“Katowicki sąd aresztował na trzy miesiące b. prezesa i b. udziałowca klubu sportowego Ruch Chorzów Dariusza S. Prokuratura zarzuca mu wręczenie 72 tys. zł korzyści majątkowych b. szefowi urzędu skarbowego w Sosnowcu.:”

http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/byly-prezes-ruchu-chorzow-aresztowany-w-sprawie-korupcji/w45yrw

 

Zachodzi teraz pytanie: czy mając świadomość jak wyglądają kulisy piłki nożnej w tych czasach, wcale nie innych od tych przedstawionych w filmie “Piłkarski Poker”, kibice mają świadomość kogo wspierają?

Podejrzewam, że prezes to płotka, leszcz,  a brud jest tym większy im o większą stawkę chodzi.

Czy Polska jest korupcyjną wyspą? Ależ skąd..

Przykład od sąsiadów z Niemiec:

 

“Niemiecka policja aresztowała bliżej nieznaną liczbę osób podejrzewanych o ustawianie meczów w największych europejskich ligach piłkarskich – podaje amerykańska agencja prasowa AP. Zdaniem niemieckich mediów afera dotyczy między innymi ligi tureckiej. Swoje dorzuca także UEFA, która zauważyła nieprawidłowości w meczach Ligi Mistrzów i ligi rosyjskiej”

http://www.sport.pl/pilka/1,65082,7271192,Tajemnicze_aresztowania_niemieckiej_policji__Korupcja.html

 

Bezsensem jest więc i niemoralnością a nawet grzechem w przypadku chrześcijan płacić choćby złotówkę za jakikolwiek mecz ekstraklasy.

Tak to jest z katolicyzmem, że wszyscy akceptują kłamstwo. Kłamstwo jest modne.  Ten świat to iluzja, za którą płaci się nie tylko monetą, ale są też koszty duchowe. To jest Babilon, z którego trzeba wyjść i do tego namawia Bóg słowami Bibli.

 

(11) Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu, 
2 List do Tesaloniczan 2:11,