Księga Rodzaju nie jest li tylko historią tego świata, ale informacją o roli człowieka w tym świecie i jego obowiązkach:

 

“Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi.”

 

Człowiek ma panować nad wszystkim co jest na ziemi, bo tę Bóg dał ludziom w ZARZĄDZANIE. Cokolwiek masz, masz to od Boga i odpowiadasz przed nim za dbałość o te rzeczy. Wchodzą w to wszelkie przedmioty, które posiadasz, pieniądze, a także i może przede wszystkim ludzie, którzy są od Ciebie zależni.

 

 

Psalm 23

Do Pana należy ziemia i to, co ją napełnia,
świat i jego mieszkańcy.

 

 

Będziesz rozliczony za stosunek do ludzi i zwierząt. W tym tygodniu, kiedy miałem dojechać do zjazdowiczów koło sklepu leżał mały kotek. Zwrócił on moja uwagę. Jakaś starsza kobieta powiedziała mi, że widziała jak został przejechany.

Zapytała, czy ktoś ma auto. Powiedziałem, że ja. Kotek czołgał się na przednich łapkach, gdyż tylne miał przejechane. Poszliśmy do auta. Po drodze kotek obsikał tę kobietę niosącą go, moczem z krwią. Prawdopodobnie miał przejechane również narządy.

W czasie drogi do lecznicy rozmawialiśmy z tą panią o wrażliwości społecznej. Uznała, że gro osób pozbywa się zwierząt kiedy dorosną. Tak, to truizm, ale odparłem jej, że czasy są bezbożne i jak ma się społeczeństwo zachowywać, kiedy modne są takie piosenki gdzie śpiewa się o partnerze “zamienię cie na lepszy model”. To już nie tylko uprzedmiotowienie ludzi i zwierząt. To nie tylko duch materializmu, ale duch robota bez serca.

 

Nie wiem do kogo należał ten kot,, ale i nie o ocenę jego potencjalnego właściciela mi chodzi. Po prostu ta sytuacja natchnęła mnie do wpisu o nasz obowiązek dbałości i prawidłowego panowania nad zwierzętami. Właściwie ta pani, zapewne katoliczka mnie natchnęła. Jej panowanie przejawiło się w zainteresowaniu tym kotkiem. Gdyby nie ona, to prawdopodobnie by zmarł. Dziękowała mi, ale moja rola ograniczyła sie jedynie do podwiezienia do lecznicy. To ta kobieta i cała ta sytuacja pokazała mi odpowiedzialność jaką Bóg nas obarczył.

Panowanie kojarzy nam się z czymś przyjemnym, z rządzeniem, ale panowanie to dbałość o wszystko to, co dał Ci Bóg.

Jeśli właściciel firmy powierza Ci jakieś stanowisko, to jesteś zobowiązany/a dbać o miejsce pracy, przedmioty i zadania jakie masz wykonać.

W małżeństwie mąż odpowiada za związek. Musi on dobrze go prowadzić niczym wytrawny kierowca. Jest odpowiedzialny za jazdę z pasażerami jakimi są członkowie rodziny. Kobieta ma go wspierać, a dzieci słuchać. Wystarczy mężczyzny rezygnacja z odpowiedzialności za kierowanie lub bunt kobiety, aby doszło do wypadku.

 

Żyjemy w czasach końca i niebawem będzie zakończenie czasu łaski, czasu nawrócenia się od grzechu.

 

(10) Wszyscy bowiem musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre.

2 list do Koryntian 5:10″

 

 

__________

 

Jeśli doceniasz treści prezentowane na tym blogu oraz to, co robię, to podaję link do wsparcia, za które serdecznie  dziękuję:

 

detektywprawdy.pl/2015/10/02/podaje-rachunek-do-darowizn/