Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Klucz dekalogu

Grafika i opis Piotr Petrsos. Dziękuję.

 

O ile większość chrześcijan nie ma większych problemów z 9 przykazaniami i wszyscy uznają je za korzystne i właściwe (Kościół katolicki usunął dodatkowo przykazanie o bałwochwalstwie, ale to inna historia), to istnieje odwieczny (a w zasadzie dopiero od V wieku) problem z jednym z nich. Odpoczynek sobotni na cześć stworzenia i oddanie czci Stworzycielowi.
Wydaje się błahe i nieistotne? Moim zdaniem brzmi bardzo poważnie…
Zasada klucza oczywiście nie dotyczy jedynie Szabatu który ciągle istnieje w Dekalogu spisanym osobiście przez Boga i to na kamieniu, jego treść przebywała w samej Arce Przymierza, ale dotyczy każdego innego przykazania, które jawnie odrzucamy.
Tłumaczenie Biblii Warszawsko-Praskiej bardzo dobrze oddaje zasadę w której jeśli staramy się z całych sił przestrzegać przykazań (oczywiście jesteśmy tylko ludźmi i często upadamy), ale z pełną świadomością lekceważymy jedno z nich, nawet nie starając się go przestrzegać, to kim jest dla nas Bóg i Jego Prawo?
Zbawienie nie jest z uczynków tylko z ofiary Jezusa, ale wiara bez uczynków jest martwa. Więc jeżeli efektem zbawienia nie jest chęć przestrzegania Prawa Boga z miłości do Niego, to coś w naszym procesie zbawienia poszło nie tak…
Bracia i siostry, niech zbliżający się święty dzień Boga, siódmy dzień tygodnia (sobota) a nie dzień słońca (niedziela) będzie dla nas okazją do zbliżenia się do naszego Stwórcy który chętnie będzie prowadził nas Swoimi drogami i wyjaśniał wszelkie nasze wątpliwości
“Przestrzegajcie pilnie moich szabatów, gdyż to jest znak między Mną a wami dla wszystkich waszych pokoleń, by po tym można było poznać, że Ja jestem Pan, który was uświęcam. Przeto zachowujcie szabat, który winien być dla was świętością.” (Wj 31:13)

 

 

Updated: 7 sierpnia 2017 — 10:45

72 komentarze

Add a Comment
 1. “Zbawienie nie jest z uczynków tylko z ofiary Jezusa, ale wiara bez uczynków jest martwa. Więc jeżeli efektem zbawienia nie jest chęć przestrzegania Prawa Boga z miłości do Niego, to coś w naszym procesie zbawienia poszło nie tak”
  Załóżmy, że mamy dwie osoby.Obie wierzą w zbawienie z łaski, ale jedna z nich nich nie ma dobrych uczynków.Która z nich twoim zdaniem zostanie zbawiona? Obydwie czy tylko ta z dobrymi uczynkami?
  Co do szabatu.Starotestamentowy szabat był cieniem rzeczy przyszłych.Chrześcijanie mają odpocznienie w Chrystusie i mogą spotykać się w taki dzień jaki chcą.Paweł mówi, że jeden robi rozrónienie miedzy dniami a inny uznaje wszystkie za takie same.

  1. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Która osoba zostanie zbawiona o tym zadecyduje Bóg 🙂 Ale czy wyobrażasz sobie osobę zbawioną która kradnie, oszukuje, zabija i cudzołoży? Zapewne nie. Ale łatwo jest nam wyobrazić sobie osobę zbawioną która kłania się przed obrazami, czci niedzielę zamiast soboty i co drugie zdanie mówi “O Jezu”.
   Dlaczego tak jest? Bo nie przywiązujemy uwagi do wielbienia Boga, a zwracamy uwagę na te przykazania które dotyczą człowieka. No chyba że odrzucamy przykazania w ogóle bo i takie bywają poglądy 🙂
   Gdy Jezus mieszka w Tobie, to On daje ci chęć do wypełniania Prawa Boga “Kto trwa we Mnie, a Ja w nim wydaje wiele owocu”. O jakich owocach mówi tu Jezus? Czy o owocach w sporcie, może w karierze zawodowej? A może w posłuszeństwu Bogu? 🙂
   Co do Szabatu, nie wiem dlaczego wiążesz przyjście Jezusa na świat z dniem który Bóg ustanowił już w ogrodzie Eden i dotyczy on oddania czci Stworzycielowi. Sugeruje to paradoks, jakbyśmy nie mieli dziękować Bogu Stwórcy za Jego dzieło, bo Jezus przyszedł na świat… To są dwie różne kwestie 😉

   1. Viola,to brytyjka tak tłumaczy:
    14:6 Kto przestrzega dnia, dla Pana przestrzega;

    W Biblii Gdańskiej jest inaczej:
    Kto przestrzega dnia,dla Pana przestrzega,
    A kto N-I-E PRZESTRZEGA,dla Pana NIE PRZESTRZEGA
    (tego zdania nie ma w brytyjce ale jest tez w king james version ).
    Ciekawe czemu w brytyjce tego nie ma

   2. Piotr,czyli..
    Szabat jest też ze wzgledu na wyjście z Egiptu:
    5 M 5.15
    15 Pamiętaj, że byłeś niewolnikiem w ziemi egipskiej i wyprowadził cię stamtąd Pan, Bóg twój, ręką mocną i wyciągniętym ramieniem: przeto ci nakazał Pan, Bóg twój, strzec dnia szabatu.

    O jaki Egipt tu chodzi,duchowy czy literalny?

    1. Piotr, czyli kamień, nie skała

     Użyte jest tam słowo Micraim – hebrajska nazwa Egiptu, i co bardzo ciekawe to słowo jest w liczbie mnogiej, więc moim zdaniem chodzi o nasze grzechy i wyjście z ich niewoli. Bóg nie przekazuje nam żadnych informacji, które by po jakimś czasie były już zwietrzałe i nic nie znaczące 🙂

     1. Czyli chodzi o duchowe wyjście,o duchowy Egipt.Czyli jak odpoczywasz od niewoli grzechu ?
      Tylko w sobotę?

      1. Myślę, że chodziło zarówno o literalny jak i o duchowy Egipt. Kesja, myślisz, że Mojżesz wielbił Boga tylko w Sabat?

      2. Piotr, czyli kamień, nie skała

       A czy Izraelici którzy wyszli z Egiptu wielbili Boga tylko w sobotę? 🙂 Nie. Ale nie wykonywali pracy tylko w sobotę. Np. nie zbierali tego dnia manny 😉

  2. No widzisz szabat to nie jest to samo co spotykanie się chrześcijan w dowolny dzień tygodnia.
   Szabat to święty dzień Pana,który został ustanowiony przy stwarzaniu świata.
   Twój wybór czy jesteś posłuszny Bogu,czy sam stwierdzasz ,które przykazania obowiązują.
   Większość chrześcijan nie chce poddać się woli Boga,dlatego te wymysły o codziennych szabatach 7 dni w tygodniu….
   Wypełnianie przykazań to miłość do Boga.

  3. “Chrześcijanie mają odpocznienie w Chrystusie i mogą spotykać się w taki dzień jaki chcą.
   “Róbta co chceta” cały czas na topie…

 2. (1 List Piotra 2,16 Biblia Warszawsko-Praska)

  >>>Postępujcie tak, jak ludzie naprawdę WOLNI, jak słudzy Boga, a nie jak ci, dla których WOLNOŚĆ jest tylko PRETEKSTEM do czynienia zła.<<< 
  I niestety tzw. 'wierzący' chrześcijanie – jedzą świnie i nie obchodzą Szabatu , no bo oni w Mesjaszu są ludźmi wolnymi, rzekomo (mają wolność), ale tu Piotr jednoznacznie pisze, że tą wolność wykorzystują do czynienia ZŁA…

  1. Damian,
   dla mnie w języku polskim NIC znaczy NIC.
   A dla ciebie?
   Mk 7.18..
   Odpowiedział im:
   «I wy tak niepojętni jesteście?
   Nie rozumiecie, że NIC z tego, co z zewnątrz wchodzi do człowieka,
   NII MOŻE uczynić go nieczystym;
   19 bo nie wchodzi do jego SERCA,
   lecz do żołądka i na zewnątrz się wydala(i do ustepu wychodzi oczyszczając wszystkie pokarmy-B.Interlinearna).
   Tak uznał WSZYSTKIE potrawy za czyste.
   20 I mówił dalej: «Co WYCHODZI z człowieka, to czyni go NIECZYSTYM.
   21 Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, 22 cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. 23 Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym».
   Pan Jezus bardzo jasno to powiedział.
   Nauka apostolska to potwierdza:
   Rz14.14
   14 Wiem i przekonany jestem w Panu Jezusie, że nie ma NICZEGO, co by samo przez się było nieczyste,
   a jest nieczyste tylko dla tego, kto je uważa za nieczyste.
   15 Gdy więc stanowiskiem w sprawie pokarmów zasmucasz swego brata, NIE postępujesz już zgodnie z MIŁOSCIĄ.
   Jesli słowo NIC nie znaczy tego ,co znaczy,
   to znaczy,że tworzymy nauki ludzkie wbrew Słowu Bożemu.

   1. Chciałabym zwrócić tylko uwagę na słowa z Marka 7 werset 19:
    “Tak uznał WSZYSTKIE potrawy za czyste”.
    W innym przekładzie brzmi to tak:
    “oczyszczając wszystkie pokarmy”.

    Różnica w tłumaczeniu wprowadza nas w przekonanie, że
    1. Jezus uznaje wszystkie pokarmy za czyste
    albo
    2. Żołądek oczyszcza wszystkie pokarmy.

