Umownie i sam osobiście nazywałem ten kraj protestanckim, aż do dnia dzisiejszego.

Poniżej przedstawiam rozkład religii  w USA:

 

Katolicy: 23,9% Amerykanów.

Natomiast największymi wspólnotami protestanckimi w USA są Południowa Konwencja Baptystów (17,2%), metodyści (7,2%), luteranie (4,9%), prezbiterianie (2,8%) i zielonoświątkowcy (2,2%).

Adwentystów jest 948 tysięcy. Amerykanów jest 323 miliony, a więc adwentystów jest poniżej 0,5%.

 

 

Jak widzimy najbardziej wpływową grupą religijną jest kościół rzymski. Jeśli dodamy do tego wchodzących w alians z KRK luteran, to będzie to 28% wyznawców kościoła Rzymu.

Baptyści i zielonoświątkowcy stanowią  ledwo 19%.

Reszta to denominacje takich kościołów jak Benny Hinna, zwodziciela, fałszywego proroka i promotora ewangelii sukcesu lub innych mu podobnych.

 

Według U.S. Religious Landscape Survey, w 2008 78,4% Amerykanów określiła się jako chrześcijanie.

Tak więc nie można nazywać USA krajem protestanckim, ponieważ działa tam wiele nieprotestanckich kościołów, czyli nie protestujących wobec nauczania Rzymu. Przykład Benny Hinna:

 

To właśnie te nazywające się chrześcijańskimi kościołami wybierają na polityków masonów i osoby wysyłające amerykańskich żołnierzy na wojny.

Kennet Copeland kolejny promotor ewangelii sukcesu:

 

Z kolei Joel Osteen pastor mega kościoła Lakewood Chrurch może się pochwalić frekwencją w tygodniu  47 000 osób, a popierał Obamę:

 

Joel Osteen – “OBAMA JEST CHRZEŚCIJANINEM, ROBI DOBRĄ ROBOTĘ”

Tego samego Obamę:

 

 

Osteen przyjaźni się z kolei z Joyce Meyer i Josefem Princem oraz Haginem. Prince zaś ma bliskie relacje  z Brianem Hustonem, liderem kongregacji Hillsong, która jest obecnie czołowym zwolennikiem Chrislamu.

USA są pod władaniem Rzymu i syjonistów, gdyż te dwie organizacje są najsilniejsze na świecie.

image

 

Jak widzimy czystej nauki w USA jak na lekarstwo.

 

W ten sposób obaliłem mit USA jako kraju protestanckiego.

image

 

Biblia jasno mówi o wielu religiach stworzonych przez Watykan:

 

” A na czole jej wypisane było imię o tajemniczym znaczeniu: Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi” Apokalipsa

 

Watykan jest matką odstępczych religii. Kobieta w apokalipsie symbolizuje kościoły, religie. Jako nierządnica jest matką wszetecznic, czyli kobiet nierządnych, uprawiających bezPRAWIE. W kościołach Prawa, takich jak baptyści czy adwentyści działają natomiast Jezuici, ale nie rządzą tymi religiami. Stąd nie każdy zbór baptystów jest sobie równy.

 

Gdyby istotnie jak się deklaruje ok 80% ludzi było chrześcijanami, to nikt nie oglądałby filmów o mordowaniu, nie słuchał hip hopu, nie brał narkotyków i nie cudzołożył. Nie mówiąc o wielu wojnach z akceptacją społeczeństwa i wielu innych przejawów łamania Prawa Bożego czy jakby to ktoś powiedział zdemoralizowania, gdyż łamanie Prawa Boga jest niemal  tym samym.

Na koniec przemowa baptysty Paula Washera, który jeśli dobrze zrozumiałem nakłania do wyjścia z kościoła KRK

Pod filmem jeden z katolików powiedział mu:

Zachęcam Południowych Baptystów, aby  nie opuszczali kościołów, dopóki nie udadzą się do kościoła, który ma większą władzę religijną, a mianowicie kościoła  katolickiego.

Poprzez ten tekst odbieram argument katolików atakujących protestantów z USA, którzy stanowią 1/3 mieszkańców i są mniej liczni niż katolicy.