: uwalniają więźniów.

Na blogu mam dosyć w komentarzach popisów teologii. Młodzież wchodzi sobie na różne strony, gardząc różnymi pastorami, a następnie siebie stawia w roli lidera, pastora, oratora, przewodnika. Koniec zawsze jest ten sam: upadek.

Chcecie sami bez wspólnoty walczyć z szatanem? Powodzenia.

Biblia, zbroja Boża, wspólnota, codzienne uświęcanie to przepis na sukces. Ale jest jeszcze jeden czynnik: niewykorzystana łaska.

Jednak o tym szerzej mówi John Beaver w serii Nieustępliwi.

 

 

Reasumując, ilu z Was gromi szatana w sytuacji pokusy? Ilu sprzeciwia się diabłu?

 

Bądźmy wszyscy Jozuami. Strzelajmy jak Dawid do Goliata.

Demony z ich panem już przegrały. Zostały wystawione na publiczne pośmiewisko.

Do nas należy walka. Pastor Linder w październiku na konferencji dotyczącej uwalniania powiedział o pewnym świadectwie, sytuacji. Otóż zadzwoniła do niego jakaś siostra i powiedziała, że diabeł ją atakuje, że słyszy glosy. Pastor mając na uwadze liczne nauczania o walce nie wytrzymał i powiedział “Ja rozumiem, że Jezusa szatan nękał, ale Ciebie……”

 

To jest walka, ale my jesteśmy mocni w Chrystusie.

 

 

“Oto daję wam autorytet, by deptać po wężach i skorpionach, i po całej potędze wroga, i nic was w żaden sposób nie zrani.”(Łk 10:19).”

 

Otrzymaliśmy broń w postaci łaski (charis-dar-moc) a jednak z niej nie korzystamy. To jest kapitulacja chrześcijan, choć Paweł napisał:

“Albowiem jeśli przez upadek jednego człowieka śmierć zapanowała przez jednego, o ileż bardziej ci, którzy otrzymują obfitość łaski i daru usprawiedliwienia, królować będą w życiu przez jednego, Jezusa Chrystusa” Rzymian 5

 

Wiemy co to jest królowanie. To są rządy. My mamy rządzić życiem dzięki łasce, a nie demony nami. One mogą tylko organizować okoliczności, ale to my mamy wybór jak zareagujemy na owe okoliczności.

Do boju kochani.

Każdy z nas lubił dopingować komuś. Oglądaliście mecze, uprawialiście sporty walki, kobiety kibicowały pozytywnym postaciom w serialach. 🙂

Każdy z nas ma ducha walki, ale te gady celowo wmawiają nam, że jesteśmy nikim będąc dziećmi Bożymi. One są giermkami przegranego upadłego anioła, a my dziećmi Bożymi. Rodem Królewskim.

Gromcie je i nie dajcie przystępu diabłu.

 

Jesteśmy powołani do wolności, a nie do niewoli.

 

(21) że również i ono zostanie wyzwolone z niewoli zepsucia, by uczestniczyć w wolności i chwale dzieci Bożych.

List do Rzymian 8:21

 

 

 

(12) Mówcie i czyńcie tak, jak ludzie, którzy będą sądzeni na podstawie Prawa wolności.

List Jakuba 2:12

 

Boisz się? Bóg nie dał nam ducha bojaźni.

Jak to mówią:

 

Chwała Panu Jezusowi Chrystusowi za wszelką łaskę i uzdolnienie nas do walki. Bez niego bylibyśmy nikim.

Dziękujemy Ci Panie Jezu za wolność i moc deptania po skorpionach.

 

_______________

Prowadzenie bloga jest możliwe dzięki Waszemu wsparciu. Jeśli lubisz odwiedzać mój blog, to podaję link do wsparcia, za które serdecznie  dziękuję:

 

detektywprawdy.pl/2015/10/02/podaje-rachunek-do-darowizn/