    Co jest bardziej prawdopodobne?

    1. Różnica w tłumaczeniu wprowadza nas w przekonanie, że
     1. Jezus uznaje wszystkie pokarmy za czyste
     albo
     2. Żołądek oczyszcza wszystkie pokarmy.

     Co jest bardziej prawdopodobne?

     Ad. 1, Jezus nie może uznawać wszystkich pokarmów za czyste, bo wtedy złamałby prawo Boga, byłby grzesznikiem i nie mógłby być Mesjaszem.
     Ad. 2, bardzo możliwe że żołądek oczyszcza wszystkie POKARMY.
     Zajrzyjmy do Kpł 11 , aby sprawdzić co to są Pokarmy Które to Bóg ustanowił. Bo zapewniam że świnia, muchomor ani szczur z nietoperzem nie są pokarmami 😉

 3. Ten święty i błogosławiony przez Boga dzień to rozkosz dla moich rąk i nóg,które po całotygodniowej,ciężkiej pracy mogą sobie odpoczywać i nabierać sił na kolejne 6 dni roboty. Doceniłem wolną sobotę dopiero wtedy gdy otrzymałem od Boga pracę fizyczną i to nie lekką. Coś w tym musi być.

 4. Rz.14.4 Kimże ty jesteś, że osądzasz cudzego sługę? Czy stoi, czy pada, do Pana swego należy; ostoi się jednak, bo Pan ma moc podtrzymać go.

  14:5 Jeden robi różnicę między dniem a dniem, drugi zaś każdy dzień ocenia jednakowo; niechaj każdy pozostanie przy swoim zdaniu.

  14:6 Kto przestrzega dnia, dla Pana przestrzega; kto je, dla Pana je, dziękuje bowiem Bogu; a kto nie je, dla Pana nie je, i dziękuje Bogu.

  Gal.4.9 Teraz jednak, kiedy poznaliście Boga, a raczej, kiedy zostaliście przez Boga poznani, czemuż znowu zawracacie do słabych i nędznych żywiołów, którym ponownie, jak dawniej służyć chcecie?

  4:10 Zachowujecie dni i miesiące, i pory roku, i lata!

  4:11 Boję się, że może nadaremnie mozoliłem się nad
  wami.

  Kol.2.16 Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu.

  2:17 Wszystko to są tylko cienie rzeczy przyszłych; rzeczywistością natomiast jest Chrystus.

  Czy Apostoł Paweł upominał świętych, że nie czczą sabatu?, wręcz przeciwnie nie dawał przyzwolenia osądzającym. W takim razie, czy to jest przestępstwo zakonu?

  Zakon Mojżeszowy a zakon Chrystusowy to nie to samo. W zakonie Mojżeszowym, kto nie przestrzegał sabatu był kamienowany.

  Gal.3.12 Zakon zaś nie jest z wiary, ale: Kto go wypełni, przezeń żyć będzie.

  3:13 Chrystus wykupił nas od przekleństwa zakonu, stawszy się za nas przekleństwem, gdyż napisano: Przeklęty każdy, który zawisł na drzewie,

  3:14 Aby błogosławieństwo Abrahamowe przeszło na pogan w Jezusie Chrystusie, my zaś, abyśmy obiecanego Ducha otrzymali przez wiarę.

  Pozdrawiam wszystkich czytelników.

  1. Piotr, czyli kamień, nie skała

   1) Nikt nikogo nie osądza, ponieważ jedyne co tu robimy to cytujemy Słowo Boga, więc “to ono będzie sądzić w dniu ostatecznym” co tylko potwierdza ważność Słowa 🙂
   2) Gdzie jest tu mowa o Szabacie? Skąd wiadomo, że nie dotyczy to chociażby dni w których ktoś pości? Albo dużo je kiedy ktoś inny pości? 🙂
   3) Jak wyżej.
   4) “Nędzne żywioły” to Prawo Boga? Czy raczej jakieś pogańskie nawyki kultywowane przed przyjęciem Słowa Bożego? Nawyki bardzo aktualne nawet dziś.
   5) Dotyczy to świętych dni Boga, czy pogańskich dat? Dat które przetrwały do dzisiejszego dnia…
   6) Czuję się podobnie pisząc to wyjaśnienie 😉
   7) Niech nas nie sądzi bo nie obchodzimy, czy może niech nas nie sądzi, że obchodzimy? 🙂 Bo obecnie częściej spotykana jest ta druga wersja – na przykład teraz 😉
   8) Cień rzeczy przyszłych to poważna sprawa. Tym bardziej że sam Bóg rzuca jakiś cień. Oznacza to jakieś wydarzenie, które jest przez Boga zaplanowane i dlatego mamy znajdować się w zasięgu cienia, aby gdy nadejdzie być odpowiednio przygotowanym 🙂
   9) Paweł sam czcił Szabat, tak samo jak Jezus. To że nie ma informacji w jego listach nie oznacza że nie było to ważne. To żaden jasny argument na zniesienie Szabatu.
   10) Chrystus nadał nowy zakon? Przecież mówił że nawet kreska nie zmieni się w Prawie…
   11) No właśnie! 🙂
   12) Czy to oznacza, że mamy odrzucić Boże Prawo, czy raczej cieszyć się, że ktoś nas podniesie gdy upadniemy przestrzegając to Prawo z miłości do Boga i do człowieka?
   13) A po otrzymaniu Ducha Prawo Boga zamieszkało w naszych sercach 🙂 To samo Prawo które było na tablicach 😉
   Pozdrawiam 🙂

   1. (10) W Starym Przymierzu Bóg pozwalał przysięgać nawet na siebie samego a w Nowym Przymierzu Jezus Chrystus zabronił przysięgać kategorycznie. Jak to wytłumaczyć jeśli uważacie, że Jezus Chrystus nauczał Prawa Starego Przymierza?

    1. Piotr, czyli kamień, nie skała

     Ale nie na Boga. Mamy nie przysięgać na niebo, bo jest tronem Boga i na ziemię, bo jest podnóżkiem stóp Jego, ani na swoją głowę bo nie mamy nad nią władzy 🙂
     Chociaż osobiście staram się nie przysięgać na Boga, i trzymać się zasady tak i nie, to Jezus nie wspomina tu o zniesieniu zasady przysięgi na Boga… 😉

     1. Piotr,czyli,
      a gdzie masz pozwolenie przysiegac na Boga,skoro nie możEsz nawet na niebo,bo jest ono związane z Bogiem.
      Mamy dotrzymywać SŁOWA.
      JESTESMY LUDŻMI SŁOWA.
      Wymyslacie cóś bracie.
      Trzymaj sie wykładni apostolskiej:
      Jk 5.12
      Przede wszystkim, bracia moi, nie przysięgajcie ani na niebo, ani na ziemię,
      ani w ŻADEN INNY sposób:
      wasze «tak» niech będzie «tak», a «nie» niech będzie «nie»6, abyście nie popadli pod sąd.

      1. Piotr, czyli kamień, nie skała

       Jak wspomniałem nie przysięgam na Boga 🙂 “A przede wszystkim, moi bracia, nie przysięgajcie ani na Niebo, ani na ziemię, ani przez jakąś inną przysięgę; ale wasze Tak, niech będzie tak, a Nie nie; abyście nie chybili podczas próby.” Jaki jest powód nie przysięgania na Boga? Bo powody nie przysięgania na niebo, ziemię głowę znamy. Ale czym różni się niebo, ziemia i nasza głowa? Są niestałe. Bóg stworzy nowe niebiosa i nową ziemię, a nasze ciała będą odmienione. Natomiast Bóg jest czymś co będzie trwać na wieki, dlatego podany jest ten powód – abyśmy nie chybili. Po prostu aby nasza grzeszna natura nie spowodowała złamania przysięgi. Po prostu nie mamy pewności czy jej dotrzymamy 🙂 Tak to rozumiem. Nie jest tam napisane, że to obraża Boga, raczej naraża nas na poważne niebezpieczeństwo upadku w przysiędze… 😉 Tym bardziej, że jeśli taka przysięga była stosowana przed obliczem Boga i nie była ona obrazą lub grzechem. Bóg jest niezmienny 🙂 Nie chciał bym spędzić wieczności z Bogiem, który zmienia zdanie 🙂

     2. Piotr; pisze: ” A ja wam mówię, by w ogóle nie przysięgać: (…)  Wasza mowa niech będzie: “Tak – tak, nie – nie”. A co nadto, z zepsucia jest.” Dla mnie jest oczywiste, że w ogole nie można przysięgać, nawet na takie błahostki jak na swoją głowę to tym bardziej na Boga. W zakończeniu Jezus Chrystus przedstawił, że nowonarodzeni mają być prawdomówni co jest kluczem wiary chrześcijańskiej.
      Jakub w liście nie dał żadnych złudzeń 5:12:
      “A przed wszystkiemi rzeczami, bracia moi! nie przysięgajcie ani przez niebo, ani przez ziemię, ani żadną inszą przysięgą; ale niech będzie mowa wasza: Tak, tak; i Nie, nie; abyście w obłudę nie wpadli.”
      Piotr; ani żadną inną przysięga – jeśli żadną to na Boga także. Słowo Boga jest prostolinijnie piękne.

