Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Bóg jest władcą czasu ponad naszymi problemami.

Pewnie nie jestem odosobnionym przypadkiem, kiedy w sytuacjach ucisku i  wielkich problemów czułem się karany przez Boga. Owszem, część ucisków jest w myśl cytatu “kogo Bóg kocha tego chłoszcze i smaga”.

Jednakże co mają powiedzieć chrześcijanie prześladowani za wiarę na Bliskim Wschodzie, Azji, Afryce. Tak na marginesie myślę, że niebawem będą mordowani we Francji, Niemczech i Norwegii, a policja nawet palcem w bucie nie ruszy…To jest fałszywie pojmowane współczucie dla uchodźców kreowane przez polityków lewicy, czy raczej komuny.

Wracając do wstępu, tak jak nie wszystko złoto co się świeci, tak nie wszystko czego doświadczamy to kara. Trzeba rozróżnić, czy są to konsekwencje swoich wyborów, czy ucisk od świata.

Jakkolwiek nie patrzeć wszystko jest zgodne z Planem Bożym. Tak jak w polityce. Apokalipsa się musi wypełnić.

 

Dawid zgrzeszył, ale dzięki pokorze, błaganiom, modlitwom, jego uciski zostały obrócone w jego zwycięstwo. Długo musiał czekać na wywyższenie i ratunek.

 

Wieczorem, rano i w południe narzekać będę i jęczeć, I wysłucha głosu mojego. (19) Wybawi duszę moją, Obdarzy pokojem od napastników, Choć wielu ich jest przeciwko mnie. Psalm 55

 

Marny nasz los ludzi i tylko chrześcijanie o tym wiedzą, jak wielkim ratunkiem jest Jezus Chrystus. Jesteśmy wystawieni na masę pokus, pułapek szatana. Praktycznie nie da się nie grzeszyć. Nie masz uzależnień, ale możesz mieć pychę, zwątpienie. Tylko łaska Pana Jezusa i pokora mogą nas ratować przed tą dżunglą zła.

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie jako człowieka niegdyś niecierpliwego jednym z trudów wiary w Boga Żywego jest czas. Nie mam tu na myśli wytrwania w wierze, ta jest niezmienna od ok 7 lat, ale rozwiązania poszczególnych problemów. Człowiek chciałby już teraz widzieć rozwiązania, ale Bóg jest Bogiem czasu, Królem cierpliwości i najlepszym taktykiem na świecie. On wymaga od nas ćwiczeń a jednym z nich jest modlitwa. W bajkach wszystko otrzymujemy za dotknięciem różdżki, ale w życiu chrześcijańskim musimy zaczekać.

 

(6) Niech modli się do ciebie każdy pobożny w czasie niedoli, Gdy wyleją wielkie wody, do niego nie dotrą. Ps 36

 

Niekorzystne zdarzenia w naszym życiu wcale nie przerywają naszej łączności z Bogiem. Wprost przeciwnie, Bóg wtedy wie że jest nam potrzebny.

 

 Ufaj mu, narodzie, w każdym czasie, Wylewajcie przed nim serca wasze: Bóg jest ucieczką naszą! Psalm 62

 

Bóg tylko czeka jak najlepszy przyjaciel, przyjaciółka na wylanie swoich żali. On chce od nas usłyszeć: “oddaj mi ten problem”.

 

(23) Cierpliwy do czasu dozna przykrości, ale później radość dla niego zakwitnie. Mądrość Syracha “

 

Judejczycy musieli czekać aż 70 lat na wyzwolenie z niewoli babilońskiej. Jednak najpierw na to zasłużyli, a następnie się modlili.

Bóg nie chce naszego wielbienia tylko w czasie hossy. Bóg chce ufania mu i wielbienia także w chwilach złych.

 

“Będę błogosławił Pana w każdym czasie, Chwała jego niech będzie zawsze na ustach moich!”

 

Życzę wszystkim cierpliwości i wytrwałości w Planie Bożym dla każdego z nas.

