Kiedy zaczynałem moją przygodę z Biblią podczas etapu przebudzenia, starałem się w miarę często modlić. Modlitwy te były zazwyczaj koncertem życzeń.

W miarę upływu czasu odkrywając świat duchowy dochodziłem do wniosku, że cudem jest życie w tym jakże wrogim nam świecie.

Zacząłem dziękować Bogu w imię Jezusa nie tylko za to co miłe, ale za to, że Jezus przeprowadzał mnie przez to co niemiłe.

Ostatnio czytając pewną książkę, bardzo się wzruszyłem kiedy dowiedziałem się, że pewien znany biznesmen i obecnie pisarz chrześcijański po śmierci jedynego syna dziękował Bogu za spokój i to jak on to przechodzi, za mocne słowa wsparcia od bliskich. My często nie widzimy tych małych a dużych rzeczy. Chcemy coś spektakularnego, fajerwerków. Sam fakt, że dojeżdżasz do pracy szczęśliwie jest juz powodem do wdzięczności.

Gdyby tak zdjąć kurtynę między światem duchowym, a cielesnym, nasza świadomość błogosławieństwa Bożego byłaby o wiele większa. Ujrzenie świata demonów wrogiego chrześcijanom pokazałaby jak ogromną miłością darzy nas Jezus.

Jezus jest z nami cały czas, ale nasza wdzięczna postawa przybliża nas do niego.

 

“Wszyscy zaś wobec siebie wzajemnie przyobleczcie się w pokorę, Bóg bowiem pysznym się sprzeciwia, a pokornym łaskę daje2. Upokórzcie się więc pod mocną ręką Boga, aby was wywyższył w stosownej chwili. Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego3, gdyż Jemu zależy na was” 1 Piotra 5

 

 

Wdzięczność wymaga pokory, a ta się Bogu podoba.

Podstawą wdzięczności jest zaufanie. To w sytuacji kryzysowej sprawdzane jest nasza wdzięczność poprzez zaufanie.

 

 

Wstępujcie w Jego bramy wśród dziękczynienia , wśród hymnów w Jego przedsionki ; chwalcie Go i błogosławcie Jego imię ! Psalm 100.4

 

Wiem, że niektórzy jak ja na początku mogą tego nie czuć, ale czy na pewno nie możecie znaleźć nic, co byłoby powodem wdzięczności? Czasem są to drobne sprawy, jak np mniejsza kolejka u lekarza, kiedy jesteśmy chorzy, czy niespodziewana pomoc od innych.

 

 

“W każdym położeniu dziękujcie , taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was “

1 Tes 5.

 

1 Tesaloniczan pokazuje, że jest to naszym wręcz obowiązkiem dziękować w każdej sytuacji w imię Jezusa.

Wdzięczność pokazuje naszą pokorę oraz przybliża do Jezusa. Wtedy możemy mówić “Jezus jest naszym Panem”.