  2. Violu, podaje link w którym powyższe cytaty są ładnie wyjaśnione 🙂
   Obejrzyj proszę.

   “Czy Galacjan 4 mówi o Szabatach ? Dlaczego ludzie nie widzą o czym mówi Galacjan 4 i Kolosan 2 ?”
   https://youtu.be/RDnzBIOHO_c

   1. Damian,
    poleciłeś to powyżej.
    https://youtu.be/RDnzBIOHO_c

    Wybacz ale autor filmiku ustosunkowuje sie do komentatora w ten sposób,cytat:
    Szabat, ty KRETYNIE,
    jest Nauką Boga, a nie nauką ludzką.
    Ale dla ciebie jest to mało istotne, bo jest to znak Przymierza, Przykazania Boga w sercu.
    A ty masz Przykazanie Boga w DUPIE zamiast w sercu!
    NIEWYOBRAŻALNE.

    Komentator kulturalnie i rzeczowo do niego napisał.
    Watpliwy autorytet ten Michał.(to tylko Chojecki mu dorównuje wyzywając zielonych).

   2. Damian dziękuję za podesłanie wyjaśnienia.

    Pan kierowca wyjaśnił ładnie tylko Galacjan rozdz.4

    Kolosan 2.16 nie jest wyjaśnione co do sabatu.

    Czytając ten werset z Kolosan 2.16 wyraźnie jest napisane, ażeby nikt nie sądził nikogo z powodu sabatu.

    Apostoł Paweł w Dziejach Ap.spotykał się z Żydami w synagogach właśnie w sabat, po to aby ich ewangelizować. Kiedy Żydzi odrzucili Słowo, z radością przyjęli je poganie –

    Dz.Ap.14.44 A w następny sabat zebrało się prawie całe miasto, aby słuchać Słowa Bożego.
    13:45 A gdy Żydzi ujrzeli tłumy, ogarnęła ich zazdrość, i bluźniąc sprzeciwiali się temu, co mówił Paweł.
    13:46 Wtedy Paweł i Barnaba odpowiedzieli odważnie i rzekli: Wam to najpierw miało być opowiadane Słowo Boże, skoro jednak je odrzucacie i uważacie się za niegodnych życia wiecznego, przeto zwracamy się do pogan.
    13:47 Tak bowiem nakazał nam Pan: Ustanowiłem cię światłością dla pogan, Abyś był zbawieniem aż po krańce ziemi.
    13:48 Poganie słysząc to, radowali się i wielbili Słowo Pańskie, a wszyscy ci, którzy byli przeznaczeni do życia wiecznego, uwierzyli.
    13:49 I rozeszło się Słowo Pańskie po całej krainie.

    W dalszej podróży Apostoła Pawła nigdzie nie przeczytałam, aby Apostoł idąc do pogan świętował z nimi sabat.

    Kościół nie zbierał się po domach wiernych w sabaty.

    DZ.Ap 20.7 A pierwszego dnia po sabacie, gdy się zebraliśmy na łamanie chleba, Paweł, który miał odjechać nazajutrz, przemawiał do nich i przeciągnął mowę aż do północy.

    Pozdrawiam wszystkich blogowiczów.

    1. Piotr, czyli kamień, nie skała

     Tu nie chodzi o to kiedy zbierało się zgromadzenie Jezusa, mogli to robić i codziennie, a nawet było by to wskazane 🙂
     Chodzi o to w jaki dzień powstrzymywać się od pracy, aby oddać Bogu którego uważamy za Stwórcę należną chwałę. A można to zrobić tylko w “tygodnicę” 😉 stworzenia! 🙂
     Nie rozumiem zupełnie jak można łączyć stworzenie wszystkiego przez Boga z przyjściem Jezusa i odkupieniem ludzkości. Obydwa wydarzenia są potężne i niesamowite, ale… to zupełnie różne wydarzenia.

 5. Ten temat na fb wałkują juz 2 dni. Zbawienie z łaski,nie z Prawa,a inni co z Dekalogiem itp. Sprawa dla mnie jest prosta.Zbawienie jest z łaski przez wiarę a wypelnianie Dekalogu jest nie środkiem zbawczym “by sie nikt nie chlubił” lecz efektem nawrócenia “po owocach ich poznacie” i mamy te prawo wypisane w sercu,a jesli kto wierzy a zabija,kradnie i cudzołoży “odda mu Pan wg czynów jego”,bo nie kazdy “kto mowi Panie,Panie….”. Druga rzecz to jest,ze odnosnie sabatu,nie ma sabatu w dawnej formie bo nie ma ofiar i nie jestesmy dzis w stanie restrykcyjnie obowiazkowo obchodzic czasu wolnego od piątku wieczór,do soboty wieczór. Wtedy tylko biurowcy,urzędnicy i bankierzy byliby w stanie odpoczywać,bo reszta pracuje. Pozostaje nam uczcić ten dzień,lecz nie zawsze odpoczynkiem bez pracy.

  1. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Jeśli głęboko w sercu będziesz odczuwał chęć przestrzegania odpoczynku w sobotę, Bóg się tym zajmie. Sam to przeżyłem i dostałem zajęcie dzięki któremu mogę to robić, i wielu forumowiczów również przeżyło podobne historie 🙂 Co tylko jest kolejnym dowodem na ingerencję Boga jeśli chodzi o chęć przestrzegania Jego wskazówek 😉
   Co do dyskusji na temat szabatu, to zauważ, że żaden inny temat nie wywołuje takich kłótni zaciekłości i zamieszania 🙂 Co moim zdaniem również jest jakimś znakiem. Bo jeśli nie było by to tak istotne, to szatan nie szczerzył by tak zębów i nie zużywał tyle energii aby siłą wyrzucić ten jeden zapis z kamiennych tablic 😉

   1. Piotrze, zapomniałeś jeszcze o pokarmach czyt. wieprzowinie, które czasem niektórym spędza sen z powiek 🙂
    W każdym razie, u mnie było tak, że kompletnie nie mając jeszcze obeznania z Biblią i podejściem do dnia Pana, bardzo szybko “urodziło” się we mnie pragnienie święcenia właśnie soboty 🙂 Dlatego, będąc zupełnie poza sporem, wiem co mam czynić 🙂
    Chwała Panu!

    1. u mnie było podobnie. Po prostu szczera chęć, a nie przymus i to zanim to chciałem rozkminić. Czułem wtedy taką radość.

    2. Piotr, czyli kamień, nie skała

     Dokładnie 🙂 Ja mogę dodać jedynie tyle, że gdy nie znałem Boga wykonywałem MASĘ rzeczy które absorbowały mój czas, energię, koncentrację i były one zupełnie puste, nic nie wnoszące do mojego życia duchowego.
     W porównaniu z tym na co dziś ludzie tracą tyle energii, czysty Dekalog jest tak przyjemny jak kąpiel w wannie po ciężkim dniu pracy (szczególnie Szabat) 😉
     Bóg nie dał nam Prawa, które mamy traktować jak ciężar. To jest klucz do WOLNOŚCI i bliskości Boga 🙂 Ale tylko wtedy, gdy wykonujemy je nie z przymusu, ale z miłości do naszego Ojca 😉

 6. Jeżeli naszym szabatem jest Jezus Chrystus to wypełniamy w zupełności przykazania.

 7. Jak rozumiecie słowa Piotra,JUŻ posiadającego Ducha Św.o poganach,którzy już też otrzymali DUCHA śW.:
  Dz15.
  8 Bóg, który zna serca, zaświadczył na ich korzyść,
  dając im DUCHA ŚWIETEGO tak samo jak nam3.
  9 Nie zrobił żadnej różnicy między nami a nimi, oczyszczając przez wiarę ich serca.
  10 Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów JARZMO, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać. 11 Wierzymy przecież, że będziemy zbawieni przez ŁASKĘ Pana Jezusa tak samo jak oni».?

  1. Rozumiem, że Poganie i Żydzi są zbawiani przez łaskę Pana Jezusa, czyli przez wiarę jaką otrzymali, otrzymują bądź otrzymają od Pana.

   A jeśli uwierzyli i to jest najpiękniejsze na świecie, to:

   EF.1.13 W nim i wy, którzy usłyszeliście słowo prawdy, ewangelię zbawienia waszego, i uwierzyliście w niego, zostaliście zapieczętowani obiecanym Duchem Świętym,

   i

   GAL.5.18 A jeśli Duch was prowadzi, nie jesteście pod
   zakonem.

   Chwała Panu Jezusowi Chrystusowi.

   1. Piotr, czyli kamień, nie skała

    “Kto mówi: “Znam Go”, a nie zachowuje Jego przykazań, ten jest kłamcą i nie ma w nim prawdy.” na pierwszy rzut oka cytat ten kłóci się z przedstawioną przez Ciebie wypowiedzią. Ale tylko na pozór 🙂
    Ponieważ JARZMO ZAKONU istnieje wtedy, gdy ktoś nie posiada Ducha Świętego i wypełnienie tych prostych i przyjemnych czynności (z których najprostszą i najprzyjemniejszą jest odpoczynek) jest dla niego tylko wojskowym rozkazem który wykonuje bez przekonania, jedynie z obawy przed potępieniem przez Boga.
    Jeśli natomiast Duch dany od naszego Pana kogoś prowadzi, to wykonuje on wszystko co wykonywał nasz Pan (upodabnia się do Niego po prostu), czyli stara się przestrzegać Zakonu który już nie jest JARZMEM, a WOLNOŚCIĄ od grzechu 🙂
    “Prawda was wyzwoli”, od czego? Od okupacji? Od choroby? Czy od niewoli grzechu w których to łańcuchach trzyma nas szatan? 🙂

    1. Piotrze ,czyli…
     mówisz wbrew temu co Duch.Św. i apostołowie.
     Zaznaczyłam wielkimi literami,że poganie ,o których rozprawiali apostołowie

     MIELI JUŻ DUCHA ŚWIĘTEGO !!! mieli już.