 

 

(1) Wszystko ma swój czas i każda sprawa pod niebem ma swoją porę: (2) Jest czas rodzenia i czas umierania; jest czas sadzenia i czas wyrywania tego, co zasadzono. (3) Jest czas zabijania i czas leczenia; jest czas burzenia i czas budowania. (4) Jest czas płaczu i czas śmiechu; jest czas narzekania i czas pląsów. (5) Jest czas rozrzucania kamieni i czas zbierania kamieni; jest czas pieszczot i czas wstrzymywania się od pieszczot. (6) Jest czas szukania i czas gubienia; jest czas przechowywania i czas odrzucania. (7) Jest czas rozdzierania i czas zszywania; jest czas milczenia i czas mówienia. (8) Jest czas miłowania i czas nienawidzenia; jest czas wojny i czas pokoju. Koheleta 3

 

____________________

 

Prowadzenie bloga jest możliwe dzięki Waszemu wsparciu. Jeśli lubisz odwiedzać mój blog, to podaję link do wsparcia, za które serdecznie  dziękuję:

 

detektywprawdy.pl/2015/10/02/podaje-rachunek-do-darowizn/

 

 

 

 

 

 

Updated: 6 października 2017 — 11:45

11 komentarzy

Add a Comment
 1. Pięknie napisane, dziękuję Ci braciszku w Imieniu Pana Jezusa☺Przed chwilą właśnie modliłam się o cierpliwość i powiedziałam Panu że oddaję Mu wszystkie moje problemy, wątpliwości. A teraz jeszcze Twój tekst. Chwała Bogu że On jest!

  1. Chwała Bogu.
   Tak, cierpliwość jest cnotą, którą ciężko utrzymać.
   Ten świat pokazuje nam jak bardzo nie lubimy czekać. Szybki seks, szybki kredyt, szybko oddajemy pięknym za nadobne itd

   1. Tak, bo człowiek chciałby mieć już, teraz, a Pan Bóg uczy cierpliwości i sam ma ogrom tej cierpliwości do nas i za to też należy Mu dziękować.

    1. Otóż to…cierpliwość jest piękna 🙂

 2. bardzo dobry artykuł .Dzięki

 3. Kochani pamiętajmy o jutrzejszej akcji modlitewnej, np według tego co zaproponował Krzysiu 🙂 :

  “1Po pierwsze deklarować że Panem I Królem Polski i narodu polskiego jest Jezus Chrystus.
  2.Po drugie modlić się za tych którzy czy to świadoie czy nieświadomie b3dą uczestniczyć w tej akcji.
  3.Po trzecie i najważniejsze wszelkie istoty cielesne i duchowe biorące udział w tej akcji związujcie w imieniu Jezusa i odawajcie ich w posłuszeństwo i w niewole Jezusowi Chrystusowi Królowi Polski.
  4.Po czwarte niech światłość Chrystusa Jego miłość,prawda i pokój okryją cały kraj.
  5.Po piąte oddajcie kraj pod opiekę Najwyższego jak mówi psalm 91.”

  Tylko Jezus Chrystus jest Królem i Panem naszych serc, naszego kraju i całego świata 🙂

  Pozdrawiam Was cieplutko i błogosławię 🙂

  1. popieram w całej rozciągłości 🙂

  2. Proponuje osobny wpis o tym aby rozsyłac dalej. Oczywistym jest ze Jezus Pan jest Królem wszechświata 😀 Dlatego jestem za wywyższeniem jutro naszego Pana na chwale Ojca ! Tylko Prawdziwemu Bogu czesc i chwała na wieki. Niech Pan nas prowadzi

 4. Nasi ludzie brzydza sie rodzima tozsamoscia duchowa ( zbezczeszczona przez klamliwe nauki rzymskie nie majace nic wspolnego z poslaniem Jezusa Chrystusa ) gdyz zamiast dodawac im sil w walce o lepsze jutro to im je ona odbiera i ich paralizuje. Stad sie bierze przyczyna przyczyn naszej nieciekawej od ponad 4 wiekow sytuacji…

 5. Dziękuję za tekst w imię Jezusa. Czasem trudno być cierpliwym i wytrwałym, ale wspaniałe jest to, że wytrwałość w trwaniu przy Bogu przekłada się na wytrwałość w codziennym życiu 🙂 ale potrzebuję się jeszcze ćwiczyć w modlitwie.

 6. Ten upadly swiat rzadzi sie swoim jakze przeciwstawnym tym z Pisma regulami zyciowymi. Wyznacznikiem prestizu nie jest wedlug niego bycie uduchowionym ( nie mylic z religijnym ), a bycie bogatym w doczesne, a przemijajace dobra materialne, wzglednie bycie towarzysko popularnym czlowiekiem. Chrystianin ma byc jednak odporny na te i inne dolegliwosci zycia na tym padole. Bycie sluga Pana Boga zobowiazuje 🙂 .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: