Jim Caviezel zyskał szerokie uznanie za rolę Jezusa w 2004 r. w najpopularniejszym chrześcijańskim filmie Mela Gibsona  “Pasja”. “Nasze” pierwsze spojrzenie “pokazuje zarówno dramatyczne serce, jak i biblijną autentyczność ” Pawła Apostoła ‘”Reżyser i scenarzysta Andrew Hyatt powiedział w oświadczeniu udzielonym  chrześcijańskiemu portalowi: “Każdy aspekt życia Pawła opiera się na tym, co wiemy z Biblii, i opowiadamy tę prawdziwą historię w niebezpiecznym świecie Rzymu w czasach prześladowania chrześcijan przez Nerona. To urzekający, emocjonalny dramat, który ożywia Biblię.

 

 

Zgodnie ze streszczeniem filmu, film oparty na wierze pokaże, kiedy “Paweł cierpi samotnie w rzymskim więzieniu, oczekując na jego egzekucję u cesarza Nerona, a Mauritius, ambitny prefekt więzienia, nie widzi, jakie zagrożenie stanowi ten złamany człowiek z  Tarsu, brutalny morderca chrześcijan. To było niegdyś, teraz  jego wiara wstrząsa Rzymem, a lekarz Łukasz odwiedza starego Pawła, aby go pocieszyć i mieć do niego skłonność – i do zadawania pytań, do przepisywania i przemycania listów Pawła do rosnącej wspólnoty wierzących: pośród nieludzkich prześladowań Nerona ci mężczyźni i kobiety będą szerzyć Ewangelię Jezusa Chrystusa i zmieniać świat “.

Film został nakręcony na Malcie, który jest archipelagiem w środkowej części Morza Śródziemnego pomiędzy Sycylią a północnoafrykańskim wybrzeżem.

Obraz jest publikowany w ramach AFFIRM Films, firmy Sony Pictures Entertainment (SPE), we współpracy z Giving Films, przedstawia produkcję ODB we współpracy z Mandalay Pictures. Został wyprodukowany przez Davida Zelona (“Soul Surfer”) i Berdena (“Full Of Grace”).

 

“Paweł Apostoł Chrystusa” będzie miał swoją premierę w Stanach Zjednoczonych na Wielkanoc, 28 marca 2018.

 

Dziwnym jest produkcja firmy Sony, ale można to wytłumaczyć chęcią zarobku tej firmy, a nie wiarą. Pieniądz to pieniądz.

 

Osobiście jestem ciekawe tego obrazu przedstawiającego losy tworzącego się kościoła, a raczej eklezji.