     (dając im DUCHA ŚWIETEGO tak samo jak nam3.),
     A MIMO TO,mimo to – APOSTOŁOWIE NAZWALI zakon mojzeszowy jarzmem.
     Nie rozsądzili mówiąc:
     Maja juz Ducha Św.,więc to nie jest juz dla nich JARZMO,
     więc oczywiście maja przestrzegać ZAKONU.
     NIE.
     Duch Św.i apostołowie tak nie powiedzieli.
     Powiedzieli do pogan,którzy MIELI DUCHA Św.!!!,mieli:
     Postanowiliśmy bowiem,

     DUCH ŚW.I MY,

     nie nakładać na was żadnego CIĘŻARU OPRÓCZ tego, co KONIECZNE.
     29 POWSTRZYMAJCIE SIE się od
     1)ofiar składanych bożkom,
     2) od krwi,
     3)od tego, co uduszone, i
     4)od nierządu.
     DOBRZE uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego(4 sprawy dla chrzescijan z pogan).
     DOBRZE UCZYNICIE
     Czytamy,ze mamy trwać w NAUCE APOSTOLSKIEJ.(np.Dz 2.42)
     Taka jak wyżej jest nauka apostolska z zaznaczeniem -Duch Św.+ my apostołowie.
     Apostołowie nazwali zakon JARZMEM dla ludzi mających Ducha Św.,nie dla ludzi BEZ Ducha Św.
     Pan Jezus przestrzega:
     I tak to unieważniliście Słowo Boga przez nauki ludzkie.

     Umarlismy dla starego męża=zakonu ,
     a zyjemy dla nowego męża Jezusa,który nas prowadzi poprzez danego nam Ducha Św.
     Jeśli mając NOWEGO męża- Jezusa,wracasz do STAREGO męża -zakonu ,
     jesteś cudzołoznikiem w stosunku do nowego meża.
     Nie po to zostałeś wyzwolony spod JARZMA STAREGO MEŻA ,by do niego wracać.
     Teraz mamy wolność do chodzenia w/g prowadzenia nowego nauczyciela -Ducha Św.
     DUCH ŚW. JEST DOSKONALSZY OD PRAWA MOJŻESZOWEGO,bo wie wszystko.
     Duch Sw.jest Miłościa i NIGDY nie poprowadzi wbrew swej naturze czyli do złego,do złamania prawa miłości.
     Mamy tylko (aż) pilnować RELACJI z Nim) i być posłuszni Mu.
     Mamy budować na nauce apostolskiej np.Ef 2.20
     Zwróć uwage,że nie mamy powiedziane o pierwszych chrześcijanach
     ,że trwali w nauce Jezusowej lecz apostolskiej,bo apostołowie podawali WYKŁADNIĘ słów Pana Jezusa,ducha nie litere.
     Podam przykład:
     Pan Jezus powiedział:
     KAŻDEMU kto prosi daj.
     Tak musisz czynic?
     Taak.
     A nauka apostolska mówi
     :kto NIE CHCE pracować,nich nie je.
     Nie dasz każdemu,bo uczynisz mu zło.
     Czyli Pan Jezus nie to miał na mysli,co literalnie widzimy w Jego wypowiedzi.
     Albo:
     Nadstaw drugi policzek.
     Sam Pan Jezus tego literalnie nie zrobił,gdy go uderzono jak nadstawił drugi policzek?Popatrzmy:
     POWIEDZIAŁ:
     J18.23
     Jesli zle powiedziałem -UDOWODNIJ mi to,a jeśli dobrze, to dlaczego mnie bijesz.

     ” młode wino wlewa się do nowych bukłaków, a tak jedno i drugie się zachowuje7». ”

     1. Piotr, czyli kamień, nie skała

      Wychodzi na to, że Duch Święty nie kieruje ludzi do przestrzegania Bożych Praw? Nie wiemy jak dalej wyglądało życie tych ludzi. Sam dorastałem do pewnych rzeczy powoli 🙂
      Poza tym czy było by to sprawiedliwe, że wszyscy oddani Bogu ludzie przed Chrystusem musieli żyć w sposób jaki pokazał Bóg, a ci po Chrystusie mogą wyznawać filozofię “róbta co chceta”? 🙂 Na ludzki rozum (nie wiem, może Bóg widzi to inaczej) jest to niesprawiedliwe i nielogiczne.
      Poza tym jak mamy się odróżniać od tego świata robiąc to co robi ten świat? Tak nas prowadzi Duch? Ale jaki duch? 🙂
      Dobrze jest powstrzymywać się od wymienionych przez apostoła rzeczy na samym początku nawrócenia, ale czy Jezus nie mówił, że najważniejsze przykazania to miłowanie Boga i bliźniego? Gdzie one są wyjaśnione jak je realizować jeśli nie w Dekalogu? 🙂
      Więc jeśli Duch Święty ma przypominać wszystko co powiedział Jezus to nie może On odsuwać człowieka od Dekalogu, a go do niego przybliżać. Właśnie z miłości do Boga i człowieka 😉
      Osobiście tak to rozumiem. Nie uważam się za kogoś kto pojął już wszelką wiedzę, bo takich ludzi po prostu nie ma 😀 Bóg posiada wiedzę pytajmy Go, a On nam wszystko wyjaśni 😉
      Nie wiem, być może to właśnie mnie powie “Daj już spokój z tym Moim Dekalogiem, męczysz ludzi i sprawiasz, że wiara we Mnie staje się mało atrakcyjna. Przyprowadzaj dużo osób, bo to się liczy. I niech każdy robi co chce, bo uczynki są nie istotne. Obecnie panuje łaska, bez względu na czyny po okazaniu łaski.” 🙂 Nie wiem 😉 Ciągle pytam i będę pytał dalej 🙂

 8. Mam pytanie do osób, które są zdania, że Sabat nie obowiązuje chrześcijan. Kiedy apostołowie po wniebowstąpieniu Jezusa zakładali zbory na dalekim wschodzie to po co nauczali o Sabacie? Przecież tam byli sami poganie…

  1. Zyga,nigdzie apostołowie NIE nauczali o sabacie.
   w nauce apostolskiej nie masz nakazu sabatu.
   Podaj namiar,jesli cos masz,bo ja nie znalazłam.

   1. Kesja, odsyłam do dwóch najnowszych filmów Jana w Klifa, w jednym z nich jest to dobrze udokumentowane.

    1. Zyga

     Zakon Boży jest Duchowy, a Ci którzy żyją cieleśnie, nie mogą się poddać pod Prawo Ducha 🙂

     Dlatego właśnie Kesja usiłuje unieważnić Szabat i oczyścić wieprzowinke a to już jest nie zgodne ze Słowem Bożym 🙂

     Skoro Zakon Boży jest Duchowy , to jak Duch Święty może uczyć / prowadzić do łamania Prawa Bożego Kesja ? 😉

    2. Zyga,
     daj proszę 1 namiar z Biblii sam (z owego klifa).

   2. Piotr, czyli kamień, nie skała

    Apostołowie nie nauczali o szabacie, bo sami go przestrzegali i pokazywali ten przykład swoim życiem 🙂 Chrześcijanie świętowali szabat do nieszczęsnego soboru w Nicei, więc widać wyraźnie, że u źródła był on istotnym symbolem wiary w Jezusa – który również przestrzegał szabat! 🙂
    Katolicy również nie muszą nauczać o strojeniu pogańskiej choinki. Nie trzeba tego nauczać, bo w grudniu cały kraj aż tym kipi i dla każdego kto “odwracał” by się na katolicyzm było by to tak oczywiste jak to, że ma wypatrywać sanek kierowanych przez staruszka w czerwonym kubraczku na niebie! 🙂 Nie trzeba o tym nauczać, to widać na każdym kroku.
    Tak też był widoczny wśród apostołów szabat. Dziś niestety postrzegany jako legenda. A ludzkie legendy postrzegane są jako chrześcijaństwo (świętowanie niedzieli)…

  2. Nigdzie w Nowym testamencie nie ma wzmianki o tym, żeby nawróceni poganie świętowali sabat.

   Apostoł Paweł w Dziejach Ap. w pierwszej kolejności zwrócił się z ewangelizacją do Żydów, dlatego chodził do synagog w sobotę, aby im głosić.

   Potem bo buncie Żydów Apostoł poszedł do pogan głosić Chrystusa i nie obchodził z nimi sabatu.

   Proszę pokaż choć jeden werset, gdzie jest napisane, że Apostołowie świętują sabat z nawróconymi.

   Poza tym mamy słychać wyłącznie Pana Jezusa, a nie Mojżesza.

   MAT. 17.5.Gdy on jeszcze mówił, oto obłok jasny okrył ich i oto rozległ się głos z obłoku: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem, jego słuchajcie!

   A Pan Jezus mówi:

   MAR 12.29 Jezus odpowiedział: Pierwsze przykazanie jest to: Słuchaj, Izraelu! Pan, Bóg nasz, Pan jeden jest.

   12:30 Będziesz tedy miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej, i z całej siły swojej.

   12:31 A drugie jest to: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. Innego przykazania, większego ponad te, nie masz.

   Przeczytajcie też co nasz Pan Bóg mówi o sabatach w księdze Izaasza.

   IZ 1.13 Nie składajcie już ofiary daremnej, kadzenie, nowie i sabaty mi obrzydły, zwoływanie uroczystych zebrań – nie mogę ścierpieć świąt i uroczystości.

   Apostoł Paweł zaś naucza:

   GAL.5.14 Albowiem cały zakon streszcza się w tym jednym słowie, mianowicie w tym: Będziesz miłował bliźniego swego, jak siebie samego.

