Wczoraj napisałem tekst  umieszczając cały rozdział z Ezechiela po to, by zmusić ludzi do myślenia. Proste pytanie i miała być prosta odpowiedź. Jednak kilka osób napisało prawie esej o nieważności zakonu, kiedy ja zapytałem:

 

 

 

Które z tych praw,  a właściwie grzechów, które przepisałem poniżej są nadal obrzydliwe dla Boga? Czy Pan Jezus powiedział kiedykolwiek wprost, aby część z nich nie przestrzegać?

 

U ciebie lekceważy się ojca i matkę

krzywdzi się sieroty i wdowy

-oszczerstwa,

 odsłania się nagość ojca,

obcuje się z kobietą w stanie jej nieczystości!

 dopuszcza się obrzydliwości z żoną swojego bliźniego

-Lekceważysz moje świętości, bezcześcisz moje sabaty.

gwałci u ciebie swoją siostrę, córkę swojego ojca.

-przyjmują łapówki za przelew krwi.

 nie odróżniają świętego od pospolitego i nie pouczają o tym, co nieczyste, a co czyste.

uciskają ubogiego i biednego

 

Oczywiście była to prowokacja. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu, stała czytelniczka napisała, że w związku, że nie jesteśmy pod zakonem, to można współżyć podczas krwawienia miesięcznego. Osłupiło mnie to totalnie. Postanowiłem stworzyć w tym celu kontrowersyjny mem:

 

 

Oczywiście zdroworozsądkowe podejście w temacie przestrzegania prawa Bożego jest proste i sprowadza się do jednego:

 

Dzięki Duchowi Świętemu mieszkającemu w nas, Bóg zaprowadza nas do Prawa, czyli opierając się na Ezechielu:

Szanuj ojca i matkę, nie bądź oszczercą, nie współżyj podczas krwawienia kobiety. Itd itd.

 

Różnica jest taka, że wcześniej Izraelici czynili to pod przymusem, a teraz chrześcijanie czynią to z “własnej” woli, która jest wolą Boga dzięki Duchowi Świętemu.

Ktoś teraz może zadać pytanie: to dlaczego jest tak wiele denominacji i tak wiele zasad wiary? Jest to bardzo dobre pytanie.

Dlatego, że Duch Święty nie jest wpuszczony na cały obszar danego człowieka. Każdy chce zostawić dla SIEBIE jakąś cząstkę. To, co mu odpowiada. Jest to spowodowane między innymi wpływem demonicznym. Około 90% chrześcijan jest pod wpływem demonicznym, ale bóg tego świata zaślepia ich umysły. Stąd wiele intelektualnych narodzeń a nie z Ducha.. Stąd odrzucanie Pawła itd

Dowód? Wystarczy pojechać na sesje uwalniania do Krotoszyna, by się przekonać jak wielu chrześcijan jest pod wpływem demonów. Usłyszycie krzyki i jęki, będące manifestacją demonów u  CHRZEŚCIJAN.

W Krotoszynie nie było 90%, ale to  wg mojej oceny z tego powodu, że nie ma tam chrześcijan internetowych….

 

 

Jeden uważa, ze można się onanizować, inny że słuchać codziennie hip hopu, a inni są przekonani o możliwości uprawiania seksu podczas miesiączki.

Bóg jednak powiedział:

 

” Świętymi bądźciebo Ja jestem święty.” 1 P

 

Znam pewną chrześcijankę, która kiedyś powiedziała do swego pastora “pastorze, ja bym chciała być, jak Ania”. Owa Ania (zmienione imię) imponowała tej chrześcijance ze względu na pewne owoce Ducha.

Nawet na plaszczyźnie ziemskiej chcemy być w czymś dobrzy jak ktoś koło nas. Młody mechanik, chce być jak jego starszy stażem kolega. W poznaniu biblijnym, co widać bardzo mocno na tym blogu, wystarczy wystukać coś na klawiaturze by mieć swoje zdanie. Nowi czytelnicy traktują każdego zdanie na poważnie. Ostatnio ktoś pisał, że może się onanizować. Brat, który został z tego uwolniony podczas sesji uwalniania, mógłby napisać jak to demony chodzą gangami razem z demonem onanizmu..

Osobiście spoglądam na ludzi, lepszych ode mnie. To mnie zbliża do Boga. Oczywiście naszym jedynym Panem i nauczycielem jest Jezus Chrystus, ale póki co żyjemy na ziemi i mamy punkty odniesienia.

 

Jeśli więc ci ludzie mający swoje zdanie, niekoniecznie dobre i zgodne z Biblią, w takich sprawach mają taki punkt widzenia, to jak w innych np szabatu czy zakazu jedzenia wieprzowiny?

Na tym blogu nie jedzącymi wieprzowiny i świętującymi szabat jest Lenka, Robert i Wojtuś. Widzicie ich owoce w realu i w internecie. Wszystkim im Bóg błogosławi.

Powiedzmy, że oni sie mylą, a to oznacza, że ich Duch Święty źle prowadzi a Was dobrze.

Z drugiej strony, skąd takie zainteresowanie blogiem, człowieka, który myli sie w sprawie szabatu, mięsa, i innych rzeczy?

Co za duch go prowadzi?

Prawda jest taka, że każdy wybiera sobie to, co jest dla niego atrakcyjne. Nie to co jest zgodne z biblią, ale to, co “mi pasuję”.

 

Jeśli ktoś mnie nie rozumie, to polecam świetny wykład nt uświęcania: