Dawid Wilkerson

 

Niektórzy z was czytający to zwiastowanie przeżywają burzę swojego życia.
Uczniowie Jezusa znosili uderzające fale w rzucaną przez burzę łódź, kiedy ich Mistrz mocno spał. W końcu, kiedy burza groziła zatopieniem łodzi, wołali do Jezusa, oskarżając Go, że nie obchodzi Go ich los. “Nauczycielu, czy nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?” (Marka 4:38). Jezus uciszył burzę, ale dziwił się , że uczniowie nie mieli wiary. Zapytał, “Dlaczego się boicie? Jak to jest, że nie macie wiary?” (4:40).Może teraz przeżywasz straszną burzę w życiu; problem finansowy, problemy w małżeństwie, problemy w pracy, wrogowie nacierają na ciebie jak wzburzone fale. Morze kłopotów burzy się w tobie, a wydaje się, że Pan śpi przy tym wszystkim. Powiedz mi, czy twoja wiara została wyssana? Czy powoli ucieka z każdym nowym niepowodzeniem? Może wołasz w sercu, “Boże, czy nic Cię to nie obchodzi? Czy pozwolisz mi zatonąć w tej burzy?
Czy Jezus wypowiedział te niesamowite słowa tylko na tamten czas: “Czyż wobec tego Bóg nie weźmie w obronę swoich wybranych, gdy wołają doń we dnie i w nocy, i czy będzie odkładał ich sprawę?  Zapewniam was, że zaraz weźmie ich w obronę. Lecz czy Syn Człowieczy, przychodząc, znajdzie jeszcze na ziemi wiarę?” (Łuk. 18:7-8).
Zwróć uwagę na pytanie Jezusa tutaj: Czy znajdzie wiarę w Swoim ludzie, kiedy przeżywają dni ciemności i ucisku? W ostatnich latach zastanawiałem się, czy Jezus by dzisiaj zadał takie pytanie. Przez dziesięciolecia ludzie tłumnie uczęszczali do kościołów. Ale Jezus tutaj tak naprawdę pyta: “Czy wiara ich wytrzyma, kiedy przyjdzie wstrząsająca burza?” Nasze kłopoty mogą się spiętrzyć tak wysoko i poruszenie narodów może nadejść tak szybko, że utracimy nadzieję i zrezygnujemy. Pytam ciebie: Czy Jezus znajdzie ciebie wiernym w twojej godzinie burzy?