   My jesteśmy w nowym przymierzu. Pan Jezus powiedział, że sabat jest ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla sabatu. Syn Człowieczy jest Panem również i sabatu MAR.2/27-28. Jest Panem wszystkiego i jest ponad wszystkim!

   Amen

   1. “Poza tym mamy słuchać wyłącznie Pana Jezusa, a nie Mojżesza”
    Polecam wersety Mat. 23:1-3
    “Wtedy Jezus przemówił do ludu
    i do uczniów swoich tymi słowy:

    Na mównicy Mojżeszowej zasiedli uczeni w Pismie i faryzeusze.
    WSZYSTKO więc, cokolwiek by wam powiedzieli,
    czyńcie i zachowujcie,
    ale według uczynków ich nie postępujcie;
    mówia bowiem, ale nie czynią.”

    Czego nauczali?

    1. Euryklon w przytoczonych przez Ciebie wersetach Pan Jezus przemawiał do swoich uczniów Żydów – bo do nich był posłany.

     MAT. 15.24 A On, odpowiadając, rzekł: Jestem posłany tylko do owiec zaginionych z domu Izraela.

     Był to okres jeszcze przed JEGO ofiarą na krzyżu, więc był to jeszcze czas Starego Przymierza.

     Po ukrzyżowaniu jesteśmy już pod Nowym Przymierzem Chrystusowym a nie Mojżeszowym.

     Mam nadzieję, że to zrozumiałaś.

     1. Izajasza 42
      “Oto mój Sługa, którego Ja wspieram, Wybraniec mój, w którym sobie upodobalem, Ducha mojego wylalem na niego, On prawo zaniesie narodom.
      Nie będzie krzyczał ani czynił zgiełku, nie będzie słychać głosu jego na ulicy.
      Trzciny nadlamanej nie złamie i knota tlacego nie zgasi!
      Prawo prawdziwie ogłosi!
      Nie zachwieje się i nie złamie, aż Prawo utrwali na ziemi!
      Na jego naukę dalekie kraje czekają.”

      Bardzo krótki fragment, a w nim trzykrotnie użyto słowa Prawo. Jezus będzie królem w nadchodzącym Królestwie.
      Królestwo bez prawa to anarchia…

   2. Piotr, czyli kamień, nie skała

    Czyli nawróceni chrześcijanie nie znali Boga? Nie wiedzieli że to On stworzył Świat w sześć dni? A może wiedzieli ale nie oddawali Mu za to czci w Jego święty dzień? 🙂
    Wychodzi na to, że nawróceni Żydzi szli inną drogą, i nawróceni “Grecy” inną. Więc jedni z nich nie dotarli do Boga idąc różnymi drogami… 🙁

 9. Bardzo dobry mem, podoba mi się! 🙂
  (tak odbiegając od dyskusji dotyczącej szabatu 🙂 )

  1. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Dziękuję 🙂 Uff, aż miło odbiec od dyskusji dotyczącej szabatu. To jak wyjść z kotła w którym łyżką miesza sam szatan siejąc niesamowity zamęt 😉
   Robi to nie bez powodu 🙂

 10. narody dalej jedzą z drzewa poznania a wąż dalej im szepce na pewno nie umrzecie jest to straszne, żywe trupy dookoła

 11. 5Czy ten, który daje wam Ducha i dokonuje wśród was cudów, czyni to na podstawie uczynków zakonu, czy na podstawie słuchania z wiarą?

 12. Kesja… 🙂

  Zadam Ci dwa proste pytania 😉
  1. Uważasz, że Pan Jezus “anulował” święcenie Szabatu ?
  Tak / Nie
  2. Uważasz, że Pan Jezus “nieczyste” uznał za czyste ?
  Tak / Nie

  Nie będe odpisywał pod każdą Twoją odpowiedzią, bo mogło by się zrobić lekkie zamieszanie, bądź mogłoby coś zostać pominięte, dlatego postaram się tu na wszystko odpowiedzieć w jednym komentarzu, ale pierw czekam na odpowiedź na powyższe 😉

  1. Damian,
   więc ustosunkuj sie proszę w takim razie do 4 cięzarów dla pogan mających Ducha Sw.z Dz.Ap.14,bo ja to pierwsza zapodałam i jarzma(mój komentarz powyżej),by nie skakać po wątkach.

 13. Kesja…
  Odpowiedź do Mk 7;17

  Mt15;10
  10 Potem przywołał do siebie tłum i rzekł do niego: «Słuchajcie i chciejcie zrozumieć. 11 Nie to, co wchodzi do ust, czyni człowieka nieczystym, ale co z ust wychodzi, to go czyni nieczystym». 12 wtedy przystąpili do Niego uczniowie i rzekli: «Wiesz, że faryzeusze zgorszyli się, gdy usłyszeli to powiedzenie?» 13 On zaś odrzekł: «Każda roślina, której nie sadził mój Ojciec niebieski, będzie wyrwana. 14 Zostawcie ich! To są ślepi przewodnicy ślepych. Lecz jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną». 
  15 Wtedy Piotr zabrał głos i rzekł do Niego: «Wytłumacz nam tę przypowieść!». 16 On rzekł: «To i wy jeszcze niepojętni jesteście? 17 Nie rozumiecie, że wszystko, co wchodzi do ust, do żołądka idzie i wydala się na zewnątrz. 18 Lecz to, co z ust wychodzi, pochodzi z serca, i to czyni człowieka nieczystym. 19 Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, czyny nierządne, kradzieże, fałszywe świadectwa, przekleństwa. 20 To właśnie czyni człowieka nieczystym.
  TO ZAŚ, ŻE SIE JE NIE UMYTYMI RĘKAMI, NIE CZYNI CZŁOWIEKA NIECZYSTYM».”
  Chodzi o jedzenie brudnymi rękami, że to nie kala człowieka 🙂

  “Rz14.14
  14 Wiem i przekonany jestem w Panu Jezusie, że nie ma NICZEGO, co by samo przez się było nieczyste, a jest nieczyste tylko dla tego, kto je uważa za nieczyste.
  – Gdzie tu jest mowa o pokarmach Kesja ? No chyba że mi powiesz, że w Panu Jezusie to i Muchomor Sromotnikowy jest czysty ?
  15 Gdy więc stanowiskiem w sprawie pokarmów zasmucasz swego brata, NIE postępujesz już zgodnie z MIŁOSCIĄ.”
  – Tu już jest o pokarmach, a teraz prosze zajrzyj do kpł 11 i przeczytaj,  co to są POKARMY według Słowa Bożego. (POKARMY) przeczytaj dobrze zanim mi zarzucić że nie postępuje w miłości…
  Bo miłość to ja mam PRZEDE WSZYSTKIM do PRAWDY – SŁOWO BOŻE JEST PRAWDĄ !

  “14:6 Kto przestrzega dnia, dla Pana przestrzega;
  W Biblii Gdańskiej jest inaczej:
  Kto przestrzega dnia,dla Pana przestrzega,
  A kto N-I-E PRZESTRZEGA,dla Pana NIE PRZESTRZEGA”

  ODP na Rz 14 , dam nieco dłuższy cytat by w pełni (choć w skrócie) wyjaśnić.
  Rz 14;5
  5 Jeden czyni różnicę między poszczególnymi dniami, drugi zaś uważa wszystkie za równe: niech się każdy trzyma swego przekonania! 
  – Mowa tu jest o POSTACH… Za czasów Pawła pościli w szczególne dni (chyba piątek) i nic nie jedli ewentualnie warzywa…Dlatego Paweł ich tu gromi że nie ma to znaczenia kiedy poszczą i co jedzą bo –> “Kto przestrzega pewnych dni, (postu)przestrzega ich dla Pana, a kto jada wszystko (więcej niż warzywa) – jada dla Pana”  Bogu przecież składa dzięki. A kto nie jada wszystkiego (czyli tylko warzywa) – nie jada ze względu na Pana, i on również dzięki składa Bogu”
  Jeśli jest inaczej , to znów by można tu zjeść Muchomora i za to podziękować Panu 😉 (Przepraszam za sarkazm).

  Viola wkleiłaś jedno złe tłumaczenie, dlatego pozwole sobie je sprostować.
  ZŁE
  ” DZ.Ap 20.7 A pierwszego dnia po sabacie, gdy się zebraliśmy na łamanie chleba, Paweł, który miał odjechać nazajutrz, przemawiał do nich i przeciągnął mowę aż do północy.

  NAJBLIŻSZE ORGINAŁOWI
  Dz 20;7
  Zaś w JEDNYM z SZABATÓW, gdy są zgromadzeni uczniowie, aby połamać chleb, Paweł wykładał z nimi, a zamierzając wychodzić następnego dnia, przeciągnął słowo aż do środka nocy”

  ..ZAKON (hebr. Tora) Boży jest Duchowy, a Ci którzy żyją cieleśnie, nie mogą się poddać pod Prawo Ducha.
  Stąd problem z Szabatem i wieprzowiną…

  J 1;14
  “A Słowo stało się ciałem…”

  TORA jest:
  -Drogą                        Psalm 119:1
  -Prawdą                     Psalm 119:142
  -Życiem                      Przysłów 13:14

  JEZUS jest:
  -Drogą
  -Prawdą                     Jan 14:6
  -Życiem

  Jezus jest Panem Szabatu – zgadza sie, a przez Kogo i dla Kogo został stworzony świat i wszystko co w nim jest ? 🙂 “Ja i Ojciec Jedno jesteśmy” , więc jak to jest, ustanowili prawo a potem Pan Jezus sprzeniewieżył się Ojcu ? W takim razie nie jest Mesjaszem bo zgrzeszył łamiąc Prawo Boga. “Ja nic od siebie nie mówie, lecz to co ojciec mi przekazał to mówie”

  Kesja, Viola…..

