Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Zdrowe podejście do spisków.

Sam temat spisków dzieli umownie nazywając świat chrześcijan. Jedni uważają, że jest im to w ogóle nie potrzebne, inni zaś TYM TYLKO żyją, a trzecia grupa uważa, że dobrze znać działania wroga. Zarówno ja, jak i gro czytelników tego bloga wchodzimy w skład tej trzeciej grupy.

Osobiście uważam za ignorancję całkowite odsunięcie się od spisków. Na swoją racje podam przykład może nieco abstrakcyjny. Załóżmy, że ktoś, kto nie interesuje się tajnymi agendami i symboliką masonów czy lucyferian przedstawia się innym jako chrześcijanin pokazując znak miłości w języku migowym ustanowionym przez elity światowe:

 

 

Czy mając choćby skąpą wiedzę o zespołach, choćby z Telexpressu, czyniąc taki znak nieświadomie nie asymilujemy się ze światem? Czy nie robimy tego co świat chce? Czy nie posługujemy się niechcący umownym znakiem szatana?

Podstawa biblijna:

 

“19 Ducha nie gaście, 20 proroctwa nie lekceważcie! 21 Wszystko badajcie, a co szlachetne – zachowujcie! 22 Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła” 1 Tes 5

 

Spiski pokazują  plany szatana i powiązania między ludźmi i organizacjami. Uświadamiają nam gdzie jest, a gdzie nie ma królestwa Bożego. Dzięki nim wiemy że taki Benny Hinn, pionek Kocioła katolickiego nie jest Bożym pasterzem. Wiemy również że nie każdy Żyd to syjonista.

 

 

Z drugiej strony, druga grupa, o której wspomniałem na początku żyje tylko spiskami, a wiarę swą opiera na cudzych tekstach i filmach, może czasem czyta biblię i żyje w lęku przed agentami szatana. Znam takich osób kilka, które mają z tym bardzo poważne problemy psychiczne.

 

Ostatnio byłem zaproszony do debaty nt UFO, ale że przeczytałem mail w ostatniej chwili, gdyż często zaglądam po kilku dniach, to darowałem sobie ową debatę notabene z dziennikarzem Polsat news. Jednakże posłuchałem około godziny. Po za znanymi informacjami jakiś zdemonizowany słuchacz uznał, że jest Jezusem antychrystem. Dziennikarz go upomniał pomimo, że sam nie jest wierzący. Ale przy okazji dodał, że Jezus mógł być awatarem Boga. Ja na takie sensacje nie będę reagował entuzjazmem, ale wiedząc, że Bóg jest w trzech osobach, dopuszczam myśl o czymś, co taki motyw mogłoby przypominać. Natomiast nie interesuje mnie to, ani nie będę w tym kierunku przeprowadzał śledztwa, gdyż w niczym to nie pomoże ani mnie ani czytelnikom.

Boga imię to Jezus i to w nim tylko jest zbawienie. Wszystko jedno czy w Grecji będą mówili Isus, czy w USA Jesus lub w Polsce Jezus. To Bóg stworzył języki. W Bogu jest zbawienie. W Bogu jest uwolnienie od świata ciemności i od grzechu. Cytat “poznacie Prawdę a prawda was wyzwoli” nie tyczy się ogólnej prawdy, ale Jezusa, bo to on tylko jest prawdą. Jeśli miałby ten cytat mówić o prawdzie uniwersalnej, to maja ją również fani Dawida Icke i Alex Jones czy strony zajmujące się li tylko okultyzmem.

 

Człowiek żyjący tylko spiskami Boga nigdy nie poznał. Warunkiem poznania Boga jest nawrócenie się od grzechu. Jeśli to nie nastąpiło, to wpadliśmy tylko w intelektualizm w teologie. Przypominam, że każdy ksiądz zna teologię.

