Jak czytamy w rp.pl:

 

“26 tys. euro zapłacono przez pierwsze trzy miesiące prezydentury Emmanuela Macrona makijażystce, która dba o jego dobry wygląd – podał w czwartek francuski tygodnik “Le Point”. ”

http://www.rp.pl/Swiat/170829545-Media-makijaz-prezydenta-Macrona-kosztowal-dotad-26-tys-euro.html#ap-1

 

Interesując się polityką po latach stworzyłem sentencję tłumaczącą nie tylko takie rażące ekstrawagancje polityków, ale wiele innych. Korupcje, współpracę ze światkiem przestępczym.

 

Politycy są lustrzanym odbiciem społeczeństwa i robią tyle złego, na ile im pozwalamy.

 

Pamiętam jak w Kielcach w roku bodajże 2001 zbierałem podpisy poparcia dla partii. Miała wtedy miejsce bardzo wymowna i esencjonalna scena, która może być niejako komentarzem do powyższych informacji z Francji. Otóż ta pani zapytała czy to jest ta partia, która ma  kandydata X z Warszawy? Odparłem ”
tak”. Ona na to “to będę głosowała, bo on jest przystojny”. Na pewno nie był to głos na pustyni. Kwaśniewski szedł do wyborów z hasłem “Każda Polka głosuje na Olka”. No i wybrały go kobiety, choć zapewne nie ich głos przeważył, ale miał znaczny udział w całości.

Trzymając się tej mojej sentencji na wiele pozwalamy politykom.

Brałem udział w wielu wyborach pomagając innym oraz kandydując. W rozmowie z ludźmi częstokroć słyszałem “Proszę pana, mnie polityka nie interesuje”. Ok jak nie nie interesuje to nie narzekajcie ani na PIS, ani na PO, ani na żadną partie.

Jednak po latach zauważyłem najbardziej bolesną rzecz. Była nią bierność bigotów. Powiadali oni, nawet w zborze “polityka to świat i on nie powinien nas interesować”. W myśl tej zasady  pastorzy, starsi a w konsekwencji poddani wierni nie powinni sie interesować np gender w szkołach.

 

http://niezalezna.pl/91202-rodzice-skarza-sie-na-gender-w-szkolach-ruch-lgbt-deprawuje-dzieci

 

Nie powinni także interesować się legalizacją związków homo. Dziwnym jest, że ci sami duchowi pasterze dyskutując o konieczności ślubów, legalizacji prawnej małżeństwa opierają się o prawo ziemskie.

To dlatego zbory liczą sobie po 20-30 osób, ponieważ ci letni wodzowie zborów, siedzą cieplutko w zborach, zamiast ruszyć siedzenia i wyjść na ulicę. Czekają aż internet im da nowych członków. Juz nie ważne są w XXI wieku słowa Jezusa:

 

” Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody” Mt 28

 

Wszak wg nich wszystkie narody juz są nauczone. Ważne, że my mamy zbawienie, a reszta to to…no cóż sami sobie są winni.

Q wyjaśnieniu. Nie jestem przeciwny zborom, gdyż sam wysyłam  do nich ludzi. Z mojego bloga wiele osób już trafiło do zborów. Jestem przeciwny letniości i bierności zborów. Jestem przeciwny bigoterii. Dlaczego żaden pastor nie protestował w wyborach na prezydenta Słupska? Widocznie z tych okolic mówiąc za Izajaszem pastorzy to psy nieme. Nie moje to słowa.

 

 

Biblia i Bóg to sprawiedliwość i troska o ludzi. Póki co mamy demokrację i w związku z tym jeszcze mamy możliwość wyboru pomimo jakby ktoś słusznie mógł zauważyć kolosalnych pieniędzy na ustawienie tych wyborów. Jeszce głos społeczeństwa jest ważny. Niedawno zalegalizowano marihuanę leczniczą. Jeszcze możemy protestować przeciw przyjmowaniu uchodźców.

 

Polacy mają pracować do 67 roku za 1500zł, ale równiejsi do 62 roku za WYBITNE osiągnięcia…. w upodlaniu Polaków…

 

 

 

“Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych.”

Orwell wiecznie żywy.

Oto socjalistów sprawiedliwość.

Róbta co chceta, ale później nie narzekajta.