  Jeśli Zakon (hebr. Tora) / Prawo Boże został unieważniony, bądź zmieniony,
  to dlaczego w Słowie Bożym czytamy, że nasz Zbawiciel
  będzie go nauczał gdy powróci ?

  Księga Micheasza 4;1
  “1 Stanie się na końcu czasów:
  będzie ustanowiona góra domu Pańskiego,
  utwierdzona na wierzchu gór,
  a wystrzeli ponad pagórki.
  I popłyną do niej ludy.
  2 Pójdą liczne narody i powiedzą:
  «Chodźcie, wstąpmy na górę Pańską,
  do domu Boga Jakubowego,
  niech nas NAUCZY dróg swoich,
  byśmy chodzili JEGO ścieżkami»,
  bo z Syjonu wyjdzie ZAKON (hebr. Tora)
  i SŁOWO Pańskie z Jeruzalem”

  Izajasza 66;23
  “23 Sprawdzi się to, że każdego miesiąca podczas nowiu i KAŻDEGO tygodnia w SZABAT, przyjdzie KAŻDY człowiek, by mi oddać pokłon – mówi Pan.”

  Kilka wersetów wcześniej jest zapowiedź (ostrzeżenie) dla tych którzy jedzą mięso wieprzowe…
  Jak to wyjaśnicie ?? To są Proroctwa tyczące sie TYSIĄCLETNIEGO Panowania Jezusa…

  Rz 2;13
  “13 Gdyż nie ci, którzy ZAKONU słuchają, są sprawiedliwi u Boga, lecz ci, którzy ZAKON wypełniają, usprawiedliwieni będą” 

  Rz 3;31
  “31 Czy więc Zakon unieważniamy przez wiarę? Wręcz przeciwnie, zakon UTWIERDZAMY”

  2 list Piotra 3;16
  “Jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i MAŁO UTWIERDZENI OPACZNIE tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją ZGUBĘ.”

  1. Dodam tylko odn.Dz 20.7-chodzi o hbr.okreslenie-odejście szabatu czyli tzw.sobota ale juz po zachodzie słońca .

 14. Kesja.

  “Będzie wypowiadał słowa przeciw Najwyższemu 
  i wytracał świętych Najwyższego, 
  będzie zamierzał ZMIENIĆ 
  CZASY I PRAWO,…”

  Ewangelia Mateusza 5;17
  Nie sądźcie że przyszedłem “znieść” Prawo i  >>>Proroków<<>>Jezus nie przyszedł “znieść” Prawa i Proroków i nie przyszedł Go wypełnić za nas abyśmy mogli robić co chcemy,  lecz przyszedł głosić Jego PEŁNIE, jego PEŁNE ZROZUMIENIE,  KRZEWIĆ PRAWO BOŻE , bowiem Jezus Jest CELEM Prawa a nie końcem Prawa .

  Izajasz 42;1
  1 Oto mój Sługa, którego podtrzymuję.
  Wybrany mój, w którym mam upodobanie.
  Sprawiłem, że Duch mój na Nim spoczął;
  ON PRZYNIESIE NARODOM PRAWO.
  2 Nie będzie wołał ni podnosił głosu,
  nie da słyszeć krzyku swego na dworze.
  3 Nie złamie trzciny nadłamanej,
  nie zagasi knotka o nikłym płomyku.
  >>>ON NIEZACHWIANIE PRZYNIESIE PRAWO<<>>AŻ UTRWALI PRAWO NA ZIEMI,
  a JEGO POUCZENIA WYCZEKUJĄ WYSPY” <<<

  „Świętymi bądźcie, bo Ja jestem Święty”

  Ezechiela 22;26
  „26 KAPŁANI jej przekraczają mój ZAKON (hebr. Torah) – bezczeszczą MOJE świętości. Nie rozróżniają pomiędzy tym, co ŚWIĘTE (m.in. Szabaty), a tym, co świeckie (pospolite), i nie rozsądzają pomiędzy tym, co CZYSTE, a tym, co NIECZYSTE (Pokarmy – kpł 11), a na SZABATY zamknęli oczy, tak że wśród nich doznaje zniewagi”

 15. Szabat był ustanowiony zanim przyszedł grzech, szabat był częścią doskonałego stanu stworzenia przed upadkiem w grzech, szabat wskazuje bezpośrednio na Boga jako autora stworzenia i to jest prawdziwa przyczyna dlaczego szatan nie chce aby ludzie interesowali się szabatem...

  NOWE PRZYMIERZE
  Jeremiasza 31;33
  33 Lecz TAKIE BĘDZIE PRZYMIERZE,
  jakie zawrę z domem Izraela
  po tych dniach – wyrocznia Pana:
  Umieszczę swe PRAWO w głębi ich jestestwa
  i WYPISZĘ na ich SERCU.
  Będę im Bogiem,
  oni zaś będą Mi narodem”

 16. Damian
  To jest nokaut dla przeciwników prawa:)

  1. Zyga,
   jestem pod PRAWEM,
   prawem Chrystusowym w/g NOWEGO PRZYMIERZA.
   Albo jesteś pod jednym prawem albo pod drugim.
   Pod dwoma jednocześnie sie nie da.
   1 Kor 9.20..
   Dla Żydów stałem się jak Żyd, aby pozyskać Żydów.
   Dla tych, co są pod Prawem, byłem jak ten, który jest pod Prawem – choć w rzeczywistości NIE byłem pod Prawem – by pozyskać tych, co pozostawali pod Prawem.
   21 Dla nie podlegających Prawu byłem jak nie podlegający Prawu – nie będąc zresztą wolnym od prawa Bożego, lecz PODLEGAJĄC PRAWU CHRYSTUSOWEMU
   – by pozyskać tych, którzy nie są pod Prawem.

   1. Kesja, widzę, że poruszyłaś to co jeszcze nie zostało podjęte. Trochę dziwne, że do tej pory nikt nie mówił o ZAKONIE CHRYSTUSOWYM. Z dużą uwagą prześledziłam Dzieje i listy i znalazłam te o to rzeczy:

    -Zakon Chrystusowy = Zakon wiary
    -Którzy mają Ducha Chrystusowego wypełniają zakon Chrystusowy
    -Przemieniani przez Ducha Pańskiego są pod mocą Ducha Świętego
    -Bogu służą w nowości Ducha

    Nie iżbyśmy byli sposobni, co myśleć sami z siebie, jako sami z siebie, ALE SPOSOBNOŚĆ NASZA Z BOGA JEST;
    Który nas też uczynił sposobnymi SŁUGAMI NOWEGO TESTAMENTU, NIE LITERY, ALE DUCHA; ALBOWIEM LITERA ZABIJA, ALE DUCH OŻYWIA.

    Chrystus wykupił nas od przekleństwa zakonu, stawszy się za nas przekleństwem, gdyż napisano: Przeklęty każdy, który zawisł na drzewie,
    Aby błogosławieństwo Abrahamowe przeszło na pogan w Jezusie Chrystusie, my zaś, ABYŚMY OBIECANEGO DUCHA OTRZYMALI PRZEZ WIARĘ.
    Bracia, przytoczę przykład ze stosunków ludzkich: Nawet uprawomocnionego testamentu jakiegoś człowieka nikt nie obala ani do niego nic nie dodaje.
    Otóż, OBIETNICE dane były Abrahamowi i potomkowi jego. Pismo nie mówi: I potomkom – jako o wielu, lecz jako o jednym: I potomkowi twemu, a tym jest Chrystus.
    Powiadam więc to: Testamentu uprzednio przez Boga uprawomocnionego nie unieważnia zakon, który został nadany czterysta trzydzieści lat później, tak żeby obietnica była unicestwiona.
    JEŚLI BOWIEM DZIEDZICTWO WYWODZI SIĘ Z ZAKONU, TO JUŻ NIE Z OBIETNICY. Bóg zaś obdarzył nim łaskawie Abrahama PRZEZ OBIETNICĘ.
    Czymże więc jest zakon? Został on dodany z powodu przestępstw, AŻ DO PRZYJŚCIA POTOMKA, KTÓREGO DOTYCZY OBIETNICA; a został on dany przez aniołów do rąk pośrednika.
    Pośrednika zaś nie ma tam, gdzie chodzi o jednego, a Bóg jest jeden.
    Czy więc zakon jest przeciw obietnicom Bożym? Bynajmniej! GDYBY BOWIEM ZOSTAŁ NADANY ZAKON, KTÓRY MOŻE OŻYWIĆ, USPRAWIEDLIWIENIE BYŁOBY ISTOTNIE Z ZAKONU.
    Lecz Pismo głosi, że wszystko poddane jest grzechowi, ABY TO, CO BYŁO OBIECANE, DANE BYŁO NA PODSTAWIE WIARY W JEZUSA CHRYSTUSA TYM, KTÓRZY WIERZĄ.
    ZANIM ZAŚ PRZYSZŁA WIARA, byliśmy wspólnie zamknięci i trzymani pod strażą zakonu, DOPÓKI WIARA NIE ZOSTAŁA OBJAWIONA.
    Tak więc zakon BYŁ naszym PRZEWODNIKIEM do Chrystusa, ABYŚMY Z WIARY ZOSTALI USPRAWIEDLIWIENI.
    Skutek wiary – synostwo Boże
    A gdy przyszła wiara, JUŻ NIE JESTEŚMY POD OPIEKĄ PRZEWODNIKA.
    Albowiem wszyscy jesteście synami Bożymi PRZEZ WIARĘ W JEZUSA CHRYSTUSA.
    Bo wszyscy, którzy zostaliście w Chrystusie ochrzczeni, przyoblekliście się w Chrystusa.
    Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem WY WSZYSCY JEDNO JESTEŚCIE W JEZUSIE CHRYSTUSIE.
    A jeśli jesteście Chrystusowi, tedy jesteście potomkami Abrahama, DZIEDZICAMI WEDŁUG OBIETNICY. Gal.3,13

    Tak więc listy potwierdzają to o czym mówił Jezus.
    Do Chrystusa przewodził nam zakon litery.
    Po Chrystusie naszym przewodnikiem jest Duch Święty, który działa w nas samych.
    Jesteśmy w Nowym Przymierzu pod zakonem Ducha.

