Dawid Wilkerson.

 

Dzisiaj nasze społeczeństwo jest załamane. Mamy szkoły poza kontrolą, pogmatwanych liderów, upadające systemy bankowe, duże bezrobocie, nie dające się kontrolować programy socjalne i kompletne załamanie wartości moralnych. Nadto wszystko, ziemia może być na skraju katastrofy nuklearnej
Jak mogą wierzący stać nieugięcie wśród tego chaosu? Autor listu do Hebrajczyków odpowiada: Musimy widzieć Jezusa we wszystkim, co dzieje się w naszym życiu (patrz Hebrajczyków 2:9).
Niektórzy może zastanawiają się, „Jak w czymś takim może być Pan? Tyle rzeczy w moim życiu jest poza kontrolą. Podam wam przykład z Pisma. Mówię o człowieku, którego świat przewrócił się do góry nogami przez chaos, podważając wszelkie fundamenty jego wiary. Ale w tym wszystkim on zobaczył Pana.
W godzinie największego doświadczenia apostoł Szczepan stał nieporuszony, kiedy tłum nienawidzących  Chrystusa otoczył go, uzbrojony w kamienie i gotów go zabić. Szczepan wiedział, że zostały mu tylko minuty życia – ale był pełen pokoju i spokojny. Co było tajemnicą wytrwałości tego człowieka?
W tym momencie Szczepan świadczył, „Popatrzcie! Oto widzę niebiosa otwarte i Syna Człowieczego stojącego po prawicy Bożej” (Dzieje Apostolskie 7:56). Miał oczy skierowane tylko na Jezusa. Mógł stawić czoła okrutnej śmierci wiedząc, że w tym wszystkim Jezus był z nim.
Jestem przekonany, że przykład Szczepana ma wielkie znaczenie dla wszystkich, którzy kochają Pana i służą Mu. To jest tak: Kiedy naprawdę widzimy Jezusa w naszych uciskach i trudnościach, zawsze będziemy słyszeć, jak mówi do nas, „Nie bój się!