Szanuję prowadzącego Piotra Kaczorowskiego i będę może częściej umieszczał filmiki z tego kanału. Dobrze, że jako katolik i patriota potrafi w krytyczny sposób patrzeć na PIS.

 

 

Z opisu filmu”

“Czy minister Morawiecki jest agentem WSI? Do takich informacji miał dotrzeć prokurator Andrzej Czyżewski, przeglądając akta Stasi w Instytucie Gaucka w Berlinie. W trakcie poszukiwań materiałów do swojej pracy naukowej Czyżewski trafił na dokumenty mówiące o zwerbowaniu Mateusza Morawieckiego przez majora WSI – Jacka Ksenia. To mogłoby tłumaczyć zawrotną karierę studenta historii, który przez wiele lat sprawował funkcję prezesa banku BZ WBK, a obecnie jest tzw. superministrem, któremu podlega ministerstwo rozwoju oraz ministerstwo finansów. Dlaczego jednak młody Morawiecki zdecydował się pełnić nisko płatne funkcje państwowe, kiedy jego koledzy zarabiają setki tysięcy złotych miesięcznie? Nawet podwładni Mateusza Morawieckiego dostają w spółkach skarbu państwa wielokrotność ministerialnej pensji. Czy na nową drogę służby ojczyźnie skłoniła Morawieckiego odważna wizja przemiany Polski w światowego potentata produkcji dronów i samochodów elektrycznych, z gospodarką bijącą na głowę kraje Zachodu? A może to wyssana z palca perspektywa, która ma odwrócić uwagę od prawdziwych zadań superministra?”

 

 

Faktycznie jest zadziwiającym ten standard zarobków od lat 90ych. Premierzy zarabiają 12 tysięcy miesięcznie, a prezesi spółek państwowych kilkaset tysięcy na miesiąc. O ile można by podwyższyć emerytury, gdyby owi prezesi zarabiali nie kilkaset tysięcy na miesiąc, a np 30 tysięcy. To jest standard okrągłostołowy. Biorą w nim udział wszystkie partie.

 

PIS jest najlepszą partią w obecnym sejmie, ale nadal jest to pod kątem gospodarki partia komunistyczna.

W filmie tym pada slogan mówiący o rządzeniu Polską nie przez Szydło, a Jarosław Kaczyńskiego. Owszem jest to prawda, ale niekompletna. Nawet J. Kaczyński jest marionetką Izraela i USA. Jeśli tak spojrzymy na strukturę władzy w Polsce, to będzie to prawda kompletna.

 

Ciekawostka. Ojciec ministra finansów Mateusza Morawieckiego, Kornel Morawiecki był dotychczas posłem ruchu Kukiz 15. Teraz przechodzi do PIS. Wcześniej już kandydował do senatu z listy PIS. W taki sposób podtrzymuje się ten system.

PIS wymienia ludzi w ramach tego samego niesprawiedliwego systemu dodając do tego element ludzki. Liberałowie gospodarczy (partia Korwin)  chcą zmienić całkowicie system. To jest ta różnica.