    Stąd też wynika odmienne nauczanie Pawła od nauczania żydów, którzy nie uwierzyli i nie są prowadzeni Duchem Świętym.
    Oni to najbardziej atakują Pawła za jego nauczanie pełne miłosierdzia dla drugiego człowieka i zagorzałą walkę, aby wielu uwierzyło w ewangelię Chrystusową ponieważ końcem wiary jest zbawienie dusz.

    Zakon Ducha nie jest tym samym co zakon litery.
    To jak patrzeć na wszystko przez duchowe okulary, przez Chrystusa, a nie twarde, napisane na tablicach kamiennych litery.

    Mam nadzieję, że więcej osób to zauważy.
    Pozdrawiam 🙂

    Ps. Chyba nigdzie w Piśmie nie ma tyle mowy o Duchu Świętym jak w tych częściach NT.
    Dopóki żydzi nie otworzą się na Jezusa będą zamknięci w zimnych literach zakonu.

    Tak właśnie Bóg umieszcza SWOJE Prawo, a kim jest ten Bóg? To Chrystus więc mamy teraz Prawo Chrystusowe, które Bóg bezpośrednio umieszcza w naszych sercach, sam lepi nowe serduszka, sam je wypisuje dlatego jest nam Bogiem, a my Jego ludem.
    To działanie Ducha Świętego, który nas uczy.
    W Chrystusie jesteśmy nowym stworzeniem, napisanym palcem Bożym.

    1. Basiu, pięknie wytłumaczyłaś różnicę pomiędzy zakonem mojżeszowym a Chrystusowym. Dziękuję.

     Oby Duch Chrystusowy nas prowadził.

    2. Co zmienił fakt iż Pan Jezus posłał do nas Ducha Prawdy?
     Jaka różnica jest między zakonem litery a zakonem Ducha?

     Dawniej gdy ludzie czytali przepisy Prawa, czytali i grzeszyli, czytali i grzeszyli, słuchali i ciągle grzeszyli.
     Prawo spisane na kamiennych tablicach i reszta przepisów nie miały wystarczającego oddziaływania na nich. Co z tego, że mieli to wszystko spisane jak tak upadali i przestępowali Prawo, Prawo litery.
     Tak, to były dokładnie litery spisane, które oni czytali i widzieli. Lecz nie wywierały na nich posłuszeństwa. Były pozbawione mocy.
     Dopiero gdy Chrystus przyszedł i dał ludziom swojego Ducha stała się rzecz nowa.
     Duch, który zamieszkał w sercach tych, którzy uwierzyli ma moc działania na nas od wewnątrz. To jest moc Boża, która nie jest porównywalna do przepisów na kartce, które są „martwe”
     Początek działania Ducha daje wiara w Jezusa. Potem już działa Bóg w nas, w naszych sercach. Trudno opisać to działanie, ale myślę, że nie jedna osoba z nas to odczuła na sobie samej.
     Bóg własnoręcznie, własną mocą kieruje tak nami, że stajemy się posłuszni Jego Prawu. Tak nam przerabia serduszka, że nawet nie myślimy o sprzeciwie. Słuchając lub czytając z wiarą Słowo Boże dobrowolnie poddajemy się działaniu Ducha Świętego. Jeśli przestrzegamy jakiegoś przykazania nie robimy tego bo ktoś nad nami stoi i czyta lub każe lecz słuchając z wiarą Bóg zapisuje nam te Prawa w serca. Moc ogromna gdzie poddani działaniu Ducha Świętego przestajemy nie sami z siebie grzeszyć, ale z mocy Bożej.
     Dlatego Pan Jezus mówił o Duchu Prawdy i że go pośle do nas, a ten nas wszystkiego nauczy i przypomni.
     To jest ten właśnie Nowy Zakon Ducha.
     CO LITERA NIE MOGŁA UCZYNIĆ UCZYNIŁ DUCH, abyśmy chodzili w przykazaniach Bożych. I tak już nie wedle litery, ale wedle Ducha stajemy się NOWYM STWORZENIEM w Jezusie Chrystusie.

     Ps. Pozornie wydaje się, że Paweł zaprzecza Jezusowi, ale tylko pozornie.
     Duch utwierdza w nas Prawo Boże, które jest mądre, sprawiedliwe i święte.
     Z pewnością pamiętacie jak chodziliśmy do spowiedzi, a potem okazywało się, że nie minęły 2 godziny i już zgrzeszyliśmy w tym z czego się spowiadaliśmy.
     I działo się tak w kółko. Spowiedź, grzech, spowiedź, grzech.
     To się właśnie nazywa być pod zakonem litery, dokładnie tak samo było z ludźmi przed Chrystusem.
     Zmiana następuje w momencie kiedy Duch Święty nas „szturchnie” w środku w nas samych, a my z wiarą zaczynamy słuchać Słowa Bożego. Z wiarą. Wtedy zaczyna się bieg uzdrawiania naszych dusz mocą Bożą. I to nie my sami to sprawiamy, ale Duch Święty, który w nas działa. Różnica kolosalna. Nie wracamy już ciągle i ciągle do popełniania tego samego grzechu. Przepis zostaje zapisany w sercu i mamy z górki. Bóg tak działa, że nie chcemy nawet popełniać tego grzechu. I to znów nie jest nasza zasługa, ale Boga zasługa.
     Zakon Ducha jest bezprecedensowo niedościgniony od zwyczajnie spisanych przepisów na kartce.
     Żeby mogło się tak zadziać potrzebna jest wiara w Jezusa.
     Bo to On sam odmienia nasze serca.
     Dlatego podstawową rzeczą jest głoszenie ewangelii Chrystusowej każdemu. Od tego się zaczyna.
     Mam nadzieję, że trochę to rozświetliło niektórym sprawę Zakonu Chrystusowego.
     BÓG JEST ŻYWY I KAŻDEGO POPROWADZI JEŚLI TEN BĘDZIE GO SZUKAŁ. Na tym właśnie polega łaska Boża, Bóg sam postanowił poprowadzić każdego do zbawienia. Nie ma już pośredników, On własnym Palcem działa na nas i to jest Jego zasługa, miłość i łaska.

     Chwała Panu Jezusowi i Duchowi Świętemu. 🙂

  2. To powinien być nokaut dla nich i powinni być liczeni do dziesięciu,do tylu ile jest przykazań w tzw.dekalogu, uznając swoją porażkę.
   Niestety obawiam się,że z powodu braku pokory tak się nie stanie.

   A to dlatego,że to się nazywa trwaniem w buncie przeciwko Bogu. Nie mam pojęcia dlaczego dzieje się tak,że niektórym chrześcijanom tak ciężko przychodzi przyznawanie się do błędów w których często tkwią po 20 lat i dłużej.
   Przecież tu chodzi o zbawienie,życie wieczne,a nie o udowadnianie kto ma rację.
   Prawdą zawsze było,jest i będzie Boga Słowo i jeśli ktoś próbuje unieważniać choćby najmniejsze z przykazań to jak nazwać to inaczej jak bunt właśnie.

 17. Piotr, czyli kamień, nie skała

  Jest pewna zasada, którą zapewne sami zauważyliście 🙂
  Zasada ta sprawdza się w każdy przypadku, więc każdy naukowiec uznał by ją za pewnego rodzaju prawo.
  Kiedy pojawia się artykuł dotyczący jakiegokolwiek tematu związanego ze Słowem Bożym pod artykułem pojawia się ok 10 komentarzy. To w pewnym sensie dobrze. To znaczy że wszyscy zgadzają się z treścią i przyjmują ją do wiadomości jako związaną z Bożym Prawem.
  Natomiast jeśli artykuł zawierał by jedynie dwa słowa “Przestrzegaj Szabatu”, w ciągu dwóch dni pojawiło by się pod nim co najmniej 50 komentarzy 🙂
  Diabeł nie lubi gdy ktoś przestrzega Dekalog w całości. Widać to nie tylko w burzy komentarzy, ale i w reakcjach ludzi dookoła nas którym o tym mówimy.
  Np. jeśli powiedział bym komuś takie słowa “Słuchaj, przeczytałem Pismo Święte i poznałem dzięki temu Boga. Wiem już jaki jest i chcę iść Jego drogą. Nie będę odtąd kradł, kłamał, cudzołożył, chcę być dobrym człowiekiem w Jego oczach” Odpowiedzi będą tego typu “Super”, “Twoja sprawa, rób co chcesz”, “OK, ale nie interesuje mnie to” 🙂
  Natomiast jeśli delikatnie zmodyfikujemy to zdanie mówiąc “Słuchaj, przeczytałem Pismo Święte i poznałem dzięki temu Boga. Wiem już jaki jest i chcę iść Jego drogą. Będę świętował sobotę, bo jest to siódmy dzień tygodnia, a Bóg stworzył wszystko w sześć dni. Chcę być dobrym człowiekiem w Jego oczach”. Odpowiedzi będą przeważnie dwie. Katolicy i ateiści powiedzą “A co ty, Żydem się zrobiłeś?” lub “Zgłupiałeś”. Protestanci powiedzą trochę łagodniej “Dekalog już nie obowiązuje”. Obydwie odpowiedzi są smutne i przerażające, ale dają wyraźny obraz że jest jeden bardzo istotny zapis w Dekalogu, który może być znamieniem na ręce (w działaniu), lub na czole (w myśleniu) po którym będą rozpoznawani ci, którzy w pełni idą za Bogiem.
  Czy jest to owo znamię, czy nie pewności nie mam. Natomiast mam pewność, że jest to bardzo ważny zapis. Bo nic innego nie złości tak ludzi (nawet tych którzy wierzą w Boga i znają Biblię) jak właśnie ten dzień 🙂

  1. Nieprzestrzeganie szabatu jest bardziej powszechne niż nie kradnij bądź nie cudzoloz, zatem póki co temat będzie gorący. W dużej mierze największa trudność jest w uswiadomieniu sobie, ze zostaliśmy oszukani jakoby 4 przykazanie nie obowiązywało chrzescijan.
   Trzeba stanąć przed lustrem i głośno przyznac: pozwoliłem na to by mnie oklamano.