Spiski maja tylko pokazywać jaki ten świat jest zepsuty. Poznanie ich ma doprowadzić nas do uczucia niesmaku, odrazy. W końcu, spiski powinny wskazywać na wyraźną linię graniczną między królestwem Boga, a królestwem szatana.  Chrześcijanin jednak nie stoi po środku lub w świecie. Chrześcijanin zgodnie z Jana 3.3 nie tylko widzi, ale wszedł (Jana 3.5) do królestwa Boga żyjąc we wspólnocie z innymi, a nie jak Chuck Norris czy Rambo działa w pojedynkę. Osobiście zarówno chadzam do kościołów, jak i spotykam się na zjazdach comiesięcznych z innymi wierzącymi co mnie bardzo buduje.

Myślę, że poniższy fragment listu Jana doskonale obrazuje stan i różnicę między tymi, którzy weszli, a tymi którzy patrzą z boku na królestwo Boga:

 

 

18 Wiemy, że każdy, kto się narodził z Boga, nie grzeszy, 
lecz Narodzony z Boga strzeże go, 
a Zły go nie dotyka6
19 Wiemy, że jesteśmy z Boga, 
cały zaś świat7 leży w mocy Złego
20 Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu, 
abyśmy poznawali Prawdziwego. 
Jesteśmy w prawdziwym Bogu, 
w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. 
On zaś jest prawdziwym Bogiem 
i Życiem wiecznym. ” 1 Jana 5

 

 

Dwa argumenty przeciw obu grupom ze wstępu.

 1. Tak, są spiski: cały zaś świat7 leży w mocy Złego. 
 2. Narodzony z Boga nie grzeszy. Nie ma w sobie nienawiści i typowego dla spisków lęku. Żyjąc w Jezusie znasz Boga. Jeśli nie wiesz co to jest żyć w Jezusie, to jest to problem. O tym jak żyć w Jezusie mówią wszystkie ewangelie. Jednym z moich wypracowanych haseł jest to: wiedza nie zbawia.

 

 

____________________

Prowadzenie bloga jest możliwe dzięki Waszemu wsparciu. Jeśli lubisz odwiedzać mój blog, to podaję link do wsparcia, za które serdecznie  dziękuję:

 

detektywprawdy.pl/2015/10/02/podaje-rachunek-do-darowizn/

 

 

 

 

 

Updated: 11 października 2017 — 17:53

9 komentarzy

Add a Comment
 1. Otóż to wiedza nie zbawia tylko poznanie Chrystusa i relacja z Nim.
  A jak się Jego poznaje nic już nie jest takie jak było przedtem.
  Mam awarię na fb niby cuś naprawiają,drugi raz z rzędu w niewielkim odstępie.

  1. Bardzo dobry komentarz z tą wiedzą- pasuje do notki 🙂

 2. Synowie Izajasza i obsesja konspiracyjna w ostatnich dniach

 3. Amerykanin 23 kwietnia 2016, 16:31 forum Wprost-u Polak wczoraj i dzisiaj to duża różnica, wy jak wam brakuje argumentów to wyciągacie starą historię i chcecie aby swiat okazał wam wdzięczność, ale za co za to żeście głupi? Świat jest pragmatyczny a nie romantyczny i sentymentalny jak wy po wódce. lol W tym komentarzu sieciowym chodzi o to, iż Polacy w swoich doczesnych poczynaniach zbiorowych nie kierują się chłodną kalkulacją, gorącą emocją na czym praktycznie zawsze źle wychodzą…

 4. Czy jesteś Jego owcą?

 5. Psalm 70, 1-6 [Uwaga] dla kierownika choru: Psalm Dawida; ku wspomnieniu. [Zechciej] mnie, Boze, wybawic, Panie, pospiesz, mi na ratunek! Niech sie zawstydza i beda zawiedzeni ci, ktorzy nastaja na moje zycie; niech sie oddala, hanba okryci, ci, ktorzy raduja sie z mojego nieszczescia; niech zawroca zawstydzeni, ci, ktorzy wolaja: “Ha, ha!”. Niech sie wesela i niech sie raduja w Tobie wszyscy, ktorzy Cie szukaja; a ci, co wyczekuja Twej zbawczej pomocy, niech bezustannie wyznaja:”Wielki jest Bog!” Ja zas nedzny jestem i ubogi: Boze, pospiesz mi [z pomoca]! Tys moja ostoja i moim wybawieniem: Panie, nie zwlekaj!

 6. Ale Franciszek pokazał tylko znak miłości Szatana do tego świata…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: