Oto słowo nadziei wypowiedziane jeszcze kiedy Jezus był z apostołami. Jednak ma ono przeniesienie na nas wszystkich. Niestety, ale znaczna część chrześcijan ma kompleks na punkcie bycia idealnym, nieskazitelnym. Zapominamy jednak, że Jezus powiedział poprzez do kogo przychodzi. Przyszedł ona przede wszystkim do ludzi słabych, by to ku Jego chwale objawiła się Jego moc w nas, a nie nasze siły.

 

” Bo kiedy jestem słaby, wtedy jestem mocny” (2 Koryntian 12:10).” 

 

Taka postawa wymaga ukorzenia. Jeśli mamy pychę, dumę, wyniosłość, to my nie potrzebujemy Jezusa. My potrzebujemy go tylko do naszej listy życzeń. Stąd trzeba się widzieć słabym, klękać i błagać Jezusa:

“Jezu pomóż mi, bo sam nie daję rady z tym i z tym”. Nie potrafię rzucić palenia, nie potrafię być dobrym mężem. Ranię najbliższych i znajomych. Jestem słaby”

Wtedy dopiero zadziała moc Jezusa. Moc w nas. Jezus powiedział abyśmy byli jak dzieci, więc wołajmy “Nasz Tato w niebie, pomóż mi w imię Jezusa”.

 

Bóg pokornym łaskę daje, a pysznym się przeciwstawia. Bóg nie chce Cię idealnego, gdyż idealny jest tylko Jezus. Wszyscy pochodzimy ze szrotu i Jezus nas odnawia. Jezus jest inwestorem. Zainwestował w coś, co nie miało z ludzkiego punktu widzenia wartości. Ze starej Renault Laguny (bardzo awaryjne auto) zrobi z nas nowe BMW. Tu wyklepie, tam wyklepie, wstawi nowy silnik (Prawo swoje w nas), nowe wycieraczki abyśmy sobie czasem popłakali, now zderzak (byśmy byli odporni się zderzać z problemami) , nowy lakier (wygląd człowieka nie narkomana, palacza itd), nową kierownicę (Ducha Świętego). Mało tego, w ramach gwarancji będzie z nami ten Odnowiciel wraków do końca życia. Chwała Panu Jezusowi za jego wspaniale odnowiony szrot jakim jest eklezja w Chrystusie. Amen

 

20) Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. 

Mt 28.20

 

 

Emmanuel – Bóg z nami i w nas. do końca świata.

 

____________________

 

Prowadzenie bloga jest możliwe dzięki Waszemu wsparciu. Jeśli lubisz odwiedzać mój blog, to podaję link do wsparcia, za które serdecznie  dziękuję:

 

detektywprawdy.pl/2015/10/02/podaje-rachunek-do-darowizn/