 18. Kesja proszę Cię… Czemu masz tak zatwardziałe serce 🙁

  Nie dość że nie odpowiedziałaś na moje bardzo proste pytanie, w którym to zaznaczyłem byś napisała tylko “Tak / Nie” , to jeszcze w dodatku uparcie bronisz kłamstwa 🙁

  “jestem pod PRAWEM,
  prawem Chrystusowym w/g NOWEGO PRZYMIERZA.”
  -Zrozum, Nowe Przymierze to NIE NOWE PRAWO….

  “Albo jesteś pod jednym prawem albo pod drugim.
  Pod dwoma jednocześnie sie nie da.”
  -Jakim jednym albo drugim !? 😨😱
  Błagam, chcesz powiedzieć że inne było Prawo Boga Ojca, a inne Pana Jezusa ???
  Ojej w takim razie mówimy o innym jezusie 😥
  MÓJ Jezus NIE SPRZEMIEWIERZYŁ się Bogu !

  Wręcz powiedział;
  “Ja i Ojciec Jedno jesteśmy”
  “Ja nic nie mówie od siebie, lecz mówie to co mi Ojciec przekazał”

  „Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon, albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić” (Mt 5,17)

  Prawo jest wyrazem Bożego charakteru.
  Zarówno o Bogu, jak i o Jego prawie zostało powiedziane to samo.
  Bóg jest prawdą (J 14,6), Jego prawo jest prawdą (Ps 119,142).
  Bóg jest sprawiedliwy (Ps 145,17), Jego prawo jest sprawiedliwe (Ps 119,172).
  Bóg jest doskonały (Mt 5,48), Jego prawo jest doskonałe (Ps 19,8).
  Bóg jest święty (Iz 6,3), Jego prawo jest święte (Rz 12,7).
  Bóg jest niezmienny (Ml 3,6), prawo jest także niezmienne (Mt 5,18).
  Bóg jest duchem (J 4,24), Jego przykazania są duchowe (Rz 7,14).
  Bóg jest wieczny (Ps 9,8; 90,2), Jego prawo jest wieczne (Ps 111,7-8; 119,44).

 19. Damian,
  Prosiłam bys sie ustosunkował do Dz 15 o zakonie mojzeszowym jako jarzmie (tekst o poganach mających Ducha Św.).Bardzo proszę.

  Pan Jezus mówi o NOWYM przykazaniu i nowym przymierzu.
  Prawo jest nowe,bo w nowym tak głeboko kochasz brata,ze oddasz za niego życie (nowa moc od Boga)
  Bogaty młodzieniec wszystkiego przestrzegał,PRZESTRZEGAŁ ale nie kochał.
  Prawo mojżeszowe to preludium do prawa Ducha,prawa Chrystusowego.
  Dopiero chodzenie w/g Ducha jest prawdziwym miłowaniem,bo tylko Bóg wie jak kochać.
  Nowe serce,nowy duch i prowadzenie przez Ducha Bożego,to jest dopiero nowy człowiek wyposażony do miłowania.
  Zbawione kobiety z plemion raptem zaczynaja sie ubierać,choć przedtem były pół- nagie
  Skąd raptem to wiedzą,nie czytały .
  Złodziej odnosi skradzione rzeczy,nie czytał,że trzeba
  To jest potega,taki zbawiciel .
  Pijak,przestaje przeklinać,kobieta już nie zabije swego poczetego dziecka.
  Skąd to oni wiedzą,nie czytali prawa mojżeszowego.
  To jest potęga.

  To jest cud nowego narodzenia.
  Hbr7.11…
  12 Ze zmianą bowiem kapłaństwa musi też nastąpić ZMIANA Prawa.
  18 Zostaje przeto USUNIETE poprzednie Prawo z powodu swej słabości i nieużyteczności. 19 Prawo NIE dawało niczemu pełnej doskonałości, było jednak wprowadzeniem tylko lepszej nadziei, przez którą zbliżamy się do Boga

  1. Damian chciałam o coś zapytać. Czy zostawiasz włosy po bokach brody nieobcięte? Bo piszesz o wieprzowinie i wiecznym zakonie. Zakon to nie są tylko potrawy czyste i nieczyste. Nie można usuwać ani joty z zakonu, sam Pan Jezus mówi, że aż się WSZYSTKO WYPEŁNI. Jeśli uważasz, że się nie wypełniło (ja uważam, że wypełni się w Millennium kiedy Izrael się nawróci do Boga, a Kościół będzie już królował z Panem) to nie możesz przestrzegać tylko pokarmów. Nie powinieneś nosić szaty tkanej z dwóch nici itd.

 20. I tu mamy potwierdzenie:
  Nowy Testament – Nowe Przymierze pod Zakonem Ducha, NIE LITERY.

  Nie iżbyśmy byli sposobni, co myśleć sami z siebie, jako sami z siebie, ALE SPOSOBNOŚĆ NASZA Z BOGA JEST;
  Który nas też uczynił sposobnymi SŁUGAMI NOWEGO TESTAMENTU, NIE LITERY, ALE DUCHA; ALBOWIEM LITERA ZABIJA, ALE DUCH OŻYWIA.
  Bo jeźlić posługiwanie śmierci literami wyrażone na tablicach kamiennych było chwalebne, tak iż synowie Izraelscy nie mogli śmiele patrzeć na oblicze Mojżeszowe dla chwały oblicza jego, która miała być skażona:
  JAKOŻ DALEKO WIĘCEJ USŁUGIWANIE DUCHA NIE MA BYĆ CHWALEBNE?

  I jeszcze słowa Jezusa:

  A żaden nie wprawuje łaty sukna nowego w szatę wiotchą; albowiem ono załatanie ujmuje nieco od szaty, i stawa się gorsze rozdarcie;
  Ani leją wina młodego w stare statki; bo inaczej pukają się statki, a wino wycieka, i statki się psują; ale młode wino leją w nowe statki, i oboje bywają zachowane.

  Nawet żydzi zauważyli, że Jezus zmienia ustawy:

  Tedy naprawili mężów, którzy powiedzieli: Myśmy go słyszeli mówiącego słowa bluźniercze przeciwko MOJŻESZOWI I PRZECIWKO BOGU.
  BG – Dzieje Apostolskie 6:11

  Albowiemeśmy go słyszeli mówiącego: IŻ TEN JEZUS NAZAREŃSKI ZBURZY TO MIEJSCE I ODMIENI USTAWY, KTÓRE NAM PODAŁ MOJŻESZ.
  BG – Dzieje Apostolskie 6:14

  I stawili fałszywych świadków, którzy rzekli: Ten człowiek nie przestaje mówić słów bluźnierczych PRZECIWKO TEMU ŚWIĘTEMU MIEJSCU I ZAKONOWI.
  BG – Dzieje Apostolskie 6:13

  To jak to jest, w/g Zakonu Mojżeszowego należy grzesznika ukamienować, a w/g Zakonu Chrystusowego? – NAPOMINAĆ, NIE POTĘPIAĆ, Bogu zostawić SĄD.

  To nie są takie same ustawy, dziecko to zauważy.

  Jak mamy patrzeć na pogan? Z odrazą? Czy z miłością?
  Są nieczyści? Nie, ponieważ Bóg zakazał traktować jakichkolwiek ludzi za nieczystych. Natomiast należy im przekazać Nowinę o Ewangelii Chrystusowej, z resztą poradzi sobie Duch Boży.

  To inna ustawa, BO PAN JEZUS UMARŁ ZA WSZYSTKICH LUDZI I CHCE WSZYSTKICH DO SIEBIE PRZYPROWADZIĆ PRZEZ EWANGELIĘ ZBAWIENIA.

  Ps.Są ludzie na świecie, którzy marzą o tym aby zabijać za grzechy innych ludzi.Czy oni kierują się Zakonem Chrystusowym? Nie, ponieważ nie mają Ducha Bożego, który by ich prowadził, bo jeszcze nie uwierzyli w Jezusa. Nie mają obrzezanych serc.Potępiają, a równocześnie sami grzeszą.

 21. Co prawda to Detektywa poletko i może poruszać jakie tylko tematy chce, w tym te nieistotne, ale widząc, co jest tu wypisywane, to bym miał te słowa do wszystkich biorących udział w tej ożywionej dyskusji:

  “Unikaj zaś głupich dociekań, rodowodów, sporów i kłótni o prawo; są bowiem nieużyteczne i próżne” List do Tytusa 3:9 (UBG).

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: