Babilon w jakim żyjemy odpowiednio zadbał, aby skupić się na tym co ziemskie, cielesne. Sam nazbierałem od lat 80ych do 90ych ok 500 kaset z różnymi gatunkami muzyki. Byłem tez kinomaniakiem. Teraz kino można mieć w domu dzięki dvd, ewentualnie blue ray i zestawowi kina domowego. Mamy także setki kanałów TV. Ostatnio chcąc przedłużyć umowę w sieci komórkowej odwiedziłem salon Plusa. Abonament na sam telefon kosztuje 50zł, ale w zestawie z TV Sat 45zł bodajże. Aż się prosi mieć i to i to.

Mamy tyle odwracaczy od świata niewidzialnego, że ten zakryty przez system świat można zobaczyć tylko na filmach i to jeszcze w ukrytej symbolice jak np w serii “Władcy pierścieni”, gdzie są elfy (demony), golum (demon chciwości), Sauron.

Problem powstaje kiedy sytuacja już wymyka się z pod kontroli. Dochodzi do chorób psychicznych, zniewoleń, opresji demonicznych.

 

 

 

Paweł apostoł namaszczony Duchem Świętym zaznacza na jaki świat mają patrzeć chrześcijanie:

 

“nam, którzy nie patrzymy na to, co widzialne, ale na to, co niewidzialne; albowiem to, co widzialne, jest doczesne, a to, co niewidzialne, jest wieczne.’

2 Kor 4.18

 

Często przejmujemy się problemami ziemskimi, ale one są przemijalne.

 

” Dlatego nie upadamy na duchu; bo choć zewnętrzny nasz człowiek niszczeje, to jednak ten nasz wewnętrzny odnawia się z każdym dniem”

 

To jest taka zależność. Nasz wzrost duchowy jest wprost proporcjonalny do przemijania, starzenia ciała. Ciało niszczeje a duch się odnawia. Dzisiaj jest moda na inwestowanie w zewnętrzność, w pozory. Już nie tylko kobiety ale i mężczyźni korzystają z operacji plastycznych. Mało kto jednak, bo tego nie reklamują w kolorowych magazynach poddaje się operacji obrzezania serca. Nieliczni chcą odnowić ducha. Przecież na ulicach nie ma takich reklam:

 

 

Na ulicach są reklamy nowych telewizorów, mody itd. Swoją drogą ciekaw jestem u kogo ubierali się apostołowie. Może u Jerosolima Fashion lub Betlejem Trend? Gdzie kupił buty Józef zanim poszedł z Marią do Betlejem?

 

Tacy już jesteśmy jako ludzie, że jak trwoga to do Boga. Choć Bóg przyszedł objawić się ludziom w ciele, dać się poznać, ludzie albo nie interesują się Bogiem wcale, albo chcą poznać Marię.

 

” (5) W Panu pokładam nadzieję, Dusza moja żyje nadzieją.Oczekuję słowa jego. ” Psalm 130

 

 

Powiedzmy, że nagle dzisiaj dowiadujemy się, że Donald Trump przyjeżdża do Waszej miejscowości już jutro. Na pewno znaczna część mieszkańców chciałaby go zobaczyć osobiście, jak się porusza, co mówi, jakie ma przesłanie. Jednak kiedy przyszedł Bóg na ziemię, to już takie tam zawracanie głowy. Król królów, Pan Panów, który mógłby Trumpa zdmuchnąć z powierzchni ziemi nie jest w centrum zainteresowania. Świat nie chce poznać Boga. Nie chce wysłuchać przemówienia króla do narodów. Jak bardzo świat ma zaciemnione umysły przez szatana mieliśmy okazje się przekonać czytając newsa o uciekających w panice ludzi z pociągu, gdzie chrześcijanin czytał fragment biblii o czasach ostatecznych.

 

Wiedząc o świecie niewidzialnym, nie możemy sobie pozwolić, aby nasze myślenie zdominowały zmysły.

 

Prawdą jest demonstrowanie przez chrześcijan w tym świecie cielesnym Chwały Jezusa. Nie przez spiski, wiedzę biblijną niczym u świadków Jehowy, ale poprzez nasze postawy, nasz łagodny język, uniżenie, służenie innym, pomaganie, głoszenie o autonomii Królestwa Niebieskiego.

 

” I wołał jeden do drugiego: Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów! Pełna jest wszystka ziemia chwały jego. ” Izajasza 6

 

Do takich postaw możemy dojść zapierając się siebie samych i modląc się Psalmem 139

 

” Badaj mnie, Boże, i poznaj serce moje,Doświadcz mnie i poznaj myśli moje! (24) I zobacz, czy nie kroczę drogą zagłady,A prowadź mnie drogą odwieczną! ” 139

 

Żadna pralka nie wypierze z Ciebie brudu tak jak Pan Jezus.

 

” radzę ci, abyś nabył u mnie złota w ogniu wypróbowanego, abyś się wzbogacił i abyś przyodział szaty białe, aby nie wystąpiła na jaw haniebna nagość twoja, oraz maści, by nią namaścić oczy twoje, abyś przejrzał. Apokalipsa 3

 

To są słowa Boga. Tak mówi Bóg.

 

Reasumując świat niewidzialny jest bardziej widzialny niż sobie wyobrażamy. Przy każdym z nas są zarówno aniołowie jak i demony.

Pytanie do czytelników niewierzących, bo pewnie jakaś garstka się znajdzie. Kogo będziesz świętował święto 24 grudnia? Czy nie tego, który jest Duchem?

____________________

 

Prowadzenie bloga jest możliwe dzięki Waszemu wsparciu. Jeśli lubisz odwiedzać mój blog, to podaję link do wsparcia, za które serdecznie  dziękuję:

 

detektywprawdy.pl/2015/10/02/podaje-rachunek-do-darowizn/