Przedsiębiorcy z Doliny i Wall Street dołączają do ruchu survivalowców – można przeczytać w The New Yorker.Wśród nich są m.in.: Steve Huffman, jeden z założycieli i prezes Reddita, Marvin Liao, były menedżer wysokiego szczebla w Yahoo i partner w 500 Startups oraz Robert A. Johnson, dyrektor zarządzający funduszu Soros Fund Management.

Reid Hoffman, współzałożyciel LinkedIna i inwestor powiedział New Yorkerowi, że jego zdaniem ponad połowa miliarderów z Dolina Krzemowej w taki czy inny sposób zabezpieczyła się na wypadek apokalipsy, choćby kupując podziemny bunkier.”

źródło informacji: http://businessinsider.com.pl/strategie/jak-przygotowac-sie-na-apokalipse-tak-robia-to-miliarderzy/qxw2k44?utm_source=fb&utm_medium=social&utm_campaign=fb_bi

 

Większość ludzi żyje jakby Boga nie było. Pisząc w tytule o katolikach mam na myśli ogół wiernych kościoła imperium Rzymu. Ta mniejszość interesująca się czasami ostatecznymi ufa niestety objawieniom demonicznym w kwestii apokalipsy i tylko zapewne garstka studiuje biblię.

 

 

Jednak biznesmeni z górnej półki dobrze wiedzą co ma nadejść i dlatego zabezpieczają się przed Bogiem. Ich działanie można porównać do zabezpieczenia się mrówki wchodzącej pod liść przed słoniem….

 

Jednak jest dobry przykład na pokładanie zbyt dużych nadziei w sobie. Oni mają wiele na sumieniu, ale myślą, że dzięki własnemu cwaniactwu skryją się przed Bogiem. Przypomina mi się opowiastka o muzułmanach, którzy piją pod stołem gdyż tam nie widzi ich Allah 😀

 

Oto i realne bunkry możnowładców, czekające na swych właścicieli:

 

Podczas kiedy tradycyjne schrony pełnia role głównie ochrony życia, bunkry XXI wieku pozwalają spędzić ten okropny dla innych czas w luksusowych warunkach:

 

Jednym słowem nudy….

 

 

Panowie bogacze, proroctwa biblijne zawsze się wypełniały i nie wiem dlaczego tym razem miałyby się nie wypełnić. Te Was dotyczące również się wypełnią i Biblia również o tym mówi:

 

 I wszyscy królowie ziemi i możnowładcy, i wodzowie, i bogacze, i mocarze, i wszyscy niewolnicy, i wolni ukryli się w jaskiniach i w skałach górskich,

(16) I mówili do gór i skał: Padnijcie na nas i zakryjcie nas przed obliczem tego, który siedzi na tronie,

(17) I przed gniewem Baranka, albowiem nastał ów wielki dzień ich gniewu, i któż się może ostać?”

 

 

Biblia jest Słowem żywym i okazuje się ten rozdział apokalipsy wypełniać na naszych oczach. Podnieśmy więc głowy. Nasz król nadchodzi. Chwała Panu Jezusowi Chrystusowi.